میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 21 دیدگاه 1,430 بازدید

جواب دفتر نماینده مجلس به مطلب «تا انتخابات» سایت آفتاب

جواب دفتر نماینده مجلس به مطلب «تا انتخابات» سایت آفتاب

آفتاب لارستان: دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش طی نامه ای به مطلب «تا انتخابات۲» این سایت در موضوع ردصلاحیت های انتخابات شورای اسلامی شهر لار واکنش نشان داده است. در ادامه متن نامه ارسالی «محمدرضا مظفری» مدیر دفتر دکتر جعفرپور و پس از آن توضیح کوتاه سایت آفتاب لارستان را بخوانید:

***

نکاتی درخصوص یادداشت «رد صلاحیت های سؤال برانگیز…» منتشره در سایت متعلق به یکی از نامزدهای رد صلاحیت شده:

۱)در این یادداشت چند ادعای تأمل برانگیز دیده می شود:

اول: ادعا شده که شوراهای شهر و روستا ماهیت غیرسیاسی دارند ولی نویسنده معترض است که چرا قریب به اتفاق رد شدگان همگی از اصلاح طلبان هستند! یعنی نویسنده به خلاف ادعای اولیه، با نگاه سیاسی به این شوراها نظر می کند و از اینکه افراد دارای گرایش اصلاح طلبی صلاحیتشان تأیید نشده نگران است.

دوم: ادعا شده در شهرهای دارای نماینده از لیست امید، هیأت های نظارت اقدام به تأیید صلاحیت گسترده داوطلبان حتی افراد دارای محکومیت کرده اند. اولاً اگر تأیید صلاحیت افراد دارای محکومیت خلاف قانون باشد که این هیأتها خود مرتکب خلاف شده اند ثانیاً خوب است به عملکرد هیأت نظارت شهر تهران که صد در صد نمایندگان آن از اصلاح طلبان بوده و نماد رفتار اصلاح طلبی در کشور محسوب می شوند نگاهی شود تا مشخص شود چگونه تعداد قابل توجهی از اصولگرایان شناخته شده و خوشنام که برخی هم اکنون نیز عضو شورا هستند رد صلاحیت شده اند.

۲)نویسنده گویا فراموش کرده که از این ۹نفر رد صلاحیت شده مذکور بیش از ۳۰درصد آنها توسط هیأت اجرایی که منتسب به دولت هستند رد صلاحیت شده اند ولی همه را به هیأت نظارت نسبت داده.

۳)نویسنده فراموش کرده که یادی کند از تعداد قابل توجهی از اصلاح طلبان که توسط هیأت نظارت تأیید صلاحیت شده اند و می توانند در رقابت ها با سایر کاندیداها شرکت کنند.

۴)نکته پایانی آنکه بجای سیاسی کردن و نگاه سیاسی به همه مسائل، چنانکه خود نویسنده در ابتدای یادداشت آورده بود، بپذیریم ماهیت شوراهای شهر و روستا غیرسیاسی است و افرادی که تأیید صلاحیت نشده اند می توانند طبق حق قانونی خود به هیأت نظارت استان مراجعه و با ارائه مدارک و مستندات در احقاق حق قانونی خود تلاش کنند.

محمدرضا مظفری/ رئیس دفنر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش

***

توضیح سایت آفتاب لارستان:

باتشکر از نفس پاسخگویی جناب آقای «مظفری» مدیر دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش درباره پاسخ ارسالی چند نکته قابل ذکر است:

۱) باز هم تاکید می کنیم ماهیت انتخابات شوراهای اسلامی «غیرسیاسی» است اما وقتی دلیل ردصلاحیتها را غالبا مسائل «سیاسی» عنوان کرده اند چطور می شود انگیزه سیاسی هیئت منصوب نماینده را در این رای نادیده گرفت؟

۲) در شهر تهران که مورد اشاره جنابعالی است همین افراد به قول شما خوش نام اصولگرایی نه به دلایل سیاسی که غالبا به دلیل پرونده های مالی و بعضا پرونده املاک نجومی ردصلاحیت شده اند. همانطور که تعدادی از اصلاح طلبان نیز بنا به موارد مالی رد صلاحیت شده اند لذا در موضوعاتی مثل فساد مالی بحث اصلاح طلبی و اصولگرایی موضوعیتی ندارد.

۳) در بخشی از نامه آقای مظفری تاکید شده ردصلاحیت بیش از ۳۰ درصد این ۹ نفر توسط هیئت اجرایی بوده است. واقعیت امر این است که هیئت اجرایی صلاحیت دو نفر را تایید نکرده که هردو از مسئولان شهرستان محسوب می شوند و طبق قانون باید از سمت خود استعفا می کرده که نکرده اند لذا دلیل ردصلاحیت این دو نفر (که با حساب و کتاب آقای مظفری بیش از ۳۰ درصد می شوند!) به دلیل خط فکری آنها نبوده است.

۴) نکته پایانی و مهم این موضوع این است که چرا نماینده محترم مجلس علیرغم ادعای همیشگی خود مبنی بر استفاده از تمام جریانات فکری و سیاسی منطقه، در انتخاب هيئت پنج نفره ترکیبی از یک جریان سیاسی خاص را انتخاب کرده تا شایبه سیاسی بودن رای آنها به اذهان متبادر شود؟ جناب آقای مظفری بهتر است به این پرسش پاسخ فرمایند.


21 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت به نماینده انقلابی

 2. صفری گفت:

  0

  0

  جوابیه بسیار ضعیف و غیر قابل قبولی بود

 3. عاشق لار گفت:

  0

  0

  جناب مظفری مزاح کردند

 4. ... گفت:

  0

  0

  تنها به یک دلیل شمارو تایید نکردن،چون مشورت پذیر نیستید!!
  نماینده شورای شهری رو میخواد که تحت فرمانش باشن برای مقاصد سیاسی

  آقای مظفری و منیری و جعفرپور یادشون رفته که در انتخابات مجلس،از شورای شهر و حتی یاوران شورا استفاده سیاسی کردن!!!؟؟

  به نظرم باید به قرآن رجوع کنید و تحمل شنیدن حرفای مخافین رو داشته باشید.
  طالقانی:
  ((فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه…» این درس ماست، این مکتب ماست که حرف حسابی را بشنود. صاحب عقل، هدایت یافته این جوری هستند، این وسیله کمال انسان است. حرف طرف، حرف مخالف شنیده بشود و بعد هم بهترینش گرفته شود، در مجلس ما باید مخالفان هم بیایند، اگر نیایند ما باید دعوتشان کنیم.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه جوابيه […] مظفري نوشته . همه مردم ميدونن كه رد صلاحيتها سياسي بوده ديگه نميخواد چونه بزنيد . تازه يكي از رئوساي ادارات كه رد صلاحيت شده چون از طيف فكري جعفر پور هست خود دفتر نماينده دنبالش هست كه اون رو برگردونن . آقاي مظفري قربون دستت تو كه كار خير بلدي اگه راست ميگي و رد صلاحيتها سياسي نيست ، دنبال آوردن اين آقايون اصلاح طلبي كه دوستانتون رد كردن هم باش و مجددا اونا رو برگردون كه دعاي مردم پشت سرت باشه و انتخابات پرشوري باشه چون از هر دو طيف هستند . ولي اون طوري كه فقط خودتون هستيد و خودتون ديگه اين انتخابات بدون رقيب چنگي بدل نميزنه . هههههههه شوخي كردم مظفري نميخواد زحمت بكشي اين پيشنهادم هم از نمونه جوابيه نوشتنت هست چون هيچوقت شما نميخوايد رقابت باشه و مخالفينتون برن داخل شورا .

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب مظفری سخن قانون شد گمانم وجه اشتراک خوبی است برای رجوع به آن. طبق قانون در تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر نظارت استصوابی همچون انتخابات مجلس وجود ندارد و هیات نظارت تنها و تنها با ارایه مدارک مستند و مستدل همچون محکومیت قضایی می تواند صلاحیت فردی را مردود اعلام نماید نه بنا به تشخیص خود مهر عدم التزام را بر پیشانی جوانان بزند. امید آنکه با تجدید نظر هیات نظارت استان همراهان به چرخه فعالیت مدنی شهر بازگشته و روسیاهی را بر تنگ نظران خام و ناپخته شهرستان باقی گزارند.

 7. سلیمان رحیمی نژادان گفت:

  0

  0

  شوراسیاسی نیست ولی رد صلاحیت ها اگر هم سیاسی
  نباشد تنگ نظری ویا بر اساس کاست حاکم برلار است
  سلیمان

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  این جوابیه خنده دار نوشته کیه؟ واقعا باید تاسف خورد که اینها نمایندگی مردم را بر عهده دارن

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  جوابیه جناب مظفری بسیار ضعیف و عوام فریبانه است. درود بر عزیزان سایت آفتاب لارستان که این موضوع رو پیگیری کردند و درود بر بیت معظم و روشن فکر آیت الهی.

 10. علی گفت:

  0

  0

  خدا ……………….. همه ی اون پنج نفر رو از همفکرای خودت انتخاب کردی بعد میگی رد صلاحیتها سیاسی نبوده. احتمالا جناب نماینده مزاح می فرمایند. البته که دلمان غم گرفته و کلی هم شاد شدیم

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  از هوش زير ۸۰ اين متن خيلي هم عاليه

 12. هادی گفت:

  0

  0

  اول: ادعا شده که شوراهای شهر و روستا ماهیت غیرسیاسی دارند ولی نویسنده معترض است که چرا قریب به اتفاق رد شدگان همگی از اصلاح طلبان هستند! یعنی نویسنده به خلاف ادعای اولیه، با نگاه سیاسی به این شوراها نظر می کند و از اینکه افراد دارای گرایش اصلاح طلبی صلاحیتشان تأیید نشده نگران است.

  روایت شده که فلاسفه یونان باستان از منطق این مطلب خشتک دریدند و به بیایانهای منطقه ای در جنوب ایران به نام لارستان هجرت کرده و آب ماهی گندیده سر کشیدند.

 13. لاری گفت:

  0

  0

  رییس دفتر یک شخص انقدر […] باشه، ممکنه خودش […] باشه؟؟ خدایا، این گونه ها کی […] میشن پس؟

 14. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  سلام سردبیر محترم با تشکر از مواضع انقلابی و اسلامی شما به ایستادگی در برابر جبهه ضد مردمی(۴%) ادامه دهید ما از مواضع سخیف و بی منطق دفتر نماینده تبری می جوییم ان شاالله خداوند به راه راست هدایتشان نماید و دست از منفعت طلبی به نام مصلحت بردارند. باید بگویم گرمای آفتاب لارستان دلمان را شاد می کند و از تاریکی متنفریم.

 15. لارستانی گفت:

  0

  0

  آقای مظفری، دکتر جعفر پور ……..
  حنای شما خیلی وقته رنگ باخته و با این بیانیه های بدتر از گناه رنگ بیار نیست.
  متاسفم برای خودم و مردم شهر که تصمیم گیرندگانش امثال شمایید.
  بترسید از ظلمی که مردم می کنید، دیر یا زود باید جواب پس بدید

 16. علی گفت:

  0

  0

  بیشتر شبیه یک نکته ی طنز هست تا جوابیه

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا که کارشون به اینجا کشیده که چون نمی تونن مرد و مردونه و بدون اعمال نفوذ و استفاده از قدرت خودشون رقابت سالم داشته باشن و مجبور شدن دست به رد صلاحیت بزنن نشون می ده که خودشون هم خوب می دونن که مقبولیت مردمی ندارن و می فهمن که اگر رد صلاحیت نباشه شکست می خورن

 18. دلسوز گفت:

  0

  0

  بجای اینکه بگید کی رد صلاحیت شده کی نشده
  بیاید برای اولین بار در لار شورای انتخاب کنیم که
  تخصص داشته باشند. .نه بگیم اخی این خوبه چقدر فلان است و…………
  شهر لار مریض است نیاز به نیروی جوان و کارآمد داره وسلام

 19. لاری گفت:

  0

  0

  بیاید شورای انتخاب کنیم که. مثل شورای فعلی قول الکی ندن
  اول که شورای کار اجرای نمیتواند انجام بده پس هر قولی بدن دروغ محضه
  دوما شهردار خوب متخصص و شجاع انتخاب کنن نه فرا جناحی
  لار نسبت به شهرستان های همجوار خیلی عقب افتاده

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  جوابیه ضعیف که به خوبی نشان دهنده میزان درک این آقایان است! شبیه نامه بچه دبستانی هاست!
  وقتی شهرستان های رقیب و همجوار با شورای مقتدر چهره شهرهاشون رو تغییر دادند بیشتر به اهمیت این رد صلاحیت های جناحی پی خواهیم برد. حیف از این جوانان دلسوز و خوش فکر که کنار باشند و شورای لار به شیوه هییتی و سنتی اداره شود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان