میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 می 2014 ساعت 10:29 ق.ظ سرویس:اجتماعی 18 دیدگاه 2,400 بازدید

جعفرپور: با تضعيف كنندگان لارستان مواجهه حساب شده مي كنيم

هرآنچه در جلسه ارديبهشت شوراي اداري لارستان گذشت:

جعفرپور: با تضعيف كنندگان لارستان مواجهه حساب شده مي كنيم/ نجيب زاده: نمي شود مدير در اتاق بنشيند و بگويد اعتبار نداريم!

IMG_7683حميد منشي: عنوان جلسه «شوراي اداري لارستان» است اما تفاوت آن با جلسات سابق، دعوت گسترده از خيرين لارستاني، اهالي رسانه و البته حضور اعضاي دفاتر نماينده مجلس در شهرستان هاي خنج و گراش است. به اينها اعضاي ثابت جلسات شوراي اداري يعني مسئولان ادارات، نهادها و سازمان هاي لارستان و تمام بخش هاي تابعه را كه اضافه كنيد، پر شدن تقريبي سالن دور از انتظار نبود. اين جلسه صبح روز شنبه، ۲۷ ارديبهشت ۹۳ در سالن اجتماعات شهيد امامي فرمانداري لارستان با قرائت قرآن محسن حجتي آغاز مي شود.

مطابق معمول جلسات شوراي اداري، امام جمعه لار اولين سخنران است. او پس از خيرمقدم به حاضران به درخواست عده اي از مردم اشاره كرد و گفت: مردم از بعضي ادارات گِله مي كنند و زياد راضي نيستند. حجه الاسلام نوربخش افزود: البته از زمان مسئوليت آقاي نجيب زاده وضعيت بهتر از قبل شده اما هنوز بعضي از ادارات در مسير قبل خود هستند و باعث نارضايتي مردم شده اند. امام جمعه لار در ادامه تك تك مديران حاضر در جلسه را به تكريم ارباب رجوع و اخلاق شايسته در برابر مردم توصيه كرد. وي سپس ضمن اشاره به حديثي از پيامبر اكرم (ص) صفات مومنين راستين را برشمرد.

براي اخذ مجوز بيمارستان تامين اجتماعي بر خلاف جريان آب حركت كرديم

DSC07533پس از امام جمعه نوبت به نماينده مردم لارستان، خنج و گراش رسيد. جمشيد جعفرپور پس از تشكر از حضور مسئولان، خيران، اصحاب رسانه و اعضاي دفاتر خود در شهرستان هاي خنج و گراش به مرور فعاليت هاي ۱۸ ماه پيش خود كه منجر به اخذ مجوز ساخت بيمارستان و درمانگاه تامين اجتماعي شد پرداخت و البته تاكيد كرد كرد مهمتر از اخذ مجوز، ادامه مسير تا ساخت، تجهيز و راه اندازي اين مراكز درماني است. وي سپس همزمان با پخش اسلايدي از تابلوي اصلي سالن، مراحل طي شده تا اخذ مصوبه و ابلاغيه ساخت اين مراكز درماني را بر شمرد.

او ضمن اشاره به راه اندازي اين بيمارستان به عنوان يكي از خواسته هاي اصلي مردم حوزه انتخابيه خود، شروع كار براي انجام اين خواسته را مردادماه ۹۱ عنوان كرد. وي در ادامه به فرايند پيچيده و زمان بر اخذ مجوز و تضاد آن با سياستگذاري سازمان تامين اجتماعي اشاره كرد و گفت: ما در واقع خلاف جريان پرفشار آب حركت كرديم و اين كار انرژي و زمان زيادي را صرف مي كند. جعفرپور در ادامه به توضيح مثال خود پرداخت. وي به مخالفت هاي پي در پي مسئولان وزارتخانه رفاه و سازمان تامين اجتماعي اشاره كرد و توضيح داد كه چگونه اميد خود را از دست نداده و با هر بار تغيير در مديران وزارتخانه و سازمان نامبرده فعاليت هاي خود را از سر گرفته است.

وي سرانجامِ تلاش هاي خود را جلب نظر هيئت امناي سازمان تامين اجتماعي در دولت جديد مشروط به تخصيص زمين و ساخت و تجهيز اين بيمارستان و درمانگاه توسط خيران عنوان كرد و گفت: نهايتا ۲۸ اسفند ۹۲ مجوز اين مراكز درماني توسط هيئت امناي سازمان تامين اجتماعي صادر شد اما تا زمان ابلاغ رسمي اين مصوبه يعني ۱۷ ارديبهشت ۹۳، سكوت كرديم و اجازه نداديم اين موضوع رسانه اي شود.

جعفر پور در ادامه به اهميت تاسيس اين مراكز درماني در لارستان اشاره كرد و گفت: با راه اندازي اين بيمارستان علاوه بر بهره مندي ۶۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي در حوزه انتخابيه لارستان، خنج و گراش، مركز و محوريت بخشي مورد نظر ما نيز تامين مي شود و ضمن اينكه تعداد زيادي از مسافرت هاي درماني به خارج از حوزه انتخابيه منتفي مي گردد، افراد زيادي نيز از مناطق ديگر به اين شهرستان مراجعه مي كنند.

نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در ادامه سعي كرد به منتقدان استفاده هميشگي از خيران لارستان پاسخ دهد و ضمن اشاره به اين پرسش كه بعضي مي گويند اگر قرار است بيمارستان را خيران بسازند پس دولت چه كاره است؟! پاسخ داد: ساخت و تجهيز اين بيمارستان حدود ۱۵ تا ۱۶ ميليارد تومان هزينه مي برد اما براي ارائه خدمات بعدي كه در تعهد دولت است حداقل ۲۰۰ نفر در آن شاغل مي شوند و حقوق اين پرسنل به اضافه ديگر مخارج آن در دو سه سال اول معادل همين ۱۵ ميليارد تومان است لذا دولت نيز هزينه سنگيني براي راه اندازي اين مراكز درماني پرداخت مي كند.

با تضعيف كنندگان لارستان برخورد بدون ملاحظه و مواجهه ي حساب شده مي كنيم

جعفرپور در ادامه بار ديگر از همت خيران منطقه لارستان تقدير كرد و از آنها خواست در ساخت و تجهيز اين بيمارستان نيز همراهي كنند. او همچنين از شوراي اسلامي شهر و شهرداري لار تقدير كرد و از تخصيص زمين و ساخت درمانگاه تامين اجتماعي توسط آنها خبر داد. وي اضافه كرد كه كلنگ اين درمانگاه در خرداد ماه سال جاري به زمين زده مي شود.

اما لحن بخش بعدي سخنان جعفرپور كاملا متفاوت با قبل بود و بيشتر رنگ و بوي تهديد داشت! وي با اشاره به برخي شيطنت ها براي تضعيف منطقه لارستان، خنج و گراش گفت: اين سه منطقه جزو لايتجزا و به هم پيوسته اي هستند و اگر افرادي بخواهند اين وحدت را مخدوش كنند با آنها به شدت برخورد مي كنيم. وي اضافه كرد: اين افراد در هر لباس و موقعيتي باشند مطمئن باشند برخورد بدون ملاحظه و مواجهه ي محاسبه شده ما را با تمام ابزارهاي قانوني مان خواهند ديد.

نمي شود در اتاق نشست و گفت اعتبار نداريم!

IMG_7838پس از جعفرپور نوبت به فرماندار لارستان رسيد تا او نيز لحظاتي را براي حاضران سخن بگويد. او در ابتدا از زحمات نماينده مردم لارستان، خنج و گراش به عنوان يك شهروند و نه در كسوت فرماندار لارستان تقدير و دليل اين تقدير را اطلاع از فرايند بسيار سخت اخذ مجوز بيمارستان تامين اجتماعي عنوان كرد.

علي اكبر نجيب زاده سپس به دستاوردهاي سفر استاندار فارس به لارستان اشاره كرد و گفت: خيلي از مردم از خروجي اين سفر براي لارستان مي پرسند و لازم است اين توضيح را بدهم كه بر خلاف دولت قبل كه اعتبارات شهرستان ها بلوكه مي شد و رئيس جمهور و استاندار در سفرهايشان تقسيم مي كردند اين روند در دولت جديد وجود ندارد و سفر استاندار بيشتر براي كسب اطلاع از كمبودها و نيازهاي لارستان بود كه به حمد خدواند توانستيم وضعيت كاملي از تنگناها و كمبودهاي لارستان و تمام بخش ها و روستاهاي تابعه را به اطلاع ايشان برسانيم.

وي اضافه كرد: البته در همين سفر طرح هاي خوبي نيز مصوب شد از جمله كلنگ زني پست ۶۶ برق كه براي مدتها مسكوت مانده بود و مشكل زمين آن در همين سفر حل شد و چند طرح و پروژه ديگر كه در آينده شاهد آن خواهيم بود.

فرماندار لارستان در ادامه خطاب به مسئولان اين شهرستان گفت: عقب ماندگي هاي ما در اين شهرستان متاسفانه كم نيست و يكي از آفت هاي توسعه اين منطقه كم كاري و بي انگيزگي بعضي مديران است. وي افزود: نمي شود در اتاق نشست و گفت اعتبار نداريم! بلكه مسئول بايد شجاعت و جرئت در تصميم گيري داشته باشد و بتواند يك سري اختيارات را از استان بگيرد. وي با اشاره به منابع مناسب برخي ادارات خاطرنشان كرد: يك مدير بايد بتواند امكانات معطل مانده اداره خود را آزاد كند و با جزئي نگري و محدود ماندن به اداره خود كاري از پيش نمي رود لذا ما توقع تحرك و طراوت بيشتري از مديران شهرستان داريم.

فقط براي عمران و آبادي شهرستان به شما توصيه مي كنم

علي اكبر نجيب زاده سپس به برخي روابط موجود در ادارات اشاره كرد و گفت: بنده هيچ سفارشي از جايي نمي پذيرم و براي احدي نيز سفارش نمي كنم و فقط براي عمران و آبادي شهرستان به همه شما سفارش مي كنم.

وي در پايان از زحمات مسئول نيروي انتظامي لارستان در حفظ امنيت اين شهرستان تقدير كرد و البته در مورد پليس راه و راهنمايي و رانندگي به توقع بيشتر خود اشاره كرد.

پس از انجام سخنراني ها، جلسه با قرائت پيام تشكر نماينده مردم در مجلس و فرمانداري از صالح پور؛ خيّر لاري و شورا و شهرداري لار براي تقبل هزينه ساخت درمانگاه تامين اجتماعي ادامه يافت و در پايان به انتصاب چند مدير در لارستان توسط مجري جلسه اشاره شد.

انتصاب جان محمد عباسي در اداره راه و شهرسازي لارستان، محمد علي باقري در مركز آموزش عالي لارستان، صفرزاده در نمايندگي وزارت امور خارجه در لارستان، محسني در شهرداري بيرم، محمود عباسي در آموزش و پرورش بيرم و هدايت الله كارگر در شهرداري بنارويه از جمله تغييرات جديد مديريتي در شهرستان بودند.

 عكسها: آرشيو آفتاب لارستان


18 نظر

 1. لیلا گفت:

  0

  0

  مواجهه درست است نه مواجه
  بهتر است بنویسید حساب شده مواجهه می کنیم.
  ———-
  مديريت: در مورد املاي كلمه «مواجهه» حق با شماست و خطاي تايپي ما بود اما در مورد تركيب بندي جمله هدف ما نقل قول عيني جمله بود.

 2. لاري گفت:

  0

  0

  آفرين به آقاي فرماندار با اين صراحت لهجه شان. واقعا هر مديري مي خواهد يك جا بنشيند و بگويد بودجه نداريم بهتر است برود.

 3. محمدرضا گفت:

  0

  0

  اين آقاي نماينده كه اينقدر زحمت كشيده اند براي تصويب بيمارستان تامين اجتماعي چرا هيچ جايي نگفته اند مجوز اين بيمارستان چند تختي است؟؟!!! طبق شنيده ما بيمارستان لارستان ۳۳ تخت خوابي است!! آنو قت ايشان مي خواهند با ۳۳ تخت مركزيت بخشي كنند؟؟!!

  • مرادي گفت:

   0

   0

   امكان نداره ۳۳ تختي باشه!! يني براي ۳۳ تخت بيمارستان ۲۰۰ نفر پرسنل لازمه؟! ۳۳ تخت كه ميشه مثلا ۶ اتاق!! يعني خونه ما بزرگتره!!!!! اونوقت براي ۳۳ تخت ۱۵ ميليارد پول لازمه؟!! آقاي نماينده لطفا دقيقا بفرماييد مجوز اين بيمارستان چند تخت خوابيه.

  • كارمند گفت:

   0

   0

   حالا چه ۳۰ تخت چه ۳۰۰ تخت. چه فرقي مي كنه؟! مهم اينه كه اين خواسته مردم محقق شد.

 4. محمد گفت:

  0

  0

  درود بر فرماندار ویژه لارستان.ما به شما افتخار می کنیم.

 5. حاجی گفت:

  0

  0

  نماینده محترم تعرفه برق چی شد؟پرواز حج و عتبات؟

 6. امیر حسین از لار گفت:

  0

  0

  دکتر جعفرپور عزیز
  قدردان زحمات شما هستیم . ممنون دکتر جان
  می دانیم در خصوص گرفتن این مجوز چه سختی هایی کشیده ای , خدا قوت
  آرزوی موفقیت برای پله های بعدی موفقیت شما و لارستان بزرگ و مردم بزرگوار منطقه

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  دقت كرده ايد فعاليتهاي تبليغاتي جعفرپور از همين الان شروع شده و هر كاري مي كند با بزرگنمايي زياد همه جا مي گويد؟! مثلا همين مجوز بيمارستان را بيشتر از هزارجا بيان كرده و حرف هاي او را حفظ شديم! فكر كنم ايشان به اين سادگي ها قصد كنار رفتن نداشته باشند.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  توصیه می شود ضمن عرض خسته نباشید به این بزرگوارکه به مدت ۲سال دیگر باید زحمت بکشد. به نظر می رسد تمایل دارد از تهران خودرا نماینده کند. خوب این یک تصمیم خوب وعاقلانه است برای منطقه

 9. شیبانی گفت:

  0

  0

  سلام
  به نظر من که کاندیدا شدن جعفرپور کار درستیه چون تجربش هم بیشتر شده . .

 10. هادی گفت:

  0

  0

  منتقدان جعفرپور کارنامه نمایندگان قبلی را بیاورند تا دست آخر با دوره نمایندگی ایشان
  به مقایسه بگزاریم…مثلا دوره آقای کشفی
  البته با این تفاوت که آقای جعفرپور جور دو دوره گذشته بی سر و صاحبی لار رو میکشن
  و از طرف دیگه لامردیها اینقدر مار خوردن تا افعی شدند…حالا لارستانی و انصافش.

 11. لاری گفت:

  0

  0

  من با هادی کاملا موافقم حالا ببینید ۲ سال دیگه چه خبرای خوبی می‌شنوید هیچکی مثل اون تو مجلس دلسوز لار نبوده

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش کسانی در شهرمون باشند که بتوانند اقای نجیب زاده را یاری کنند . به خدا من یقین دارم پاک تر و نترس تر از این فرماندار وجود نداره اما دوستان یک دست صدا نداره . ما ۱۰۰ ها مدیر لایق مثل ایشون می خواهیم

  امین از کیپ تاون

 13. امین از کیپ تاون گفت:

  0

  0

  به خدا لار همچین فرمانداری بی ترس و پاکی را به طول قدمتش ندیده . کسی که سر جلوی کسی خم نمی کنه . اما دوستان یک دست صدا نداره . تا صاحبان قدرت لارستان یاریش نکنند نمی تونه کاری کنه !

 14. على گفت:

  0

  0

  ,سلام چراافکرى به حال.مالکىن.فرورگاه.نمىکنىد.فقط.حسعلی.بلدىن.بگىرىن

 15. على گفت:

  0

  0

  ۲۲سال پىش زمىن زراعتى.سنددارپلاک۷۶۹۳ىکىشه.
  به تصرف فرودگاه دراامده.وحال پس از ۲۰سال اانراملى.اعلام.مىکنىد؟وااقعان جناىته پس.عدالت
  کجاست.[…] چقدر..ظلم بسه

 16. على گفت:

  0

  0

  مشخصات خواستىن باسند درخدمتم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان