میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 فوریه 2015 ساعت 2:23 ق.ظ سرویس:اجتماعی, گزارش تصویری 4 دیدگاه 3,292 بازدید

جعفرپور: وزير بهداشت مجوز دانشكده را امضا كرد/ اقتداري: چرا در كمبودهاي لارستان هميشه مركز استان و شهرستان هاي مجاور را مقصر دانسته ايم؟

ساخت دانشكده ۱۵ ميلياردي علوم پزشكي با مراسمي در تالار انديشه لار كليد خورد

جعفرپور: وزير بهداشت مجوز دانشكده را امضا كرد/ اقتداري: چرا در كمبودهاي لارستان هميشه مركز استان و شهرستان هاي مجاور را مقصر دانسته ايم؟

آفتاب لارستان: «آغاز عمليات اجرايي ساختمان پرديس دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني لارستان»؛ اين جمله ي طولاني سرخطِ پس زمينه مراسمي بود كه شنبه ۱۸ بهمن در تالار انديشه دانشكده پرستاري برگزار شد. طولاني تر از اين جمله اما صبر مردمي است كه مدتهاست وعده ساخته شدن اين دانشكده به آنها داده شده است! حالا و در اين مراسم گويا اين وعده رنگ عمل به خود گرفته و به گفته بانيان جلسه، دانشكده علوم پزشكي لارستان قرار است با زيربنايي بالغ بر ۱۴ هزار مترمربع و سرمايه گذاري بالغ بر ۱۵ ميليارد تومان ساخته شود.

IMG_2902

دكتر جعفرپور از امضاي تاسيس دانشكده علوم پزشكي لارستان توسط وزير خبر داد

فرامرزي؛ رئيس دانشكده علوم پزشكي لارستان اولين سخنران اين مراسم بود كه به عنوان ميزبان به حاضران خيرمقدم گفت و از بانيان خيرانديش ساخت اين دانشكده قدرداني كرد. پس از او نوبت به نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس رسيد. وي ساخت اين دانشكده را يكي از آرزوهاي مردم لارستان عنوان كرد كه حالا در سي و ششمين سالگرد انقلاب اسلامي در حال تحقق است.

IMG_2906

جمشيد جعفرپور در ادامه استقلال فعلي دانشكده علوم پزشكي لارستان را موضوع مهمي دانست و تاكيد كرد آن را از ابتداي دوره نمايندگي اش پيگيري كرده است. وي همچنين سخت افزار يعني ساختمان و تجهيزات اين دانشكده را امري ضروري عنوان كرد و ادامه داد بخش مهم ديگر اين موضوع اخذ مجوز و موافقت اصولي است. جعفرپور با اين مقدمه خبر از موافقت شوراي گسترش آموزش عالي با تاسيس دانشكده علوم پزشكي لارستان داد و احتمال داد همين امروز وزير بهداشت نيز آن را امضا كرده باشد.

او سپس خدمات بهداشتي دولت تدبير و اميد به مردم را ستود و تاكيد كرد مجلس به جد از اين طرح خوب و مردم پسند حمايت مي كند و موانع بودجه و اعتباراتي اين طرح در سال ۹۴ نيز كاملا رفع شده است. او البته يكي از نواقص اين طرح را ارائه خدمات به عموم مردم عنوان كرد و افزود: مثل بحث يارانه ها اين خدمات پزشكي و بهداشتي به همه تعلق مي گيرد درصورتي كه بايد به افراد نيازمند تعلق بگيرد تا كيفيت اين خدمات بهتر و بيشتر شود.

چه افرادي در ساخت دانشكده ۱۵ ميلياردي نقش دارند؟

سخنران بعدي مراسم رئيس شوراي اسلامي شهر لار و عضو هيئت امناي مجمع خيرين لارستان بود. دكتر رامين اقتداري پس از ذكر نام و ياد سه شهيد انقلاب در لارستان پروژه دانشكده علوم پزشكي لارستان با هزينه اي بالغ بر ۱۵ ميليارد تومان را به همراه پروژه استاديوم ورزشي منيري از جمله بزرگترين طرح هاي خيرساز و موجود در اين شهرستان توصيف كرد. وي سپس به تفكيك ساختمان هاي اين پروژه و خيريني كه ساخت آنها را متقبل شده اند اشاره كرد. ورثه مرحومان زين العابدين راستي، محمدباقر راستي، بهارستاني، پورحسين و آقايانِ خير، عليرضا، غلامرضا و محمد رضويان، سميعي نژاد، طالبان، كاملي و مسئولان همراه يعني نصر و عباسي مديركل و رئيس راه و شهرسازي لارستان و احمدي معاون فرماندار به اضافه اعضاي هيئت امناي دانشكده علوم پزشكي لارستان از جمله افرادي بودند كه رامين اقتداري از آنها تقدير كرد. او همچنين براي مهندس فروتن مجري طرح كه كسالتي پيدا كرده آرزوي بهبودي كامل كرد.

IMG_2921

در كمبودهاي لارستان هميشه مركز استان و شهرستان هاي مجاور را مقصر دانسته ايم!

رئيس شوراي اسلامي شهر لار در ادامه به قول خودش به مسائل عمومي تر نيز گريزي زد و گفت: طي دو سال گذشته هرجا به اتفاق فرماندار و نماينده رفته ايم از ديدار با آقاي لاريجاني رئيس مجلس تا وزير بهداشت و رئيس هلال احمر و غيره مرتب اين روضه را خوانده ايم كه لارستان در سال ۱۳۱۶ مستقل شده، جزو ۴۹ شهرستان بوده، ۱۴ شهرستان از ما منتزع شده، ۱۱۶ هزار كيلومتر مربع وسعت داشته كه ۶ هزار متر از استان فعلي فارس بزرگتر بوده اما الان به اين وضع دچار شده ايم. وي با بيان اين مقدمه ادامه داد: روال ما هم غالبا مقصر دانستن ديگران بوده اما گاهي لازم است اگر به ديگران جوالدوزي مي زنيم به خود نيز سوزني بزنيم. مركز استان و شهرستان هاي مجاور را مقصر دانستن مارا تاكنون به جايي نرسانده و در آينده نيز نخواهد رساند.

چرا نسل سومي ها در مديريت شهرستان جايگاهي ندارند؟

رامين اقتداري سپس از سوزني كه ذكر كرد پرده برداشت و گفت: بايد بجاي واگرايي در پي همگرايي باشيم؛ ما از نظر نيروي انساني مشكلي نداريم اما چطور است كه نيروهاي توانمند ما گريزانند و در شهرستان نيستند؟! وي با بيان اينكه نسل اول هاي انقلاب همگي بازنشسته شده و نسل دومي ها نيز در آستانه بازنشستگي هستند گفت: ما متاسفانه نسل سومي ها را در مديريت شهرستان نداريم يا بسيار كم داريم و نيروسازي و مهره سازي لازم را متاسفانه انجام نداده ايم و لازم است هرچه زودتر به خودمان بياييم.

IMG_2896

اقتداري در پايان گفت: البته شرايط دو سال اخير شرايط خوبي است و مسئولان لارستان عليرغم اختلاف در ديدگاه هاي سياسي از همگرايي مناسبي برخوردارند و بايد شكرگزار آن بود.

دهه فجر مسير زندگي همه ما را تغيير داد

در ادامه جلسه يكي از مهندسان مسئول پروژه، نقشه سايت دانشكده را تشريح كرد و بعد او فرماندار لارستان دقايق كوتاهي را براي حاضران سخن گفت. علي اكبر نجيب زاده ضمن بيان اين موضوع كه دهه فجر مسير زندگي همه ما را تغيير داد افزود: تمامي شهدا به گردن ما حق دارند و بايد در تمام مجالس از شهداي گرانقدر و دستاوردهاي انقلاب اسلامي بگوييم.

فرماندار فرمانداري ويژه لارستان در ادامه اكثر مشكلات ايجاد شده براي ملت ايران را به استثناي برخي بي تدبيري هاي داخلي، تحميلي از خارج عنوان كرد و دليل آن را پايبندي بر اصول انقلاب اسلامي ذكر كرد.

IMG_2954

وي افزود: پيش از انقلاب سرنوشت كشور توسط سفارتخانه هاي خارجي تعيين مي شد اما الان از نفر اول كشور تا بقيه مسئولان مستقيم و غيرمستقيم توسط مردم انتخاب مي شوند. وي در پايان از تمام مردم خواست تا در راهپيمايي روز ۲۲ بهمن باشكوه تر از سال هاي پيش حاضر شوند و از دستاوردهاي اين نظام حمايت و قدرداني كنند.

با اتمام سخنراني كوتاه فرماندار، تعدادي از خيران مشاركت كننده در پروژه ساخت دانشكده علوم پزشكي لارستان مورد تقدير مسئولان واقع شدند. پس از اين مراسم نيز اكثر حاضران براي كلنگ زني اين پروژه به محل مورد نظر رفتند.

عكس ها: ابوذر بيغرض/ آفتاب لارستان

IMG_2876 IMG_2879 IMG_2897 IMG_2898 IMG_2901 IMG_2930 IMG_2940 IMG_2945 IMG_2961 IMG_2966 IMG_2982 IMG_3014 IMG_3016 IMG_3023


4 نظر

 1. دوست گفت:

  0

  0

  با سلام. مگه دکتر فرامرزی استعفا نداده بود؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  خداوند سايه خيران بزرگوار را هميشه بر سر لارستان نگه دارد وگرنه از مسئولان و دولتمردان بخاري بلند نمي شود.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر نماینده پرتلاش لارستان

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  افتخار هم میکنن که میخوان همچین کاری بکنن ، یه نگاهی به جهرم بندازین خجالت میکشین همچین سمینارهایی میذارین و خوشحالین که مثلا مجوز گرفتین ، یعنی آرزومه یه بار یه پروژه ای تو لار باشه و بگن دولت داده …!!!!!!!!! واقعا متاسفم واسه همه مسئولین بی […] لار…..

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان