میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژوئن 2019 ساعت 6:05 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 514 بازدید

حمله «ملخ» ها به لارستان و خطر نابودی محصولات کشاورزی+ عکس

حمله «ملخ» ها به لارستان و خطر نابودی محصولات کشاورزی

چند روزی است که شاهد دور جدید حمله ملخ ها به مناطق مختلف لارستان هستیم. برخلاف دفعات قبل اما این بار این حشرات محصولات کشاورزی منطقه را هدف قرار داده اند.

برای نمونه از سه روز قبل تاکنون مزارع روستای «چاه نهر» در دهستان درز و سایبان بطور کم سابقه ای دچار حمله ملخ ها شده است.

داریوش الهامیان، دهیار این روستا در گفت و گوی کوتاه با آفتاب لارستان در این باره گفت: برخلاف دفعات پیش که حمله ملخ ها در دشت و کوه های اطراف بود این بار و از سه روز پیش تاکنون مزارع چاه نهر هدف قرار گرفته اند بطوری که خطر نابودی کامل محصولات کشاورزی این روستای حاصلخیز در منطقه کاملا جدی است.

وی در ادامه با بیان اینکه خسارت های احتمالی فقط متوجه محصولات زراعی نیست افزود: با ادامه این روند منابع طبیعی و محیط زیست چاه نهر هم دچار آسیب های میان مدت و بلند مدت خواهد شد.

الهامیان همچنین برای دفع حمله ملخ ها و کاهش خسارت ها پیشنهاد کرد: بهترین راه حل این است که دولت و جهاد کشاورزی بجای سمپاشی هوایی که هم پرهزینه است و هم تبعات جبران ناپذیری برای محیط زیست مثل آسیب به زنبورهای عسل و پوشش گیاهی منطقه و… دارد فراخوان خرید این ملخ ها را منتشر کند تا مردم برای جمع آوری آنها تلاش کنند و با این کار هم درآمدی برای اقشار ضعیف حاصل می شود هم محیط زیست محفوظ می ماند و هم از خروج ارز جلوگیری می شود.

دو عکس قبل و بعد حمله ملخ ها و مزرعه ای در روستای چاه نهر


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان