میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 مارس 2020 ساعت 9:37 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 5 دیدگاه 999 بازدید

حال عمومی دو نفر از مبتلایان به «کرونا» بسیار خوب است/ اکیدا با رفتن به طبیعت هم در این روزها مخالفیم

رئیس بیمارستان لار در گفت و گو با آفتاب لارستان:

حال عمومی دو نفر از مبتلایان به «کرونا» بسیار خوب است/ اکیدا با رفتن به طبیعت در این روزها مخالفیم، مردم در خانه ها بمانند

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، دکتر بهزاد رضایی در گفت و گوی اختصاصی با این رسانه درباره ی نحوه مبتلا شدن سه مورد جدید کرونا در لار اظهار کرد: یکی از آن ها سابقه سفر به تهران را داشته و به نظر می رسد که آلودگی از آنجا اتفاق افتاده است البته همگی اهل لار هستند.

از این مرحله که آیا شخص مبتلا به قم، گیلان و تهران سفر داشته است یا نه عبور کرده ایم و حتی یک سفر درون استانی می تواند باعث انتقال شود

وی افزود: با توجه به شرایط جدیدی که در سطح شهر داریم و ویروس در کل کشور پخش شده است در حال حاضر چندان برای مان مهم نیست که آیا شخص مبتلا به قم، گیلان و تهران سفر داشته است یا نه چون از آن مرحله عبور کرده ایم و حتی یک سفر درون استانی می تواند باعث انتقال شود.

چیزی که در ابتدای کار در مورد سفر مدنظرمان بود الآن دیگر تکیه ای به آن نداریم

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار تصریح کرد: با توجه به تعطیلی ها و بازگشت دانشجویان به خانه های خود این احتمال را می دهیم که ویروس را با خود در سطح کشور منتشر کرده باشند و چیزی که در ابتدای کار در مورد سفر مدنظرمان بود الآن دیگر تکیه ای به این موضوع نداریم.

فرآیند گرفتن آزمایش و آمدن جواب «زمان بر»  است

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: این افراد از ابتدای مراجعه به بیمارستان بستری شدند و فرآیند گرفتن آزمایش و آمدن جواب آن ها زمان بر است؛ در واقع، آخر شب متوجه شدیم که جواب آزمایش ها مثبت بوده است.

حال عمومی دو نفر از مبتلایان بسیار خوب است/ یکی از مبتلایان را به دلیل اینکه حال عمومی بسیار خوبی داشت مرخص کردیم و قرار است به قرنطینه خانگی برود

وی در مورد حال عمومی سه نفری که جواب آزمایش شان مثبت بوده است گفت: حال عمومی دو نفر که بسیار خوب است و حتی یک نفر از آن ها را ترخیص کردیم چون حال عمومی بسیار خوبی داشت و قرار است به قرنطینه ی خانگی برود.

فقط حال عمومی یکی از مبتلایان خوب نیست که آن هم به دلیل کهولت سن و داشتن سابقه بیماری کلیوی است

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: یک نفر از آن ها، حال عمومی خوبی ندارد که مربوط به ویروس کرونا نیست چون سابقه ناراحتی های کلیوی، بیماری های زمینه ای و کهولت سن را داشته است و شاید بتوان گفت که درگیری با ویروس سلامتی ایشان را ناپایدار کرده است.

سه مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که هنوز نتیجه آزمایش شان نیامده است

دکتر بهزاد رضایی در مورد افراد مشکوک به کرونا که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند اظهار کرد: سه مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که هنوز نتیجه آزمایش شان نیامده است.

این نگرانی به وجود نیاید که هر کسی که کرونا گرفت اتفاق بدی می افتد

وی افزود: شب گذشته، در عین اینکه سه مورد مثبت ابتلا به کرونا داشتیم، چهار تا پاسخ منفی هم داشتیم و خواهش می کنم در کنار اخبار منفی، اخبار مثبت را هم اعلام کنید تا این نگرانی به وجود نیاید که هر کسی که کرونا گرفت اتفاق بدی می افتد.

نخستین شخصی که جواب آزمایش اش در لار مثبت شد با حال عمومی خوب و بدون هیچ مشکلی در حال ترخیص شدن است

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار خاطرنشان کرد: نخستین شخصی که جواب آزمایش اش در لار مثبت شد با حال عمومی خوب و بدون هیچ مشکلی در حال ترخیص شدن است و از این سه نفری که به تازگی مثبت شده اند یک نفر از آن ها به دلیل حال عمومی بسیار خوبی که داشت مرخص کردیم، یکی دیگر را فردا مرخص می کنیم و فقط یک نفر دچار مشکل است که در واقع نه به خاطر ویروس کرونا بلکه به دلیل بیماری زمینه ای است.

از همشهری ها درخواست می کنم که تا جایی که می توانند در منزل بمانند و فقط برای کارهای ضروری بیرون بیایند

دکتر رضایی با تاکید بر اینکه نباید این وحشت به وجود بیاید که هر کسی که به کرونا مبتلا شد اتفاق بدی برایش می افتد گفت: از همشهری ها درخواست می کنم که تا جایی که می توانند در منزل بمانند و فقط برای کارهای ضروری بیرون بیایند و از حضور در تجمعات، کار بانکی، کار اداری و هر چیز غیرضروری ای که وجود دارد پرهیز کنند، اکیدا با مجالس و مهمانی ها مخالف هستیم، مردم سعی کنند در منازل بمانند و توصیه های بهداشتی ای که بارها در فضای مجازی دیده اند و از طرف وزارت بهداشت نیز ابلاغ شده را جدی بگیرند تا بتوانیم طی یک ماه آینده از این بحران عبور کنیم.

با سفر رفتن در این روزها مخالفیم حتی طبیعت گردی

وی در مورد کسانی که در این روزها به طبیعت می روند اظهار کرد: اکیدا با این موضوع مخالفیم و نظر ما این است که مردم تا جای ممکن در خانه هایشان بمانند چون تردد غیرضروری هیچ کمکی به این موضوع نمی کند.

در یکی دو هفته آینده شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خواهیم بود

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: پیش بینی ما این است که طبق نقشه هایی که از طرف وزارت بهداشت و درمان مدل سازی شده است در یکی دو هفته آینده شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خواهیم بود بنابراین، باید هوشیاری مان را افزایش دهیم.

کادر درمانی، بیمارستانی و دانشگاهی به کرونا مبتلا نشده اند

دکتر بهزاد رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از کادر درمانی و بیمارستانی هم کسی مبتلا شده است گفت: خیر اما از کادر دانشگاهی دو مورد مشکوک داشتیم که خوشبختانه پاسخ آزمایش هر دوی آن ها منفی بوده و الآن در خانه هایشان هستند.

با کمک کارگاه های تولیدی بومی توانستیم لباس مخصوص که شبیه لباس فضانوردان است و همچنین ماسک ساده را در شهرستان تولید کنیم

وی در مورد کمبود تجهیزات اظهار کرد: قطعا کمبود تجهیزات داریم، به ویژه با پیش بینی هایی که در مورد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا وجود دارد درخواست مان را به وزارت ابلاغ کرده ایم و غیر از آن در سطح شهرستان با کمک کارگاه های تولیدی توانستیم لباس مخصوص و همچنین ماسک ساده را در خود شهرستان تولید کنیم.

در بحث دارو و ماسک مخصوص (ماسک فیلتردار) نیازمند کمک های بیرونی هستیم

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: به همت معاونت بهداشتی و ارگان هایی که با این معاونت همکاری می کنند شوینده های دست را در سطح شهرستان تولید و نیاز را برآورده می کنیم اما در بحث دارو و ماسک مخصوص (ماسک فیلتردار) نیازمند کمک های بیرونی هستیم که در این زمینه، هم از ظرفیت وزارت خانه، هم استانی و هم از ظرفیت خیران استفاده می کنیم و با کشورهای همجوار در حد توان مان در حال رایزنی هستیم.

به محض اینکه مردم لارستان احساس کردند که ممکن است مجموعه درمان به کمک نیاز داشته باشد به ما کمک های نقدی کرده اند و در این زمینه مشکل چندانی نداریم

دکتر رضایی با تشکر از مردم لارستان تصریح کرد: به محض اینکه مردم لارستان احساس کردند که ممکن است مجموعه درمان به کمک نیاز داشته باشد به ما کمک های نقدی کرده اند و در این زمینه مشکل چندانی نداریم و اگر بتوانیم اقلام را تهیه کنیم مشکل مالی آن قابل حل است.

بخشی که برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته ایم بخش جدایی است که ترددی بین این بیماران با سایر بیماران وجود نداشته باشد

وی در مورد تدابیر در نظر گرفته شده برای اینکه ویروس به سایر بیماران بستری در بیمارستان سرایت نکند گفت: بخشی که برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته ایم بخش جدایی است که ترددی بین این بیماران با سایر بیماران وجود نداشته باشد حتی پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی، نیروهای تاسیسات و همه کادری که ممکن است با این قضیه درگیر باشند را تفکیک کرده اند و تا جای ممکن سعی شده است که تداخلی وجود نداشته باشد تا بیمارانی که به سایر خدمات بیمارستانی نیاز دارند از این خدمات محروم نشوند و بتوانند در کمال امنیت، خدمات مربوطه را دریافت کنند.

وسایل حفاظتی به همه همکارانی که در این بخش ها تردد دارند داده شده است

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: وسایل حفاظتی به همه همکارانی که در این بخش ها تردد دارند داده شده است تا از انتشار ویروس در فضای بیمارستان جلوگیری شود.

یکی از کارهایی که در معاونت بهداشتی و تیم بیماری های واگیر انجام می دهند رصد رفت و آمدها و گرفتن سوابق آن ها و مراجعه به افرادی است که به عنوان جمعیت پرخطر در نظر گرفته ایم

دکتر بهزاد رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افرادی که با این مبتلایان در سطح شهر در ارتباط بودند باید برای تشخیص اینکه آیا خودشان نیز به کرونا مبتلا شده اند یا خیر باید به کجا مراجعه کنند اظهار کرد: از افرادی که به عنوان شخص درگیر به بیمارستان مراجعه می کنند تست گرفته می شود و ممکن این تست مثبت یا منفی شود و بررسی می شود که آیا قبل از اینکه به بیمارستان مراجعه کنند مراجعات دیگری در محل کار، منزل و هر نوع محیطی داشته اند یا خیر.

وی افزود: یکی از کارهایی که در معاونت بهداشتی و تیم بیماری های واگیر انجام می دهند رصد رفت و آمدها و گرفتن سوابق آن ها و مراجعه به افرادی که به عنوان جمعیت پرخطر در نظر گرفته ایم است کما اینکه دیشب به محض اینکه متوجه موضوع شدیم، تیم واکنش سریع معاونت بهداشتی وارد عمل شد، عده ای مراجعه کردند و یک سری غربال گری های اولیه برایشان انجام شد.

همه پایگاه های سلامت شهرستان می توانند غربال گری اولیه را انجام دهند

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) لار خاطرنشان کرد: سعی کرده ایم چندین مرکز را در سطح شهرستان پیش بینی کنیم، همه پایگاه های سلامت شهرستان می توانند غربال گری اولیه را انجام دهند و غیر از اورژانس بیمارستان، یک پایگاه کلینیک تب هم در بیمارستان راه اندازی کرده ایم که در محل ورودی اصلی بیمارستان مستقر است و کارهای تب سنجی، گرفتن شرح حال و معاینه اولیه را انجام می دهند و در صورت نیاز برای اقدامات بعدی به پزشک ارجاع می دهند.

در این شرایط، قرنطینه خانگی و پرهیز از تماس با دیگران بهترین اقدامی است که مردم می توانند انجام دهند تا از درگیری با این ویروس به دور باشند

دکتر رضایی در پایان تصریح کرد: خواهش می کنم که مردم توصیه ها مبنی بر ماندن در منزل و عدم خروج مگر برای تهیه اقلام ضروری را جدی بگیرند و در این شرایط، قرنطینه خانگی و پرهیز از تماس با دیگران بهترین اقدامی است که مردم می توانند انجام دهند تا از درگیری با این ویروس به دور باشند.


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  خب خودشون که شایدم خوب بشن اما خدا می دونه چند نفر دیگه رو هم مبتلا کردند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  باسلام وخسته نباشید خدا قوت دکتر ان شاالله خداوند بهتون توفیق بده

 3. روشنگر گفت:

  0

  0

  ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مجموعه بهداشت و درمان از نگهبانان و نیروهای خدماتی بیمارستان امام رضا (ع) تا پرستاران و پرسنل زحمت کش ، آنچه که امروز مورد سوال هست این که در مصاحبه ها و جلسه ها یا دکتر رضایی هستن یا دکتر یگانه ، پس کریمی رییس […] دانشکده کدوم […] که هیچ صحبتی ندارن […]

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا ادارات تعطیل نمیشن حتی اداره کل راه وشهرسازی لارستان. شفاها به کارمنداش ابلاغ کرده نه مرخصی استعلاجی نه مر خصی استحقاقی بگیرند. اینو کجای دلمون بگذاریم.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  لطفا پیگیری نمایید چرا آقای باقری فرد با مرخصی کارمندانش توی این اوضاع احوال مخالفه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان