میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 ژانویه 2014 ساعت 12:43 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی, یادداشت 18 دیدگاه 2,469 بازدید

حاشيه اي بر سخنان جعفرپور در بيستمين ماه نمايندگي اش

1حاشيه اي بر سخنان جعفرپور در بيستمين ماه نمايندگي اش

دانيال افتخاري: چه خوب است هنگامی که می‌شود در یک جمله یا واژه‌ی ساده منظور و مقصودی را فهماند!…

این نوشته‌ی کوتاه، شاید متن ادبی یا دلنوشته نباشد، اما وقتی به فاصله‌ی کوتاهی از یک اتفاق نوشته شود، نام آن را می‌توان «حاشیه‌نوشت» نهاد.

هرگز دوست ندارم و احاطه‎‌ام بر مسائل ریز و درشت شهر و دیارم هم آن‌قدر نیست، که بخواهم بحثی علمی و یا نقادانه داشته باشم؛ آن را می‌سپارم به دوستان اهل اندیشه و قلم تا پیرامون یکی دیگر از سخنرانی‌های نماینده‌ی مردم لارستان بزرگ در مجلس ابراز سخن کنند…

جانمایه‌ی سخنان شامگاه چهارشنبه ۹ بهمنِ دکتر جمشید جعفرپور در مسجدالنبی (ص) لار را تنها در یک واژه خلاصه می‌کنم: «امید». گویا همچنان طنین صدای مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ و روزهای پیش و پس از آن، در فضا پراکنده است!

امید و آرامش، دو عامل مهم پیشرفت و پویایی جامعه می‌تواند باشد؛ به شرط آنکه اتحاد و همبستگی، در همه‌ی سطوح دیده شود، همه‌ی تفکرها و آرا در چارچوب قانون مورد احترام باشد، و پایه و اساس همه‌ی رفتارها و کردارها، تنها «راستی و صداقت» باشد! البته همچنان تنگناها و دست‌اندازها بر سر راه مردم جامعه و به‌ویژه این شهر به رنگ خاک وجود دارد، اما هنگامی که امید در قلب‌ها پا گرفت و روزنه‌هایی از نور پیش روی چشم‌ها باز شد، حرکت هم آغاز می‌شود…

هر چند از گوشه و کنار محفلِ پر جمعیتِ مسجدالنبی (ص)، حرفها و گلایه‌هایی شنیده می‌شد، اما چه در هنگام سخنان و چه پس از پایانِ آن- در ساعت ۱۹:۳۰- در چهره‌ی بسیاری از مردم صبور و گاهی ساکت لار، خشنودی را می‌شد به روشنی دید؛ البته نه فقط چهره، که سخنان زیر لبی مردم، به‌ویژه مسِن‌ترها، در میان سخنرانی دکتر جعفرپور این بار بیشتر بوی امید و آرزوی روزهای بهتر می‌داد. (چرا که در اکثر اوقات، آن سخنان و نجواهای مردم، بوی اعتراض و نق زدن می‌دهند!!)

عكس: حامد ياد/ صحبت نو


18 نظر

 1. لارستان بيدار گفت:

  0

  0

  آفرين به سرعت عمل آقا دانيال. اين مطلب رو كي نوشتي؟!

 2. من هیچ نمیدانم گفت:

  0

  0

  امید بر چند قسم است: امید واقعی – امید رهایی- امید واهی
  حال منظور نگارنده مقاله فوق کدام است؟

  • نگارنده گفت:

   0

   0

   من منظور این دوست عزیز رو خوب نمیفهمم.. این تقسیم بندی امید رو هم نمیدونم از کجا آوردن!
   اما اینو خوب میدونم که امید، اگه در کنارش آگاهی و شناخت وجود داشته باشه، به سرمنزل میرسه. امید قطعاً واقعی است، اما همینطور که نوشتم، باید همراه اون اتحاد، صداقت و احترام متقابل وجود داشته باشه.
   موفق باشید

 3. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  كدام اميد آقاي افتخاري؟!! تمام دستاوردهاي ايشان اين است كه آقاي حداد عادل و وزير ارشاد دولت احمدي نژاد را آورده اند لار!! دست شان درد نكند! فرودگاه را كرده اند اداره كل؛ اين را كه مي دانيم چه كسي […]! مجموعه فرهنگي حاج آقا منيري كه بخش خصوصي دارد مي سازد. دو سه تا معاونت اداره كل كه همگي مي دانيم فقط تغيير عنوان است!! در بحث جاده كه راضي هستند به چند كيلومتر ناقابل!! شما برويد جهرم و لامرد را ببينيد تا متوجه شويد چقدر عقبيم. اين كه مشكلات زياد است و ايشان هم زحمت مي كشند را مي دانيم. اما دستاوردها هم آنگونه كه عنوان مي شود نيست!

  • محمد علي. ن گفت:

   0

   0

   فرمايش شما صحيح است اما بايد متوجه معذوريتها هم باشيم. الان بودجه مملكت به ته ديگ رسيده و افتتاح پروژه هاي بزرگ عملا متوقف شده است. وضع دولت خيلي خراب تر از چيزي است كه تصور مي فرماييد. انصافا از دست نماينده كاري بر نمي آيد. بايد اميدمان به آينده باشد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   لارستانی به اصطلاح بیدار . ای کاش در جلسه مسجد تشریف داشتی و حرف های دکتر رو میشنیدی . و ای کاش به جای یک سایت معلوم الحال اصلاح طلب بقیه سایت ها رو هم نگاه میکردی تا از خواب غفلت بیدار بشی .

 4. حسین فقیهی گفت:

  0

  0

  سلام علیکم
  دیگه بی انصافیه تمام هم و غمش گذاشته واسه شهرتون لار . چیزی کم نگذاشته بگین فقط اینکه دفترش تو گراش زده شده چه کاری واسه مردم گراش کرده ؟ حقا فقط نماینده شهر لار است .

 5. كارمند بازنشسته گفت:

  0

  0

  من با لارستاني بيدار موافقم. اگر دكتر جعفرپور را به نمايندگان ديگر و شهرستان هاي ديگر مقايسه كنيد متوجه مي شويد كه وضعيت مناسبي نداريم. الان منطقه لامرد ومهر ببينيد كه در همين سالهايي كه مي فرماييد كف گير به ديگ خورده چقدر منطقه خود را متحول كرده اند. جهرم ر اببينيد. مردم جهرم عملا براي درمان خود پولي نمي پردازند چون بيمارستان تامين اجتماعي دارند. آن وقت در لارستان چه؟! حتي يك داروخانه هلال احمر هم نداريم كه اينهمه پول از اين شهرستان خارج مي كند!!! جواب اينها را بايد جناب دكتر بدهند.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  بروید و وضعیت لامرد را ببینید . با یک مصداق و با اذهان بسته مقایسه نکنید چرا که وضعیت شهرستان ها کاملا متفاوت است .
  پس از ۸ سال ظلم به لار ، و نبود یک نماینده به معنای نماینده ، اکنون دکتر جعفرپور نه تنها عقب ماندگی های سال های گذشته را جبران می کند ، بلکه نگاهی روشن به آینده منطقه دارد .
  لطفا درست مقایسه کنید !

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   آینده یعنی کی؟! اکنون ۲۰ ماه از دوره ایشان گذشته و ۲۸ ماه دیگر مانده.
   کدام قسمت لیوان را باید دید؟! نیمه پر یا نیمه خالی!!
   شما فکر میکنید ۲۸ ماه زیاد است. اگر بهترین حالتش را در نظر بگیریم نزدیک عید که کل مجلس نیمه تعطیل است. تابستان هم که در مجلس چرت میزنند. ماه رمضان هم به نوعی دیگر. پاییز که حال کسل کننده ای دارد. زمستان هوا آلوده است.

 7. محمد(استان لارستان) گفت:

  0

  0

  دکتر جعفر پور به نکته جالبی اشاره کردند که ما از سمت منفی حرکت کردیم به نقطه صفر

 8. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  جناب دكتر جعفرپور نمي تواند و نبايد از خوردن كف گير مملكت به ته ديگ حرف بزند چراكه اين ميراث همان دولتي است كه امثال ايشان به شدت از آن حمايت مي كردند. از ياد نبرده ايم عده اي در همين لار ايشان را فقط به نيت همسويي با دولت احمدي نژاد آوردند و علم كردند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نه که تدبیر و امید با دیگ پر از آش و یک وجب روغن اومد ! باز صد رحمت به دولت احمدی نژاد .

  • لارستاني بيدار گفت:

   0

   0

   لياقت شما همان دولت احمدي نژاد است و بس. اصلا شما احمدي نژاد را با خاتمي مقايسه كنيد. هر دو رئساي جمهور سابقند و محبوبيت ان دو را با هم مقايسه كنيد. […] احمدي نژاد در به در دنبال يك مكان مي گردد و خاتمي روي چشمان همه است. شك نكنيد اگر احمدي نژاد بود الان دلار به ۵۰۰۰تومان رسيده بود و شما بجاي كامنت گذاشتن داشتي براي يك لقه سگ دو مي زدي. شما […]

 9. تلنگر. عمادده گفت:

  0

  0

  با سلام
  متاسفانه برخلاف باورها و تصورات ، جناب آقای جعفر پور فقط در زمان تبلیغات به فکر روستاها و شهرهای دیگه هستن. مثلا همین امسال در مراسم هفته وحدت شهر عمادده که رسما دعوت شده بودن و در شهر لار هم حضور داشتن شرکت نکردند اما حدود دو سال قبل که کم کم تنور انتخابات در حال داغ شدن بود علاوه بر اینکه رسما دعوت نشده بودند اما حضور یافتند .
  تا حدودی با نظر اون دوستی که گفته آقای جعفرپور فقط نماینده شهر لاره و فقط به فکر لاره موافقم.
  بخش صحرای باغ حدود ۱۰ سال از تاسیس آن میگذره اما دریغ از استقرار یک اداره یا نمایندگی یک اداره .
  وضعیت جاده لار به عمادده کاملا افتضاح و پر خطر و حادثه آفرین
  وضعیت درمان …….
  در شهر عمادده یه نیک اندیش حدود یک میلیارد و نیم هزینه کرده و مرکز درمان بستر ساخته و مجوز شبانه روزی با استقرار ۴ پزشک رو داره اما دریغا……
  فقط یک پزشک داره و یک پرستار و یک پرستار هم با هزینه هیات امنا کار میکنه.
  وضعیت آب متاسفانه در حد بحران است و کسی بفکر نیست
  مکاتبات و پیگیری ها با ادارات شهرستان عملا بی فایده هست چونکه مسولین دوس ندارن جاهای دیگه امکانات داشته باشن و میخوان تا همیشه کارهاشون تو لار باشه .
  وضعیت آموزش در روستاها کاملا اسف باره. چونکه دبیران خوب در مرکز شهرستان مشغول میشن . و متاسفانه از نیروهای بومی کمتر استفاده میشه.
  آقای جعفرپور و مسوولین وقتی میان فقط به مردم قول و وعده های توخالی میدن.
  همین تنگ نظری و رفتار بی مهرانه شماست که باعث شده امروز شاهد تجزیه ی پیکره ی لارستان بزرگ باشیم.
  آخه تا کی ……!!!!!

 10. محمد نظري گفت:

  0

  0

  بابا عجب فضايي اين آفتاب. اينجا دموكراسي واقعيه. فكر نمي كردم اينطوري باشه. تك تك نظرات رو خوندم و به نظرم از اصل مطلب زيباتر هستند.

 11. دلسوز منصف شاکر گفت:

  0

  0

  این سایت هم همان سایت صحبت نو هست.پیمان اخوت تان مبارک. واما لارستانی بیدار! بی انصافی هم حدی داره. !!! متاسفانه چند چیز را نفهمیدی ویا نخواستی بفهمی !!!وقتی داخل مسجد نشسته بودی حرف های آقای دکتر جعفرپور را برای فهمیدن وقضاوت منصفانه گوش ندادی بلکه فقط گوش دادی که جواب بدی.از همون اول حالت جنگ ومبارزه داشتی. اولا :معنا و ارزش ونتیجه ی آوردن وزیر ومعاونین ومسئولین بلند پایه رابه حوزه ی انتخابیه نفهمیدی !! کار مهمی بود که فوایدش رو نفهمیدی !!!که این کار را هم در دولت جدید آقای روحانی ادامه خواهند داد.ان شا الله..ثانیا: ایشون گفتند :هرکاری کردیم کار تیمی بوده نه شخصی وفردی . مثل اداره کل فرودگاه و…. مگه نگفتند؟باز م اینو نگرفتی ونفهمیدی ونخواستی بفهمی ویافهمیدی جور دیگه به اذهان مردم القا می کنی. ثالثا : مگه نشنیدی که دکتر توضیح داد کارهای خیرین وبخش خصوصی هم گره های اداری داشته وداره وباید بدست نماینده حل می شده. برو وشخصا از خیر عزیزومحترم بپرس تا بفهمی که انجام وشروع این کارها هم به این راحتی که شمافکرمی کنی نیست وخیلی چیز ها رو نمی
  دونی. رابعا: چند بار لامرد وجهرم رفتی .در طول ۲۰ ماه نمایندگی آقایان موسوی ورضایی میشه بگید چه پروژه هایی را شروع کردند؟چه پیشرفتی کردند.؟اگه کاری هم شده ادامه کار نمایندگان سابق هست.به خاطر عدم بودجه آغاز وشروعی نبوده. خامسا : معاونت ها را هم فقط تغییر عنوان میدونید وبس .درحالیکه فقط تغییر عنوان نیست وقطعا تغییراتی در اعتبارات وبودجه وتشکیلات هست ویا خواهد بوداز طرفی همین تغییر عنوان هم خیلی از شهر ندارندوتلاش می کنند بدست بیارند چون مقدمه وزمینه ای برای ارتقا وپیشرفت های بعدی هست وشهرهای که مثل لار هستند همین وضعیت رودارند .متاسفانه قدر همین دست آوردها که خیلی از شهرها ندارند وآرزودارند راهم نمیدانید.ونمی فهمید. سادسا :تغییر وتحول در راه وجاده ها هم میخواهی یک شبه ویک روزه همه انجام بشه. شایدخونه نساختی یا تعمیر نکردی تا بفهمی یه شبه ویه روزه وحتی چندساله گاهی تمام نمیشه. دکتر به این مقدار کارکه انجام شده راضی نبوده ونیست واین رو هم گفت :که قابل مردم شریف رو نداره .ولی شما این جمله رو نشنیدی ونفهمیدی !!ا وبه ذهن مردم القا می کنی دکتر به همین راضیه .ایشون این رو می فهمه که کار شروع شده انجام میشه وانجام خواهد شد.سابعا:محبوبیت خاتمی وسران فتنه در نهم دیماه در میان مردم مشخص شد.اگر ایشان برای شماجاذبه دارند برای خیلی ها هم دافعه دارند. لارستانی به اصطلاح بیدار!!! تا غفلت ونا آگاهی بی انصافی تعصب های نابجا کینه وکدورت ها ولجاجت های بی پایه واساس بدبینی ها منفی نگری ونیمه پر لیوان را ندیدن وفقط نیمه خالی را دیدن و قدر نشناسی وجود داشته باشد لارستان لارستان نخواهد شد.دکتر جعفرپور خدمتگزاری است که صادقانه با مردم حرف می زند دستاوردها رامی گوید موانع را می گوید امید دارد گوش شنوا دارد انتقادهای سازنده وپیشنهادات سازنده راهم می پذیرد. امید است باوجود اختلاف سلیقه ها وخط مشی های سیاسی و…همدیگر را تضعیف وتخریب نکنیم.با همدلی وهمراهی میشود لارستان را لارستان بزرگ کرد. پیشرفت در سایه ی امید تدبیر و وحدت است.+ بودجه واعتبارات لازم وکافی .

  • دانا گفت:

   0

   0

   با سلام.
   این دوست منصف چون از سران فتنه و نه دی و… نام بردن، لازم دیدم خیلی کوتاه عرض کنم که: با نمایش های صوری و بخشنامه ای، نمیشه محبوبیت کسی رو به محک زد! اگه زحمتی کشیده بشه و یه رفراندم آزاد برگزار بشه، محبوبیتها مشخص و واضح میشه… البته هر کسی دوستان و دشمنانی داره، ولی ای کاش همه “انصاف” به خرج میدادن!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان