میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 فوریه 2019 ساعت 11:15 ب.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 286 بازدید

حضور تعدادی از غارنوردان ایتالیایی در لارستان+ بازدید از گنبد نمکی کرمستج و بناهای تاریخی لار

حضور تعدادی از غارنوردان ایتالیایی در لارستان+ بازدید از گنبد نمکی کرمستج و بناهای تاریخی لار

جمعی از غارنوردان و غارشناسان انجمن لاونتای ایتالیا با همراهی دفتر نمایندگی انجمن غار و غارشناسی ایران در لارستان، اکسپدیشن مشترکی را برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی انجمن غار و غارشناسی (ایرانیان)، در این همایش غارشناسی، ۱۰ نفره متشکل از اساتید غارنوردی و غارشناسی ایران و کشور ایتالیا عضو موسسه لاونتا روز ۱۹ بهمن ماه به همت فرماندار محترم ویژه لارستان و با میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی شهید چمران وارد لارستان شدند.

اکبر شفیعی سرپرست انجمن غارو غارشناسی ایرانیان در لارستان ضمن اعلام خبر حضور غارشناسان در این شهر اعلام نمود: این تیم حدود ۲ روز از غارها، چشمه های نمکی و سینک هول های گنبد نمکی کرمستج بازدید کرده و در حین پیمایش نکات بسیار مفیدی را به اعضای انجمن غار و غارشناسی لارستان آموزش دادند تا تیم لارستان نیز بتوانند با این آموزش ها برای ادامه مسیر در آینده گام بردارد.

علی آفرین دبیر انجمن غار و غارشناسی لارستان نیز با اشاره به ظرفیتهای غارنوردی در لارستان گفت با توجه به ظرفیت پنهان گردشگری در غارها، می توان غارنوردی را پتانسیل جدیدی برای جذب گردشگران علمی معرفی کرد.

وی همچنین از شورای اسلامی شهر لار و اداره ورزش و جوانان برای همکاری جهت حضور این غارشناسان در لارستان نیز تقدیر و ابراز امیدواری کرد که حلقه های زنجیره مدیریت دولتی و سازمانهای مربوطه با آموزش های لازم می تواند فضا را برای این بخش از حوزه ی گردشگری نیز فراهم کند.

یونس شریعتمداری، کارشناس غارنوردی هدف تیم ایتالیایی انجمن LA VENTA علمی نمودن فعالیت های غارنوردی و پیوند آن با علوم زمین شناسی و غارشناسی و ورود به عرصه غارنوردی نوین و حرفه ای در زمینه نقشه بردای از غارها، امداد و نجات در غار، تکنیکهای استفاده از تک طناب در غا (SRT)، عکاسی و فیلم برداری در غار و کاوش جهت پیدا کردن غارهای جدید  عنوان کرد.

وی در ادامه جایگاه غارنوردی لارستان را  در کشور مثبت ارزیابی کرده و بر لزوم حفظ این جایگاه تاکید نمود.

وی اعلام کرد تیم لاونتا برای ادامه کار خود، عازم گنبد نمکی جاشک (دشتی) از توابع استان بوشهر شد.

لازم به ذکر است طی حضور این تیم در لار، حاج مسعود راستی لاری حامی ورزش و مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهید چمران و محمد حسن طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان در محل اقامت این تیم حضور یافته و ضمن خوش آمدگویی در مورد اهداف و جزییات این برنامه به بحث و گفتگو پرداخته و در حین این گفتگو توسط مترجم تیم، میهمانان ایتالیایی با حاج مسعود راستی و خدمات خیرخواهانه ایشان از جمله ساخت پردیس دانشگاه علوم پزشکی، مشارکت در ساخت بیمارستان و صدها مسجد و درمانگاه و حمایت از تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان جهت کسب مقام اول بانوان غرب آسیا آشنا شده و در پایان نیز با این تیم عکس یادگاری گرفته و همچنین هدایایی به رسم یادگار تقدیم شان گردید.

توماس، غارشناس ایتالیایی پس از پیمایش گنبد نمکی کرمستج و بازدید از شهر لار، لارستان را دارای ویژگی های طبیعی خاص، شهری تاریخی و مردمی خون گرم و میهمان دوست توصیف کرد.

علاقه مندان می توانند جهت مشاهده عکسهای تکمیلی برنامه به آدرس www.pardislar.ir مراجعه نمایند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان