میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 دسامبر 2019 ساعت 6:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 7 دیدگاه 546 بازدید

حسین صبورایی: از منابع انسانی خود بهره کافی نمی بریم/ کلمه «ائتلاف» را اینقدر بزرگ و برجسته نکنید!

حسین صبورایی: از منابع انسانی خود بهره کافی نمی بریم/ کلمه «ائتلاف» را اینقدر بزرگ و برجسته نکنید!

آفتاب لارستان: همانطور که می دانید «حسین صبورایی» از جمله افرادی است که در فرصت نام نویسی داوطلبان برای انتخابات پیش روی مجلس از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز نام نویسی کرد. وی بدلیل آنچه مشغولیت کاری خود خواند در تهران و از وزارت کشور نام نوشت لذا خبرنگاران منطقه فرصت گفت وگو با وی را پیدا نکردند.

سایت آفتاب لارستان اما روز گذشته توانست با این نامزد بالقوه انتخابات گفت و گویی انجام دهد که در ادامه می خوانید:

زادگاه من محله پیرغیب لار است

حسین صبورایی ابتدا درباره زادگاه و سوابق خود گفت. وی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۰ در محله پیرغیب شهرقدیم لار متولد شده افزود: دبستان را در مدرسه سعدی، راهنمایی را در مدرسه شهید نصیری گذراندم و پس از آن از هنرستان ابوذر غفاری دیپلم گرفتم. تحصیلات عالیه بنده هم در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت و از دانشگاه آزاد اسلامی لارستان بود و کارشناسی ارشد را در دانشگاه آزاد واحد امارات در رشته مدیریت اجرایی MBA گذراندم. اکنون نیز در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شده ام.

سوابق مهم شغلی: شهردار لار و معاون مالی شهرداری منطقه شش تهران

وی همچنین درباره سوابق شغلی خود گفت: در لارستان سمت های مختلفی از ابتدا تاکنون داشته ام که به اختصار می توانم به مسئولیت در حراست شهرداری لار، معاونت اداری مالی شهرداری و شهردار لار اشاره کنم.

در تهران هم از سال ۱۳۸۹ تاکنون سمت های مختلفی داشته ام که مهمترین آنها شهردار ناحیه چهار منطقه ۲۲ تهران، قائم مقام و مشاور عالی شرکت خاکریز آب تهران، مشاور شهردار منطقه ۲۲، رئیس امور نهادها و سازمان های دولتی و نظامی این شهرداری و پس از آن معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه شش تهران است.

آنچه امروز داریم کمتر از استحقاق مردم نجیب ماست

صبورایی در ادامه و در پاسخ به اهداف خود از ورود به این عرصه گفت: راستش را بخواهید ارتباط من با لارستان هیچگاه قطع نشده و همواره تحولات و مسائل آن را پیگیری کرده ام. معتقدم علیرغم تمامی تلاش های دلسوزانه آنچه امروز در منطقه داریم بسیار کمتر از استحقاق مردم نجیب آن است. ما متاسفانه در خیلی از موارد و ازجمله فراهم کردن زیرساخت های توسعه حداقل در مقایسه با شهرستان های مشابه و همسایه خود عقب افتاده ایم و باید با اراده ای قوی، استفاده از توان نخبگان و انسجام و اتحاد منطقه ای این عقب ماندگی را جبران کنیم.

شهردار اسبق لار سپس در پاسخ به این پرسش که چقدر در خود توان انجام این هدف را می بیند گفت: بی شک شخص نماینده مجلس به تنهایی این امکان را ندارد و قانون نیز مسئولیت های تقنینی و نظارتی را برعهده آنها گذاشته است اما با استفاده از یک تیم قوی متشکل از متخصصین و نخبگان بدون تمرکز به رویکردهای سیاسی آنها، همفکری با صاحب نظران کل منطقه، استفاده از ظرفیت نیک اندیشان بزرگ و بلندهمت، جلب نظر سرمایه گذاران در بخش خصوصی همچنین با بهره گیری از تجارب خود و ارتباطاتی که با مسئولان ارشد کشوری طی مدت خدمت پیدا کرده ام تاحد زیادی می توان به این اهداف نزدیک شد.

از منابع انسانی خود بهره کافی نمی بریم

صبورایی در بخش دیگری از سخنان خود درباره چالش های بزرگ منطقه گفت: اول از همه ما نتوانسته ایم بطور شایسته ای از منابع انسانی منطقه استفاده کنیم. یعنی نه از توان متخصصین و نخبگان ساکن در منطقه بهره کافی را برده ایم و نه از نیروهای توانمند و بزرگ لارستانی، گراشی، خنجی و اوزی که در دیگر شهرها و کشورها سکونت و فعالیت دارند استفاده کرده ایم. عمده دلایل این وضعیت نیز افتادن در ورطه سیاست زدگی، قوم سالاری و عوام گرایی است.

نباید الزاما از الگوی توسعه دیگر شهرستان ها تبعیت کرد

وی در این باره افزود: چالش دوم ما نداشتن مدل توسعه دقیق و مدون و متناسب با قابلیت های منطقه است. منطقه ما الزاما نباید از مدل دیگران خصوصا شهرستان های رقیب تبعیت کند. شاید توسعه صنعت برای یک منطقه در اولویت باشد اما برای منطقه ما اولویت با توسعه تجارت و گردشگری باشد. مثالی می زنم؛ چرا وقتی مثلا الگوی پیشرفت یزد و کاشان که مشابهت های زیادی با ما دارند پیش روی ماست باید از الگوی پیشرفت عسلویه و لامرد تبعیت کنیم؟! بی شک توسعه تجارت و گردشگری هم ارزش افزوده و اشتغالزایی زیادی دارد و هم تبعات منفی توسعه صنعتی همچون آلودگی و مصرف منابعی مثل آب و… را ندارد.

صبورایی ادامه داد: کمبودها و چالش های منطقه زیاد هستند و غیر از موارد مذکور می توان به تقسیم ناعادلانه امکانات، رشد کاریکاتوری زیرساخت های درمانی و عمرانی، کمبود منابعی مثل آب و برق، مهاجرت نخبگان، غیربومی گزینی غیرضروری در غالب ادارات و سازمان ها، بی اعتمادی به نیروهای مستعد جوان، مرزبندی های کاذب سیاسی و عقیدتی، کم توجهی به نخبگان مناطق و روستاها و اهل سنت بزرگوار منطقه و… اشاره کرد.

کلمه «ائتلاف» را اینقدر بزرگ و برجسته نکنید!

صبورایی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال دارد با نامزدی دیگر ائتلاف کند گفت: اینقدر کلمه «ائتلاف» را بزرگ و برجسته نکنید! اجازه دهید مردم سالاری و اصل رقابت و آزادی انتخاب مردم در بستر حقیقی خود معنی پیدا کند.

راهی جز به رسمیت شناختن طیف های سیاسی مختلف نداریم

وی همچنین درباره دیدگاه سیاسی خود گفت: با احترام به تمام جریانات سیاسی کشور باید بگویم بطور کامل در هریک از این جریانات و طیف ها نمی گنجم چراکه رویکرد بنده اجرایی و توسعه محور است. برای رسیدن به توسعه پایدار نیز راهی نداریم غیر از اینکه همه جریانات را به رسمیت بشناسیم و از توان تمام نیروها استفاده کنیم.

صبورایی در پاسخ به سوالاتی درباره آخرین کتابی که خوانده و آخرین فیلمی که دیده است گفت: آخرین کتابی که خواندم یکی از کتب تخصصی حوزه مدیریت است و آخرین فیلمی که دیدم «رد خون» یا «ماجرای نیمروز۲» بود.

در ادامه گفت و گو از صبورایی خواستیم نظرش درباره کلمات و عبارت های زیر در یک جمله بگوید:

حسین صبورایی: مصمم به ایجاد تحول در منطقه

استان لارستان: سخت اما امکان پذیر

جاده لار-جهرم: شاخصی برای کارآمدی یا ناکارآمدی مدیران منطقه

جمشید جعفرپور: خوش قلب

چند همسری: اسمش را نبر!

دولت تدبیر و امید: آغاز خوب، فرجام نامعلوم!

FATF: بهتر است تایید یا رد آن بجای غوغاسالاری توسط متخصصین بررسی شود

نظارت استصوابی: از جمله واژگان و مفاهیمی است که به فرهنگ سیاسی کشور وارد شده و همچون دیگر مفاهیم قابل نقد است

سیدمحمد خاتمی: شخصیتی قابل احترام است و همچون هر شخصیت محترمی بهتر است بجای حذف وی از توان او برای انسجام و اتحاد ملی و تقویت نظام استفاده کرد

عادل فردوسی پور: محذوفِ محبوب

سایت آفتاب لارستان: تقویت کننده آزادی بیان و قلم


7 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  برای سنجش توانایی هر کس باید به سابقه اجرایی افراد رجوع کرد البته اگر خود افراد استقبال کنتد این مدارک دانشگاه ازاد شناخت از طریق مدرک را غیر ممکن ساخته

 2. ح توانا گفت:

  0

  0

  خدارا شکر طرفدران همگرایی زیادند

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظرم هم شهردار وهم فرماندارزمان احمدی نژاد اگر تا اخر در صحنه بمانند وبه نفع کسی کنار نروند باید جواب سوالاتی در مورد عملکردشان در زمان مسولیت بدهند مثلا اقای صبورایی بفرمایند مجتمع زیتون چرا متوقف شد چگونه قرارتنظیم کرده اند که حدود ده درصد سهم شهرداری وحدود نود درصد سهم سرمایه گذار است وچگونه است که الان شهرداری نمی تواند به سرمایه گذار فشار بیاورد که یا کار را انجام دهد ویا قرار داد لغو کند این سوالات اگر پاسخ داده شود مردم با اطمینان بیشتری به ایشان رای میدهند البته به احتمال قریب به یقین ایشان و فرماندار زمان احمدی نژاد به نفع کاندیدایی دیگر کنار می کشند

 4. نادر گفت:

  0

  0

  آفرین
  ان شاءالله ایشان خودشان را بیشتر در معرض مردم قرار داده تا ضمن شناخت دوجانبه ،بتوانند نماینده ای قوی برای مردم گردند.
  فردی با دیدی باز،مثبت،مدیر،جوان،باتجربه و اجرایی

 5. دلاویز گفت:

  0

  0

  سلام جناب صبورایی
  از الگوی توسعه سخن گفته اید که می توان از الگوی یزد و کاشان که شبیه لارستان استفاده نمود.
  جنابعالی چند سال سکاندار شهرداری لار بوده اید
  می توانید در چند خط توضیح دهید در زمان شهرداری چگونه از این الگو در توسعه شهری استفاده کرده اید که اینک می خواهید برای توسعه شهرستان از این الگو استفاده نمایید.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر مهندس عزیز و گرامی.خوشحالیم از ورود شما به صحنه انتخابات.

 7. لار گفت:

  0

  0

  اگر بروجردی نیومده بود انتخاب شخص بنده بود .
  میتونه رو دوره بعد حساب باز کنه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان