میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 می 2018 ساعت 7:10 ب.ظ سرویس:یادداشت 19 دیدگاه 693 بازدید

جام برجام، طُرفِه دام ِ افشایِ نفاق

جام برجام، طُرفِه دام ِ افشایِ نفاق

دکتر ابراهیم مهرابی*: امروز موضع من، موضع جدل است. جدل در منطق، مهارت وصناعتی (تِخنِه ای) است که طی آن از مقبولات طرف مجادله (باصطلاح منطقی: خصم) علیه خود او بهره برداری می شود تا به اِسکات (به سکوت وادار کردن) و تَبکیت (بر زمین زدن) و اسقاط او منجر شود.

همه می دانند که اصحاب کی _ هان و اعوان انقلابی بعد از ۲۲بهمن که پدر معنوی جبهه پایداری تلقی می شود و… بارها برای کوبیدن مخالفین خود به سخن امام خمینی که گفته بودند: «اگر آمریکا از شما تعریف کرد معلوم می شود یک جای کار اشکال دارد.»/(نقل به مضمون ) استناد می کنند.

اکنون این جماعت باید پاسخ دهند که رفتار مشابه ترامپ، پادشاه ماجراجوی حجاز و… و تعریف و تمجید نتانیاهو و شعف مخالفین داخلی برجام از این همداستانی ها از جمله کیهانیان، پایداری ها، سلاطین شمال شرق، اصولگراهای افراطی( البته بسیار بسیار اندک هستند) از چه چیزی حکایت دارد؟ چرا در این مساله همداستانند؟

طبق منطق مورد قبول خودشان، از این روی  که تکرار حرف دشمن می کنند و آنان به تمجید مخالفین برجام می پردازند، پس یک جای کارشان اشکال دارد.

جام برجام اگر هیچ سودی نداشته باشد (که دارد)  نفاق یا کوته بینی اصحاب سیاست جیغ و داد و نیز اصحاب تیغ و عناد را  برملا کرده است.

برجام دامی شده است که نفاق داخلی ها را افشاء  و اتحاد خارجیها را  خدشه دار کرده است. هوش سیاسی و منش دیپلماسی معطوف به عزت کشور ومنافع جمعی، اقتضایی جز این را ندارد.

*عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لارستان، خنج و گراش

از این نویسنده بخوانید:

انباشتِ «مصلحت»!

بی جان ولی پربیان


19 نظر

 1. علی گفت:

  0

  0

  جناب اقای مهرابی لطفا جواب دهید وقتی در زمان دفاع مقئس ودر زمان حیات امام ایران به عراق حمله میکرد و هم زمان رزیم صهیونیستی هم به تاسیاسات عراق حمله هواییی کرد انگاه صدام مدعی شد که نعوذ بالله پس ایران هم همراه اسرایییل است ئوم وقتی شوروی به افغانستان وارد شد ودولت کمونیستی تشکیل داد هم ایران و هم امریکا مخالف شوروی شدند و اگر یادتان باشد حزب توده زبان به منطق شما گشود که بله ایران هم امریکاییی شده متاسفم با اینگونه شبیه سازی ظاهری برادر محترم اگر اسرایییل مخالغ برجام است منطقش این است که چرا برجام موجب نابودی مطلق نطام نشده ولی مخالفان برجام داخلی می گویند چرا دولت اینهمه امتیاز داد و سرمایه ای هسته ایمان را بذل وببخششش کرد ولی به قول اقای سیف دستاوردمان هیچ بود و هیچ بود ضمنا روزی که شما و ما متولد نشده بودیم اقای شریعتمداری نماینده رهبری در کیهان در زندانهای رزیم اسرایییلی شکنجه میشد لطقا به خودتان زحمت مطالغه تاریخی هم بدید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما این حرفتان در واقع دارید حرف امام را زیر سوال می برید یعنی ایشان نعوذ بالله اشتباه فرمودند که گفتند : اگر آمریکا از شما تعریف کرد معلوم می شود یک جای کار اشکال دارد ؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا نمی دونید؟ یا دارید ادای اونایی ک نمیدونن رو در میارید؟

 3. ا. مهرابی گفت:

  0

  0

  سلام علی آقای عزیز
  بنده که با این منطق موافق نیستم لذا در ابتدای کلام عرض کرده ام که موضع من در اینجا موضع جدل است. فقط خواسته ام بگویم که منطق مورد استناد آنان، از استحکام ،کلیت و قدرت اقناع مناسب برخوردار نیست.
  ممنون از گذاشتن وقت برای مطالعه وجیزه حقیر و جرات در اظهار نظر صریح و سریع حضرتعالی. پایدار باشید بزرگوار.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفم جناب مهربابی با این تحلیل ضعیفتان…
  وادادگی و عدم پذیرش حق همین را نیز به دنبال دارد.
  اصحاب کی هان به (زعم خودتان) بارها و بارها خطاب به شخص رئیس جمهور معایب برجام را مطرح نمودند. رهبری معظم در نامه ۹-۱۰ ماده ای خود الزامات برجام را مطرح نمودند و عدم اعتماد به آمریکا و دوستان شان را بازگو نمودند. اما آقای روحانی مجدا سخن خودشان را می رانند… همین به قول شما اصحاب کیهان بودند که سند افتضاح ۲۰۳۰ را رو نمودند. یادتان که نرفته مقتدای ما (نمی دانم قبولش دارید یا نه..) هفته گذشته در جمع فرهنگیان اظهار داشتند: من سال گذشته، رسماً و علناً و با قاطعیت، اجرای این سند انحرافی را منع کردم که با استقبال مسئولان هم مواجه شد اما شنیده‌ام در بخش‌های مختلف، برخی مفاد سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است که این به معنای قرار دادن مهم‌ترین مسئله‌ی کشور، در اختیار بیگانگان است.
  کمی دقت کنید. کمی به خود آیید… تا به کی به دامن غرب بنگریم…

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه قلم زیبایی. و چه اندیشه زیباتری. دکتر مهرابی عزیز لطفا بی توجه با این اقلیت انگشت شمار کاسب تحریم و دلواپس جیب و منفعت!! همچنان بنویسید و روشنی بیافرینید.

  • ا. مهرابی گفت:

   0

   0

   حقیقت امر این است که حقیر این اقلیت را هم دوست دارم. و می پسندم که نقد کنند و با قلم بر مطلب من یا دیگری بتازند. اینها برادران تنی ما هستند. ما همه ،چیزی جز عزت ملی و شوکت دینی را نمیخواهیم هر چند شاید در روش برای تحقق آن دو هدف سترگ اختلاف داشته باشیم. بگذاریم با هم صمیمی باشیم یعنی قاطع باشیم. گنج نقد را به رنج عقده از دست ندهیم.
   مطالبی که مینویسم قربه الی الله است. نیز نه به طمع تایید صد درصدی است و نه از یورش بر آن، دلغمین میشوم. همه دوستان تایید کننده و نقد کننده در دل حقیر ماوی دارند. شاد و مانا باشید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   از اول دلواپسان هوشیار با علم و دقیق و بر اساس تجربه سرانجام برجام را گفتند اما عده ای اندک سرشان رو زیر برف کردند و باور نکردند. حالا به خاطر گوش نکردن حرف خودی ها سرشان به سنگ خورده. مردم بدبخت بایدتاوان این جور مسئول ها رو بپردازند

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش امثال دکتر مهرابی خوشفکر و شجاع و سالم بتوانند به عرصا انتخابات بعدی مجلس وارد شوند و مردم منطقه را از اینهمه تلخی و تلخکامی نجات دهند.

 7. علی گفت:

  0

  0

  سلام دکتر اولا از خواندن مطلبم و پاسختان نشکر میکنم و در عین جال لازم میدانم مجددد تو ضیح دهم که مطلب شما قیاس مع الفارقه چون امام خمینی فرمودهاند اگر مریکا از شما تعریف کند در خودتان شک کنید حب اینجا که سحن از تعریف نتانیاهو از نیروهای متغهد نیست ایا شما یک مورد سراغ دارید که اسراییل و امریکا از مثلا اقای زاکانی که محالع روشن و شفاف بر جچام بوده اند تعریفی کرده باشند دکتر غزیز شما شبیه سازی کرده اید در شبیه سازی باید همه اجزا شبیه هم باشند هم شکل هم محتوی و هم نیت برای مشال دونقر حرکت میکنند به سمت گراش یکی برای دزدی یکی برای دین شما یا اصلا زیارت شهدای حالا به نظرتان میشود این دونقر که در هدق یک هدف دارند و انهم امدن به گراش در نیت و عاقبت کار هم شبیه هستند این قیاس و شبیه سازی بین نیت منتقدان داخلی که اتفقا خوش سابقه زندان رفته جانباز و با علم و دانش هستند با نیت صهونیستها که خواهان فنای جمعوری اسلامی هستند را از شما که مشهور به علم هم و حامی نظام هستید بغید می دانم دکتر غزیز اینگونه تاختن به انسانهای شریف و خوش سابقه و ضد صهیونیستها یک نوع غفلت و جفا میباسد کمی اهسته تر والغاقبه لللمتقین

 8. عزیزی خرم گفت:

  0

  0

  در پاسخ به ناشناس من هم میگویم ای کاش اقای مهرابی کاندید بشن کما اینکه با جناقشان کاندید دوره قبل بود تا خود اقای مهرابی بداننند که در خود شهر گراش چه پایگاهی دارند و ایا اصولا شما خودتان بهش رای میدید خدا کند خداکند بهتر بود اقای مهرابی کاندید شورای گراش میشد تا معلوم شود که تو خود گراش چه پایگاهی داره […]

 9. محمد گفت:

  0

  0

  اقلیت برادر تنی متاسفم نه ما برادر تنی شما هستیم نه اقلیت در توهم خودتان غوطه وری و چنان من میگوییی که انگار وافعا کسی هستی به نظرتان چه کسی عقده ای است کمی تامل شاید هم یکی از عقده ایها خود جنابتان باشد که از اینجا در مانده و از انجا وا مانده اید کنایهای تند شما که موجب شکستن حریم خرمت شاخصهای انقلاب میباشد دفیفا نشان از عقده و خودنماییی هستی ولی تحقیقا می گویم شما در خانواده و بستگان خودت هم جاییی نداری و ساحت بستگان نزدیک شما از روش بی مایه وخشن و بی منطق شما مبری است

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کاملا درسته ما در اقلیت نیستیم پس بیایید یک رفراندوم بر پا کنیم تا به همه ی دنیا ثابت کنیم که اکثر مردم ایران طرفدار ما هستند

 10. ابوذر گفت:

  1

  0

  آنها که خود را به خواب زده‌اند و می‌گویند «چطور ترامپ از برجام خارج شد، در حالی که می‌گفتید برجام به نفع آمریکاست؟»، پاسخ را می‌دانند. پاسخ، در رفتار همین طیف پس از زیر پا گذاشتن پیاپی برجام توسط هر دو دولت اوباما و ترامپ نهفته است؛ آنها در قول و فعل نشان دادند به هر قیمت پای برجام می‌مانند! تیم ترامپ وقتی می‌بینند کسانی خود را گروگان برجام کرده‌اند، چرا همان مختصر تعهداتی را که اجرا می‌کردند، ادامه دهند؛ زیر پا می‌گذارند، در حالی که پنهان و آشکار از اینها شنیده‌اند «حتی با وجود خروج آمریکا، در برجام می‌مانیم و تعهدات خود را اجرا می‌کنیم»!؟ می‌گویند کسی شیطان را در خواب ‌دید که برای هر کس، زنجیری فراخور نقطه ضعف‌هایش دارد؛ پرسید «برای همه زنجیر داری، پس زنجیر من کو؟» و پاسخ شنید «تو خودت دنبال من راه افتاده و تا اینجا آمده ای، زنجیر می‌خواهی چه کار؟»

 11. ابوذر گفت:

  1

  0

  نفاق اون کسی داره که در خلوت می گوید در انتخابات ۸۸ تقلب به آن معنا نبوده ولی در جلوت حاضر به بیان نیست و حاضر نیست از مردم به خاطر دروغی که گفته و فتنه ای که به پا کرده عذرخواهی نماید .

 12. رضاییی گفت:

  0

  0

  وفتی کسی به بهترین فرزندان و عزیز ترین مدافعان انقلاب بگوید منافق چه حرفی و چه جوابی شایسته تر از از این که به ایشان بگویم سلام

 13. کریمی گفت:

  0

  1

  ایا ان خانم مهرابی که جلوی رهبری صحبت کردند با این اقای مهرابی نسبتی دارند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان