میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 دسامبر 2014 ساعت 3:28 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر یک دیدگاه 929 بازدید

جشنواره نمایشنامه خوانی فرصتی برای دیده شدن هنرمندان لارستانی است

دبیر جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی لارستان:

جشنواره نمایشنامه خوانی فرصتی برای دیده شدن هنرمندان لارستانی است

سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و دبیر جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی یادمان شهدای هنرمند لارستان معتقد است که برگزاري این جشنواره فرصتي براي ديده شدن هنرمندان لارستانی و داشته هايشان است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اين جشنواره وی در همين رابطه و در بازديد از دبيرخانه جشنواره گفت: از طريق جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی،  هنرمندان لارستانی مي توانند خود و هنرشان را به محک نقد  و  بررسي بگذارند و با آنکه زیاد با بحث رقابت در تئاتر موافق نیستم ولی معتقدم که ایجاد انگیزه می کند  و  سبب می شود که نمایش هایی با کیفیت بهتر تولید و اجرا شود.

IMG_2070

وی با بیان اینکه توجه به جزئیات، مهم ترین عامل موفقیت در نمایش نامه خوانی است، خاطر نشان کرد: قرار گرفتن صحیح ارکان نمایش، کارگردانی اصولی و پرداختن به جزئیات و اعمال دقیق آن ها، از جمله مهم ترین عوامل موفقیت در اجرا است.

رفعت حقیقی در بازدید از دبیرخانه جشنواره گفت: باید برای تئاتر لارستان برنامه ریزی دراز مدت وجود داشته باشد و اگر میسر باشد دبیرخانه جشنواره به طور دائم در طول سال فعال باشد تا شاهد برگزاری جشنواره های  متعددی در زمینه تئاتر و نمایش نامه خوانی باشیم.

وی با بیان این که توجه مادی و معنوی به جشنواره موجب ارتقا و بالا رفتن سطح کیفیت این رویداد می شود، گفت: جشنواره به لحاظ مادی با کم و کاستی همراه است که قول مساعدت هایی گرفته شده و باید در نظر داشت که افزایش بودجه به پیشرفت این جریان کمک زیادی خواهد کرد.

دبیر جشنواره افزود: حضور هنرمندان حرفه اي به جشنواره رنگ و جلا می بخشد که با برنامه ریزی مناسب از سوی متولیان جشنواره می توان شاهد آثار شایسته در این رویداد هنری باشيم.

رفعت حقیقی با اشاره به حضور جوانان در این جشنواره، گفت: آینده تئاتر لارستان در دست جوانان است و طبق بررسي ۷۰ درصد حاضران لارستانی در این جشنواره را طیف دانشگاهی و جوانان تشکیل می دهند که سرمایه گذاری برای این افراد مستعد،  باید سرلوحه کار هر دبیری باشد.

وی حضور پیش کسوتان را در جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی یادمان شهدای هنرمند لارستان تردید ناپذیر دانست و اضافه کرد: پیش کسوتان چشم و چراغ این حرکت هنری هستند و جایگاه انکارناپذیری در جشنواره دارند.

IMG_2067

 

 


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    این امار ۷۰ درصدی را از کجا اورده این اقا؟؟؟!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان