میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 می 2014 ساعت 10:17 ب.ظ سرویس:مطلب شما 4 دیدگاه 1,667 بازدید

جدیت برای توسعه لارستان

جدیت برای توسعه لارستان

hamedipoorغلامرضا حامدپور: چند صباحي است كه سايت «آفتاب لارستان» راه اندازي شده و فرصتي را براي علاقه مندان خصوصا لارستاني ها فراهم نموده تا ديدگاه هاي خود را در فضاي مجازي مطرح نمايند. اصل اين اقدام قابل تقدير است چرا كه باید از توان فکری و علمی همه لارستانی ها برای پیشرفت منطقه استفاده نمود. دیدگاه های کاربران در این سایت نيز نشان دهنده علاقه مندی آنان برای پیشرفت منطقه است. مطالب ارسالی هم تاكنون متنوع و هر یک از نگاه خود راه هایی را برای پیشرفت پیشنهاد می کنند که بعضا برای منطقه راهگشاست؛ اما نكته اي كه به نظر مي رسد مورد توجه واقع نشده (حداقل شايد حقير از آن بي اطلاع هستم) خروجي آن است.

دیدگاهها را باید مدون و دقیق، دسته بندی نمود و با اولویت بندی در اختیار مدیران شهرستان قرار داد. همچنین انتظار می رود مسئولین نیز به نخبگان دانشگاهی در تصمیم گیری ها اهمیت دهند و این مهم در سایه تعامل دو سویه امکان پذیر است. پيشنهاد بنده اين است در صورت صلاحديد سردبير محترم، محورهايي را براي كابران فراهم تا درخصوص آن اظهار نظر نمايند و جمع بندي آن در اختيار متوليان امر قرار داده تا در برنامه ريزي هاي كلان شهرستان مد نظر قرار گيرند. اين حوزه ها می تواند زمینه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، سیاسی، عمرانی، اجتماعی و… را در بر بگیرد. شایان ذکر است برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که به سمت سیاسی کاری پیش نرود زیرا منطقه به اندازه کافی سیاست زده است و ورود به این حوزه اهداف توسعه را در مسیر درست و منطقی پیش نمی برد .
چند نکته:
* انتخاب یک راهبرد برای توسعه و تعیین خط مشی آینده از آن جهت اهمیت دارد که گروه های مردمی نیز می توانند همانند دولتی ها برای توسعه و پیشرفت منطقه برنامه ارائه نمایند. به یک مورد اشاره می کنم؛ چندی پیش که با یکی از مدیران شهرستان دیداری داشتم و نسبت به موضوعی مشترک دو منطقه (پیشرفت طرح در آن منطقه و کندی آن در لارستان) صحبت می کردیم به نکته ظریفی اشاره نمود مبنی بر اینکه طرح ها و پیشنهادهای آن منطقه هر بار به دلایلی از سوی مسئولین استان رد می شد اما بلافاصله طرح دیگری را جایگزین آن می کردند تا بالاخره توانستند با ارائه آخرین طرح نظر مسئولان استانی و وزارتی را به این سمت جلب نمایند. منظورم از بیان آن یادآوری این نکته است که باید همیشه طرح ها و برنامه های مختلفی برای ارائه وجود داشته باشد .
* تعیین محورهای توسعه: هر منطقه ظرفیت های متفاوت از منطقه دیگر برای پیشرفت و توسعه دارد. یک منطقه زمینه های کشاورزی دارد و منطقه دیگر معادن و ذخایر خدادادی، یکجا امکانات بندری مناسب دارد و در جایی دیگر زمینه های صنعتی یا فرهنگی و… راهی برای توسعه دارد لذا باید بر مبنای توانمندی ها محورهای توسعه را اولویت بندی نمود.
* تعیین کارگروهای تخصصی از بین علاقه مندان: با وجودی که نیروهای انسانی کافی در همه زمینه ها وجود دارد اما هنوز از این ظرفیت عظیم در جهت پیشرفت منطقه درست استفاده نشده است. همه دیدگاه ها فارغ از گرایش های سیاسی تنها با انگیزه پیشرفت و توسعه لارستان بزرگ در این کارگروها به کار گرفته شوند. کارگروها نيز با دقت نقاط قوت و ضعف منطقه در زمینه های مختلف را شناسایی نمایند.
* استفاده از توان فکری همه منطقه اعم از لاری و لارستانی های دلسوز و علاقه مندی که به یکپارچگی لارستان بزرگ می اندیشند تا پیشرفت منطقه متوازن و هماهنگ به پیش برود. کاربرانی که دیدگاه های خود را مطرح می کنند بعضا ناشناخته هستند اما نظریات کارشناسانه ای دارند که می بایست در جهت پیشرفت کل منطقه از آن استفاده نمود .
* ایجاد یک کانال ارتباطی قوی با مدیران ارشد در مرکز و شهرستان های همجوار و نیز نماینده مجلس شورای اسلامی به منظور پیشرفت امور و ارائه راهکارهای مردمی به مسئولین در جهت پیشرفت کل منطقه.
* چنانچه اصل این ایده مورد قبول واقع شد صفحه ای در سایت باز شده تا علاقه مندان در حوزه تخصصی خود ثبت نام نمایند و کار گروه مورد نظرتشکیل شود .


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اسم کارگروه آوردی .کار گروه که نماینده محترم مجلس تشکیل دادند هنوز به کار خود ادامه می دهند؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای حامدپور اینها شعار دوران انتخابات است در این شهر هرکس دست به کلاه خود گرفته که باد نبرد خودشما در نشریه م چقدر دوست داری که تحول ایجاد شود مگر می شود چون نشریه متعلق به شخص است امروزها اینقدر گرفتاری است که کسی حاضر نیست وقتش برای شهر وابادانی بگذارد محدود کسانی که باقی مانده اند هم به مرور زمان سرد می شوند

  • غلامرضا حامدپور گفت:

   0

   0

   سلام همشهری ناشناس وظیفه را هیچگاه فراموش نکنیم هریک از ما در حد توان خود باید برای اعتلای لارستان بکوشیم و از ناملایمات نهراسیم بی مهری ها را با تلاش مضاعف جبران نماییم زیرا یاس و ناامیدی اولین پله سقوط است

 3. x گفت:

  0

  0

  آقای غلامرضا حامدپور مشکل عدم توسعه مناسب لارستان که هیچ مشکل عدم توسعه همه جانبه کل کشور از وجود امثال شما با عقاید به اصطلاح اصول گرایانه تان است.شما از احمدی نژاد همایت می کردید.در همین انتخابات سال ۹۲ نیز دنبال جلیلی بودید.اما دیدید که خواست مردم چیز دیگری بود.حتی آنهایی که فریب احمدی نژاد که عصاره جریان اصول گرایی بود را خورده بودند در سال ۹۲ با رای دادن به جریان مقابل او اشتباه خودشان را جبران کردند.رویه شما و هم فکرانتان چیزی جز این همه تورم،فساد اقتصادی فاجعه بار،دزدی و رانت خواری،قطع ارتباط به دنیا و ناامیدی مردم به ویژه نسل جوان از کشورشان نبوده.شما را به آن خدایی که می پرستید دست از سر این مملکت بردارید.بگذارید نخبه گان واقعی و دلسوز ایران برای این مملکت کاری بکنند.من با عوام فریب خورده از امثال شما کاری ندارم.آنها گناهی ندارند افرادی مثل شما که اگاهانه و بهتر بگویم […] مسبب این اوضا هستند را به خدا واگذار می کنم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان