میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۰۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 647 بازدید

تکریم یک نیک‌اندیش لارستانی در دهه کرامت

تکریم یک نیک‌اندیش لارستانی در دهه کرامت

روابط عمومی شورای شهرستان: در یکی از روزهای گرم مردادماه، همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد خجسته امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، به دیدار مردی نیک‌اندیش و باصفا رفتیم تا ضمن تکریم او، از نزدیک با فعالیت‌ها و خدمات چندین و چند ساله‌اش در زمینه‌های گوناگون آشنا شویم.
آقای حاج ماندن استوار پیرمرد جوان‌دل لارستانی است که در کنار فرزند برومندش، دلسوزانه برای لار و لارستان و حتی بسیاری از مناطق کشور هزینه کرده و اکنون در آستانه نهمین دهه از زندگیِ بابرکتش خشنود و آسوده است.

یعقوب موحدی عضو شورای اسلامی شهر لار و مسئول شورای اسلامی شهرستان لارستان به پاس زحمات و خدمات این نیک‌اندیش، ساعتی مهمان خانه‌اش بود. وی ابتدا از نام نیک و خدمات زنده‌یاد حاج محمد جهانشاه (کارگر) یاد کرد و پس از معرفی کوتاهی از فعالیت‌های چند ساله شورای اسلامی شهرستان لارستان و اقدامات این شورا در معرفی و حمایت معنوی از خیران، فرهیختگان، مبتکران و همه کسانی که برای رضای خداوند و خدمت بی‌منت به مردم شریف لار و لارستان می‌کوشند، حاج ماندن استوار را مردی بزرگ و باهمت والا توصیف کرد و گفت: هدف ما تکریم شما و معرفی خدمات گسترده‌تان در گوشه گوشه شهر و شهرستان و دیگر نقاط کشور است.

آقای استوار که در کنار فرزندش حاج رضا استوار حضور داشت، ضمن تشکر از حضور موحدی و تقدیر ویژه از خدمات شورای شهرستان، هدف همه کارهایش را رضای خدا و قدمی برای خدمت به شهر و مردم عنوان کرد. این مرد باصفا و خوشرو آن‌طور که خود می‌گفت بیش از ۶۵ سال است که در خارج از کشور (بیشتر در کویت) مشغول کار بوده و دست‌رنج خود را در بسیاری از امور فرهنگی، مذهبی، عمرانی و عام المنفعه هزینه کرده است.

از مسجد جامع لار و امامزاده میر علی بن الحسین تا حسینیه امیرالمؤمنین (علیه السلام) لطیفی و حتی مجتمعی فرهنگی-مذهبی در شهر داراب، بخش کوچکی از خدمات حاج ماندنی استوار در حوزه‌ی مذهبی است. از سوی دیگر بیمارستان ۲۴۰ تخت‌خوابی امام رضا (علیه السلام) شهر لار و در کنار آن دانشکده پرستاری حضرت زینب (سلام الله علیها) لارستان، دو مرکز آموزشی و درمانی بزرگ است که نام این نیک‌اندیش باسخاوت بر آن حک شده است. همچنین ساخت مدرسه راهنمایی استوار و حسینیه سیدالشهدا (پایگاه شهید شاکری) هم از دیگر آثار همت و سخاوت آقای استوار است.

از آنچه حاج رضا استوار دقیق‌تر توضیح می‌دهد معلوم می‌شود کمک‌ها و اقدامات خیر پدر نه فقط منحصر به شهر لار و شهرهای اطراف لار (کل بخش‌های لارستان، به‌ویژه مناطق محروم)، بلکه به بعضی شهرهای دورتر از جمله شمال کشور هم سرایت کرده است؛ ساخت مسجد، مدرسه و درمانگاه در چند منطقه شمالی، بخش دیگری از خدمات خانواده خیّر «استوار» است. به همه این موارد، کمک‌های موردی به برخی افراد نیازمند و کمک به ساخت و مرمت بعضی مدارس و مساجد و حسینیه‌ها در نقاط مختلف لارستان را هم اضافه کنید… تعدادی دیگر از خدمات را هم این پیرمرد مهربان در ذهن ندارد.

اما آنچه می‌شد از صحبت‌های شنیدنی حاج ماندن و فرزندش درک کرد، اندکی دلسردی از شرایط پیرامون بود؛ هرچند همچنان در اندیشه کار خیر برای خشنودی خداوند و اهل بیت (علیهم السلام) و خدمت به مردم هستند. آنچه در گپ و گفتِ حدوداً ۴۰ دقیقه‌ای ما روشن شد این بود که نه فقط این انسان خیّر و نوع‌دوست بلکه همه خیران و سرمایه‌گذاران منطقه لارستان، نیاز به دلگرمی و امید از سوی مسئولان ارشد شهرستان دارند که گاهی با یک «خسته نباشید» و «خداقوت» ساده حاصل می‌شود. برخی سنگ‌اندازی‌ها، حسادت‌ها و تنگ‌نظری‌ها می‌تواند مانع کارهای نیک اینچنینی شود که حاج ماندن استوار از آن انتقاد می‌کند.

اما آنچه در پایان به عنوان توصیه و سخن آخر بیان می‌کند، لزوم وحدت و همدلی همه مسئولان شهرستان و احترام و تکریم بزرگان و پیشکسوتان است تا بتوان به کمک آن عظمت تاریخی و فرهنگی لارستان بزرگ را بازگرداند و روند پیشرفت و آبادانی این دیار زرخیز را سرعت بخشید. این خیّر عزیز و متواضع از مردم راضی و خشنود است چرا که عموماً قدردان همه کارها هستند اما از مسئولان و بزرگان شهر و شهرستان تنها این را می‌خواهد که پشتیبان کارهای خیر باشند و در عمل از سرمایه‌گذاری برای امور مختلف حمایت کنند.


2 نظر

 1. جهاندیده -لارستان گفت:

  1

  0

  بااهدای سلام وسپاس وتقدیر مردم قدرشناس لارستان ،سلامتی وطول عمر بابرکت این بزرگمرد گشاده ست وبلندهمت وفرزندنیکوکار ایشان،ازخداوندمنان آرزومیکنیم

 2. لاری گفت:

  0

  0

  سلام
  کل کارهای خیر،توسط حاج محمد جهانشاه کارگر و در زمان حیاطشان انجام شده و الباقی کارهای هم بنا به وصیت ایشان و با اموالرخود ایشان انجام شده است.

  حاج محمد جهانشاه کارگر مرد بزرگی بود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان