میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 ژوئن 2014 ساعت 1:51 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت 4 دیدگاه 1,577 بازدید

حاکم قلب ها

درباره حضرت آيت الله سيد عبدالعلي آيت اللهي

حاکم قلب ها

آفتاب لارستان: فرماندار لارستان به تازگي مقاله اي را براي درج در ويژه نامه دومين سالگرد ارتحال آيت الله آيت اللهي نوشته است كه قرار است طي روزهاي آينده منتشر شود. متن كامل اين مقاله در پي مي آيد:

 najibzadeh4علي اكبر نجيب زاده/ فرماندار لارستان: دوستانی که مرا می شناسند می دانند که مدت زیادی بود که توفیق خدمت در منطقه لارستان را نداشتم هر از گاهی که احساس ضرورت می کردم مقالاتی می نوشتم و سایت ها و هفته نامه های محلی لطف می کردند و آن را چاپ و درج می کردند. مدتی است به علت مشغله زیاد و علی رغم میل قلبی متأسفانه موفق به این کار نشدم. الان که این مقاله را می نویسم ساعت ۶:۳۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۲/۴/۹۳ می باشد. بعد از نماز صبح به علت درد شدید دندان استراحت کردم، خوابم نبرد به موضوعات مختلف فکر کردم اما ناخودآگاه به یاد آقا «حضرت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی» افتادم به یاد سیره، روش و منش و محبوبیت کم نظیر ایشان در بین طبقات مختلف مردم و اینکه این محبوبیت بعد از دو سال از ارتحال ایشان نه تنها کم نشده بلکه روز به روز افزون تر و مردم جای خالی او را بیشتر احساس می کنند.

  در مراسم دومین سالگرد آقا حدود یک هفته مردم در مراسم مختلف شرکت فعال داشتند و جالب اینکه تمام هزینه های مراسم را خود مردم با عشق و علاقه پرداخت کردند و یک ریال از بیت المال هزینه نشد و اوج حضور مردم در مراسم اصلی یعنی روز نوزدهم در حسینیه اعظم بود که جمعیت موج می زد. همه آمده بودند اعم از شیعه و سنی از منطقه لارستان و غیر لارستان. از یاد نبریم به قول یکی از دوستان (برادر عزیزم آقای حاج محمد زارع) این مراسم دومین سالگرد آقا بود نه مراسم سوم و هفتم آقا.

  حضور چنین جمعیتی به صورت خودجوش و با کمترین تبلیغات و یا بهتر بگویم حتی اطلاع رسانی غیرگسترده واقعاً عبرت انگیز است. برای همه ما.

واقعاً رمز محبوبیت آقا چه بود؟

  به نظر حقیر رمز محبوبیت آقا مردمداری، گذشت از اشتباهات سهوی افراد جهت جذب حداکثري، با سعه صدر با مردم رفتار کردن، تواضع و فروتنی، زندگی ساده و پرهیز از تشریفات و خیلی فضائل اخلاقی دیگر که در این مقال نمی گنجد و از همه مهمتر صداقت و سلامت او بود. متأسفانه امروزه خیلی ها صداقت و سلامت را با سادگی یکی می پندارند و فکر می کنند زیرکی با صداقت، سلامت و شفافیت منافات دارد. خیر، عزیزان اتفاقاً آقا بسیار باهوش و زیرک بود و البته صادق، سالم و شفاف. مواضع خود را صریح بیان می کرد و به خداوند تبارک و تعالی توکل می کرد و خدا هم به او کمک می کرد و اگر جايی اشتباه می کرد و یا او را به اشتباه می انداختند صریحاً اشتباه خود را اعلام و تصحیح می نمود.

  خداوند در آیه ۳ سوره طلاق می فرماید که هر کس بر خدا توکل کند او برایش کافی خواهد بود که حضرت آیت اللهی نمونه این آیه است. رمز موفقیت و محبوبیت ایشان در نزد مقامات بلند پایه مملکتی و رهبر معظم انقلاب و از همه مهمتر در بین مردم نیز همین بود و در یک کلمه بایستی گفت: «حضرت آقا بر قلب ها حکومت می کرد.»

و نکته آخر:

  برادران و خواهران عزیز اهل تسنن و تشیع:

  بیایید قدر این وحدت را که میراث گرانبهای حضرت آیت الله آیت اللهي، حضرت آیت اله موسوی لاری، جناب شیخ محمد فقیهی و جناب شیخ عبدالرزاق ابونجمی و دیگر علما و بزرگان تشیع و تسنن می باشد پاس بداریم. این وحدت و انسجام و همبستگی به راحتی به دست نیامده است. با خون دل و از خودگذشتگی زیاد حاصل شده است. در سایه ی این وحدت است که الحمدلله امنیت قابل قبولی در منطقه داریم. نکند خدای ناکرده عده ای اعم از شیعه و سنی با حرف های بی ربط و دامن زدن به تعصبات مذهبی و یا به خاطر مسائلی از جمله انتخابات، تقسیمات کشوری، کمبود امکانات و سوء تفاهمات خدشه ای به انسجام و وحدت دیرپای منطقه وارد کنند که اگر خدای ناکرده چنین شد تبعات جبران ناپذیری از جمله ناامنی بدنبال دارد. بدیهی است اگر ما صاحب همه چیز باشیم ولی امنیت نداشته باشیم هیچ ارزشی ندارد. لذا واجب است قدر این نعمت امنیت را که از مواهب وحدت و همدلی و تلاش نیروهای امنیتی است بدانیم.

  حقیر اعتقاد قلبی داشته و دارم که بایستی به مناطق مختلف شهری و روستایی اعم از سنی و شیعه رسیدگی کرد و خواسته ها و مطالبات مردم را با توجه به امکانات دولت اجابت نمود.

  اما عمیقاً به این هم معتقدم كه عده ای بدخواه می خواهند از این مطالبات سوء استفاده کنند و ممکن است عده ای از سر بی توجهی به حرف های آنها توجه نمایند.

  بدانیم و بدانید هر کس در هر لباسی و هر مقامی به بهانه دلسوزی برای مردم و یا دفاع از مذهب موجب اختلاف شیعه و سنی و موجبات ایجاد یأس و بدبینی نسبت به هم گردد دوست ما نبوده و نیست. باید کاری کنیم که وحدت شهرستان های لارستان، خنج و گراش و بخش ها و شهرها و روستاهای تابعه روز به روز بیشتر و با مسائل جزئی خدشه ای به وحدت مثال زدنی این منطقه وارد نگردد. انشاءالله

دوست دار شما

علی اکبر نجیب زاده

۲/۴/۱۳۹۳


4 نظر

 1. مرتضي گفت:

  0

  0

  چقدر خوب كه فرماندار محترم دست بر قلم هم دارند. بياد نداريم فرمانداري در لارستان حداقل در يك دهه گذشته اهل مقاله نوشتن هم باشد!! موفق و سالم باشيد جناب نجيب زاده.

 2. شهروند لارستاني گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت فرماندار محبوب و دوست داشتني لارستان بزرگ جنا ب آقاي نجيب زاده
  مقاله جالبي در باره حضرت اقا (ره) نوشته ايد. دست شما درد نكند . اين كار شما نشان دهنده لطف و ارادت قلبي شما به حضرت اقا و بيت آن عزيز مي باشد . موفق و مويد باشيد .

 3. X گفت:

  0

  0

  با کسب اجازه از سراینده سلطان قلبها:
  حاکم قلبم تو هستی توهستی دوازه های دلم را نبستی ……
  با من …..درست بلد نیستم.

 4. اکبر گفت:

  0

  0

  این مقاله نیست، خاطره نگاری است. درد دندان شما چندان ربطی به مردم ندارد. لطفا اگر می خواهید از این به بعد مطلبی را قلمی کنید، از مشاورانتان کمک بخواهید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان