میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 مارس 2015 ساعت 11:28 ب.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 2 دیدگاه 3,807 بازدید

جوايزِ يازدهمين جشنواره فيلم كوتاه كَلِ گراش تقسيم شد+ گزارش تصويري

جوايزِ يازدهمين جشنواره فيلم كوتاه كَلِ گراش تقسيم شد+ گزارش تصويري

گریشنا: فیلم‌های «از من نترس»، «من تهرانی هستم» و  «غروب، مرگ، شکستن، سکوت و تنهایی» جایزه‌های سه بخش اصلی داستانی، مستند و تجربی جشنواره فیلم کوتاه کل گراش را به خود اختصاص دادند. هر چند داوران جشنواره با تقسیم جوایز و همچنین تقدیرهای پرشمار، سعی کردند همه فیلم‌ها و فیلمسازان مطرح، راضی جشنواره را ترک کنند. توزیع ۳۷ تقدیر و تندیس در شب پایانی جشنواره کل نشانه این مساله بود.

جوایز جشنواره کل در سه بخش میراث فرهنگی، مسابقه اصلی و ویژه توزیع می‌شود. برندگان اصلی یا صاحبان تندیس به رنگ قرمز و تقدیرشدگان به رنگ آبی مشخص شده است.

13931220-Kal-36

بخش میراث فرهنگی

دکتر حمید قاسم‌زادگان جهرمی از سوی هیات داوران بخش میراث فرهنگی بیانیه این داوران را خواند. حمید قاسم‌زادگان جهرمی، مرجان ریاحی و محمد کاظم محمودی داوران این بخش بودند، که در کنار سه تندیس پیش‌بینی شده، سه لوح تقدیر نیز اضافه کردند.

تندیس بهترین تحقیق میراث‌فرهنگی به فیلم واسونک ساخته امید شریفی و محسن مقدم رسید. در این بخش از کوروش و پاسارگاد ساخته‌ی مسعود احمدی تقدیر شد.

تندیس بهترین کارگردانی میراث فرهتگی به عبدالرضا میراحمدیان کارگردان فیلم انار و آتش رسید. در این بخش نیز از مسعود احمدی کارگردان کوروش و پاساگارد تقدیر شد.

در بخش بهترین فیلم میراث فرهنگی از میان انار و آتش، واسونک، کوروش و پاسارگاد و سنگ‌آب، جایزه به فیلم واسونک ساخته امید شریفی و محسن مقدم رسید، تا این فیلم که درباره آیین واسونک در عروسی‌های استان فارس است موفق‌ترین فیلم بخش میراث فرهنگی باشد.

هیات داوران بخش میراث فرهنگی جایزه ویژه خود را به فیلم سنگ‌آب ساخته حامد نیساری از گراش دادند، تا در این بخش یک جایزه از دست شیرازی‌ها در برود.

13931220-Kal-8

بخش مسابقه اصلی

امیرشهاب رضویان از اعضای هیات داوران برای اعلام نتایج بخش اصلی مسابقه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «استاد نیستم. رییس هیات داوران نیستم. بیانیه هم ندارم.»

رضویان بر تاسیس انجمن سینمای جوان در گراش تاکید کرد و گفت: «بدون تولید و داشتن انجمن سینمای جوان، سینمای گراش پیشرفتی نخواهد داشت. خوشحال شدم از این که برای دومین بار در گراش هستم.» و به شوخی گفت: «فیلمسازان بعد از اعلام نتایج بیرون یقه ما را نچسبند.»

فیلم‌های داستانی، مستند و تجربی در این بخش با یکدیگر رقابت کردند که به نظر می‌رسید فیلم‌های داستانی امسال رقابت نزدیک‌تری با یکدیگر داشتند. در این بخش ۱۰ تندیس با تقدیرنامه و ۱۹ تقدیرنامه اهدا شد تا داوران دل همه را به دست آورده باشند. امیر شهاب رضویان، مرجان ریاحی و احسان شادمانی داوران این بخش بودند.

جایزه پژوهش مستند مانند پژوهش میراث فرهنگی بود. در این بخش از مسعود احمدی برای فیلم «کوروش و پاسارگاد» و امید شریفی و محسن مقدم برای فیلم واسونک تقدیر شد.

بهترین تدوین دو تقدیر و یک تندیس داشت. تندیس تدوین به شیما پورسهم‌الدین برای فیلم تجربی«غروب، مرگ، شکستن، سکوت، تنهایی» رسید. از افشین شهسواری برای مستند«شبرنگ و پود و چله» و مصیب حنایی برای فیلم تجربی «ایماژ» تقدیر شد.

بهترن بازیگر زن، از میان چهار نامزد زن، از سودابه بیضایی برای فیلم «از من نترس» تقدیر شد و جایزه اصلی و تندیس جشنواره به وجیه لاریجانی برای فیلم مات رسید.

بهترین بازیگر مرد، از غلامحسین چمنانی بازیگر میان‌سال فیلم «رانندگی برای آقای نون» تقدیر شد و جایزه و تندیس جشنواره به ارشیا زرین برای فیلم «مات» رسید، تا هر دو تندیس بازیگری را فیلم مات ببرد.

داوران در بخش بازیگری از محمدرضا لشکری بازیگر نوجوان فیلم «روز آخر تابستان» نیز تقدیر کردند.

بهترین موسیقی از میان رنگان ۹۹، مات، یک سالگی، از من نترس، جایزه به میلاد صفایی آهنگساز«رنگان ۹۹» رسید. دو لوح تقدیر هم توزیع شد: در این بخش از عباس سرافزار آهنگساز «یک سالگی» و  یونس اسکندری آهنگساز فیلم «از من نترس» تقدیر شد.

بهترین تصویربرداری، از بین چهار فیلم جنین خاک، مات، رنگان ۹۹، یک سالگی، شبرنگ و پود و چله، با تقدیر از محمد سلیمی برای فیلم جنین خاک و مهدی گلبو تصویربردار مستند شبرنگ و پود و چله. تندیس به آیین ایرانی و رنگان ۹۹ رسید.

برای بهترین فیلمنامه شام دیشب، مات، روز آخر تابستان، از من نترس، جنین خاک نامزد بودند. تندیس بهترین فیلمنامه به کوروش شیرعالی در فیلم روز آخر تابستان رسید. در این بخش از زهرا خیری و مژده محمدی نویسندگان«شام دیشب» و مهدی راوش نویسنده «مات» تقدیر شد.

بهترین کارگردانی: کارگردانان شام دیشب، مات، رنگان، یک سالگی نامزد‌های این بخش بودند. مهدی راوش کارگردان کازرونی فیلم مات جایزه این بخش را برد و هیات داوران دو تقدیر داشتند: تیام یابنده کارگردان «رنگان ۹۹»  و سعید کشاورزی کارگردان «یک سالگی».

در نهایت نوبت به معرفی فیلم‌های برتر هربخش رسید.

بهترین فیلم تجربی بین پنج فیلم بخش تجربی، چهار فیلم «ایماژ»، «غروب، مرگ، شکستن، سکوت و تنهایی»، «۳۶۰ درجه»، «کپچر» نامزد شدند. با تقدیر از دو فیلم تندیس جشنواره به فیلم «غروب، مرگ، شکستن، سکوت و تنهایی» به کارگردانی شیما پورسهم‌الدین رسید. او تنها کسی بود که پشت تریبون صحبت کرد و جایزه را به استادش مسعود احمدی پیشکش کرد. در این بخش از آزاده مسیح‌زاده لاری کارگردان ۳۶۰ درجه و مصیب حنایی کارگردان ایماژ تقدیر شد.

بهترین فیلم مستند «من تهرانی بودم»، «واسونک»، «کوروش و پاسارگاد»، «شبرنگ و پود و چله» از میان ۹ فیلم بخش مستند نامزدهای بهترین فیلم بودند. با تقدیر از فیلم واسونک به کارگردانی محسن مقدم و امید شریفی، تندیس این بخش به سجاد ایمانی از نورآباد ممسنی برای فیلم من تهرانی بودم رسید.

تندیس بهترین فیلم داستانی رنگان ۹۹، مات، روز آخر تابستان، از من نترس رقیبان این بخش بودند که در نهایت با تقدیر از روز آخر تابستان به کارگردانی کوروش شیرالی، تندیس بهترین فیلم داستانی به فیلم از من نترس به کارگردانی نگین امین‌زاده رسید.

بخش ویژه

در بخش ویژه دو جایزه فیلم گراش و جایزه تماشاگران توزیع می‌شود. هر دو تندیس این بخش به سعید روانبخش کارگردان فیلم وهم رسید. جایزه فیلم گراش به بهترین فیلم درباره گراش یا از کارگردانان گراشی در جشنواره اهدا می‌شود. وهم این جایزه را از هیات داوران گرفت. جایزه دوم را نیز تماشاگران به فیلم وهم دادند. با توجه به حضور روانبخش در خارج از کشور، محمد نوروزی این جوایز را دریافت کرد.

تقسیم جایزه‌ها

از ۱۵ تندیس این دوره جشنواره فیلم «مات» سه تندیس را به دست آورد. این فیلم محصول دفتر سینمایی حوزه هنری است و در تهران ساخته شده است. واسونک دو تندیس میراث فرهنگی را به دست آورد، اما در بخش اصلی مسابقه تنها دو لوح تقدیر نصیب این فیلم شد. زنگان ۹۹ و غروب، شکست، مرگ، سکوت، تنهایی دو فیلم موفق این دوره بودند که هر کدام دو تندیس گرفتند. وهم موفق‌ترین فیلم گراشی این دوره بود که هر دو جایزه سالانه گراشی‌ها را به دست آورد. چهار تندیس دیگر به چهار فیلم انار و آتش، از من نترس، من تهرانی بودم و مات رسید.

جالب این که بهترین فیلم‌های مستند و داستانی بدون آن که تندیسی در بخش‌های فنی، بازیگری و کارگردانی دریافت کنند جایزه بهترین فیلم بخش خود را به دست آوردند.

جشنواره یازدهم فیلم کوتاه کل ۲۰ اسفندماه در سالن دانشکده علوم پزشکی گراش به پایان رسید.

13931220-Kal-22 13931220-Kal-19 13931220-Kal-17 13931220-Kal-24 13931220-Kal-26 13931220-Kal-27 13931220-Kal-28 13931220-Kal-29 13931220-Kal-30 13931220-Kal-14 Kal11-Payan 13931220-Kal-213931220-Kal-36

 

 

 

 


2 نظر

 1. محمد خواجه‌پور گفت:

  0

  0

  سپاس از دوستان آفتاب لارستان برای پوشش خبرهای فرهنگی

 2. مهندس گفت:

  0

  0

  اخبار روز مهندس رو چرا پوشش ندادین؟
  ————–
  مديريت: خبر روز مهندس براي اين سايت ارسال نشده است. عكاس آفتاب هم كه به مراسم رفته بود با ممانعت مسئولان برگزاري مراسم براي ثبت عكس مواجه شده بود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان