میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 ژانویه 2015 ساعت 1:24 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, گزارش تصویری 2 دیدگاه 2,336 بازدید

«جشن وحدت» در حسینیه اعظم لارستان برگزار شد

 «جشن وحدت» در حسینیه اعظم لارستان برگزار شد+ گزارش تصويري

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و سلاله پاکش حضرت امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت مراسم جشن و سروری در حسینیه اعظم لارستان برگزار شد.

این مراسم با حضور بیت معظم حضرت آیت الله العظمی آیت اللهی (ره)، دکتر علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، علی اکبرنجیب زاده معاون استاندارو فرماندار ویژه لارستان، حجت الاسلام نوربخش امام جمعه لار، فرماندار و امام جمعه خنج و گراش، مهدی زینلیان و عبدالرحیم مقیمی معاونین فرمانداری ویژه لارستان ،مسئولین، علما، روحانیون و طلاب شیعه و سنی ،بخشداران و اقشار مختلف مردم جنوب فارس ،در محل حسینیه اعظم لارستان، کنار مرقد مطهر و منور حضرت آیت الله العظمی آیت اللهی (ره)برگزار شد.

IMG_2288

 

در این مراسم با شکوه ابتدا علی اکبرنجیب زاده معاون استاندارو فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت محمد(ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت در سخنانی اظهار داشت: ماه مبارک ربیع ماه پرخیر و برکتی است و پیامبر اسلام هم پیامبر رحمت، مهربانی و عطوفت است و الگویی کامل برای جهانیان است.

وی گفت: امروز متاسفانه گروه خبیث داعش و تکفیری ها با نام اسلام دست به جنایاتی هولناک می زنند و مسلمان کشی و اسلام هراسی را در جهان به راه انداخته اند که اینها نه شیعه و نه سنی هستند.

وی تصریح کرد: به حمدالله وحدت در منطقه لارستان بزرگ یک وحدت عمیق و ریشه دار است و تشریفاتی نیست و این بواسطه  وجود علمای بزرگ شیعه و سنی و در راس آن مرحوم آیت الله آیت اللهی بود که وحدت را نهادینه کردو خدا را شکر که این وحدت روز به روز در بین مردم این منطقه گسترش می یابد.

فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: در این ایام، مراسم جشن هفته وحدت در تمام بخشهای منطقه لارستان از جمله جویم، بنارویه، بیرم، اوز، صحرای باغ و مرکز ی و تمامی روستاههای این شهرستان با شکوه هرچه تمامتر برگزار گردید.

IMG_2270

در ادامه سید حید ر کاملی مدیر مجتمع علوم دینی خنج و امام جمعه بیدشهر هم گفت:هرگاه بنده و سایر علما و روحانیت اهل تسنن وارد این حسینیه می شویم به ذهنمان یک چیز را تداعی می کند و آن یاد مرحوم آیت الله آیت اللهی است  که متاسفانه این مرد بزرگ از بین ما رفت.وی ادامه داد:رمز موفقیت پیامبر اکرم(ص) مهربانی،عطوفت،و دوری از خشونت بود واین رسول گرامی اسلام در دوران بعثتش تلاشش بر این بود که بندگان را از طریق قران با خداوند آشنا کندپس خداوند رحمن و رحیم است و پیامبرهم رحیم و مهربان است و امتش هم می بایست مهربان باشند.

سید حیدر کاملی خاطر نشان کرد:راه برون رفت از مشکلات وحدت است و وحدت نیز در سایه رحمت و مهربانی شکل می گیردو ما باید وحدت خود را حفظ کنیم و همیشه ندای وحدت از ایران اسلامی بلند شود لذا باید قدر این وحدت را دانست و انسجام و اتحاد ما روز به روز بیشتر شود تا دشمنان نتوانند در درون ما نفوذ کنند.

دکتر علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی(ره) امام جمعه فقید لارستان و حضرت آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری(ره) نماینده ولی فقیه در لارستان و همچنین تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص)، امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت، اظهار داشت: برپائی یک چنین محفلی، یک حرکت سیاسی نیست، بلکه یک دستور الهی است که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است: «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» و بدون تردید خداوند متعال براساس سنت های تغییرناپذیر خویش ملتی را که دستوراتش را اجرا می کند، مشمول برکات خود قرار می دهد.

وی با ابراز تأسف از وضعیت نابسامان برخی کشورهای اسلامی را محصول عمل نکردن به فرامین الهی دانست و تصریح کرد: پیامبر ما، رسول رحمت و مهربانی است و دین اسلام، دین صلح، دوستی و برادری است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه، میان اهل تسنن و تشیع هیچ فاصله ای وجود ندارد، گفت: در میان ۵۷ کشور اسلامی در جغرافیای سیاسی جهان، تنها ایران توانست حکومت اسلام و قرآن را برپا دارد.

بروجردی، با بیان اینکه امروز، در ساختار جمعیتی جهان، مسلمانان در اقلیت قرار دارند، خاطر نشان کرد: از جمعیت هفت میلیاردی جهان، کمتر از دو میلیارد نفر مسلمان هستند، در صورتی که راهبرد ما در دین اسلام، تشکیل حکومت جهانی است و به همین خاطر بدون تردید باید دانست که در آینده، همه جهان در زیر سایه اسلام و قرآن قرار خواهند گرفت.

وی با مطرح کردن این سوال که، چرا در میان ۵۷ کشور اسلامی در جغرافیای سیاسی جهان، تنها ایران توانست حکومت اسلام و قرآن را برپا دارد؟، بیان کرد: در کشورهایی مثل افغانستان و الجزایر، در جنگها و جهادهای خود، هر کدام بالغ بر ۱ میلیون و نیم شهید دادند، اما آنها نتوانستند حکومت اسلامی تشکیل دهند که دلیل آن را باید در نحوه عمل به دستورات الهی و رسول خدا(ص) جستجو کرد.

وی با تأکید بر اینکه، میان اهل تسنن و تشیع هیچ فاصله ای وجود ندارد، تصریح کرد: این فاصله ای که در حال حاضر بر آن پافشاری می شود، تحمیلی است و در حال حاضر، برادران شجاع و غیور اهل تسنن در مرزهای جنوب شرق در کنار برادران پاسدار ما در کسوت نیروهای بسیج، در مقابل اشرار می ایستند، مبارزه می کنند و شهید می دهند.

دکتر بروجردی ایجاد گروه های تروریستی در اقصی نقاط کشورهای اسلامی را، از طراحی های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی برشمرد و افزود: این کشورها، امروز، نظاره گر خندان کشتار مسلمانان توسط همدیگر در کشورهای، سوریه، عراق، لیبی، مصر، بحرین و غیره هستند و این عمل مسلمانان خلاف وعده رسول ا…(ص) و خواسته آن مردم رئوف و مهربان است.

بروجردی با اشاره به همراهی های مداوم و مداوای زخمی های گروه های تروریستی تکفیری، در بیمارستانهای رژیم اشغالگر قدس را نشانه ارتباط این گروهها با کشور جعلی اسرائیل دانست و اضافه کرد: صدها تن از جوانان عزیز اهل سنت ما در کشور عراق، توسط همین داعشی های خبیث به شهادت رسیده اند و یا شهید «بوتی» از علمای بزرگ اهل تسنن که به همراه شاگردانش در مسجد و در حال تدریس دین توسط یک فرد منحرف تکفیری و انتحاری به شهادت رسیدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر هوشیاری نسبت به توطئه آمریکا و همپیمانانش، تصریح کرد: باید با اتحاد و انسجام، نقشه های دشمنان را خنثی سازی کرد و نگذاریم دشمنان اسلام شادی کنند و مسلمان، برادر مسلمانش را بکشد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره حاج شیخ محمد فقیهی از علمای بزرگ اهل تسنن در لارستان، عنوان کرد: این مرد بزرگ در جمع مسئولین بلندپایه نظام، گفت، به امام گزارش کنید که ما علمای تسنن نه تنها در منطقه لارستان، بلکه در کل منطقه، فرمانبردار این مرد بزرگ هستیم که این عمل نشان از عشق، علاقه و اعتقاد آنها در چنگ زدن به فرامین الهی است.

IMG_2295

بروجردی وظیفه علما را در برپائی وحدت و اُلفت بسیار سنگین برشمرد و افزود: دشمنان با پرداخت هزینه های گزاف، از مسلمانان و ایران شناخت عمیقی دارند و تمام تلاششان نابودی اتحاد مسلمین است.

وی با تأکید بر مجهز شدن مسلمانان و ایران به قدرت های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و غیره، تصریح کرد: ما می توانیم با افزایش قدرت خود اجازه خودنمایی به دشمنان مان را ندهیم.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت و مجلس افغانستان به جهت امضای قرارداد مصونیت قضائی نیروهای آمریکائی در کشور افغانستان، گفت: نباید این اتفاقات در جهان اسلام تکرار شود و زیر بار ظلم برویم که خوشبختانه با هوشیاری دولت، مجلس و احزاب کشور عراق، آمریکائی ها مجبور شدند تا ۱۵۰ هزار تن از نیروهای خود را از این کشور خارج نماید.

وی با اشاره به اینکه، قدرت های مستکبرین در برابر قدرت الهی، هیچ به حساب می آید، بیان کرد: این شجاعت را باید از امام(ره) بیاموزیم که فرمودند: «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» و این یعنی اقتدار و عمل به دستورات الهی.

پیش از این نیز  مداحان اهل بیت عصمت و طهارت نیز به قصیده خوانی و مولود خوانی در وصف و مدح پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع)پرداختند.

گفتنی است این مراسم از طرف بیت معظم آیت اللهی، فرمانداری ویژه لارستان،امام جمعه و مدیریت حوزه علمیه امام علی ابن ابیطالب(ع) این شهرستان برگزار شد.

عكسها: مهدي ابراري

IMG_2304 IMG_2249 IMG_2287 IMG_2210 IMG_2247 IMG_2197 IMG_2199 IMG_2200

 


2 نظر

 1. جشنواره سراج گفت:

  0

  0

  http://www.ladestan.com/vdchivnz.23nzkdftt2.html

  اطلاعیه
  نفرات برگزیده راه یافته به بخش نمایشگاهی نخستین جشنواره مردمی سراج اعلام شد

 2. صادقی گفت:

  0

  0

  همه چیز خوب بود ولی تزیینات منبر و تریبون بسیار ضایع بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان