میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۳ ب.ظ سرویس:اجتماعی, عناوین اصلی 18 دیدگاه 742 بازدید

«جعفرپور» در مجلس به تصریح درباره «برجام» و به تلویح درباره «ارتقای اوز» گفت

«جعفرپور» در مجلس به تصریح درباره «برجام» و به تلویح درباره «ارتقای اوز» گفت

جعفرپور در نشست علنی روز گذشته (۱۸ دی ماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود درباره مسايل ملی و منطقه ای نکاتی را مطرح کرد.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توافق برجام هرچند در عمر کوتاه خود برخی گشایش ها را به دنبال داشته است اما دستاورد بزرگ برجام درسی بود که از این توافق گرفته شد؛ تجربه برجام درس عمیق دشمن شناسی و پشیمانی از اعتماد و خوشبینی از دشمنان هویت ملی و دینی کشورمان بود.

وی ادامه داد: دیگر هیچ سیاستمدار و جریان سیاسی نمی تواند مدعی شود، چنانچه با آمریکا مذاکره و توافق می شد می توانستیم تحریم را برطرف کنیم؛ مذاکرات امروز با اروپا و امید به انکه اتحادیه اروپایی در برابر آمریکا مسیری برای تجارت با ایران باز می کند ادامه همان خوش بینی و ساده انگاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند: “زنهار! زنهار! از دشمن خود پس از آشتی کردن، زیرا دشمن چه بسا به نزدیکی می‌گراید و نمایش صلح می‌دهد تا طرف را غافلگیر کند، پس جانب احتیاط را بگیر (دور اندیش باش) و خوش گمانی خود را درباره حیله گری های دشمن متهم بساز”. (وَ لَکِنِ الْحَذَرَ کُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّکَ بَعْدَ صُلْحِهِ فَإِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّمَا قَارَبَ لِیَتَغَفَّلَ فَخُذْ بِالْحَزْمِ وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِکَ حُسْنَ الظَّنِّ.)

جعفرپور افزود: اکنون انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی است. دشمنان از ابتدای شکل گیری نظام وعده سقوط شش ماهه و یکساله نظام را داده اند و اینک چهار دهه از آن وعده ها گذشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط اقتصادی امروز و فشارهای دشمن نباید سبب شود که دستاوردهای بزرگ انقلاب به فراموشی سپرده شود چراکه راهبرد نهایی دشمن ناامید کردن مردم از توانمندی نظام در مدیریت موفق جامعه است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: می دانیم امنیت، استقلال، توسعه اقتصادی و تولید درون زا از ارکان توسعه پایدار است. در چهلمین سال استقرار نظام به برکت فداکاری ملت و از خودگذشتگی شهیدان و رهبری حکیمانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ایران امن ترین کشور منظقه پرآشوب خاورمیانه است.

وی ادامه داد: ایران عزتمند کشوری مستقل است که بدون تبعیت از قدرت های غربی یا شرقی بر اساس منافع ملی از درون برای خود تصمیم می گیرد. در زمینه رکن سوم توسعه یعنی پیشرفت های علمی گام های بلندی برداشته شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: رشد چشمگیر تولید علم در کشور، پیشرفت های غرور آفرین در صنایع دفاعی و موشکی، افتخارات حوزه نانو فناوری، سلول های بنیادی، فناوری بومی شده هسته ای، قرار دادن ماهواره در مدار و غیره از جمله پیشرفت های جمهوری اسلامی است که دشمن ناچار به اعتراف به آنها شده است.

جعفرپور افزود: ظرفیت کشور به حدی است که می تواند بیش از این شتاب گیرد که این مهم با شناسایی و توجه به نخبگان امکان پذیر است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار توفیقات چشمگیر حوزه امنیت، استقلال سیاسی و علم و فناروی باید اعتراف کنیم در زمینه اقتصادی و رفاه عمومی دچار کاستی فراوان گشته ایم؛ دشمن با شناسایی این پاشنه آشیل فشار خود را به این نقطه متمرکز کرده است و جنگی اقتصادی را به اجرا گذاشته است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر خلاف جنگ تحمیلی هشت ساله که میدان جنگ خاک ریز های جنوب و غرب کشور بود، امروز جنگ اقتصادی در شهرها، خیابان ها، کوچه ها و مغازه ها جریان دارد و فشار شدیدی به ویژه بر اقشار متوسط و ضعیف جامعه وارد کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل سیستم تمرکزگرای کشور مدیران میانی و صف حضور موثری در این میدان ندارند؛ دولت بجای تلاش برای مدیریت اوضاع از مرکز به استانداران و فرمانداران برای ورود به این عرصه تفویض اختیار نماید و آنان با احساس وظیفه ابتکارات خود را عملی سازند و نظارت خود را بر حوزه های اقتصادی اعمال کنند و اجازه ندهند این تصور در مردم شکل بگیرد که کنترل اوضاع از دست خارج شده است و مردم را در برابر گرانی ها و مشکلات رها کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در چنین فضای روانی ارائه نمونه هایی از همراهی و مواسات مسئولان با مردم به ویژه اقضار محروم و نیازمند کاری پسندیده است؛ از این رو پیشنهاد می شود در بودجه سال آینده حقوق نمایندگان و مقامات مسئول افزایش نیابد یا با توجه به شرایط دشوار اقتصادی جامعه نمایندگانی که خود داوطلب باشند حتی بخشی از حقوق ماهیانه خود را به نفع محرومان جامعه دریافت نکنند.

جعفرپور افزود: هر چند مبالغ ناشی از این اقدام رقم چشمگیری نخواهد بود اما حامل پیام روشنی از همراهی مجلس با طبقات محروم می باشد که اینجانب آمادگی خود را برای این اقدام اعلام می کنم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اقداماتی که دولت در نظر دارد در مناطق مختلف کشور از جمله در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش اعمال نماید پس از کارشناسی های اقلیم فرهنگی، سیاسی و مذهبی آن مناطق باشد که با همدیگر متفاوت است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصمیم واحد برای مناطق مختلف کشور که حساسیت های متفاوت دارند گاهی زیان بار بوده و نتیجه عکس می دهد.

وی ادامه داد: احداث راه آهن لار- بندر عباس که به مدت ۱۰ سال است در ردیف های بودجه بدون اختصاص اعتبار تکرار می شود با توجه به نیاز جنوب فارس و توجیه اقتصادی طرح، این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باند دوم راه پر رفت و آمد جهرم – لار و لار – بندرعباس با کندی پیش می رود گاهی متوقف است؛ اعتبارات قطره چکانی مشکلی را برطرف نمی کند.

جعفرپور افزود: با توجه به مشارکت وسیع خیرین سلامت در طرح های شهرستان خنج، انتظار می شود بیمارستان مصوب ۱۳۰ تختخوابی این شهرستان که مورد تایید وزارتخانه مربوطه است کد پروژه دریافت کند. همچنین جاده چک چک با تخصیص اعتبار به ثمر برسد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل جاده باغان با توجه به حادثه خیز بودن بودجه مناسب درنظر گرفته شود؛ از محل بودجه مناطق نفت خیز برای رفع محرومیت مناطق روستایی حوزه انتخابیه بودجه مناسب اختصاص یابد. همچنین مجتمع اداری شهرستان گراش با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد باید نسبت به تکمیل آن اقدام شود. وی همچنین گفت:  ارتقای فداغ مورد تقاضای اهالی و مورد تایید مسئولان لارستان می باشد.


18 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  0

  احسنت، انشالله كه نماينده در مقابل اين اقدام نامبارك تا سرحد توان ايستادگي كنند و مردم نيز يقينا اين بار نميگذارند حتي يك وجب از محدوده شهرستان لارستان بدون ارتقا لار ، جدا شود.
  البته اميدوارم ايندفعه برخلاف جداشدن گراش كه بعضي از مسئولين خود شهرستان خيانت كردند ، شاهد اينگونه خيانت ها نباشيم.
  به سايت افتاب هم پيشنهاد ميشود براي يكبار هم كه شده دست از منفعت طلبي جناحي بردارد و به فكر پيشرفت شهرستان لارستان باشد.

 2. علی گفت:

  1

  1

  جاده چک چک چه نفعی برای منطقه دارد . جز باج به ادمهای خودشیتفه و از خود راضی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  لار به جای اینکه خود پیشرفت کند مانع پیشرفت مناطق تابعه می شود و این قطعا از احتمال استان شدن لار کم می کند تا احتمال آن را افزایش دهد.

 4. لارستانی. با انصاف گفت:

  0

  0

  کار ارتقای. مناطق کاری. کارشناسی. وکاملا. بررسی. میشود. ودر اختیار وزارت کشور. وکارشناسان. تقسیمات کشوری. است. اوز در حال حاضر. از. بسیاری از شهرستان های. موجود. بزرگتر. است. وایا بعد از ۷۰. سال. تابعیت. لار انصافا. حق. ارتقا. ندارد. نماینده ای که خواهان. ترقی. وارتقای. بخشی. از حوزه. انتخابیه اش. نباشد. وانرا. به. بهانه های. مختلف. مخالفت. کند ایا. بازهم. خود. را وکیل این. مردصبور. وشریف. می. داند.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین به نماینده محترم.انصافا نطق کاملی بود.افتخار کردیم

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  این روحیه ی دکتر جعفرپور که با وجود مخالفت ها و چالش های بخش گراش بازهم از مطالبات قانونی آنها حمایت می کند و جلوی مطالبات غیر قانونی آنها می ایستد ستودنی است.واقعا افتخار کردم.

 7. محمود گفت:

  0

  0

  آقای لارستانی تو […] نوشتی بخش گراش توچکاره هستی، بعد آقای مدیرسایت بخش شدن فداغ چه ربطی مسئولان لارستان داره مگه فداغ تابع لارستان است بریداطلاعاتتون زیاد کنید موردتاییدمسولان شهرستان گراش است وانشاله به زودی بخش گراش شهرستان گراش تاسیس میشه و کاری به شما لارستانیها نداره شما به شهرستان خودتون بچسپیددارن یکی یکی بخشها ازتون جدامیشوندازبس ظلم میکنیدبه بخشهاتون

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  جویم ۷۰ سال است که بخش میباشد و در یک جلسه هیئت دولت با یاسوج بخش شده الان یاسوج مر کز استان می باشد ولی جویم همچنان سر جایش خودش هست چرا لاریها همیشه در مقابل شهرستان شدن جویم ایستاند مگر جویمخا کی با استان شدن لار مخالف بودند اگر جویم شهرستان شود چه مانعی برای استان شدن لار در بر دارد

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  نشان به این نشان که لار مثل هر استانی داری اداره کل راه و ترابی می باشد ولی دریغ از یک متر جاده دو بانده در شهرستان خنج معنی ان این است که همه هم و غم اداره کل راه و تربری روی جاده حهرم و بندر است و هر گز طالب دو بانده شدن جادهای خنج نیستند حالا اگه استان شود بقیه ادارات کل هم همین رویه خواهند داشت

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  آلترناتیو دیگری غیر از همین برجام وجود نداشت.پس واقع بین باشید.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام لار به تمامه وبیشتر از هر جایی در کشور بخش ازش جدا شده ولی متاسفانه کمترین توجهی به رشد وارتقا خودش نشده همین جهرم همسایه شمالی حتی یک سانت نگذاشته از خودش جدا شود فردا که بخواهند برای استان فارس جنوبی یک مرکز انتخاب کنند جهرم از همه لحاظ از لار جلوتر است لذا ان تصمیم گیر در تهران متوجه حقیقت قضایای جنوب استان فارس نیست وبه راحتی حکم به مرکزیت جهرم می دهد لذا اینیار باید سخت وسفت جلوی تکه تکه شدن لار گرفته شود مگر لار ارتقاء یاید والسلام

 12. فداغ گفت:

  0

  0

  مصوبه سال ۸۸ به صورت کامل اجرا بشود .این مصوبه قول داده شده اجرا شود.مصوبه ای که هنوز در سایت وزارت کشور اوز وبیرم جز گراش هست.الان اوز شهرستان شود ارد و فداغ بخش های گراش به اوز که نزدیکتره.مصوبه ۸۸ کامل اجرا داره میشه

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  منظور ازاینکه تلویحا ازاوز اسم برده شده آن قسمت از سخنان جعفرپوره که راجع به تفاوت مذهبی گفتن؟؟؟موقع جمع کردن رای صحبت از وحدت می کنن و موقعی که قراره امتیازی به اوزداده بشه مذهب را به عنوان یک مانع عنوان می کنن

 14. شهروند. اوز گفت:

  0

  0

  متاسفانه در کلیه مجالس. وسخنرانیهای. اقای. جعفر پور. نماینده. لارستان. بزرگ. از بردن نام. بخش. بزرگ. اوز. دریغ. میکنند. ایشان. فراموش کرده اند. که. این منطقه. هم جزیی. از حوزه. انتخابیه. ایشان. هستند. بخش. بزذگ اوز که. درحد بک شهرستان. است باسابقه. ۷۰. سال. تابعیت. لار. مستحق. ارتقا به شهرستان. است. بدون. هیچ. پیش. شرطی. هر ادم. منصف. وعادلی هم. این. حق. رغ به. مردم. صبور. او. وتوابع. ان میدهد

 15. محمد از اوز گفت:

  0

  0

  برادران و خواهران گرامی لار٫ اقای نماینده ای که ثابت شد نماینده زورگویان و انحصار طلبان هستی ,خواستم به شما گوشزد کنم شما که اینهمه از جدایی و ارتقاع بخشی از لار ناراحت میشوید مسبب اش خودتان بودند به یاد دارم ما از رژیم گذشته خواهان ارتقا و در شرف ان بودیم که به انقلاب خوردیم بعد از انقلاب تقریبا تمام مسئولین ادارات اوز از لار تعیین میشدند و انقدر خنج را که در انموقع یکی از دهستان های بخش اوز بود بزرگ نمودند تا به بخش تبدیل شد (از اقای فیروزمندان بخشدار وقت و زاهدی شهردار انوقت خنج بپرسید )و بعد از ان هم مدعی شهرستان شد و از لطف رییس جمهور وقت جناب اقای خاتمی به شهرستان تبدیل شد و ما اوزیها به انها تبریک گفتیم و حق و حلالشان کردیم گراش هم که خود داستانش را میدانید و از لطف رئیس جمهور بعدی با نداشتن شاخص ها و مختصات لازم البته با پشتکاری نماینده شان به شهرستان تبدیل شد ( انجا هم دو بار ارتقا پیدا کرد اول به بخش از بخش مرکزی و بعد به شهرستان ) حال بخش اوز با امکانات خیلی خوب حد اقل در حد هر دو شهرستان نامبرده خواهان ارتقا میباشد و این کار دیر یا زود انجام خواهد گرفت چرا که در غیر اینصورت دولت نمیتواند ادعا کند که تبعیض قائل نشده است بنابر این بهتر است بیشتر از این باعت رنجش مردم هر جا که خواهان پیشرفت و ارتقا از راه قانونی هستند واز شاخص های لازم هم برخوردارند نشوید و دوربین باشید منطقه ما ظرفیتها ارتباطات استعدادهای و موقعیت ویژه و فراوانی دارد که در سایه وحدت و اتحاد و یکرنگی قابل شکوفایی است .

 16. برديا از دوسلدورف المان گفت:

  0

  0

  با سلام و عرض أدب خدمت هموطنان لأري اخبار مربوط به جمع اوري تومار و تقاضاي عدم ارتقاي هيچ مكاني از لإر در صورت عدم ارتقاب لار و همچنين صحبتهاي نماينده لار مرا به شدت شوكه كرد چرا كه در اين ٤٠-٥٠ سالي كه از عمرم ميگذرد همواره از همشهريانم راجع به انحطارر طلبي لار و الخصوص مقامات و اداره جات نسبت به توابع ميشنيدم ولي هيچ گاه باور نميكردم و حتي با انها برخورد هم ميكردم كه اينقدر منفي نباشيد و انها را سرزنش ميكردم كه احتمالا انها بطور جدي پيگير مسائل نيستند و به گردن ديگران مياندازند متاسفانه الان يقين پيدا كردم چقدر اشتباه ميكردم و انها چقدر مظلوم واقع شده بودند در اين چند روز تلفنهاي زيادي از دوستان را به پاسخ گذاشتم چون ميدانم سوال انها چيست و من پاسخي براي انها ندارم .جز اين مثل شيرين فارسي كهن جامه خويش پيراستن
  به از جامه عاريه خواستن

 17. اوزي گفت:

  0

  0

  ادم به ياد اين شعر ميافته
  گنه كرد در بلخ اهنگري
  به شوشتر زدند گردن مسگري
  لامرد پر و پاپيچ لار شده زورتان به انجا نميرسه بند كرديد به اوز مظلوم
  ظلم هر گز در طول تاريخ پايدار نبوده و نخواهد بود و حق هميشه به حق دار ميرسد ،

 18. رضا گفت:

  0

  0

  تااين تنگ نظرى در نماينده است هيچوقت لار پيشرفت نمى كنه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان