میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژوئن 2019 ساعت 5:27 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 19 دیدگاه 648 بازدید

حاتم بخشی ادارات لارستان از جیب مردم برای عرض ارادت به مسئولان!

حاتم بخشی ادارات لارستان از جیب مردم برای عرض ارادت به مسئولان!

نقدی بر اختصاص مکرر پیام های تبریک ادارات لارستان درقالب بیلبوردهای شهری

آفتاب لارستان: مطلب پیش رو نقدی است بر پیام های تبریک مکرر ادارات و نهادهای لارستان به اشخاص و مسئولان در قالب تابلوهای تبلیغاتی شهری که نگارنده مدعی است از جیب بیت المال خرج می شود.

لازم به ذکر است که این مطلب ارسالی مخاطبان، در راستای تقویت فضای نقد و تضارب آرا در این سایت (با کمی ویرایش) درج می شود و بی شک حق پاسخگویی برای افراد و نهادهای مورد اشاره در همین سایت محفوظ است.

***

چندی است بیلبوردهای بزرگ و گران قیمت شهر لار با بودجه ی عمومی و متعلق به بیت المال به پیام های تبریک مسئولین شهرستان قرار اختصاص یافته است.

از پیام تبریک اداره صمت به جوانی که مشخص نیست چطور به جایگاه مشاور معاون وزیر رسیده تا تصدی دگرباره نماینده مردم لارستان، خنج و گراش بر مسند ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس و… همگی پای بیلبوردها را بر فضای حاکم شهری توسط چند ارگان دولتی با هزینه ای نامعلوم کشانده است.

در نگاه اعتقادی ما و سیره عملی ائمه اطهار(ع)، «بیت المال» جایگاه، اهمیت و نقش مؤثری دارد، نمونه های بارز آن را می توان در حساسیت و رعایت دقیق بیت المال در ابعاد مختلف زندگی امیرالمؤمنین(ع) و توصیه ایشان به کارگزارانش مشاهده کرد.

همانا امیر مومنان علی(ع) به منظور تصحیح بینش اداری کارکنان، در نامه ای به اشعث بن قیس، استاندار آذربایجان، می نویسد: «إنّ عملک لیس لک بطعمة ولکنّه فی عنقک أمانة»؛[۲۲] همانا کاری که به عهدۀ تو است طعمه ای برای تو نیست، بلکه امانتی است بر گردن تو.

اما سوال اساسی و خرده گیری ها، علاوه بر سه نهاد فرهنگی شهرستان بر ریاست محترم کمیسیون فرهنگی مجلس  وارد می باشد که آیا تصدی این مسئولیت بر عالی ترین جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری فرهنگی کشور می طلبد با صرف هزینه های بیت المال در راستای تبریک برای تصدی مسئولیت نه خدمت برای فضای این شهر از قافله پیشرفت جا مانده نقش ببندد.

چه خوب بود که دستاوردهایتان در زمان مسئولیت قبلی کمیسیون فرهنگی مجلس در ذهن ها، اگر بود تداعی می شد نه فقط گرفتن مسئولیت دگر باره!

بر ذهن نگارنده سه فرض موجود می باشد:

۱) ریاست محترم کمیسیون فرهنگی مجلس از نصب بیلبوردهای تبریک برای ایشان ناآگاه بوده و سه نهاد فرهنگی شهرستان به طور خودجوش…؟!! این اقدام را با صرف هزینه های بیت المال به انجام رسانده اند.( در زمینه استفاده از بیت المال در سازمان های دولتی حدود خاصی وجود دارد که در راستای وظایف ذاتی آن سازمان است بنابراین هر هزینه کردی خارج از این چارچوب، خلاف قانون است.)

۲)  ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس از این موضوع اطلاع داشته و خود و نزدیکان ایشان نهادهای شهرستانی را ملزم به این امر نموده اند.

۳) در آستانه قرار گرفتن انتخابات آینده مجلس از این ظرفیت مسئولیتی در راستای تبلیغات زودهنگام بهره جسته اند.( حضرت علی(ع) فرمود: بخشش نابجای حکمرانان از اموال عمومی مسلمانان، ستم و خیانت است.)میزان الحکمة، ج ۱۰، ص .۴۵

امید است با تجدید نظر بر این مساله و پرهیز از اسراف بیت المال توسط نهادهای فرهنگی و تصمیم گیران کلان فرهنگی کشور در صورتی که بسیاری از تشکل های فرهنگی خودجوش  جهت اجرای حداقل های برنامه ای از سوی ارگان های فرهنگی طرد می گردند این هزینه ها کاهش و این نگاه های کلیشه ای عمق بخشی گردد و احساس وظیفه، نسبت به امور مردم، به عنوان اصلی اساسی در ادای امانت، مورد توجه کارگزاران و مسئولین قرار گیرد.


19 نظر

 1. سید هادی عبدالرحیم زاده گفت:

  3

  0

  البته با دیدن این تصاویر ، بیشتر توجهمون به مخروبه بودن شهر لار جلب شد تا باقی ماجرا …

 2. لاری گفت:

  2

  0

  حالا کاش بعضی از این بنرها غلط املایی نداشت حداقل. ما بیشتر به بیسواد بودن مسئولان پی بردیم تا به تبریک و خوشحالی

 3. جوان لاری گفت:

  2

  0

  قسمت دوم و سوم از همه بیشتر به واقعیت نزدیکتره

 4. شهروند گفت:

  2

  0

  من به عنوان یک شهروند لاری میگم که راضی نیستم هزینه بیت المال شهرم صرف این تبریکات و تملق و چاپلوسی ها شود. بقیه را نمی دانم

 5. سالاز گفت:

  2

  0

  کلا ما لاری ها معمولا متملق و چاپلوسیم. پشت سر بد و بیراه میگیم جلوی رو تعریف و تمجید. خدا این صفت بد را از ما دور نماید

 6. موسي گفت:

  1

  0

  تابلوهايي زيبا ،اما درپس . اين تابلوها و بنرها، خرابه ي شام و شهري راکد که سال و ماه تغييرات آنچناني درآن نمي توان ديد

 7. لارستانی گفت:

  0

  0

  به نظر میاد هدف اصلی، دومی و سومی باشه

 8. لاري گفت:

  1

  0

  بيشتر براي مخالفت با نماينده اين مطلب گذاشته شده تا زودتر از همه شروع به تخريب كنيد با اين كارا ها نتيجه نگرفتيد بازم هم نتيجه نميگيريد منافع خود در نظر گرفتن سودي براي شهر ندارد جهت اطلاع

 9. شهروند گفت:

  0

  0

  این ادارات که از بودجه عاجز نالی می کنند ولی می دانید هر بیلبوردی چقدر هزینه بر است.
  جناب فرماندار این ارگان ها مگر زیر نظر شما نیستند ؟
  مگر جناب نماینده هشت سال که در کمسیون فرهنگی مجلس بوده چه کمک ومساعدتی ویا امتیازی برای این ارگان ها فراهم اورده است؟.

 10. سفیر گفت:

  0

  0

  سلام واقعا به تقوی جناب نماینده غبطه میخورم. تقبل الله حاج اقا

 11. علی گفت:

  0

  0

  مسئولین به نظرتون خیلی قشنگه که پشت این بنر تبریک و شادباش؛ خرابه شام باشه؟ پشت صحنه انگار مناطق جنگی هست

 12. ترنم گفت:

  2

  0

  این مناصب رو یدک کشیدن هنر نیست. هنر این هست که از این مناصب به نفع شهرستان بهره برد؛ وگرنه چه فایده داره؟

 13. دلسوز. لار گفت:

  1

  0

  اصول گرایان. وطرفدلران. نماینده. مجلس. ازین . بنرها. برای. تبلیغات. انتخاباتی. مجلس. اینده. استفاده. میکنند مردم. لارستان. می. دانند که نماینده. فعلی. لار. بیشتر. ازین چیزی. در چنته. ندارد. واهل. کارهای. بزرگ. ومهم. نیست

 14. محمد علی گفت:

  1

  0

  واقعا عالی بود

 15. متحیر گفت:

  1

  0

  درود، بسیار نقد خوبی است. امیدوارم، همیشه جامعه، نمایندگان خود را نقد کند.
  البته نوشته طوری القا میکند،گویی جناب جعفرپور، نماینده شهر لار است. نه منطقه ی خنج و گراش و لارستان

 16. شهروند خبرنگار گفت:

  1

  0

  فرمانداری محترم لطفا پیگیر باشید چون این ادارات زیر نظر شما هستد.
  در شورای اداری لازم شد تذکر لازم به این گونه موارد بدهید چون سال سال انتخابات است واگر جلو این کار گرفته نشود مردم طاقت اینرا ندارند که اداره ای از بیت المال برای هر نماینده ای تبلیغ کنند.

 17. ناشناس گفت:

  1

  0

  نکته مهم این است که خود آقای جعفرپور حتی اگر ادارات بخواهند داوطلبانه برایش تبریک بنویسند در سال پیش از انتخابات نباید قبول کند. چراکه بی شک برداشت تبلیغاتی می شود. واقعا تفاوت این نمایندگان با نمایندگان اول انقلاب که همه کارهایشان خدایی بود خیلی زیاد است

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان