میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 مارس 2015 ساعت 2:16 ق.ظ سرویس:یادداشت 2 دیدگاه 1,176 بازدید

تير و تدبير؟!

تير و تدبير؟!

ميلاد مهرداد/ صحبت: پس از حمله برنامه ریزی شده به علی مطهری در شیراز، موج انتقادها به مسئولان اجرایی استان فارس به خاطر عدم برخورد مناسب با این موضوع در رسانه ها انعکاس یافت. انتقادهایی که نه تنها از سوی اصلاح طلبان و مسئولان دولت تدبیر و امید بلکه حتی از سوی روززنامه ای مثل جمهوری اسلامی با مشی مستقل از دولت هم با تندترین عبارات انعکاس یافت.

نمایندگان اصول گرای استان فارس در مجلس نیز هر کدام بر اساس دیدگاه خود این حادثه را محکوم کردند. بگذریم از اینکه برخی سعی کردند رئیس دانشگاه شیراز را هدف قرار دهند که واضح است تیری بود بر سنگی. در این میان نماینده لارستان، خنج و گراش تنها نماینده ای بود که دلواپسی جناحی خود را بروز داد. وی ضمن تاکید بر مواضع ناصواب مطهری، حمله به او را محکوم کرد؛ اما این نماینده مجلس در بیانیه اش بیش از هرچیز نگران تضعیف وجهه ی اصول گرایی در میان جامعه دانشگاهی بود.

او می گوید: بعید نیست اقدامات این جماعت اندک و بیگانه با اخلاق و ولایت، که باعث بدبینی دانشجویان عزیز و اساتید محترم به اصولگرایی واقعی می‌گردد، توسط عده‌ای به همین منظور طراحی و از احساسات جماعتی نادان بدین منظور بهره‌برداری شده باشد.

این نگرانی آقای جعفرپور کاملا بجاست؛ زیرا هیچ نشانه ای که بتوان رفتار جماعت اوباش ظاهر الصلاح حمله ور به مطهری را به جریانات غیر اصول گرا نسبت داد در این ماجرا دیده نمی شود.

تشخیص اینکه چه کسانی حادثه شیراز را طراحی کرده اند چندان مشکل نیست. همین امروز در اخبار آمده بود که عوامل اصلی این حادثه شناسایی شده اند. کافی است محل پارک این موتور سواران تعیین شود. آمران نیز اگر تا به حال شناسایی نشده باشند شناسایی خواهند شد.

اما آنچه در میان گرد و غبار بر پا شده از این ماجرا چندان مورد توجه واقع نشد و جا دارد بیش از اینها مورد توجه قرار گیرد، علت گسترش اقدامات گستاخانه اراذل ظاهر الصلاح در چند ماه اخیر است. آیا مواضع ضعیف و غالبا سکوت آمیز مدیران استانی در مقابل اقدامات غیر قانونی و فراقانونی عده ای در شیراز در چند ماه اخیر این جرئت را به اوباش خیابانی نداده است که قداره ببندند و کلانتری را محاصره کنند؟ آیا وقت آن نرسیده است که برخی مدیران استان فارس که در چند ماه اخیر در پشت سکوت بی معنای خود، وادادگی مدیریتی شان را پنهان کرده اند تکلیف خود را با این جماعت افسار گسیخته مشخص کنند؟ آیا بی تدبیری هم نوعی تدبیر است؟

 


2 نظر

 1. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  آیت الله حائری شیرازی فرمودند اینها ارازل و اوباش نبودند.جوانان مومن و نمازخوان و ولایت مدار بودند.حالا کی راست میگه.این آیت الله،آن آیت الله،این مقام مسئول،آن مقام مسئول.
  همه می دانیم این افراد کی بودند.ولی واقعیت تلخ است و صد البته بیانش هم خطراتی دارد !
  منظورم را فهمیدید؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  به گزارش “دولت بهار” مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به وقایع روز دوشنبه شیراز و حمله به علی مطهری یادداشتی را با عنوان، از ماست که بر ماست، منتشر کرد که به شرح ذیل است:

  راستی همه کسانی که با مواضع علی مطهری در باره فتنه آشنایند می دانند که ایشان یکی از توجیهاتی که برای فتنه و راه افتادن آشوب های خیابانی که در آن جان و مال بسیاری از مردم مورد تعرض خس و خاشاک ها (نه رای دهندگان به موسوی) قرار گرفت را حرف ها و سخنان آقای احمدی نژاد در متاظره و یا در به قول ایشان جشن پیروزی می داند و این نظر خود را در مصاحبه ها و سخنرانی های متعددی که به راحتی با جستجو در اینترنت قابل مشاهده است بیان نموده و البته می گوید همانطور که باید آن خس و خاشاک ها و راهبرشان محاکمه و مجازات شوند آقای احمدی نژاد هم باید به خاطر حرف هایش که خس و خاشاک ها را عصبانی کرده محاکمه شود!

  احسنت! مرحبا!

  آیا با همین استدلال آقای مطهری و بر اساس الزموهم بما الزموا علیه انفسهم اجازه هست ما بپرسیم :

  آیا آقای علی مطهری با حرف هایش کسی را عصبانی نکرده و اگر کرده و موجب این وضع شده نباید به خاطر فراهم کردن زمینه و مقدمه تعرض خیابانی محاکمه شود؟

  ای کاش رعایت حرمت مادر بزرگوار ایشان و همسر شهید مطهری دست دستگاه قضایی را برای سخنان زمینه ساز برای آشوب هایش را نمی بست!

  علی آقای مطهری که بر خلاف تصمیم قانونی مراجع تامین کننده امنیت استانی و با مسئولیت رئیس دانشگاه شیراز که نظرخود را فوق همه تصمیمات مراجع قانونی پنداشته برای یک سخنرانی به شیراز رفته بوده است در اثر برخورد خشونت آمیزخیابانی کسانی با وی مجبور به بازگشت به تهران بدون انجام سخنرانی شده است. وی در مصاحبه هایی با کسانی که در سالهای ۷۸ در کوی دانشگاه و خیابانهای اطراف آن و در سال ۸۸ در جای جای خیابانهای تهران و در روزی نامه هایشان مروج خشونت خیابانی بوده اند و اقدامات وحشیانه خشونتگران خیابانی را حرکت ستودنی مردم خداجوی در مسیر احقاق حق قلمداد کرده اندٰ گله کرده که چرا برخورد خیابانی با وی صورت گرفته! و از مراجع مسئول خواستار برخورد با خشونتگران شده است. این در حالیست که وی برخورد قانونی با سران و بنیانگذاران خشونت خیابانی در حد حصر آنها را بر نمی تابد و همه قوانین و مقررات و مسئولین را به این بهانه که چرا این آشوبگران در حصرند مورد تاخت و تاز قرار می دهد! و البته این همه حرف و تنها حرفی است که چند وقت است مایه کاسبی ایشان شده است و در سخنرانی های مختلف مثل نوار ضبط صوت تکرار می شود! به راستی چگونه است که رهبران و مسئولان خشونت های خیابانی مشتی خس و خاشاک که به چهره نظام سنگ زدند و اموال مردم و مسجد را به آتش کشیدند نباید سرزنش شوند و نباید در حصر باشند اما کسانی که به علی آقا سنگ انداخته یا گوجه فرنگی پرت کرده اند باید به اشد مجازات برسند؟ علی آقا این مفسده را خودت با دفاع بیجایت از مسئولان اصلی خشونت های خیابانی مباح کردی! این شعر کتاب دوران مدرسه مان را یادت هست؟

  روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خواست

  وندر طلب طعمه پر و بال بیاراست

  بر راستی بال نظر کرد و چنین گفت

  امروز همه روی جهان زیر پر ماست

  بر اوج چو پرواز کنم از نظر تیز

  میبینم اگر ذره ای اندر تک دریاست

  گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد

  جنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست

  بسیار منی کرد و ز تقدیر نترسید

  ناگه ز کمینگاه یکی سخت کمانی

  تیری ز قضای بد او گشت بر او راست

  بر بال عقاب آمد و آن تیر جگر سوز

  وز ابر مر او را بسوی خاک فروکاست

  گفتا عجبا اینکه ز چوبی و ز آهن

  این تیزی و تندی و پریدن ز کجا خواست

  زی تیر نگه کرد و پر خویش برآن دید

  گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست
  O
  آری آقای علی آقا! روزی که برای شاخص شدن و آزادیخواه جلوه کردن علم دفاع از داماد منحرف مردم سلحشور لرستان و فرزند ناخلف آذربایجان غیور را برافراشتی و از رهبران آشوبگران خیابانی و هرج و مرج طلبانی که ماهها آسایش را بر مردم حرام کرده بودند دفاع کردی پر خویش را بر تیری می بستی که در شیراز بر بدن خودت نشست! زیاد جای گله نیست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان