میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 اکتبر 2020 ساعت 4:04 ق.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 102 بازدید

جاده «جویم» به «فرشته‌جان» چشم‌انتظار همت مسئولان

جاده «جویم» به «فرشته‌جان» چشم‌انتظار همت مسئولان

آرزو جهان‌پیما: توجه به گسترش و توسعه جاده‌هاى بين شهرى و روستايى در كشور كه در دو دهه گذشته بيشتر مورد توجه بوده از جمله راهكارهاى توسعه اقتصادى و مزاياى گردشگرى به شمار مى‌رود.

البته همراه با ساير پيامدهاى مثبت، حفظ جان شهروندان و هموطنان از محورى‌ترين نكات توسعه جاده‌هاى بين‌شهرى و روستايى مى‌باشد.

اگر نگاه آمارى به جاده‌هاى تكاپويى داشته باشيم، در چند سال گذشته خوشبختانه توسعه‌اى قابل توجه در حوزه آزادراهى استان صورت گرفته است كه در پى آن كاهش مرگ و مير و تلفات جانى هم حائز اهمیت مى باشد.

با اين حال توجه دولت در امر توسعه و استاندارد‌سازى جاده‌هاى روستايى آنچنانكه بايد ملموس نبوده است. چنانكه سالهاست جاده شهر جويم لارستان به روستاى فرشته‌جان كه فاصله‌ای بيش از پنج كيلومتر هم ندارد موجب فوت یا مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان به دليل تصادفات پى‌درپى شده است.

همين چند سال پيش یک تازه داماد در روز ازدواجش بر اثر تصادف در مسير ياد شده جان خود را از دست داد و با تمام آرزوهایش لباس دامادی‌اش به کفن تبدیل شد!

بدون ترديد تعريف توسعه و استانداردسازى جاده‌اى به وسعت پنج كيلومتر در بودجه‌هاى جارى كشور و يا استان كارى امكان پذير است اما خسارات جانى و مالى اينگونه گذرگاه‌هاى خطرناك براى جامعه در حوزه‌هاى مختلف غير قابل انكار است.

مردم شهر جويم و روستاى فرشته‌جان از اداره كل راه و شهرسازى  بى‌صبرانه خواستار در دستور قرار دادن توسعه و استاندارد سازى جاده ياد شده هستند تا از خسارات جانى بيشتر ساكنان منطقه و رهگذران پيشگيرى گردد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان