میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۱ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 389 بازدید

جعفرپور: سازمان صدا و سیما به نیروهای مؤمن و انقلابی توجه بیشتری کند

در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با رئیس رسانه ملی

جعفرپور: سازمان صدا و سیما به نیروهای مؤمن و انقلابی توجه بیشتری کند

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس سازمان صداوسیما با تاکید بر حفظ استقلال و مرجعیت رسانه ملی، افزودند: رسانه ملی به عنوان مرکز قدرت مقابله با جنگ نرم است و برای پاسخ به هنگام به هجمه‌های فرهنگی باید مجهز و به روز باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان مجلس همچنین پیگیری وعده‌های فرهنگی مجلس و دولت از سوی رسانه ملی را خواستار شدند و افزودند: صداوسیما باب نقد در حوزه‌های مختلف به خصوص موضوعات فرهنگی را باز کند و با استمرار برنامه هایی نظیر مناظره بدون توجه به فشار‌ها به نقش مطالبه گری خود بپردازد.

وکلای ملت همچنین با اشاره به برخی نقاط ضعف فرهنگی جامعه تمرکز بیشتر رسانه ملی در حوزه آموزش و فرهنگسازی و مشارکت با دیگر دستگاه‌های فرهنگی کشور را خواستار شدند.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از عملکرد رسانه ملی در عرصه انتخابات گفتند:حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای حاصل تلاش شبانه روزی و بیانگر اثرگذاری رسانه ملی بود.

نمایندگان مجلس تعامل رسانه ملی با شورای نظارت بر سازمان صداوسیما را مطلوب برشمردند و از ارتباط تنگاتنگ دوره جدید مدیریتی سازمان قدردانی کردند.

توجه بیشتر به کیفیت در برنامه سازی و تولید سریال‌های جذاب، حفظ روحیه انقلابی و ترویج فرهنگ جهادی، ارائه تصویر زندگی واقعی مردم در سریال ها، ترویج تفکر همگرایی قوا، ارائه خبر همراه با تحلیل، تعامل دوسویه با مخاطبان و پرهیز از نگاه یکسویه، تولید برنامه‌های شاد با هدف حفظ نشاط جامعه با رعایت حدود شرعی، پرداختن به موضوعات حجاب و عفاف و پیشنهاد تاسیس شبکه گردشگری و توریسم با هدف معرفی هویت و شناخت ایران، از دیگر موضوعات مورد اشاره اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بود.

در این دیدار دکتر جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نقش موثر صدا و سیمای جمهوری اسلامی در ترویج ارزش های اسلامی و ایرانی، افزود: صدا و سیما باید بازتاب دهنده ی افکار طیف های مختلف جامعه باشد اما در کنار آن باید اصول انقلاب و ارزش های آن را به عنوان راه درست در جامعه تبیین و ترویج نماید.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون فرهنگی طرح نحوه مدیریت و نظارت بر صدا و سیما در دست بررسی است اظهار داشت: لازم است مسائل مالی صدا و سیما کاملا شفاف بوده و مدیریت آن برای تصمیم گیری در مواقع حساس چالاک باشد.

دکتر جعفرپور، نماینده لارستان، خنج و گراش در ادامه در خصوص توجه به نیروهای مومن و انقلابی گفت: سازمان صدا و سیما باید به این نیروهای جوان اعتماد کند و با توجه به ظرفیت ها بالا اما پراکنده در سراسر کشور، بخشی از تامین برنامه ها را از طریق این ظرفیت انجام دهد.

پیش از این دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بازدیدی از بخش‌های مانیتیورینگ، ماهواره و پخش‌های سیما و خبر داشتند.


6 نظر

 1. لاری گفت:

  1

  0

  مگه تا حالا به نیروهای انقلابی توجهی نشده بود؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  1

  در صدا و سیمای جمهوری اسلامی تا اسم برنامه های شاد می آد فورا موسیقی و ترانه های مبتذل پخش می کنن. کی میخواد این فکرای قدیمی درست بشه؟! با با موسیقی کجاش آدم رو شاد می کنه؟ لطفا به آمار خودکشی تو اروپا نگاه کنید که دائم با این موسیقی ها مانوس اند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   وآلآ ه باید همش مداحی باشه تا مردم بیشتر از این عاشق صدا و سیما بشن سلام ما رو خدمت مداحانی مثل جناب هلالی و بهمنی ابلاغ بفرمائید

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  آقای نماینده ها وقت هم میکنن به فیلم ها و سریال هایی که از تلویزیون پخش می شود نگاه کنندتا ببینند اینها چه فرهنگ هایی را از شمال تهران به کل کشور دارن پخش می کنند؟
  پس کی می خواد از کارگردان های مردمی و مومن استفاده کنن؟ ۴۰ سال از انقلاب گذشته هنوز افکار بعضی کارگردانها دهه پنجایی هست!

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  مسخره ترین حرف ممکن رو زده. مجلسی که یکی مثل جعفرپور رئیس کمسیون فرهنگی و یه پزشک عمومی رئیس کمسیون عمران باشه باید درش گل گرفت. نیروی های بیسواد مومن و انقلابی […] به این مملکت، طلبکار همه هم هستن.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  یعنی از این هم بیشتر باید از نیروهای خودتون استفاده بشه ؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان