میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۱ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 28 دیدگاه 1,598 بازدید

حاشیه و متن مراسم تودیع «فیاض پور»/ روز اعتراض نماینده فرهنگیان و تشویق مدیر سابق

حاشیه و متن مراسم تودیع «فیاض پور»/ روز اعتراض نماینده فرهنگیان و تشویق مدیر سابق

آفتاب لارستان: تالار وحدت لار صبح روز سه شنبه ۲۳ آبانماه میزبان فرهنگیان لارستان بود. فرهنگیانی که در این روز باید با «محمد فیاض پور» رئیس اداره آموزش و پرورش خداحافظی می کردند.

این مراسم البته بر خلاف مراسم مشابه خود، بی حاشیه نیز نبود و صدای اعتراض و مخالفت فرهنگیان با این جابجایی، بارها و بارها از همین سالن نیز شنیده شد! عدم حضور فرماندار لارستان در این مراسم، چند نکته کنایه آمیز در سخنرانی «فیاض پور» و از همه مهمتر سخنرانی کوتاه «فردین یزدی» به نمایندگی ازطرف فرهنگیان در حمایت از «فیاض پور» و اعتراض به برکناری او که با استقبال و تشویق حاضران مواجه شد از جمله این حواشی بودند.

راسخی: آموزش و پرورش لارستان در زمان «فیاض پور» از جمله ادارات موفق استان بود

معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان اولین سخنران این مراسم بود و در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به تلاش زیاد مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش لارستان در زمان «محمد فیاض پور» این اداره را از جمله ادارات موفق در شهرستان و استان دانست.

فیاض پور: سعی کردیم به لارستان در جنوب فارس «محوریت» بدهیم

سخنران دوم مراسم رئیس سابق اداره آموزش و پرورش بود که سعی کرد در زمان محدود خود راهبردها و دستاوردهای دوران سه و نیم ساله مدیریتش را تشریح کند.

او ابتدا سیاست های کلی خود را در ۱۵ بند مجزا توضیح داد که مهمترین آنها تاکید بر روش های نوین آموزشی، استفاده از خرد جمعی در مدیریت، توسعه زیرساخت ها و محیط های آموزشی، جذب نیروهای غالبا بومی در مجموعه، تقویت برنامه های رفاهی برای فرهنگیان، محوریت بخشیدن به آموزش و پرورش لارستان در جنوب فارس، استفاده از توان نیک اندیشان، تعامل با دیگر نهادها و… بود.

فیاض پور: امیدوارم مسئولان لارستان از «نفوذِ کشوری» خود برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان و مجتمع رفاهی و کلینیک درمانی استفاده کنند!

فیاض پور البته به برخی ناکامی ها و موفقیت های ناتمام نیز اشاره کرد که البته تحقق آنها را به همت مسئولان ارشد شهرستان وابسته دانست. وی در ادامه این بخش به کنایه گفت: «امیدوارم مسئولان شهرستان از نفوذ کشوری خود برای تاسیس دانشگاه فرهنگیان، مجتمع رفاهی و کلینیک درمانی نیز استفاده کنند!»

مدیر پیشین آموزش و پرورش لارستان سپس به تشریح برخی دستاوردهای خود در بخش های مختلف عمرانی، آموزشی و پرورشی پرداخت.

وی به حدود ۳۰ پروژه تاسیس یا بازسازی مدارس و اماکن آموزشی منطقه لارستان از شهرها تا روستاهای دوردست اشاره و تاکید کرد غالب این پروژها به همت مشترک نیک اندیشان و مساعدتهای دولتی بوده است.

کسب رتبه های برتر استانی و کشوری طی مدت ۳/۵ سال گذشته در بخش های مختلف، اجرای طرح شهاب، توسعه مدارس خاص، راه اندازی هنرستان شبانه روزی، تجهیز کتابخانه های مدارس، نصب چمن مصنوعی در مدارس، رشد رتبه های برتر کنکور، موفقیت در جشنواره های مختلف و طرح هایی مثل پرسش مهر همچین مسابقات ورزشی، راه اندازی پژوهش سرای دانش آموزی، تاسیس دارالقرآن و… نیز از جمله سوابق دیگر مطرح شده در سخنرانی وی بود.

فیاض پور: من اصلاح طلبم و به آن افتخار می کنم اما مدیریت من سیاسی نبود!

فیاض پور در بخش دیگری از سخنان خود مجددا به کنایه سخن گفت و احتمالا در جواب آنها که این جابجایی را به میل خودش عنوان کرده بودند تاکید کرد: من به عنوان یک لارستانی انگیزه خدمت در این منطقه را داشته و دارم و علیرغم پیشنهاد سمت های متعدد آموزشی و سیاسی ترجیحم خدمت در مجموعه آموزش و پرورش بود و است.

فیاض پور همچنین گفت: من به لحاظ فکری «اصلاح طلبم» و به اصلاح طلبی خود افتخار می کنم اما در امور اداری هیچگاه مسایل سیاسی و جناحی را دخالت ندادم چراکه معتقدم آموزش و پرورش جای سیاست زدگی و سیاست بازی نیست و این نهاد مرکز تولید فکر، آزادی و عدالت خواهی است.

وی در پایان نیز ضمن حلالیت طلبیدن از فرهنگیان لارستان بابت قصور و کاستی های احتمالی عذرخواهی کرد و کلام خود را با شعر معروف و بازهم کنایه آمیز «میرسیدعلی همدانی» به اتمام رساند:

هرکه ما را یاد کرد ایزد مر او را یاد باد/ هر که ما را خوار کرد از عمر برخوردار باد
هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی/ هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد!

یزدی: در تغییر مدیر آیا فرهنگیان لایق «مشورت» نبودند؟!

پرشورترین سخنرانی این نشست اما بی شک متعلق به «فردین یزدی» نماینده فرهنگیان لارستان بود که اعتراضات خود را نه همچون فیاض پور به «تلمیح» که به «تصریح» بیان کرد.

یزدی همان ابتدا این بیت از شعر معروف سعدی را خواند که: از دشمنان برند شکایت به دوستان/ چون دوست دشمنست شکایت کجا بریم؟!

وی سپس از اهمیت و جایگاه ویژه آموزش و پرورش در تمام وجوه گفت و تاکید کرد: اگر این مجموعه پیچیده و گسترده مورد بازی سیاسی عده ای منفعت طلب قرار گرفت چیزی از آن می ماند؟! خواهش من از آنها که چند صباحی قدرت را در دست دارند این است که آموزش و پرورش را وارد بازی های سیاسی خود نکنند!

نماینده فرهنگیان لارستان، در بخش دیگری از سخنان خود که با تشویق حاضران مواجه می شد، با اعتراض به جابجایی «فیاض پور» گفت: اگر قرار است مسئول این اداره عوض شود آیا فرهنگیان لایق مشورت نیستند؟!

وی در پایان ضمن توصیف زمان مدیریت فیاض پور به «دوران طلایی» آموزش و پرورش او را یک لارستانی اصیل دانست و برایش آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.

حق شناس: نگرش علمی زیربنای توسعه است

«حق شناس» معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش فارس، سخنران بعدی مراسم بود. وی با توضیح مفهوم «توسعه یافتگی» زیربنای آن را نگرش علمی و آموزش صحیح دانست.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه ضمن تمجید از تلاش ها و دستاوردهای فیاض پور وی را از جمله مدیران موفق استان توصیف کرد و بر ضرورت استفاده از تجربیات او در مرکز استان تاکید کرد.

فولادی: سرپرستی اداره را بطور موقت و چند روزه پذیرفته ام

سخنران پایانی مراسم «فولادی» سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش لارستان بود که از همان ابتدا تاکید کرد این مسئولیت را نمی پذیرفته و با تاکید مدیرکل و خود آقای فیاض پور آن را برای چند روز و بصورت موقت پذیرفته است.

وی سپس از تلاش های مدیر سابق خود تقدیر کرد و گفت: به بیان آقای یزدی زمان ایشان دوران طلایی بود و این مدیریت در زمان خشکسالی مالی واقعا قابل تقدیر است.

این مراسم در میان تشویق حاضران و با تقدیم هدایا از نهادها، سازمان ها، مدارس و افراد مختلف به مدیر سابق آموزش و پرورش، پیش از اذان ظهر به اتمام رسید.

عکس ها: میلاد لارستان


28 نظر

 1. علی گفت:

  1

  0

  الهی باعث و بانیش ………….. هر چه زودتر

 2. لاری گفت:

  0

  0

  آقای حقیقت چرا اینقد داره لبخند میزنه؟

 3. فرهنگی گفت:

  0

  0

  سایت آفتاب, یادت رفته بود بنویسید آقای مظفری, مسئول دفتر نماینده هم اونجا بود و ردیف جلو نشسته بود

 4. فرهنگی گفت:

  4

  0

  به حق فاطمه زهرا که باعث و بانیش رسوای عالم و آدم بشن چون ما فرهنگیان, بهترین مدیر را از دست دادیم

 5. دبیر گفت:

  1

  0

  آقای فولادی می گفت: این ردایی که برای من دوختند خیلی گشاده. می گفت من این پست رو قبول نمیکردم.
  یک لحظه دلم به حال آقای فولادی سوخت چون ایشون بازیچه ی دست این سیاست بازی ها شده.
  خدا بهش کمک کنه در این راه پرخطر

 6. معلم گفت:

  3

  0

  نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی. لطف بفرمایید کار بعدیتون امتیاز دانشگاه فرهنگیان. دانش آموزان ما همچنان منتظر دانشگاه فرهنگیان هستند. از نفوذ کشوریتون با وزیر استفاده بکنید!!!!!! اون دنیا باید پاسخگو باشید اگر بتونید و انجام ندین

 7. ف م گفت:

  0

  0

  اقاي نماينده ميخواهد كسي را بيارد كه براي دوره بعدي مجلس حاميش باشه . منظور اقاي م.ا
  كه در دوره قبل حامي […] بوده از طريق […]

 8. ناشناس گفت:

  3

  0

  واقعا با دیدن عکس دومی کیف کردم
  کل مراسم رو میشه تو همین یه عکس خلاصه کرد….

 9. معلم گفت:

  2

  0

  حق یار و نگهدارت مدیر پرتلاش. امیدوارم هر جا هستید پیروز و سربلند باشید

 10. شهروند طرفدار دولت گفت:

  1

  0

  چند سوال از مسیئولین شهر جناب فرماندار محترم…
  نماینده فرمانداری لارستان در صحبتشان که از عملکرد رفتاری و فرهنگی عمرانی وآموزشی جناب فیاض پور راضی بودند قاطبه فرهنگیان ومدیران واولیا دانش آموزان هم که نشان داده بودند که از عملکرد راضی هستند
  این وسط چه کسی راضی نبوده ؟
  ملاک مسئولین برای یک فرد مسئول مگر کار کردن نیست؟
  مگر فرمانداری که یک نهاد دولتی است ومسئول آموزش وپرورش نیز مستقیما زیر نظر فرمانداری کار می کند نباید نظر بدهد؟ ( شک برانگیز است )
  چرا باید نماینده در کار قوه مجریه به جای نظارت دخالت کند؟
  آیا این ضعف فرمانداری نمی رساند که نماینده دولتی است که مردم رای به این دولت داده اند؟

 11. محمد گفت:

  1

  0

  […] ادم های کوته بین وکوته نظر که سالهاست باعث عقب ماندگی لارستان شدن…..

 12. معلم گفت:

  1

  0

  اون دنیا باید جواب پس بدین

 13. همشهری گفت:

  1

  0

  بله ما حتما منتظر امتیازات میشینیم مثل این چند دهه ای که صبر کردیم!
  کی به فکر لاره؟تمام فعالیت های لار شده جناح بازی رییس فرودگاه!آموزش و پرورش! خب نتیجه مثبت این ها کجا هستند پس! شهردار هم که قصدشو داشتن موفق نشدن
  چرا نباید مثل شهرهای دیگه پیشرفت داشته باشیم؟ بچه من با چه امیدی برگرده لار کار کنه؟چرا دانشجوها برنمیگردن؟چون به کار خوب بهایی داده نمیشه حمایت نمیشه!
  آقای فیاض پور هم رفت و ما موندیم با یه آینده نامعلوم

 14. معلم گفت:

  1

  0

  کثیف ترین بازی سیاسی بود که تا حالا دیدم

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر كساني كه چوب سفيد را چنين […]
  من تارگي ها رفتارهاي هيستريك دارم . چرا

 16. اصول گرای اصلاح طلب گفت:

  1

  2

  سایت آفتاب لارستان و مدیران محترم آن، حضرات آقایان منشی و افتخاری….حالمان از مطالب تان که بوی تعفن سیاست زدگی می دهد، به هم می خورد……

 17. محمد ف گفت:

  0

  0

  سلام.درواقع همانهایی مقدمات حذف وی را مهیا کردندکه بنا برمصلحت اندیشی جنابشان بالاترین سمتها وبیشترین امتیازات را از وی دریافت کردند.مدیریت وی بقول خودشون اگرسیاسی نبود،پس این حضرات چگونه قدرت گرفتند که امروزهرکدامشان آرزوی کرسی ریاست وی را در سر میپرورانند.اصلاح طلب اصیل هیچگاه درحرف وعمل از مواضع فکری و حزبی خودکوتاه نمی آید.حتی اگروی را به تیر تهمت های ناروابسگالندبازبرمحورتفکر اصیل خود میچرخد نه بر محور مصلحت و….شایداگرحداقل این رویه را دنبال میکرد اکنون چنین غریبانه وساده حذف نمیشد.متاسفانه گاهی ما محافظه کاری و فشل بودن را با اصلاح طلبی اشتباه میگیریم.شاید این نقیصه در انتخاب مدیر اصلاح طلب آینده جبران شود.

 18. فرهنگی گفت:

  1

  0

  شاید این تجربه تلخ حذف ایشان به ما بفهماند که یک اصلاح طلب باید تا زمانی که مسولیت حقوقی دارد،از آن به نحو احسن دراداره وتدبیر امور بهره ببرد والا برای وی تدبیر خواهند اندیشید.

 19. علی گفت:

  0

  0

  گاهی ما متاسفانه مصلحت اندیشی ومحافظه کاری را با اصلاح طلبی اصیل اشتباه میگیریم.اصلاح طلب اصیل برنامه های خود را برمحورباروری تفکرات پویا وناب قرارمی دهد وهرگز اهل باج دادن ونرمش های ناروا نیست.

 20. علی گفت:

  1

  0

  متاسفانه دراتاق ایشان به روی همه باز بود وبه روی براندازانش بازتر،بطوریکه برخی از سالنهای خوب اپ مانند غدیر دربست دراختیار…..بود.وشد آنچه که به وی گوشزد شد.

 21. فریما گفت:

  1

  0

  هراقدا می باید دلیلی داشته باشه .آقای جعفرپور این رابدان باچنین اقدامی اگر قراربردوره دیگر نمایندگی شما باشه .رای نمیاوری

 22. ابراهیم گفت:

  2

  0

  تفکر اصلاح طلبی یک برادر بزرگ دارد بنام اخلاق
  که وقتی با قدرت ازدواج میکنند،
  صاحب فرزندی میشوند بنام مصلحت
  که این فرزند هم تفکر اصلاح طلبی را میکشد و هم اخلاق را!!
  دفتر تاریخ این اواخرکشورمان پر شده از این وصلتهای شوم!

 23. معلم گفت:

  1

  1

  جناب نماینده. دیگه در دل ما فرهنگیان هیچ جایگاهی نداری

 24. معلم گفت:

  0

  1

  خدا بهت رحم کنه جناب نماینده

 25. بی طرف گفت:

  1

  0

  با سلام… فیاض پور پر از انرژی بود و اهل سیاست و مشکل اصلیش قلب مهربان و حساسیت فوق العاده اش…. در استان نفوذ قابل توجهی داشت…نماینده هم بنده خدا دید شش سال بر کرسی مجلس تکیه زده و نتوانسته کار مهمی انجام بده که زبانزد خاص و عام بشه به رویه عزل و نصب مدیران روی آورده… چه کنیم دیگه شانس ماست

 26. فرهنگی گفت:

  0

  0

  .فرق است بین سیاسی کاری وسیاست وتدبیر امور….شاید بهتر است بگوییم بیش از این نتوانست با نماینده برسردوام پستش معامله کند.شایدهم دیگر کاری نمانده بود که برای نماینده انجام نداده باشد.

 27. افشین افکاری گفت:

  0

  0

  سلام ودرود ،،،جناب آقای فیاض پور حق یارتان ،شما با محبوبیت ماندگار وتثبیت شدید،مهم جایگاه حقیقی شماست ،روزی که از ریاست منطقه اوز تودیع شدید یادتان هست؟ اون روز هم دعای فرهنگیان را پشت سر داشتیدوبعد انحصار طلبان رفتند وشما معاون مدیرکل ومدیر شهرستان شدید،حالا هم همان دعای مردم را با قدرت بیشتروکیفیت وکمیت افزونتر دارید، اما وای وبدا بحال آنان که جفا کارند لعن ونفرین مردم را بر قفا دارند .تعز من تشا وتذل من تشا
  از جناب آقای مهندس منشی و افتخاری عزیز نیز بخاطر پوشش کامل این مراسم و صراحت در قلم تشکر می کنم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان