میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 دسامبر 2020 ساعت 4:24 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند یک دیدگاه 349 بازدید

حمام تاریخیِ «خور» به همت شورا و شهرداری این شهر به‌زودی مرمت می‌شود

حمام تاریخیِ «خور» به همت شورا و شهرداری این شهر به‌زودی مرمت می‌شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری خور، یکشنبه ٣٠آذر٩٩ شهردار و اعضای شورای اسلامی از حمام تاریخی خور بازدید کردند.

در این بازدید که به درخواست هیأت امنای انجمن میراث فرهنگی خور صورت گرفت، مهدی حلیمی شهردار، یونس قانع رئیس شورا، غلامحسین صالحی و سعید صحت اعضای شورای اسلامی حضور داشتند که ابتدا میرحسین کامیاب رئیس هیأت امنای انجمن میراث فرهنگی به ارائه گزارشی از سابقه تاریخی این حمام پرداخت و ضرورت بهسازی حمام با توجه به آسیب های وارد آمده به آن را متذکر شد.

پس از این توضیحات، شهردار و شورای اسلامی با اطلاع از موارد ذکر شده، در جذب و تخصیص اعتبار به میزان ۵٠٠ میلیون ریال برای مرمت سقف حمام قول مساعد دادند.

شهردار افزود: با توجه به اینکه علت اصلی ریزش تدریجی دیواره و سقف حمام، فرسودگی پشت بام حمام می‌باشد که قبل هر گونه تعمیر داخلی لازم است که مراحل ترمیم سقف انجام شود، در همین راستا خواستار مرمت هرچه سریعتر سقف حمام هستیم.

گفتنی است حمام خور یکی از آثار ملی ایران می‌باشد که قدمت آن مربوط به دوره قاجاریه بوده و در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است.

در پایان شهردار از زحمات کلیه دست اندرکاران انجمن میراث فرهنگی شهر خور تشکر و قدردانی کرد.


1 نظر

  1. ناشناس. گفت:

    0

    0

    حمام تاریخی روستای بریز هم به همت […] پر کثافت شده و با اشغال پرش کردن. بیاین بریز نکاه کنین […] چه بلایی سر کاروانسرا.برکی دلاور و حمام در اورده. نابودشون کرده خداوکیلی. همش هم میندازن گردن هم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان