میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در31 ژانویه 2014 ساعت 2:20 ق.ظ سرویس:اجتماعی, گزارش تصویری 6 دیدگاه 2,573 بازدید

حاميان دولت تدبير و اميد در جنوب فارس گرد هم آمدند+ گزارش تصويري

حاميان دولت تدبير و اميد در جنوب فارس گرد هم آمدند

آفتاب لارستان: بعداز ظهر چهارشنبه ۹ بهمن ماه ۹۲ سالن اجتماعات فرمانداري قير و كارزين، ميزبانِ مسئولانِ ستاد انتخاباتي دكتر حسن روحاني در شهرستان هاي جنوبي فارس بود. اين نشست البته به بيان برگزار كنندگان آن «هم انديشي شوراي تدبير و اميد» نام داشت. نشستي كه غير از مسئولان ستادها، «هاشمي» مديركل سياسي استانداري فارس، «كياني» مديركل بازرسي و شكايات و «جمشيدي» مسئول ستاد تبليغاتي حسن روحاني در استان فارس، «فرج مندي» مسئول اين ستاد در جنوب فارس همچنين «خاتمي» فرماندار قير و كارزين و «اكبري» امام جمعه اين شهرستان نيز درآن حضور داشتند.

ساعت كمي بيشتر از ۴/۵ بعد از ظهر بود كه مراسم با قرائت قرآن كريم و سرود ملي جمهوري اسلامي ايران آغاز شد. «سعادتي» از اصلاح طلبانِِ طناز و شناخته شده فارس مجري اين مراسم بود و حضار را از شهرستان هاي جهرم، خنج، قير و كارزين، كوار، گراش، لارستان، لامرد و مهر عنوان كرد.

فرماندار و امام جمعه قير و كارزين اولين سخنرانان جلسه بودند

اولين سخنران مراسم فرماندار قير و كارزين بود. او بيشتر وقت خود را به معرفي شهرستان قير و كارزين پرداخت و اضافه كرد: در انتخابات ۲۴ خرداد، ۹۶/۷ درصد مردم در اين شهرستان به پاي صندوق راي رفتند و ۵۴/۳ درصد از آنها به دكتر روحاني راي دادند. خاتمي در ادامه ضمن تاكيد بر شعار «اعتدال» دولت يازدهم گفت: ما نبايد منتظر بخشنامه ها باشيم بلكه بايد در مرام و كار خود اهل تدبير باشيم و اميد را در مردم زنده نگه داريم. او در پايان از همكاري و همفكري شوراي تدبير و اميد شهرستان متبوع خود نيز قدرداني كرد.

در ادامه امام جمعه قير و كارزين نيز دقايقي سخنراني كرد. او گفت: با حضور دولت جديد آرامش در كشور حاكم شده است چراكه در راس اين دولت يك نفر روحاني، معتقد و عامل حضور دارد. حجه الاسلام اكبري در ادامه ضمن اشاره به شعارهاي اين دولت گفت: اعتدال و تدبير و اميد همگي برگرفته از معارف ديني ماست و در قرآن كريم نيز به آنها تاكيد شده است. او سپس از پختگي و تجربه زياد اعضاي كابينه دولت جديد تعريف كرد و افزود: مثلا در همين استان فارس فردي استاندار شده كه بيش از ۳۰ سال است او را مي شناسيم و مراحل رسيدن به استانداري را پله پله طي كرده و به قول خودشان تلكابيني به اينجا نرسيده اند.

امام جمعه قير و كارزين در پايان ضمن اشاره به روش و منش دكتر روحاني تاكيد كرد: بدنه اين دولت نبايد تندتر از راس آن حركت كند و بايد از افراط و تفريط جلوگيري كرد.

انتقاد اكثر اعضا از روند كُند ايجاد تغييرات مديريتي در شهرستان ها

سپس با نزديك شدن به زمان اذان مغرب، نماز جماعت برگزار شد و پس از آن چند نفر از حضار به نمايندگي از طرف ستاد شهرستان خود حدود ۵ دقيقه سخن گفتند. عمده مطالب ذكر شده از طرف آنها انتقاد از تغييرات كند مديريتي در شهرستان هاي جنوبي فارس پس از روي كار آمدن استاندار جديد فارس بود. گله از برقرار بودن فضاي امنيتي در شهرستان ها، مانع تراشي هاي برخي نمايندگانِ اصولگراي مجلس، فقدان ساز و كار تشكيلاتي و عملياتي و حتي مشورتي ستادهاي مشورتي تدبير و اميد و… از ديگر مسائلي بود كه بر آنها تاكيد شد. تعدادي از اعضا نيز از برخوردهاي قهري و فشارهاي زياد بر آنها در قبل و حين برگزاري انتخابات شكايت كردند.

 در اين بين «حميد منشي» نيز به نمايندگي از طرف شوراي تدبير و اميد لارستان نكاتي را مطرح كرد. وي گفت: قبل از حضار از خودم مي خواهم كه در شهرستان خود نماينده آبرومندي براي دولت تدبير و اميد باشيم. وي افزود: بايد با ادب، دانش و انديشه ورزي خود ويتريني زيبا براي اين دولت باشيم و كاري نكنيم در شهرستان هاي خود مثل برخي اعضاي ستاد دولت قبل به آدم هايي سطحي، خودخواه و منفعت طلب متهم شويم. وي افزود: همانطور كه همگي مي دانيم مشكلات مانده از قبل و پيش روي اين دولت بسيار زياد است و در آينده و خصوصا با اجراي فاز جديد يارانه ها ممكن است بعضي نارضايتي ها از طرف طبقات عام جامعه افزايش يابد و بر ماست كه با اطلاع رساني و تبيين سياست هاي دولت برخاسته از آراي مردم و همسو با خود، مردم را به آينده اميدوار كنيم.

بايد تحليل كنيم چرا محصول دولت خاتمي شد احمدي نژاد!

در ادامه جلسه كياني مديركل بازرسي استانداري نكاتي را مطرح كرد. وي گفت: اين جلسه بر اساس هم انديشي تشكيل شده و قرار نيست جلسه پرسش و پاسخ باشد. وي افزود: من با صحبت دوستانم در اين جلسه موافقم اما فكر مي كنم تغييراتي را كه از طرف استانداري فارس انجام شده هم خوب اطلاع رساني نكرده ايم. كياني در ادامه به مباحث كلي تري پرداخت و گفت: بايد بررسي كنيم چرا محصول دولت هاشمي شد خاتمي، محصول دولت اصلاحات شد احمدي نژاد و پس از او مردم به روحاني راي دادند. وي افزود: اينها را بايد بطور دقيق بررسي و تحليل كنيم تا دچار اشتباهات گذشته نشويم. كياني در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: همه ما بر اساس اعتقادات خود وارد شديم و زماني كه شانس برد دكتر روحاني دو درصد هم نبود از او حمايت كرديم و فشارها را نيز تحمل كرديم.

مگر مي شود با نمايندگان مجلس تعامل نكرد؟!

در ادامه جلسه جمشيدي مسئول ستاد استاني چند جمله اي را به سخنان كياني اضافه كرد. او گفت: حركت استان فارس در ايجاد برخي تغييراتِ منطبق با خواست مردم برخلاف اظهارات برخي دوستان زياد هم بد نيست. وي افزود: تعامل با نمايندگان مجلس يكي از اهداف اين دولت است و اصلا مگر مي شود با نمايندگان تعامل نكرد؟

مشكلات دولت قبل را به پاي اسلام و انقلاب و نظام نمي نويسيم

آخرين سخنران اين جلسه هاشمي مديركل سياسي استانداري فارس بود. او هم ابتدا تاكيد كرد كه از طرف استانداري فارس نيامده و آماده تا دوستان خود را ببيند. او گفت: ما براي حضور در اين جلسه مرخصي ساعتي گرفته ايم و حتي با ماشين شخصي خود آمده ايم و مكان اينجا را هم فرماندار محترم قير و كارزين بنا به لطفشان در اختيارمان گذاشته اند.

هاشمي در ادامه ضمن بيان برخي مشكلات عديده كشور و استان گفت: بايد ببينيم مطالبات اصلي مردم از ما چيست. الان در استان فارس نزديك به ۹۰۰ كارخانه تعطيل شده داريم؛ تعهدات دولت در اين استان كه از سال هاي قبل باقي مانده حدود ۲۱۷ هزار ميليارد تومان است. وي افزود: لذا بايد تمام تلاش خود را براي حل مشكلات مردم صرف كنيم و در اين مسير الگويي براي ديگران باشيم و قرار نيست ما هم مثل برخي افراد دولت هاي پيشين عمل كنيم. وي ادامه داد: همه ما مي دانيم كه دولت قبل چه مشكلاتي برايمان ايجاد كرد اما به هيچ عنوان آنها را به پاي اسلام و انقلاب و نظام نمي نويسيم. وي در پايان از همه براي حضور در اين جلسه تشكر كرد و ابراز اميدواري كرد به زودي در جلسات آتي باز هم در اين جمع قرار گيرد.

جلسه در حالي با شعرخواني مجري مراسم پايان يافت كه ساعت از ۸ شب گذشته بود.

8 11 12 5 3 4 7 10 9 6 13 14 15 16 20 18 17


6 نظر

 1. محمديان گفت:

  0

  0

  زنده باد دولت تدبير و اميد.

 2. amin گفت:

  0

  0

  از لارستان چه كسي حضور داشته؟

 3. شهر سوخته گفت:

  0

  0

  “وي افزود: بايد با ادب، دانش و انديشه ورزي خود ويتريني زيبا براي اين دولت باشيم” درست است این دولت خواسته های حداقلی من را برآورده نموده و یا در این مسیر تلاش می نماید ، اما من (شهروند) اصل می باشم نه دولت.

 4. اصلاح طلب لاري گفت:

  0

  0

  اميدمان به شما جوانان اصلاح طلب است. ۸ سال شهرستان توسط نيروهاي اصولگرا از نماينده تا فرماندار و همه بود و نتيجه هم معلوم است. آنها ختي نتوانستند رابطه خوبي با استانداران برقرار كنند.

 5. محمد نظري گفت:

  0

  0

  آقاي منشي به نكات خيلي خوبي دقت كردي و انها را مطرح كردي. اميدواريم كه اين دولت بتواند با تدبير خود اميد را دلهاي نا اميد ما ايجاد كند. درود بر شما و دولت تدبير و اميد.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  زرشك، پس مردم چی؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان