میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 دسامبر 2019 ساعت 11:47 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 19 دیدگاه 439 بازدید

حامد توانا: حتما ائتلاف می کنم/ برجام نه مصیبت مطلق و نه معجزه است/ احمدی نژاد مهره سوخته است

حامد توانا: حتما ائتلاف می کنم/ برجام نه مصیبت مطلق و نه معجزه است/ احمدی نژاد مهره سوخته است

پنجمین و آخرین داوطلبی که در سومین روز ثبت نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در فرمانداری ویژه لارستان حاضر شد و ثبت نام کرد، «حامد توانا» از لار بود. وی پس از انجام مراحل ثبت نام در بین خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن معرفی خود گفت: در سال ۱۳۵۴ در محله ی گنبد سبز شهر قدیم لار متولد شدم. دوره ی مقدمات حوزوی ام را در لار سپری کردم اما از قبل فعالیت های اجتماعی ای داشتم و در محله به عنوان فرماندهی بسیج فعال بوده ام، در تاسیس موسسه خیریه نقش داشتم. در ضمن سپری کردن دوره ی سطح، این توفیق را پیدا کردم که به مجموعه مهندسی نیروی دریایی سپاه بندرعباس وارد شدم و فعالیت های طلبگی را در قالب عقیدتی سیاسی ادامه دادم، دو سال هم روحانی مستقر در شهر لطیفی بودم. سپس وارد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه شدم و به عنوان رابط نمایندگی ولی فقیه در موسسه پترو صنعت شهید رجایی در یکی از بزرگترین پروژه های پالایشگاه های ایران یعنی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس توفیق خدمت داشتم بیشتر و در حال حاضر به عنوان پژوهش گر حوزه ی مطالعات اجتماعی فعالیت های علمی ام را انجام می دهم.

جامعه نیازمند حضور جوانان است

حامد توانا در مورد هدف از ثبت نام در انتخابات اظهار کرد: گاهی اوقات ممکن است محرک مان برای ورود به برخی از عرصه ها، شرایط بیرونی باشد و فکر می کنم که شرایط بیرونی بیش از داشته های درونی ام، محرک من برای ورود به این عرصه بوده است.

وی افزود: احساس می کنم که جامعه در حال حاضر نیازمند حضور جوانان است، جوانانی که با نگاه هایی نو و دیدگاه هایی متفاوت بتوانند مشکلاتی را از جامعه برطرف کنند که برخی از نگاه ها به دلیل کهنه شدن شان توان ایجاد تغییر و تحول را ندارند.

به دنبال تقویت گفتمان انقلابی گری هستم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: اهدافم در دو محور ملی و منطقه ای خلاصه می شود. در سطح ملی به دنبال تقویت گفتمان انقلابی گری هستم که حلال بسیاری از مشکلاتمان خواهد بود اما در بعد منطقه ای گفتمان همگرایی را به عنوان یکی از راه حل های جدی مشکلات منطقه مطرح کردیم و به دنبال این هستیم که این گفتمان را جا بیندازیم و بتوانیم نماینده ای قوی و طرفدار این ایده را به مجلس بفرستیم تا بتواند با اجرای ابعاد مختلف آن، مشکلات منطقه و همچنین موضوع کندی پیشرفت منطقه را با این گفتمان حل کنیم.

وظیفه اصلی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت است نه کار اجرایی

توانا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه دلایلی باعث شد که از حوزه علمیه برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنید گفت: نمایندگی مجلس شورای اسلامی، اصلا کار اجرایی نیست و باید در نظر بگیریم که وظیفه ی اصلی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت است اما به صورت سنتی مردم حوزه انتخابیه انتظاراتی از نماینده مجلس به عنوان مدیر ارشد در منطقه دارند که بتواند در ساماندهی امور و مشکلات شان نقش آفرینی کند.

وی اضافه کرد: نگاه اولیه ام به نمایندگی مجلس این است که آن را به عنوان عضوی از قوه مقننه می شناسم و نگاه اجرایی به آن نداشتم اگرچه ورود نمایندگان به حوزه های اجرایی کم نیست.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شیوه های مدیریتی مشارکتی را در پیش بگیریم می توانیم در بحث مدیریت اجرایی نیز ورود مثبت و تاثیرگذاری داشته باشیم.

به جناح سیاسی خاصی تعلق ندارم

توانا در مورد جناح سیاسی اش تصریح کرد: تعلقی به هیچ کدام از جناح های سیاسی ندارم و اگر کسی می خواهد ادعا کند که عضو جناحی سیاسی است باید در احزابی که متعلق به آن جناح است عضویت داشته باشد و من در هیچ کدام از احزاب نه عضویت داشتم و نه خواهم داشت اما گرایش سیاسی ام در برخی از ابعاد به اصول گرایان نزدیک تر است گرچه برخی از وِیژگی های انتقادی اصلاح طلبان را نیز دارم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در موقع ثبت نام با لباس روحانیت نیامده اید گفت: معمولا در سفر، لباس روحانیت نمی پوشم و واقع امر این است که در شرایط سختی هستیم و احساس می کنم که تقدس و پاکی لباس من از من بیشتر است به همین خاطر فعلا ترجیح می دهم که بدون لباس شرکت کنم.

 

حتما ائتلاف می کنم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد تمایل به ائتلاف با دیگر نامزدها اظهار کرد: قطعا چون ما با همین تفکر ائتلاف آمده ایم و فرصت خوبی است که نیروهای نخبه در قالب انتخابات به عرصه ای وارد شوند، با هم رایزنی کنند و دیدگاه هایشان را به هم نزدیک کنند و این ائتلاف ها برای کاهش تعداد داوطلبانی که در نهایت حضور خواهند داشت موثر است.

با هم فکرانمان ائتلاف می کنیم

حامد توانا در مورد چگونگی ائتلاف تصریح کرد: ائتلاف بر اساس محور همگرایی خواهد بود و سعی می کنیم با کسانی که هم فکر هستیم ائتلافی ایجاد کنیم و در نهایت به گزینه ای قوی تر برسیم و او را نماینده گفتمان همگرایی معرفی کنیم.

وی در گفت و گوی اختصاصی با سایت «آفتاب لارستان» در مورد شعار انتخاباتی اش گفت: شعار من در این دوره، «عدالت و پیشرفت در سایه ی انقلابی گری و همگرایی» است.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در پاسخ به سوالی در مورد آخرین باری که کتاب خوانده اید اظهار کرد: آخرین کتابی که خوانده ام کتاب «جامعه شناسی دین» از ماکس وبر بوده است.

توانا در مورد آخرین باری که به سینما رفته است گفت: به خاطر هزینه ی بالای بلیت، به سینما نمی روم اما همه ی فیلم های سینمای ایران را از طریق سی دی می بینم.

وی در پایان نظر خود را در مورد هر کدام از موضوعات زیر بیان کرد:

چند همسری: شرایط فکری اجتماع فعلی، اقتضای این موضوع را ندارد.

کودک همسری: تعریف اسلام از کودک با تعریفی که مکاتب غربی از کودک دارند متفاوت است اما فکر می کنم باز هم جامعه باید انعطافی در این موضوع داشته باشد.

اعتراضات آبان ماه ۹۸ و گرانی بنزین: تصمیمی بسیار هزینه ساز هم برای مردم و هم برای نظام بود و امیدواریم که چنین تصمیم گیری هایی دیگر صورت نگیرد.

اینستکس: نمی شود به آن امید بست

FATF: زمینه ی سلطه ی غرب بر ما را فراهم می کند.

استان لارستان: قله ی دست یافتنی و افق امیدبخش

برجام: نه مصیبت مطلق و نه معجزه

محمود احمدی نژاد: مهره ی سوخته ی سیاسی

حسن روحانی: ناامید کننده

سایت «آفتاب لارستان»: باز


19 نظر

 1. گراشی گفت:

  0

  0

  جهت اطلاع اقای توانا شهرستانهای گراش اوز خنج شهرستانهای مستقل وتابعه استان فارس هستند وکلمه شهرهای اقماری لار در باره انها ناشی از بی اطلاعی ما در باره قوانین تقسیمات کشوری است

  • ح توانا گفت:

   0

   0

   کجای متن، عنوان شهرهای اقماری است؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   جناب توانا ظاهرا فراموش کرده اند که چند مدت پیش دم از ابر شهر یا کلان شهر می زدند

  • ح توانا گفت:

   0

   0

   برادر گراشی همانجا هم لار و گراش در تحقق ابرشهر مدنظر سهم و نقش برابر دارند. آنجا هم گراش تبع لار محسوب نشده.موفق

 2. رضا محبی گفت:

  0

  0

  جناب توانا باعث افتخار لارستان هستید برادر

 3. ناشناس گفت:

  0

  1

  حامد توانا: آخوند […]

 4. عجب گفت:

  0

  0

  البته کسی یادش نرفته که همین چند ماه قبل چطور به جای گفت و گو به چندتن از جوانان منطقه فحش می‌دادی! شما نه رزومه داری، نه سواد داری و نه حتی ادب داری…

 5. نادر گفت:

  0

  0

  شما از آقای توانا بپرسید FATF چیه؟

 6. حالا شما بروید چه بشود گفت:

  0

  0

  قربانی: در صورت نپیوستن به FATF روزنه‌ تبادلات تجاری با کشورهای دیگر از بین می‌رود

  ?عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریعتر لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که در صورت نپیوستن به FATF روزنه‌های تبادلات مالی و تجاری با کشورهای دیگر هم از بین می‌رود. /ایسنا
  ? @Econ_Fouri

  • ح توانا گفت:

   0

   0

   حتما چون همفکر شما نیستم به درد نمی خورم. اجازه می دهیدبنده هم همین فکر را درباره شما بکنم؟

 7. خلیل گفت:

  0

  0

  شما بیجهت کاندبد شدی.
  وقتی شخصیتی مثل اقا علا امده نباید تو کاندید شوی.
  ادم باید جایگاه خود را بداند و ادب و احترام بزرگتر را رعایت کند

 8. از بنارویه گفت:

  0

  0

  برای این برادر گرامی ارزوی موفقیت داریم .

 9. چکلک گفت:

  0

  0

  مرتوم دلشو از هرچی آخونده سیاه بوده و شما باعث پسرفت و بدبختی مرتوم بوسی . توانا ، تا مرتوم چکلک شوز نبسسش واگرد با ولایتوت . انکه نه مول تو اسی مجلس باید کارشناسیه سیاسی اوچن نه ملا . تو برو بگو چطوری نماز اوخنن . تو اسر کلاس مدرسه اوتناشیس درس آدیش و کلاس کنترل بوکونش حالا توی اوچش با قلدریه مجلس طرف ببش .

 10. ح توانا گفت:

  0

  0

  ممنون از نصیحت شما.بهش فکر می کنم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان