میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,523 بازدید

جزئیات دو عمل جراحی پیشرفته مغز و اعصاب در بیمارستان لار

در گفت‌وگو با دکتر «مهران صداقت» متخصص جراحی، تشریح شد

جزئیات دو عمل جراحی پیشرفته مغز و اعصاب در بیمارستان لار

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان: متخصص جوان جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان امام رضا (ع) لارستان طی روزهای اخیر دو عمل جراحی بسیار مشکل و پیشرفته انجام داده است که جهت اطلاع از جزئیات آن با وی به گفت و گو نشستیم.

دکتر مهران صداقت در این گفت و گو با اشاره به جزئیات این دو عمل انجام شده اظهار داشت: مورد نخست در اواخر اسفندماه سال گذشته بود که یک خانم ۶۰ ساله با علائم سردرد، کاهش شنوایی گوش راست و فلجی سمت راست صورت با مراجعه به درمانگاه ابراز ناراحتی می کرد که پس از انجام CT-SCAN و MRI توموری در زاویه مخچه‌ایی-پونزی (CPA) تشخیص داده شد.

وی افزود: کار جراحی این بیمار پس از طی پروسه کوتاه درمانی انجام شد که عمل این خانم میانسال به مدت ۸ ساعت طول کشید و خوشبختانه تومور به طور کامل خارج شد و هیچ عارضه ی جدیدی برای بیمار بوجود نیامد.

این جراح مغز و اعصاب درخصوص احتمال بروز عارضه هایی از جمله آسیب به یک سری از اعصاب دیگر که موجب اختلال در غذاخوردن، عدم امکان بستن چشم، اختلال در تنفس یا بیدار نشدن بیمار می شد، تصریح کرد: خوشبختانه پس از عمل هیچگونه عارضه ای به وجود نیامد و بیمار با سلامت کامل از بیمارستان ترخیص شد.

دکتر صداقت ضمن تشریح انجام یک عمل موفقیت آمیز مشابه، ادامه داد: یک خانم ۳۷ ساله با علائم سردرد بسیار شدید، حالت تهوع و استفراغ و اختلال در حرکات چشم راست به درمانگاه مراجعه کرد که پس از بررسی های صورت گرفته تومور ناحیه ی زاویه ی مخچه‌ایی-پونزی ‌(CPA) تشخیص داده شد.

وی با بیان اینکه عمل این بیمار ۶ ساعت زمان بُرد، تصریح کرد: خوشبختانه علاوه بر رفع علائم موجود، هیچگونه عارضه جدیدی پس از عمل برای بیمار ایجاد نشد و پس از طی دوره نقاهت هر دو بیمار از بیمارستان مرخص شدند.

این جراح مغز و اعصاب با اشاره به اینکه انجام عمل جراحی این نوع تومورها بسیار مشکل و زمان‌بَر است، عنوان کرد: این نوع عمل ها برای نخستین بار بود که در بیمارستان امام رضا (ع) لارستان صورت می گرفت که علت انتخاب این بیمارستان برای انجام این‌گونه جراحی ها به جهت بهره مندی از امکانات مدرن و پیشرفته مثل میکروسکوپ، وسایل جراحی میکروسکوپیک و وسایل خاص جهت استقرار صحیح سر و بدن بیمار بوده است.

وی به انجام بیش از ۸ عمل جراحی تومور در ۳ ماهه اخیر در بیمارستان لار اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تمامی بیماران بدون هیچ نوع مشکل یا عارضه خاصی از بیمارستان ترخیص شده اند.

دکتر صداقت با بیان اینکه پیش از آغاز فعالیت در بیمارستان لار در طول یک سال گذشته فقط ۲ عمل مربوط به تومور مغزی انجام شده است، ابراز امیدواری کرد با فراهم آوری امکانات مورد نیاز برای انجام این نوع عمل ها در شهر لار، بتوان از اعزام بیماران به مراکز درمانی سایر شهرها جلوگیری کرد.

این جراح مغز و اعصاب در پایان بیان کرد: برای انجام جراحی های پیشرفته تر در زمینه تومورهای مغزی در صورت فراهم شدن دستگاه هایی همچون «کُزا» (CUSA) برای تخلیه تومور و وسایل جراحی میکروسکوپیک (ریز مقیاس) که بتوان از طریق بینی تومورهای هیپوفیزی را خارج کرد، می توان در بیمارستان امام رضا (ع) لارستان انجام داد.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقاي دكتر دست مريزاد
  استاد گران قدر برايتان شادي به روزي سلامت ارزو داريم

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  دمت گرم اقای دکتر. کار تو درست و بس.

 3. هدایت گفت:

  0

  0

  خدا حفظت کند جناب دکتر صداقت.بنده شاهد زحمات شما و معاینه بیماران بخش اورژانس در ساعت سه صبح آن هم پس از عملی دشوار و هشت ساعته توسط دستان مهربان و حاذق شما بودم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان