میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 سپتامبر 2014 ساعت 2:40 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 1,482 بازدید

جلسه اي در فرمانداري ويژه لارستان براي مبارزه بيشتر با مواد مخدر

با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس

جلسه اي در فرمانداري ويژه لارستان براي مبارزه بيشتر با مواد مخدر

جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان به ریاست علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و با حضور محمد رضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و تمامی اعضاء در محل فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا فرماندار لارستان در سخنانی از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان و همتی ذیحسابی شورا تشکر و قدردانی نمود و افزود: حضور این بزرگواران در جلسات شهرستانها نشان از اهمیت مقوله مواد مخدر در حوزه های مختلف می باشد.

mavad

وی ادامه داد: احراز رتبه دوم استان فارس در بین استانهای کشور در خصوص فعالیت های مثبت و ثمر بخش در راستای مبارزه با مواد مخدر ناشی از عملکرد علمی و عملگرای مجموعه دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر تحت مدیریت آقای ابراهیمی بوده است.

نجیب زاده همچنین از اعضا خواست با ملاک قرار دادن نقشه راه بصورت جدی تر و علمی تر به این موضوع حیاتی بپردازند.

در ادامه ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس در آغاز سخنانش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان بخصوص شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدرازفرماندار ویژه لارستان به سبب هماهنگی این جلسه تشکر نمود.

وی ضمن بیان اهمیت فوق العاده مبارزه با مواد مخدر افزود: یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی که به حوزه سیاسی، اقتصادی و غیره اثر می گذارد مواد مخدر است چرا که بعنوان چهارمین بحران جهانی مطرح است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه ۱۷۰ کشور دنیا با این معضل درگیرند؛ تصریح نمود: بدلیل گردش مالی بسیار بالای قاچاق مواد مخدر این پدیده مورد اقبال و توجه افراد سود جو قرار گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس خاطر نشان کرد: امروزه مواد مخدر ابزار جدی و مهم جنگ نرم محسوب می شود که کشورهای سلطه گر از آن جهت اضمحلال نیروی انسانی کشورهای هدف استفاده می کنند.

ابراهیمی ادامه داد: در ایران اسلامی بیش از  ۱۵ هزار و ۷۵۰ نفر در مبارزه با مواد مخدر به درجه رفیع شهادت و یا جانبازی نائل شده اند لذا همه می بایست درمبارزه جدی با مواد مخدر تلاش کنند.

وی با بیان اینکه شعار دولت مبنی بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدرمی باشد؛ افزود: این شعار که نتیجه یک بررسی جامع و تحلیلی علمی از پدیده شوم مواد مخدر است یعنی اقداماتی که بعنوان دولت انجام گرفته به تنهايی کافی نیست و می بایست مردم را در سطوح مختلف وارد جریان مبارزه نمود زیرا هر کجا که مردم وارد شوند موفق خواهیم شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس در پایان با ارائه سطوح مورد انتظار از همه اعضاء ویژه کمیته های سه گانه خواست ضمن علمی گرائی نسبت به تحقق اهداف، اقدامات جدی تری بعمل آورند.

سپس سرهنگ حسین خلیفه فرماندهی انتظامی لارستان هم افزود: با توجه به انسداد مرزهای شرقی، انتقال مواد مخدر از طریق دریا صورت می گیرد و با توجه به طول زیاد ساحل در جنوب کشور و اینکه اغلب سواحل قابل پهلوگیری است، حجم زیادی از مواد وارد استان هرمزگان شده و از طریق محورهای مواصلاتی رسمی و غیر رسمی به مرکز کشور انتقال داده می شود.

وی با اشاره به حجم بالای کشفیات توسط فرماندهی انتظامی در شهرستانها، افزود: فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در زمینه اطلاعاتی همکاری بسیار مناسب و قابل توجهی را با نیروی انتظامی دارد که می بایست از آنها قدردانی نمود. سرهنگ خلیفه سپس آماری مقایسه ای از میزان کشفیات را ارائه نمود.

سرهنگ جاوید فرماندهي ناحيه مقاومت بسيج سپاه لارستان نیز خواستار تقویت نیروی انتظامی و سپاه در حوزه مقابله شد.

وی با تحلیل آمار کشفیات در مدت اخیر افزود: می بایست با توجه به جغرافیای منطقه و موقعیت آن نگاه ویژه تری به لارستان شود چرا که امکانات فعلی شهرستان تکافوی حجم بالای عملیات در حوزه های مواد مخدر، سوخت، اتباع بیگانه و کالای قاچاق نیست، ولی در حال حاضر منطقه را برای قاچاقچیان مواد مخدر ناامن کرده ایم.

الهام بدیعی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان هم گفت: با توجه به رسالت بهزیستی در خصوص پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و با اشاره به محدودیت های مالی موجود به تشریح فعالیت های این اداره در ۴ ماه تحت سال جاری پرداخت.

وی در ادامه همچنین اقدامات صورت گرفته در هفته مبارزه با مواد مخدر را نیز فهرست وار بیان کرد و از تدوین برنامه های زمانبندی جهت شش ماه دوم سال جاری خبر داد.

دکترتقی قنبری قائم مقام دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز نسبت به وظايف و نقش دانشکده علوم پزشکی توضیحاتی ارائه و به بیان عملکرد این دانشکده در حوزه درمان پرداخت.

در پایان این جلسه پس از بحث وتبادل نظر توسط اعضاء حاضر در جلسه، در نهایت مواردی به تصویب رسید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان