میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 521 بازدید

حواشی فوت «صبا بهمنی» در بیمارستان لار ادامه دارد/ دومین جوابیه دانشکده علوم پزشکی لارستان

حواشی فوت «صبا بهمنی» در بیمارستان لار ادامه دارد/ دومین جوابیه دانشکده علوم پزشکی لارستان

فوت صبا بهمنی جوان شاغل در یکی از پتزافروشی های شهر لار در بیمارستان لار طی روزهای گذشته در فضای مجازی حاشیه ساز شده و عده ای معتقدند فوت این جوان به دلیل کم کاری پرسنل و پزشک وقت بیمارستان بوده است. در پی این اظهارات دانشکده علوم پزشکی دومین جوابیه خود را هم منتشر کرده که در ادامه می خوانید:

***

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان دکتر رجایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لارستان، پیرو مطالبی که در شبکه های مجازی منتشر شده، گفت: طبق روتینی که در بیمارستان در موارد مرگ غیرطبیعی شامل مرگ مادر حامله، مرگ جوان و مرگ مشکوک وجود دارد این است که طی دو جلسه، یک بار در داخل بیمارستان و یک بار در محل معاونت درمان دانشکده مستندات مربوطه بررسی می شود. در مورد این بیمار نیز جلسه برگزار گردید و تمام مستندات پرونده به طور کامل و مفصل تحت بررسی قرار گرفت.

دکتر رجایی افزود: بیمار مرد ٢٩ ساله ای بوده که ساعت ٩ شب سوم خردادماه ۹۷ با شکایت سرماخوردگی و آبریزش بینی به اورژانس مراجعه کرد و با دستور دارویی مرخص می شود. مجدداً ساعت ٢ صبح با درد مچ دست چپ به اورژانس مراجعه کرده است.

وی اذعان داشت: ضمن ثبت بیماری دیابت و … برای بیمار، وی اظهار می دارد که درد دستش از یک ماه قبل وجود داشته و تاکنون بارها به پزشکان مختلف مراجعه کرده است اما اکنون دردش بیشتر شده است. با اینکه بیمار دردی در قفسه سینه یا شرح حالی از علایم قلبی ذکر نکرده بوده؛ به خاطر درد موجود در ناحیه دست چپ، نوار قلب نیز برای بیمار گرفته شد که تغییرات اختصاصی قلبی نداشته و توصیه به مراجعه به متخخصص ارتوپدی می گردد.

رئیس بیمارستان با اشاره به این مطلب که بیمار مجددا ساعت ۵:١۵ صبح با تنگی نفس و درد دست چپ مراجعه می کند بیان داشت: بیمار در این مرحله تحت اکسیژن تراپی قرار می گیرد و تنگی نفس بیمار درمان می شود. نوار قلب مجدداً گرفته شده که تغییر جدیدی نشان نداده و تست آنزیم قلب در ساعت ٧:١۵ منفی اعلام می شود.

دکتر رجایی گفت: با توجه به سابقه دیابت و مصرف مواد ضد درد خاص توسط بیمار، با متخصص قلب تماس گرفته شده و دستورات لازم صادر گردیده و ساعت ٨ صبح نیز شخصا توسط متخصص قلب ویزیت شد. پزشک مربوطه درخواست مونیتورینگ قلبی داده و مجددا آنزیم قلبی برای بیمار چک می شود. به بیمار توصیه اکید بر استراحت مطلق شده که متاسفانه توسط بیمار رعایت نشد و مکررا در بخش رفت و آمد می کرد. حتی چندین بار لیدهای نوار قلب را نیز جدا کرده بود.

وی با بیان این مطلب که در پی درمانهای انجام شده برای بیمار، قند خون بالای ۵٠٠  به ٢٠٠ رسیده بود، افزود: لازم به ذکر است که متخصص قلب مربوطه، در آن ساعت در بخش و درمانگاه مشغول ویزیت بیماران بوده و مطالبی نظیر حضور نداشتن یا در جلسه بودن صحت ندارد.

این مسئول ضمن بیان این مطلب که تمامی موارد ذکر شده به دقت در پرونده بیمار ثبت و مستند شده ، اظهار داشت: تا نیم ساعت قبل از وقوع حمله قلبی، بیمار علایمی همچون درد قفسه سینه و ریتم قلبی حاد و تنگی نفس نداشته که ساعت ١١ جواب مجدد آنزیم قلب مثبت اعلام شده و فورا به اطلاع متخصص قلب رسانده می شود. ایشان نیز دستور بستری بیمار در بخش CCU را می دهد که متاسفانه قبل از انتقال به بخش و در ساعت ١١:١۵ بیمار دچار حمله قلبی ناگهانی، درد قفسه سینه، استفراغ و عرق سرد شده که با حضور متخصص قلب و بیهوشی به فاصله ۵ دقیقه بعد از این مهم ، عملیات احیای قلبی – ریوی آغاز می شود. به دلیل جوان بودن بیمار و برخلاف قانون ٣٠ دقیقه ای احیا، یک ساعت و بیست دقیقه عملیات احیا انجام شد که متاسفانه تلاشها پاسخ نداد و بیمار فوت کرد.

دکتر رجایی در انتها افزود: بدیهی است با توجه به اینکه اکثر موارد ادعایی،خلاف واقع و دروغ می باشد؛ جای شکایت از عوامل ایجاد کننده، نویسنده و نشردهنده این مطالب کذب توسط تیم حقوقی دانشکده محفوظ می باشد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان