میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 اکتبر 2019 ساعت 3:55 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 12 دیدگاه 774 بازدید

جواب شهرداری لار به نامه تعدادی از«شهرسازان»/ مجموعه خدماتی ورودی شهر لار خارج از بافت تاریخی و به درخواست مردم است

جواب شهرداری لار به نامه تعدادی از«شهرسازان»/ مجموعه خدماتی ورودی شهر لار خارج از بافت تاریخی و به درخواست مردم است

آفتاب لارستان: چند روز قبل تعدادی از شهرسازانِ لارستان طی نامه ای که در این سایت درج شد از ساخت یک مجموعه خدماتی توسط شهرداری در ورودی شهر و در نزدیکی سازه آبی «پسکل» و «کارشومه» انتقاد کرده بودند.(اینجا)

شهرداری لار حالا طی یک نامه به آنها پاسخ داده است. گفتنی است به پیوست این جوابیه، تقاضانامه مردمی و امضاهای آن به همراه عکس های قدیمی مکان مورد نظر، عکس های تازه و در پایان تعدادی از تصاویر طرح مجموعه خدماتی را خواهید دید.

***

در پاسخ به مطلب مندرج در آن پورتال خبری با موضوع «به بهانه ساخت سرویس بهداشتی در نزدیکی سازه آبی پسکل و کارشومه – نامه انتقادی شهرسازان لار: در اجرای پروژه‌ها به کمیته‌های فنی مراجعه کنید» جوابیه زیر ارسال می گردد؛ لذا  مقتضی است طبق  ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در آن پورتال خبری درج گردد.

از پسکل تا پس گل

ورودی شمال غرب شهر لار، مبداء ورود مسافرین و شهروندان از شهرهای شیراز و جهرم به شهر است و از این رو بیشترین حجم از ترافیک عبوری شهر لار به سوی شهرهای اطراف از این محل تقسیم می گردد و به نوعی مهمترین مبداء ورودی شهر به حساب می آید.

با توجه به توضیحات ارائه شده، ایجاد یک مجموعه خدماتی شامل پارکینگ، فضای سبز و استراحتگاه، نمازخانه، اتاق مادر و کودک و سرویس بهداشتی در ورودی شهر لار ضروری به نظر می رسد.

بدین منظور محوطه بازار روز قدیم در ضلع جنوبی میدان قدمگاه (میدان موشکی) که بعد از جابجایی تبدیل به یک مخروبه و محل جمع آوری زباله و نخاله شده بود را بدلیل همخوانی با طرح جامع و تفصیلی مصوب و همچنین اینکه زمین مذکور خارج از محدوده بافت فرسوده و تاریخی مصوب قرار دارد به عنوان محل مناسب در نظر گرفته شد و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر لار آغاز بکار پروژه در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به قرارگیری سایت درمجاورت رودخانه بروند و همچنین نزدیکی با اماکن مذهبی همچون مسجد جامع و امامزاده، در این پروژه با استفاده از گنبد فیروزه ای به عنوان نماد معماری سنتی و مذهبی به صورت المان در ورودی نمارخانه و همچنین استفاده از المان شهری و آبنما و تلفیق آن با تکنولوژی و نورپردازی، باعث افزایش کیفیت محیط می گردد.

ضمنا بافت قدیم و علی الخصوص شهرقدیم لار خالی از یک طرح و پارک با امکانات ذکر شده بوده و با توجه به تقاضای متعدد مردمی جهت بهسازی این مکان، طراحی در بافت قدیم بر اساس تجدید حس خاطره که منجر به ارتباط بیشتر مردم با سایت و کاربردی بودن طرح در طول شبانه روز می شود.

محمد رضا قنبرنژاد/ شهردار لار

در ادامه نامه و امضاهای ساکنان منطقه مورد اشاره به شهرداری لار را ببینید:

تعدادی از تصاویر منطقه در گذشته را در ادامه ببینید

تعدادی از عکس های منطقه در وضعیت فعلی را ببینید

در ادامه تعدادی از تصاویر طرح در آینده را ببینید


12 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  1

  متاسفانه عده ای هنوز در گذشته سیر میکنن و افتخارشان به اینه که مثلا از آب گندیده فلان آب انبار باید آب بخورن و سنتهای قدیم رو حفظ کنن.یک عده هم هستن که تا چشمشون به چند تا خونه خرابه می افته میگن آثار باستانیه و باید حفظ بشه.اصلا نمیدونن آثار باستانی به چی اطلاع میشه.همین طرز تفکر عامل عقب ماندگی ما شده. بعد هم میگیم چرا لار استان نمیشه.گرچه برای استان شدن هم ده ها فاکتور باید داشته باشیم که نداریم.ولی حداقل میتونیم با دور ریختن افکار قدیمی و نوسازی بسیاری از بافتهای فرسوده یک شهر آبرومند و قشنگ داشته باشیم.ضمن تشکر از شهرداری و شورای شهر خواهشمندیم بدون توجه به این اعتراضات و البته با کار استاندارد و مطالعه دقیق و ارائه تسهیلات و بعضا جریمه مالکان املاک فرسوده خطر زا بافتهای فرسوده رو تخریب و نوسازی کنن

  • علی گفت:

   2

   2

   با همین تفکر بولدزری شما بوده که امروز از بافت تاریخی لار چیزی نمونده… حالا هی مردم لار برن به شهر یزد و حسرت نداشتن بافت تاریخی بی همتای لار را بخورن! تا امثال تفکر شما در راس هرم مدیریت شهری حاکم باشه آخرین تیشه ها به معدود بازمانده های بافت تاریخی لار زده خواهد شد

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  کاش جناب شهردار با دقت متن شهرسازان را خوانده بود، صحبت نویسندکان جانمایی اشتباه سرویس های بهداشتی بود و بحثی در خصوص ایجاد یک اقامتگاه مسافری و … نبود.

 3. سجاد گفت:

  1

  1

  شهردار شهرمان شش سال است با این عکس ها و سه بعدی های زیبا مردم رو فریب داده ، بس است.

 4. رضا م گفت:

  2

  1

  بابا این شهردار اصلن نخونده این جوونا چی گفتند، معلومه نامه یا همون طومار مردمی به روش های پوپولیستی و بعد از اعتراض ها نوشته شده ، عین نماینده شهرمون یاد گرفته

 5. سحر گفت:

  2

  1

  فضای سبز!؟ کو فضای سبز؟ همش پارک ماشین هست، دو تا درخت کذاشته میگه پارک، این شهردار فقط بلده اسفالت کنه

 6. ناشناس گفت:

  1

  0

  الان یعنی به حریم رودخانه تجاوز نشده؟

 7. ص.کامجو گفت:

  2

  0

  کسی با احداث خدمات رفاهی مخالف نیست. فقط مکان دستشویی ها مناسب نیست. ضلع شرقی مکان جا داشتید.

 8. سیدمحمدعلی مصطفوی گفت:

  0

  0

  بسم الله الرحمن الرحیم
  ازخدمات شهردار محترم وشورای محترم در خدمات رسانی به شهر کمال تشکر رادارم دقیقا ورودی شهر نیازمند چنین خدماتی که جناب شهردار فرمایش کرده اند دارد واحسنت به این تلاشها تنها مشکل سرویس بهداشتی میباشد که بنده از نزدیک مشاهده کردم میتوان این سرویس بهداشتی به آنطرف تر کشاند با توجه به نزدیکی این سازه در کنار پسکل که یکی از شاهکارهای معماری قدیم میباشد جادارد که از مسئولین تقاضا شود مکان سرویس بهداشتی جابجا شود البته اگر خیری پیدا شود ومحبت کند هزینه جایگاه جدید ساخت سرویس بهداشتی متقبل شودشاید بتوان بهتر تصمیم گرفت البته در صورت صلاحدید شهردار پرتلاش وزحمتکش وشورای محترم درخاتمه عرض کنم خدمت عزیزان تابحال چتین شهردار مردمی و پرتلاش لاربخود ندیده است این را ازتحقیقاتی که درشهر بین افراد پرس وجو کردم دانسته ام خدا حفظش کند
  ارادتمند شما عزیزان سیدمحمد علی مصطفوی

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اقا سید شما چه در این شهردار دیدید که ما در این شش سال ندیدیم!؟ مدیریت خاص، ابتکار، خلاقیت، علم محوری … به قول حسین اقا سیاه کردن خیابان را خوب بلدند. اقا سید والا والا والا از نقد نترسید

 9. شهروند گفت:

  0

  0

  از شهردار محترم خواهشمندیم نسبت به زيبا سازی پارک شهر اقدام نمایند چون واقعا در شان مردم لار نیست..بعد از شش سال شهردار شهر بودن هنوز پارک شهر بسيار خراب و نازیباست

 10. شهرقدیم گفت:

  1

  0

  با سلام خدمت شهردار محترم
  انشالله که این پروژه زودتر به ثمر برسد که ضمن ساخته شدن استراحتگاه و پارکینگ و سرویس های بهداشتی برای مسافرین، در وضعیت کار و معیشت ما کسبه و بازاریان شهرقدیم تحول ایجاد شود.
  بعضیها میخوان شهر پیشرفت نکنه وگرنه قبلا در همین مکان مورد بحث سرویس بهداشتی بود و کسی هم اعتراضی نداشت.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان