میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 دسامبر 2019 ساعت 2:31 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 16 دیدگاه 757 بازدید

جعفرپور: با افتخار «اصول گرا» هستم/ اعتراض حق مردم است/ با ساز و کار «ائتلاف» همراهم/ استان شدن لارستان امر مبارکی است

جعفرپور: با افتخار «اصول گرا» هستم/ اعتراض حق مردم است/ با ساز و کار «ائتلاف» همراهم/ استان شدن لارستان امر مبارکی است

آفتاب لارستان: شاید یکی از پرحاشیه ترین خبرهای روز نخست ثبت نام نامزدهای شرکت در یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، گراش، اوز و خنج مربوط به «جمشید جعفرپور» نماینده ی فعلی مجلس بود. وی که با جمعیتی نزدیک به ۳۰۰ نفر از دفتر نمایندگی خود تا فرمانداری ویژه لار پیاده حرکت می کردند نظر رسانه ها را به خود جلب کرد. این جمعیت که از قشرهای گوناگون مردمی و از شهرها، بخش ها و روستاهای مختلف بودند، جعفرپور را تا سالن ثبت نام انتخابات همراهی کردند.

جعفرپور با تشکر از همراهانش، خبرنگاران حاضر در سالن و هیئت اجرایی و نظارتی شهرستان پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.

به همان دلایل سال ۹۰ مجددا آمده ام

وی در ابتدا ضمن معرفی خود گفت: متولد سال ۱۳۴۲ در شهر لار هستم، تا سال ۱۳۶۰ و موقع اخذ دیپلم در لار بودم. در سال ۶۱ برای ادامه ی تحصیل به تهران رفتم. از سال ۶۱ تا ۶۵ را در مدرسه ی عالی شهید مطهری درس خواندم و مدرک لیسانس گرفتم و از سال ۶۶ تا ۶۹ برای مقطع کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی ادامه تحصیل دادم. از سال ۷۰ تا ۷۵ هم در دانشکده الهیات دانشگاه تهران مشغول تحصیل بودم. از سال ۱۳۷۶ تا کنون نیز عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی فعلی و تربیت معلم سابق هستم. از خرداد ۱۳۹۱ تا کنون نیز نماینده ی مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی هستم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد هدف از شرکت در انتخابات خاطرنشان کرد: همان دلایلی که در سال ۱۳۹۰ باعث شد تا به صحنه بیایم و در انتخابات شرکت کنم همچنان پابرجا هستند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: برای حفظ و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی، دفاع از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، حفظ و حراست از اصل ارزشمند ولایت فقیه و شخص ولی فقیه که افتخار داریم پیرو ایشان باشیم و همچنین برای ادامه و اتمام کارهای ناتمامی که در دوره ی فعلی نمایندگی تا چند درصد پیشرفت داشت.

پیگیر اخذ منطقه ویژه اقتصادی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علوم پزشکی ام

جعفرپور در مورد پروژه های ناتمام منطقه تصریح کرد: در دو هفته ی گذشته منطقه ی ویژه ی اقتصادی لارستان بعد از پنج سال پیگیری در مجلس به تصویب رسید و اکنون منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مهم تر از این مصوبه، اجرایی کردن آن است گفت: همه ی ما این احساس را داریم که اشتغال زایی جزو جهادهای بزرگ زمان مان است. تحصیل کرده های هر خانواده ای چشم انتظار فضایی برای اشتغال و کارآفرینی هستند و اگر در دور بعد این توفیق را داشته باشیم بحث راه اندازی و اجرایی کردن منطقه ی ویژه اقتصادی همراه با اشتغال زایی وسیعی که به همراه دارد جزو کارهایی است که باید به اتمام برسد.

نماینده ی فعلی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، بحث دانشگاه فرهنگیان را داریم که اگر مجوز را بگیریم امسال یا سال آینده مراحل تکمیلی آن را تداوم می دهیم. همچنین، مجتمع آموزش عالی لار را که در دوره خودمان پایه گذاری شد به سمت دانشگاه شدن پیش می بریم.

جعفرپور خاطرنشان کرد: در نظر داریم بسترهای لازم را برای دانشگاه شدن دانشکده ی علوم پزشکی و خدمات درمانی لارستان نیز فراهم کنیم؛ بنابراین باید شخصی انتخاب شود که در جریان این سوابق باشد و رایزنی ها را انجام داده باشد تا بتواند خواسته های مردم را محقق کند.

مجلس نهم بهتر از این مجلس بود

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا در این هشت سال به عنوان نماینده ی مجلس از عملکرد مجلس راضی بودید اظهار کرد: این مجلس فراز و نشیب های بسیاری داشته است اما مجلس قبلی یعنی مجلس نهم نسبت به مجلس فعلی کارآمدتر بود چون تصمیمات قاطع تر و انقلابی تری در آن گرفته می شد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل نوع ترکیبی که مجلس فعلی دارد و دیدگاه های متفاوت به دیدگاه برابری رسیده اند تصمیم گیری ها سخت می شود و کارها غیرقابل پیش بینی است بنابراین رضایت مندی ای که از عملکرد مجلس نهم دارم در مجلس دهم کمتر حاصل شده است.

همیشه با افتخار اعلام کرده ام «اصول گرا» هستم

جمشید جعفرپور در مورد جناح سیاسی اش گفت: هم در دور اول و هم دور دوم همیشه با افتخار اعلام کرده ام که اصول گرا هستم و در همین مجلس نیز عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول گرایان هستم البته لازم می دانم که این اصول گرایی را توضیح دهم. اصول گرایی از دید من چند ضلع دارد اول، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و ارزش هایی که در این نظام به وجود آمده است. دوم، اعتقاد به همه ی اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی است و سوم، اعتقاد به اصل ولایت فقیه که به عقیده ی من ستون فقرات قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی است و چهارمین ضلع اصول گرایی، اعتقاد به شخص ولی فقیه است چون کسانی را داریم که می گویند به ولایت فقیه اعتقاد دارند اما در مصداق و شخصش دیدگاه های مختلفی دارند.

وی اضافه کرد: در این سال های متمادی ولایت مقام معظم رهبری پس از حضرت امام ثابت کرده اند که بهترین و مطمئن ترین راه برای پیشرفت و عبور از مخاطرات، تکیه بر اصل ولایت فقیه است و بهترین شخصی نیز که وجود دارد حضرت آیت الله خامنه ای هستند.

همراهی خود را با ساز و کار «ائتلاف» اعلام می کنم

نماینده ی فعلی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه وی از طیف اصول گرا است و اگر آقای بروجردی نیز از این جناح در شهر لار ثبت نام کنند وضعیت حوزه انتخابیه چه می شود و آیا به تصمیماتی که از مرکزیت اصول گرایی گرفته می شود پایبند هستید یا خیر گفت: تلاش گروه های اصول گرا این است که در مجلس بعدی کارآمدتر ظاهر شوند در حال حاضر نیز ساز و کار ائتلاف در لارستان تشکیل شده است. من همراهی خودم را با تصمیمات ائتلاف اعلام می کنم و امیدوارم هر نیروی اصول گرای دیگری حضور پیدا می کند به همین روال پایبند باشد.

مهم ترین چالش منطقه ما «توسعه نیافتگی اقتصادی» است

جعفرپور در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سایت آفتاب لارستان در مورد شعار انتخاباتی این دوره اش تصریح کرد: در دوره ی قبل همدلی و وحدت در مناطق، مذاهب و هم در بین طیف های مختلف منطقه مد نظر بود اما در دوره ی جدید علاوه بر شعارهای قبلی، با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده اولویت دومی برای ما ایجاد شده است و آن، بحث توسعه ی منطقه ای است.

وی در مورد چالش ها و مشکلات بزرگ منطقه ی لارستان گفت: بحث توسعه نیافتگی اقتصادی، چالش مهمی است که با آن مواجهیم. چالش های اجتماعی ای نیز داریم؛ همچنین علیرغم اینکه لارستان دارای مردمان بافرهنگ و متدینی است اما این منطقه نیاز به توسعه ی فرهنگی و تعالی دارد.

مجلس درجریان گرانی بنزین نبود

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره ی اعتراضات بنزینی دو هفته پیش اظهار کرد: اعتراض و شرارت دو مقوله ی جدا از هم هستند قطعا اعتراض حق مردم است و مردم خواستند نارضایتی خود از تصمیمی که متاسفانه در اجرا با بی تدبیری و بدون مدیریت اعمال شد نشان دهند اما با شرارت که سوزاندن بانک ها و پمپ بنزین هاست کاملا متفاوت است.

جعفرپور در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا مجلس در جریان زمان اجرایی شدن طرح گرانی قیمت بنزین بود گفت: به هبچ وجه؛ اتفاقا در ماه های نخست سال ۹۸، دولت تلاش کرد که از مجلس تاییدیه ای بگیرد که با نظر منفی مجلس در جلسه ی غیرعلنی مواجه شد بنابراین اگه قبل از اینکه این طرح اجرا شود به مجلس می آمد مجلس قطعا نظر منفی می داد.

وی در مورد قیمت آخرین باری که گوشت خریده است اظهار کرد: چون در تهران هستم و آنجا خرید می کنم آخرین باری که گوشت خرید کرده ام به قیمت ۱۰۵ هزار تومان و مرغ بین ۱۲ و ۱۳ هزار تومان بوده است.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نظر خود را در مورد هر یک از موضوعات زیر نیز در یک جمله بیان کرد:

استان لارستان: امر مبارکی است.

جاده ی لار جهرم: نیاز به توجه دارد.

برجام: بی فرجام

سهمیه بندی بنزین: خطای استراتژیک

دولت تدبیر و امید: امیدی که محقق نشد

مجلس دهم: مردد

ترامپ: احمق

کمیسیون انتخاباتی در مجلس آینده: فرهنگی


16 نظر

 1. لاری گفت:

  3

  0

  همیشه به اصولگرا بودنت افتخار کردی .
  ای کاش از این اصولگرا بودن، چیزی هم نصیب حوزه انتخابیه شده بود.

 2. ناشناس گفت:

  3

  0

  ایا ۳۰۰ نفر خودشون اومدن یا تماس گرفتین جمع کردید لشکر؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  2

  از صداقت در گفتار و عمل و پایبند بودن در حفظ عقاید علمی و معنوی
  دکترجعفرپور و عدم لغزشی که خیلی ها به آن گرفتار شدند ، قابل تقدیر و
  ستایش است .
  باید چنین انسانهای وارسته و دانشمند را ستود و از آنها به بهترین وجه
  برای پیشبرد اهداف انقلابی کشوری و منطقه ای استفاده کرد،
  به امید موفقیت چنین انسانهای شریف در سطوح مختلف .

 4. ناشناس گفت:

  4

  0

  با سلام و تشکر از سایت وزین آفتاب لارستان باید از ایشان سوال کرد پس جرا برخی مسولین شایسته همچون آقای فیاض پور ریاست قبلی آموزش و پرورش و مدیر کل فرودگاه لارستان و ……. را تغییر دادی و عوض کردی کار یک نماینده دخالت در عزل و نصب هاست؟؟؟؟

 5. لارستان بزرگ گفت:

  0

  1

  دکتر جعفر پور از ظرفیت های خوبی برای نمایندگی برخوردارند. خلا اصلی در لارستان عدم توجه نخبگان به مصالح لارستان است که لازم است با اندکی گذشت از خواسته های فردی و حزبی با ایشان همراهی و برنامه ریزی برای ارتقاء لارستان داشته باشند تا در دور جدید شاهد پیشرفت با حضور تمامی افراد و گروهها باشیم که می تواند به کل واحد در لارستان بزرگ منجر شود .

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  لشکری که دکتر را همراهی کردن با تماس بوده رودربایستی داشتن اومدم وای به منزله ی حامیان نیست و نخواهد بود…این کار جالبی نبود ودر آینده احتمالا به ضرر ایشون تمام خواهد شد.به هر حال موفق باشند وهر کسی شایستگی داره مردم او را انتخاب می کنند …مردم را به زور نمیشه وادار به طرفداری کرد

 7. لارستانی گفت:

  0

  0

  باسلام
  درپاسخ به دوستی که گفته اندهمراهان دکترجعفرپوربازوروفشارایشان راهمراهی کرده اند بایدپرسید امروزه برای هیچ کاری نمیشود کسی رامجبور وتحت فشارقرارداد چه برسربه این
  همراهی .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین به نماینده ارزشی و حزب اللهی

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  با رد صلاحیت دکتر رحیمی نژاد و تلاش دوربری های او ارای اصلاح طلبان به سبد اقای بروجردی خواهد رفت.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  اولین تخلف در انتخابات توسط رییس کمسیون فرهنگی با راه پیمایی وراه بستن در خیابان و کاروانال راه انداختن صورت گرفت لطفا مسولین اقدام نمایند

 11. رک گو گفت:

  0

  0

  اصولگرا اصلاح طلب دیگه تموم ماجرا . مگراینکه مسئولین به خود بیان و از مردم به خاطر دزدیها و اختلاسها و فشار به مردم در همه زمینه ها خصوصا گرانی بنزین عذر خواهی و به خواسته های مردم تن دهند تا مردم هم با مسئولین همگام شوند .

 12. لارستانی گفت:

  0

  0

  مطالبی مانند. اصولگرا. یا. اصلاح طلب بودن. دردی از مشکلات مردم. دوا. نمیکند. ویا. اینکه مرتب. جعفر پور. افتخار میکند که. اصولگراست. تا کنون چه منفعتی برای منطقه. داشته. است. ن نماینده جهرم. ولامرد که ابن. حرفها را منی زنند. خیلی. بیشتر. برای مردم. خودشان. کار. کرده اند

 13. سیخونک گفت:

  0

  0

  “دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی، دفاع از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، حفظ و حراست از اصل ارزشمند ولایت فقیه و شخص ولی فقیه که افتخار داریم پیرو ایشان باشیم از جمله مهمترین این اهداف بوده ”
  آقای دکتر اگه بهتون بر نمیخوره لابلای این اهدافی که ذکر فرمودین اگه پیگیری مطالبات حوزه انتخابیتون را هم قرار بدین بد نیست.

 14. مهدی گفت:

  0

  0

  ۸سال مدت کافی بود چه پیشرفتی لارستان داشت در قبال تخلفات دولت و وزرا سکوت مصلحت امیز به چه قیمتی فقر مردم و کوچکتر شدن سفره مردم در بر ابر حقوقها نجومی چه تذکراتی وپیشنهادی داد؟؟ابتکار و خلاقیت در مجلس اش چه بوده است درست است انسان شریف و ولایی و انقلابی است اما به نظر میاد لارستان نیازمند فردی انقلابی و مومن مشابه او اما جوان و شجاع و ولایی است که بتواند از پتانسیل منطقه لارستان خنج وگراش و اوز جهت پیشرفت چشمگیر نهایت تلاش انجام دهد ..اصلاح طلبان با خیاتتها ودوستی ها وچشم پوشی از تخلفات دولت ضربات جبران ناپذیری به مملکت
  زدن و بعصی اصول گراهها هم با سکوت و دنیاله روی دکتر لاریجانی نقش خاصی نداشتن پس نماینده شایسته و اولی به انتخاب است که ولایی و مردمی و شجاع در تصمیم گیری و ضمن سوال از وزرا ودولت حامی مردم در وهله اول باشد!!

 15. گلبرگ گفت:

  0

  0

  اقای دکتر سلام
  بنده باکسی که از دفترتان بهش زنگ زده بودند بیا صحبت کردم برای ثبت نام چه ارزشی داره که چرخ مملکت را لنگ بذارین و تعدادی را با خودت همراه کنی که هیچ ارزش افزوده برای جامعه اسلامی نداره زمان قشون کشی گذشت یادمه روزی که مرحوم نخبه هم در انتخابات شکست خورد اطرافیانش مثل الان شما کم نور بودند از تاریخ درس عبرت بگیر برگرد تهران

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان