میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴ ب.ظ سرویس:مطلب شما 13 دیدگاه 1,590 بازدید

حاشیه سازی در جلسه هم اندیشی مردم و شهرداری و شورای شهر «خور»

حاشیه سازی در جلسه هم اندیشی مردم و شهرداری و شورای شهر «خور»

آفتاب لارستان: مطلب پیش رو بدون امضا برای این سایت ارسال شده اما تحقیقات اولیه ما صحت محتوای آن را نشان می دهد. با این توضیح اما همچنان تاکید می کنیم حق پاسخگویی فرد یا افراد مورد اشاره در این متن در همین سایت محفوظ است:

***

پس از سالها انتظارِ مردم خور، بالاخره شورای اسلامی دوره پنجم و شهردار جدید خور، ساعت ۲۰ شامگاه دوشنبه ۲۷ آذرماه امسال در سالن مدرسه حاج عبداله حسین با مردم نشستی داشتند که پایان جلسه توسط یکی از افراد حاضر در جلسه، در جلوی دوربین فیلم برداری شهرداری خور و در حضور ماموران محترم انتظامی به بی نظمی و حاشیه کشیده شد.

در این جلسه پس از سخنرانی یونس قانع رئیس شورای اسلامی شهر خور و مهدی حلیمی شهردار خور، پرسش و پیشنهادات مردمی به نوبت در حال انجام بود که اعضای شورای شهر و شهردار به تک تک سوالات پاسخ دادند، سوالاتی که گاهاً همراه با انتقادات تندی نسبت به مشکلات شهر بود و البته با سعه صدر مسئولین پاسخ داده شد.

اما در انتهای جلسه در حالی که جلسه در ساعت ۲۲ به پایان رسیده بود، یکی از اهالی که پیش از این نیز چند بار از طرف شهرداری و شورای اسلامی به خاطر توهین به مسئولین خور، مورد شکایت قرار گرفته است، اقدام به توهین به برگزار کنندگان و بر هم زدن نظم جلسه نمود و کار را تا جایی پیش برد که نزدیک بود بین اهالی درگیری فیزیکی رخ دهد که با دخالت خود مردم و بدون دخالت نیروی انتظامی فیصله پیدا کرد.

متاسفانه یکی از مشکلات شهر خور در برگزاری جلسات بین مردم و مسئولین در تمام ادوار تشکیل شورای اسلامی، اینچنین اتفاقات دلسرد کننده ای است که باعث شده است در این سالها هر کدام از شوراهای اسلامی شهر خور و شهرداران آن، حداکثر به یک یا دو جلسه مردمی در طول دوران خدمت شان بسنده کنند تا مورد بی حرمتی در ملا عام قرار نگیرند.

نکته جالب توجه در این اتفاقاتی که بیش از ده سال است توسط شخص یا عده ای شناخته شده، در حال رخ دادن هست، این است که علیرغم شکایات مسئولین حقوقی شهر از عوامل آن، تاکنون مردم خور، اقدام بازدارنده ی قابل توجه ای که از تکرار این هتک حرمت ها جلوگیری کند را مشاهده نکرده اند.

عدم برخورد قاطع، معمولا نتیجه اش دور شدن بیش از پیش مسئولین شهر از مردم خواهد بود که در خور اغلب بخاطر نگرانی از توهین در ملا عام و فرار از دیوار نویسی های توهین آمیز و پخش شب نامه ها در سطح شهر که در این سالها بشدت رونق داشته است، فعالین اجتماعی و مسئولین، همواره نگران بروز این اتفاقات تکراری هستند.

عدم چاره اندیشی قانونی برای این اتفاقات عجیب و غریب در شهرکوچکی مثل خور، قطعاً موجب دلسردی مردم و مسئولین از مقامات خارج از شهر خواهد شد. در حالیکه می توان با چند پرسش ساده از مسئولین خور و معتمدین، و توجه بیشتر به شکایات قانونی آنها به مقامات قضایی، به راحتی این مشکلات را ریشه یابی و حل کرد.


13 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ﻫﻤﻪ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪاﻥ ﺑﺎﻳﺪﻣﺼﻤﻢ ﺑﺮاﻳﻦ ﮔﺮﺩﻧﺪﻛﻪ اﺯﻭﺭﻭﺩﭼﻨﻴﻦ اﻓﺮاﺩﻣﻌﻠﻮﻡ اﻟﺤﺎﻝ ﺑﻪ ﺟﻠﺴﺎﺕ. ﻫﻢ اﻧﺪﻳﺸﻲ ﻣﻤﺎﻧﻌﺖ ﺑﻌﻤﻞ ﺁﻳﺪﻭﻣﺴﻮﻟﻴﻦ ﺩﻟﺴﻮﺯﻧﺒﺎﻳﺪاﺯﺣﺮﻛﺎﺕ ﺑﻲ اﺩﺑﺎﻧﻪ ﭼﻨﻴﻦ اﻓﺮاﺩﻱ ﺧﺪاﻱ ﻧﺎﻛﺮﺩﻩ ﺩﻟﺴﺮﺩﺷﻮﻧﺪ

 2. یک خوری گفت:

  1

  0

  البته کلا به نظر من حق با […] بود که بی تفاوت از این قضیه بگذرد، چرا که وقتی همه خبر دارند، سالهاست که شخص مورد نظر از طرف شورا و شهرداری خور به خاطر توهین هایش مورد شکایت قرار میگیرد، و تا الان هیچکی نفهمیده چرا همیشه باید حتما حق با وی باشد، دخالت […] میتوانست چه اقدام مفیدی باشد؟ شاید خودشون هم مورد سوال قرار میگرفتند که چرا دخالت کرده اید!!

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  همان شخص در دوره شهرداری و شورای سابق، بعد از نماز جمعه شروع کرد به ناسزاگویی به اعضای شورای سابق در ملا عام، طومار جمع شد، شکایت نوشته شد، ولی وسط راه همه چی به حال خود رها شد، و نه تنها هیچ اقدامی از طرف مسئولین شهرستان نشد، بلکه بارها و بارها آن هتاکی علیه شورا و شهرداری تکرار شد.
  نمونه بارزش […] بی نتیجه ماند… متاسفیم واقعا.

 4. پیشنهاد گفت:

  0

  0

  پیشنهاد ما به اعضای شورای اسلامی و شهردار خور این هست که دسته جمعی استعفا کنند، چون قطعا تا ۴ سال باید همواره بی حرمتی ببینند. از یک شخصیت فراقانونی.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ظاهرا بعضی ها فراتر از قانون هستند کلا. الله اعلم.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی یه نفر به تنهایی میتونه به مدت بیش از ده سال، تمام مسئولین خور را […]، قطعا خبری هست که ما را خبری نیست

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  مردم خور در انتشار اخبار اینچنینی در تمامی رسانه های داخلی و خارجی ید طولایی دارند، پیشنهاد میشود اگه در لار کارشون نمیشه خبر را به گوش مرکز استان و مرکز کشور برسونند و بیش از این در خم و پیچ ادارات لار دست و پا نزنند.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  عزیز من طرف به تنهایی میتونه و قطعا توانش را داره که یک تنه همه را بی ریخت کنه. از هرکی توی خور بپرسی و حتی بجه های دبستانی هم میدونند که توانمدتر از این حرف هاست که کسی بتونه جلوش را بگیره. لطفا دیگه زور هم نزنید. بار آخرتون باشه جلسه برگزار میکنید. شماها را هم مثل قبلی ها لول میکنه میزاره کنار.
  پس میتونه.
  چشم حسود کور و چشم برخی ها روشن.

 9. یک لاری گفت:

  0

  0

  چند وقت قبل یکی از دوستان خوری ام تعریف میکرد که سالهاست توی خور شب نامه علیه مسئولان پخش میشه و یا روی دیوارهای شهر علیه مسیولین شعار مینویسن، و گلایه میکرد تا حالا مسئولین لاری با این جمعیت کم خور و با وجودی که خبر دار میشند ولی هیچ وقت اقدامی نمیکنند. اون زمان برام غیرقابل باور بود. ولی انگار حرف هاش واقعی بود.
  امیدوارم این خبرهای ناگوار موجب تاثیر در اتحاد مثال زدنی بین مردم خور و لار نشه. و خوری ها فکر نکنند یه وقت اینها عمدی هست.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  اینجور که شما نوشتین هم عجیب نیست. برای مردم خور دیگه عادی شده.
  تازه وقتی میخونند فکر میکنند خبری دیگه ای بوده. در حالی که دیگه همه عادت کردن و اصلا این خبر را دیگه باور نمیکنند. چون جزئی از زندگی مسئولان خور هست.
  فکر کنم توی متن تحلیف روز اول مسئولان خور باید این قسمت هم گنجانده شود.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  مگه میشه یه نفر سالها بدون هیچ ترسی از “قانون” هرکاری بخواد سر مسئولان یک شهر در بیاره؟
  مسئولین محترم شهرستان، جسارتا برای شما غیر خوری ها این موضوع عجیب نیست؟

 12. شهروند خوری گفت:

  0

  0

  مسئولان محترم شهرستان، مدیونید اگه فکر کنید ما خوری ها فکر خاصی در این موارد و اتفاقات تکراری میکنیم… توی این سالها همه چی خوب بوده. دست تون درد نکنه. خدا قوت.

 13. علیمیرزا زمانی گفت:

  0

  0

  من فکر می کنم نقش چاپلوس ها و پاچه خوارها هم فراموش نکنیم حالا طرف توهین هم کرده باشه یک عده با شعله ور کردن این اتفاق میخوان به شهردار و شورا خودی نشون بدن که تفکیک زمینشون با تخفیف ویژه کارشون انجام بگیره البته متاسفانه البته بنده با تجربه ی که در خور کسب کردم اگر کسی نقدی هم بکند فکر میکنند دارد اختلاف می اندازد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان