میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 فوریه 2020 ساعت 8:56 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 8 دیدگاه 838 بازدید

«حسین زاده» حاصل فرآیند ابتکاریِ اجماع در گراش

«حسین زاده» حاصل فرآیند ابتکاریِ اجماع در گراش

گزارش نشست اجماع نامزدهای گراش در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع)

حسین حسین‌زاده کاندیدایی بود که با اجرای طرح اجماع نامزدهای گراش در انتخابات مجلس، به عنوان نامزد گراش شناخته شد.

به گزارش هفت‌برکه، جلسه‌ی اجرای طرح اجماع نامزدهای شهر گراش در انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه از ساعت ۳:۳۰ در سالن حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد. در این جلسه هر چهار نامزد شهر گراش، یعنی حسین حسین‌شیری، حسین حسین‌زاده، ناصر دلخوش و حسین فقیهی حضور داشتند تا نشان دهند که به قول خودشان مبنی بر اعتقاد به اجماع و شرکت در فرآیند اجماع پایبند هستند. هر کدام از این نامزدها، یک ناظر را نیز به کمیته برگزاری معرفی کرده بودند. در شمارش اولیه، ۱۲۴ نفر از معتمدان شهر گراش که نامزدها انتخابشان کرده بودند، در سالن حضور داشتند.

در ابتدای برنامه، سلمان مهرابی، مجری برنامه، بعد از خوش‌آمدگویی و تشکر از هر چهار نامزد به خاطر حضورشان در جلسه اجماع، گزارشی از فعالیت گروه ده‌نفره در جهت اجماع کاندیداهای شهرستان گراش را ارائه کرد. بعد از این نوبت به سخنرانی نامزدها رسید. به هر کدام از نامزدها اجازه داده شد که به مدت ده دقیقه، اهداف و برنامه‌های خودشان را برای حضار شرح دهند.

بعد از سخن‌رانی نامزدها، نوبت به ادای سوگندنامه‌ی رای‌دهندگان رسید. در این سوگندنامه آمده است: «ما شرکت‌کنندگان در جلسه‌ی رای‌گیری برای اجماعِ نامزدهای شهر گراش در یازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران، سوگند یاد می‌کنیم که با رعایت صداقت و با در نظر گرفتن وجدان شخصی و خیر عمومی، شایسته‌ترین فرد را بدون توجه به نسبت و یا وابستگی انتخاب می‌کنیم.»

و سپس رای‌گیری شروع شد. رای‌گیری در سه مرحله و به شیوه‌ی مخفی و حذفی انجام شد. از ابتدای ورودِ دعوت‌شدگان به سالن، چهار برگ رای‌ (برای سه مرحله به اضافه یک مرحله اضطراری) به آنها تحویل داده شده بود و آنها می‌بایست نام نامزد مورد نظرشان را در هر مرحله از رای‌گیری بر آن بنویسند.

در مرحله‌ی اول رای‌گیری، رای‌دهندگان باید بین هر چهار نامزد انتخاب می‌کردند. در پایان شمارش آرا، مشخص شد که ۱۲۸ رای به گلدان‌ها ریخته شده است که از این تعداد، ۵۵ رای به حسین حسین‌شیری، ۵۱ رای به حسین حسین‌زاده، ۱۲ رای به ناصر دلخوش و ۹ رای به حسین فقیهی داده شده بود و ۱ برگ رای نیز باطله محسوب شد. بدین ترتیب، حسین فقیهی که کمترین آرا را کسب کرده بود، از روند رای‌گیری حذف شد.

در مرحله دوم رای‌گیری بین سه نامزد، از مجموع ۱۲۷ رای، ۶۰ رای برای حسین‌شیری، ۵۴ رای برای حسین‌زاده و ۱۲ رای برای ناصر دلخوش به گلدان‌ها ریخته شد و ۱ برگ نیز باطله بود. بدین‌ترتیب، ناصر دلخوش در این مرحله از روند رای‌گیری کنار رفت.

اما در رای‌گیری مرحله‌ی آخر بین دو نامزد باقی‌مانده، حسین حسین‌شیری و حسین حسین‌زاده، کار به تساوی کشید. در این مرحله، از مجموع ۱۲۸ رای، هر کدام از نامزدها ۶۳ رای کسب کردند و ۲ رای نیز باطله بود.

بدین ترتیب، یک مرحله رای‌گیری اضطراری که برای حالت مساوی شدن نامزدها پیش‌بینی‌شده بود، برگزار شد. پیش از این رای‌گیری، به هر دو نامزدها فرصتی سه‌دقیقه‌ای داده شد که به ارائه‌ی برنامه‌ها و اهدافشان بپردازند.

در رای‌گیری مرحله‌ی اضطراری، حسین حسین‌زاده توانست با کسب ۶۸ رای در مقابل ۵۹ رای حسین‌شیری، از او پیشی بگیرد و به عنوان نامزد مورد اجماع معرفی شود. در این مرحله هیچ برگ باطله‌ای وجود نداشت.

پایان جلسه‌ی اجماع نامزدهای شهر گراش اگر چه با کمی بحث از سوی طرفداران نامزدها همراه بود، اما برگزاری نماز جماعت مغرب و عضا باعث شد این بحث‌ها ادامه پیدا نکند. حال باید دید که آیا سه نامزد دیگر به این نتیجه تمکین می‌کنند یا خیر. لازم به یادآوری است که هر چهار نامزد، یک تعهدنامه را برای قبول و پایبندی به نتیجه‌ی طرح اجماع در جلسه‌ی چهارشنبه‌شب (خبر در گریشنا) امضا کرده‌اند، و قبول کرده‌اند که در صورت انتخاب نشدن، حداکثر تا روز شنبه عصر باید انصراف خود را به فرمانداری ویژه لارستان تقدیم کند. حال باید منتظر ماند که نامزدها چه تصمیمی در مورد نتیجه‌ی طرح اجماع می‌گیرند.


8 نظر

 1. اوزی گفت:

  1

  0

  احسنت به گراشی های باغیرت کاش همشهری های ما کمی از گراشی ها یاد بگیرند کاندیداهای اوزی رد صلاحیت شده الان باحمایت خود از جعفرپور به عنوان کسی که مخالف ارتقاوپیشرفت اوز بود به چهره ای منفور تبدیل شدند دست شورای نگهبان درد نکنه که اینها رو تایید نکرد.

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  احسنت به این درایت و برنامه‌ریزی. من در تعجبم از این دقیق چیدن مراحل و فکر کردن در مورد سناریوهای مختلف و جزییات فرایند و …

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  جعفرپور باید باروبندیلش روجمع کنه بره

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  گراشی ها نیست محلی فکر می کنند براشون انتخابات مجلس مهمه! اینکه از لار رای بیاره یا گراش چرا باید در معیشت من تاثیرگزار باشه وقتی بنزین ۳۰۰۰ هست ؟

 5. احسان دیاری گفت:

  0

  0

  خیلی عالی و فکر شده بود. حتی اگر نامزد گراش به مجلس نره هم همین کار خودش یک کار بزرگه. حتی من شنیدم برای یک اجماع بزرگتر هم در سطح مناطق هم این گروه برنامه داشتن اما بعضی افراد ذی نفوذ نذاشتن کار انجام بشه

 6. مجید گفت:

  0

  0

  باوجودیکه فعلا تصمیمم رو جهت حضور در انتخابات نگرفتم اما کار گروه اجماع در گراش به قدری تمیز و دموکراتیک بود که دوست دارم برم دستشون رو ببوسم ای کاش لار و خنج و اوز و … هم از این شیوه الگو بگیرند.

 7. یک طرفدار گفت:

  0

  0

  کاش میشد این گروه رو بیاریم یه مشت از مشکلات و کشمکش هایی که بین شهرهای منطقه هست رو حل فصل کنه بره پی کارش ، مُردیم از بس قومی قبیله ای فکر کردیم والا خودمونم خسته ایم دیگه

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین به گرایشها آن شاالله آقای حسین زاده بدون تعصب بتونه خدمت کنه وچرخ تولید راد دومنطقه به حرکت وربیاره

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان