میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 فوریه 2014 ساعت 1:13 ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 3 دیدگاه 1,226 بازدید

جعفرپور: روسای قوا باید درگفت‌وگوهای تلویزیونی دست‌شان باز باشد

جمشيد جعفرپورجعفرپور در گفت و گو با ايسنا:

روسای قوا باید درگفت‌وگوهای تلویزیونی دست‌شان باز باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره حاشیه‌های به وجود آمده در پخش زنده گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور گفت: این اتفاق،‌اتفاق خوبی نبود و نشان از ناهماهنگی بین رسانه ملی و دفتر رییس‌جمهور داشت.

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاکید کرد: این مساله بازتاب بیرونی خوبی نداشت و مورد سوءاستفاده برخی رسانه‌ها نیز واقع شد.

وی ادامه داد: من به دوستان رسانه ملی گفتم که به اعتقاد من روسای قوا چه رییس‌جمهور و چه سایر قوا باید این حق و اجازه را داشته باشند که برنامه‌های‌شان را خودشان برگزار کنند و در انتخاب مجری و حتی سوالاتی که مطرح می‌شود، دست‌شان باز باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته این مساله باید در چارچوب ضوابط کلی که برای پخش رسانه‌ای داریم در نظر گرفته شود. ممکن است نگرانی‌هایی هم وجود داشته باشد و مثلا گفته شود که مردم هم سوالاتی دارند و علاقه‌مند هستند که سوالات‌شان در این گفت‌وگوها با مقامات عالی کشور مطرح شود و در میان گذاشته شود. این احتمال وجود دارد وقتی طراحی از سوی نهاد مربوطه صورت گرفته باشد، فضای طرح چنین دغدغه‌هایی مطرح نشود. به فرض که یک نهاد این‌گونه عمل کند و سوالات را گزینش شده ارائه دهد اما وقتی این اتفاق می‌افتد، موجی از فشارها از سوی مردم و رسانه‌ها در مقابل مصاحبه‌های گزینشی و فرمایشی انجام می‌شود و نهاد مربوطه به ناچار خود را تصحیح می‌کند و شاید در چنین روندی مصاحبه‌های جذاب‌تری نیز طراحی شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «شورای نظارت بر سازمان صداوسیما نیز باید در این مورد نیز اعلام نظر کند» گفت: نظر شخصی من این است که باید به روسای سه قوه مجال دهیم که با مجریان و سوالات خودشان برنامه‌ای را اجرا کنند. گرچه ممکن است رسانه ملی معتقد باشد این مساله کمتر حرفه‌ای است و نگرانی‌هایی در مورد آن داشته باشد اما مصاحبه‌ای سبک و بی‌محتوا اجرا شود، مردم و رسانه‌ها به قدری انتقاد می‌کنند تا سوالات واقعی مردم نیز در این گفت‌وگوها مطرح شود.

وی افزود: اگر سوالات واقعی مردم در یکی دو بار اول هر گفت‌وگو مطرح نشود، در دفعات بعد موج انتقادات و عکس‌العمل‌ها باعث می‌شود که رییس جمهور یا هر نهاد دیگری که مصاحبه انجام می‌دهد خود را تصحیح کند، در این صورت به رسانه ملی نیز نقدی وارد نمی‌شود که مثلا گفته شود سوالات در مورد یک قوه جهت‌دار است.

وی فیلم‌های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری را مثال زد و گفت: در پخش فیلم‌های انتخاباتی نیز با توجه به ضوابط کاندیداها آزاد بودند. در آن‌جا نیز چون رقابت انجام می‌شد، سعی می‌کردند بهترین فیلم‌ها را داشته باشند. اگر در پخش زنده گفت‌وگوهای تلویزیونی نیز همین فضای باز را داشته باشیم، این فضای باز کمک می‌کند که در دفعات بعد گفت‌وگوهای بهتری را شاهد باشیم.


3 نظر

 1. مرتضي گفت:

  0

  0

  جناب دكتر شما چوب لاري چرخ اين دولت نذار، حمايتتون رو نخواستيم!!!

  • دوست گفت:

   0

   0

   به نظرم این‌گونه صحبت کردن شایسته نیست!
   اینکه آقای جعفرپور افکارش با دولت فعلی و گفتمان جدید حاکم تا اندازه ای متفاوته درسته، اما چوبی لای چرخ نذاشتن.. اتفاقا به نظرم ایشون هم تا حد زیادی با جریان اعتدال و تدبیر همراه شده؛ باید ایشون رو کمک کرد و البته نقد منصفانه…

  • مرتضي گفت:

   0

   0

   همين كه جناب دكتر جعفرپور به چند وزير قدر راي اعتماد نداد بزرگترين مانع بود. اينكه در مجلس به جرياني منسب هستند كه نمي خواهد سر به تن اصلاح طلبان باشد و وزرا را مرتب به مجلس مي كشند اذيت كردن نيست؟ اينكه همسويان جناب دكتر در مجلس توافق ژنو را كه باعث شده بارقه اي از اميد در ميان مردم شكل بگيرد را دارند تخطئه مي كنند. اينكه […] اينكه در شهرستان هم به هر نحو مي توانند اجازه نمي دهند نيروهاي اصلاح طلب وارد شوند چوب لاي چرخ كردن نيست؟! اينكه نزديكترين افراد به ايشان همان ها هستند كه […]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان