میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۵:۲۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 292 بازدید

جعفرپور: رهبری سرکشی به اطلاعات خصوصیِ افراد در پیام رسان های داخلی را «حرام شرعی» می دانند

جعفرپور: رهبری سرکشی به اطلاعات خصوصیِ افراد در پیام رسان های داخلی را «حرام شرعی» می دانند

رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: براساس طرحی که مجلس در دست تدوین دارد، اطلاعات به دست آمده درباره افراد از راه‌های نامشروع از طریق پیام‌رسان‌های داخلی در محاکم قابل استناد نیست.

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم حفاظت از اطلاعات مردم در پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: در جلسه‌ای که رؤسای کمیسیون‌های مجلس با مقام معظم رهبری داشتند ایشان درخصوص برخی شائبه‌ها که درباره امنیت شبکه‌های اجتماعی داخلی مطرح شده است به صراحت فرمودند که دستگاه‌ها و متولیان فضای مجازی باید از اطلاعات مردم در پیام‌رسان‌ها محافظت کنند و سرکشی به اطلاعات خصوصی افراد در پیام‌رسان‌های داخلی حرام شرعی است.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش در مجلس و عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس ادامه داد: به همین منظور نمایندگان با تهیه طرحی به دنبال ایجاد امنیت‌های لازم برای کاربران پیام‌رسان‌های داخلی هستند؛ براساس این طرح هر شخص حقیقی و حقوقی که بدون مجوزهای قانونی به اطلاعات افراد در پیام‌رسان‌های داخلی دسترسی پیدا کند و این اطلاعات را منتشر نماید یا استفاده کند، مجرم شناخته شده و مجازات می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: اطلاعات به دست آمده از راه‌های نامشروع مذکور علیه هیچ فردی در محاکم قانونی قابل استناد نیست؛ قوه قضاییه در این طرح مکلف است شعبه‌های ویژه‌ای برای بررسی دعاوی و شکایت مردم درخصوص ضعف، قصور و کم‌کاری پیام‌رسان‌هایی که پروتکل، محرمانه ماندن اطلاعات را رعایت نمی‌کنند در نظر گیرد تا در صورتی که مردم در این زمینه شکایتی داشتند به این شعبه‌ها مراجعه کنند.


1 نظر

  1. رسواگر گفت:

    0

    0

    اقای جعفرپور به این زودی از موضع تون عقب نشینی کردین؟ شما که میگفتین مردم باید حق انتخاب داشته باشن. شما که میگفتی مردم همیشه میرن طرف اون چیزی که خودشون تشخیص میدن درسته! شما که میفرمودی مردم باید خودشون تصمیم بگیرن از چه پیام رسانی استفاده کنن. پس چی شد؟! یه شبه موضعتون صد و هشتاد درجه تغییر کرد و موضعت شد موضع نظام. یه شبه از حرفات برگشتی و حتی کانالت هم ظاهرا گفتی قراره تا فردا پس فردا از تلگرام حذف میکنی؟ فقط یه سوال دارم. شما واقعا نماینده مردمی یا نماینده….. شما طرف مردمی یا….
    مردم به نماینده […] نیازی ندارن. (سایت افتاب شرافت داشته باش نظرمو درج کن)

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان