میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 520 بازدید

جامعه‌ای که در آن اختلاف و چند دستگی باشد، سرنوشتی جز هلاکت نخواهد داشت

امام جمعه لار در خطبه‌های نماز عید فطر:

جامعه‌ای که در آن اختلاف و چند دستگی باشد، سرنوشتی جز هلاکت نخواهد داشت

حجت الاسلام موسوی خرم امام جمعه لارستان در خطبه های عید سعید فطر ضمن تبریک این عید بزرگ به همه مسلمانان، موضوع خطبه اول خود را به «رحمت؛ پیام ماه مبارک رمضان» اختصاص داد و با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام، گفت: خداوند متعال راهکارهایی را برای جذب رحمت خویش قرار داده است. یکی از این راهکارها که باعث جذب رحمت الهی می شود این است که انسان ها هم رحمت خود را شامل حال نه تنها انسان‌، بلکه سایر مخلوقات کنند.

وی در ادامه خطبه ها، رحمت و محبت را لازمه زندگی اجتماعی دانست و افزود: اگر می خواهیم جامعه سعادتمند داشته باشیم باید نسبت به هم مهر بورزیم و محبت کنیم؛ اگر زن و مرد پدر و مادر و افراد جامعه نسبت به یکدیگر مهربان باشند آن رحمت الهی شامل حال ما خواهد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه در خطبه دوم بر حفظ وحدت در جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: وحدت لازمه سعادت دنیوی و اخروی است، خصوصاً در مواجهه با دشمن از ضروریات است.

وی تصریح کرد: حفظ وحدت امری ضروری است؛ طبق فرمایشات نبی مکرم اسلام که فرمودند آنان که قبل از شما بودند اختلاف کردند و هلاک شدند و جامعه ای که در آن اختلاف باشد سرنوشتی جز هلاکت نخواهد داشت.

موسوی خرم با بیان اینکه «جامعه ای که در آن اختلاف باشد دشمنان بر آن حاکم خواهند شد» اظهار داشت: اختلاف مسئله بسیار خطرناک و مهلکی است، و بنا بر فرمایش نبی مکرم اسلام اگر کسی  منشأ اختلاف در جامعه اسلامی شود اگر بمیرد به مرگ جاهلیت مرده است.

امام جمعه لارستان در ادامه به یکی از بیانات رهبر معظم انقلاب که اخیراً به آن توصیه و تاکید داشتند اشاره و تأکید کرد: مردم و مسئولان جامعه نباید کاری کنند که جامعه به سمت دوقطبی شدن برود؛ وظیفه ما اعم از مردم و مسئولان حفظ وحدت در جامعه اسلامی است. نگذارید تجربه تلخ سال ۱۳۵۹ تکرار شود که هزینه سنگینی برای نظام و انقلاب اسلامی در پی داشت.

وی حرکت در چارچوب شرع مقدس که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز بر این اساس تدوین و تصویب شده را امری ضروری خواند و تصریح کرد: تمام رفتارها اعم از رفتارهای مردم و مسئولین باید با رعایت حقوق و حفظ خط قرمزهای شرع باشد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ادامه داد: اگر حساسیتهای دینی جامعه مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد برادری و همدلی در جامعه حاکم خواهد بود، اما تصمیم‌گیری‌هایی که در این چارچوب نباشد عامل اختلاف است.

  عکس‌ها: ستاد نماز جمعه لارستان


1 نظر

  1. شهروند گفت:

    0

    0

    قربون جدٌت. اینو به دالواپسان هم حالی کنید تا بفهمند نتیجه ی اختلاف چیه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان