میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 505 بازدید

حمایت معنوی برای ورزشکاران مهم‌تر از حمایت مادی است/ مسئولان باید برای ترویج ورزش بیشتر تلاش کنند

علی اصغر رجبی قهرمان لارستانیِ رشته کاراته در گفت‌وگو با «آفتاب»:

حمایت معنوی برای ورزشکاران مهم‌تر از حمایت مادی است/ ورزش کاراته را در لارستان به روزهای اوجش بازمی‌گردانیم/ مسئولان باید برای ترویج ورزش بیشتر تلاش کنند

دانیال افتخاری: آقای علی اصغر رجبی دبیر هیئت کاراته لارستان، مربی این رشته و نماینده کیوکوشین ایران (کانچو سید مرتضی خوشی) در جنوب استان فارس است که چند روز دیگر در مسابقات انتخابی تیم ملی کیوکوشین کاراته ایران شرکت خواهد کرد.

او در گفت‌وگویی با ما ضمن تقدیر از توجه بعضی رسانه‌ها، مسئولان و بزرگان شهر به ورزش، حمایت معنوی را از حمایت مادی مهم‌تر خواند و تأکید کرد: ما ورزشکاران به این حمایت‌ها دلگرم می‌شویم و با امید و نشاط در میادین استانی و کشوری حضور پیدا می‌کنیم.

رجبی، که هم‌اکنون به عنوان مربی در باشگاه کاراته «ایمان» لارستان حضور دارد، با اشاره به افتخارات خود در بخش‌های مختلف، شروع فعالیتش در ورزش کاراته را مربوط به سال ۱۳۷۸ و زیر نظر امیرحسین خضری عنوان کرد و گفت: من ۱۴ دوره قهرمانی استان فارس و ۲ دوره قهرمانی کشور را در کارنامه دارم و یک دوره هم برای تیم ملی «شین کیوکوشین» انتخاب شده‌ام.

وی دهه‌ی هشتاد را زمان اوج ورزش کاراته در لار و لارستان خواند و با اظهار تأسف از افت قابل توجه این ورزش از جهات مختلف در این شهرستان، خاطرنشان کرد: بنده از زمان حضور در هیئت کاراته به عنوان دبیر، تمام تلاشم را کردم تا این ورزش و ورزشکاران این رشته بتوانند پیشرفت کنند و به آن روزهای اوج بازگردیم.

این جوان ۳۷ ساله لارستانی در ادامه گفت‌وگو ضمن دعوت از مردم شهرستان برای تشویق و دلگرمی ورزشکاران، اظهار داشت: در تاریخ ۲۸ مهر (جمعه) مسابقه‌ای در سطح شهرستان (در ورزشگاه شهید تسلیم لار) برگزار می‌شود که برای انتخاب کاراته‌کاران لارستان برای مسابقات استانی و سپس کشوری است.

علی اصغر رجبی با انتقاد از ابداع بعضی سبک‌های نامناسب در ورزش‎های رزمی در سطح کشور که باعث پایین آمدن شأن این ورزش‌ها شده، سبک «کیوکوشین» را از اصیل‌ترین و پرطرافدارترین سبک‌های کاراته خواند و افزود: به بنده هم پیشنهاد شده که سبک‌های دیگری را بگیرم و در آنجا امتیازات مختلف از جمله اعزام به کشورهای خارجی را داشته باشم، اما بنده هرگز از ادامه‌ی سبک کیوکوشین در کار جدا نخواهم شد.

ورزشکار برجسته کاراته لارستان در ادامه تعداد اعضای ثابت فعال در باشگاه کاراته «ایمان» را ۳۷ نفر و تعداد اعضای متغیر را حدود ۵۰ نفر ذکر کرد و ادامه داد: متأسفانه در ایران و به تبع آن در لارستان ورزش مقوله‌ای هزینه‌بر بوده و هست که ریشه آن هم به مشکلات کشور در حوزه‌ی بازرگانی بازمی‌گردد. ما شرکت معتبری نداریم که توانسته باشد در دنیا محصولات خود را به خوبی معرفی کند.

وی تلاش برای رو آوردنِ شرکت‌ها و صنایع بزرگ به سمت ورزش و به‌ویژه «اسپانسرینگ» در رشته‌های مختلف را یکی از راه‌های مهمِ کاستن هزینه‌ها دانست و افزود: با این کار، هم محصولات شرکت‌ها معرفی می‌شود، هم از ورزش حمایت شده و از سوی دیگر هم دولت می‌تواند منابع جدید مالیاتی برای خود تعریف کند.

رجبی ضرورت تبدیل شدن ورزش به یک «صنعت» را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: البته نهادها و ادارات مختلف (از جمله شورا و شهرداری در جای خود حمایت‌هایی از ورزشکاران کرده‌اند، اما اداره ورزش و جوانان و ریاست آن بیش از توان خود از ما حمایت کرده است؛ اما مسأله باید به‌طور اساسی حل شود.

دبیر هیئت کاراته لارستان با اذعان به کم‌توجهی نسبت به بخش‌ها و شهرهای مختلف لارستان، به فعالیت خوب و موفقیت‌آمیز بعضی شهرها همچون اوز و بنارویه در این رشته اشاره کرد و گفت: سعی ما بر این است که به مناطق اطراف توجه بیشتری داشته باشیم اما بعضی کارها از جمله رفت‌وآمدها بسیار هزینه‌بر است و مشکلات مالی دست ما را بسته است.

وی افزود: در شهریورماه مسابقات کشوری در یزد برگزار شد که با افتخار باید بگویم از ۸ عنوان برترِ استان فارس، ۶ نفر از لارستان بودند که مقام آوردند؛ اما اگر منابع مالی بیشتری در اختیار داشتیم، ورزشکاران بیشتری به مسابقات اعزام می‌کردیم که همگی هم مستعد هستند.

رجبی با اشاره به کمبود اماکن و وسایل تفریح در لارستان، این مسأله را سبب رو آوردن جوانان به تفریحات ناسالم دانست و تأکید کرد: ما و دیگر مسئولان باید بیش از گذشته تلاش کنیم که جوانان پرشور شهر و شهرستان را به ورزش جذب کنیم. او اضافه کرد: اگر نصف هزینه‌ای را که برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی می‌شود به سمت ورزش و تفریحات سالم ببریم، بسیاری از جرایم کم می‌شود و ورزش حتی در سطح حرفه‌ای و قهرمانی رونق می‌گیرد.

برخی مدارک و حکم‌های قهرمانی و مربی‌گری آقای رجبی را در زیر می‌بینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان