میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 آوریل 2015 ساعت 5:14 ب.ظ سرویس:اجتماعی 13 دیدگاه 4,923 بازدید

حوزه انتخابيه من از شش استان پهناورتر است/ مشروط كردن تخصيص بودجه دولتي به مشاركت خيران، انتقاد عمومي را برانگيخته است+ فايل صوتي

102889_origدر نطق پيش از دستور جعفرپور در مجلس مطرح شد:

حوزه انتخابيه من از شش استان پهناورتر است/ مشروط كردن تخصيص بودجه دولتي به مشاركت خيران، انتقاد عمومي را برانگيخته است+ فايل صوتي

جمشيد جعفرپور نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در نطق امروز خود يعني ۶ ارديبهشت ۹۴ در صحن عمومي مجلس به برخي مسائل بين المللي، ملي و حوزه انتخابيه خود اشاره كرد.

روزهاي حساسي بر منطقه و مملكت مي رود

خبرگزاري ايسنا بخش هاي مربوط به مسائل بين المللي در نطق پيش از دستور جعفرپور را اينگونه نوشته است: نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در نطق ميان دستور خود ضمن تبريک ايام مبارک ماه رجب و ميلاد حضرت علي (ع) و همچنين گرامي‌داشت هفته معلم گفت: روزهاي حساسي بر منطقه و بر مملکت مي‌رود. در منطقه‌ي خاورميانه حمله آل سعود به يمن و برگرداندن کمک‌هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي، خطري است که بروز يک فاجعه انساني و شيوع آن را در منطقه تهديد مي‌کند.

وي ادامه داد: جامعه بين‌المللي که با سکوت خود به اين جنايات دامن مي‌زنند و رضايت مي‌دهند بايد به اين وظيفه و به آن چيزي که بر عهده آنهاست عمل کنند.

فرزندان ديپلمات كشور نيازمند حمايت مردم و مجلس هستند

اين عضو کميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به مذاکرات ۱+۵ با ايران و انتشار بيانيه لوزان اظهار کرد: هم اينک فرزندان ديپلمات اين کشور در آوردگاه نهايي پنجه در پنجه ۱+۵ به رهبري آمريکا افکندند و در اين عرصه نيازمند حمايت مردم و مجلس هستند.
جعفرپور با بيان اين که مسلم است که آمريکا بيش از ايران نيازمند توافق است، تصريح کرد: تيم مذاکره کننده‌ ايراني به خوبي مي‌داند و دشمن نيز بايد بداند که جز با لغو کامل تحريم‌ها در همان روز امضاي متن سند هيچ توافقي به دست نخواهد آمد و متن نهايي بايد بدون اعتماد بر طرف مقابل پيمان شکن و بد سابقه نگاشته شود و همه حقوق مسلم هسته‌اي کشور در برخورداري از فن‌آوري صلح آميز و امکان تحقيق و توسعه کامل و نه ويتريني در چارچوب مقررات بين‌المللي، بايد نتيجه فوري اين توافق باشد.

من نماينده حوزه انتخابيه اي هستم كه از شش استان پهناورتر است

اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس در ادامه به مسائل مربوط به حوزه انتخابيه خود پرداخت. به گزارش آفتاب لارستان جعفرپور با اشاره به سفر مقام معظم رهبري در سال ۸۷ به لارستان و اطلاق نام «لارستان بزرگ» توسط ايشان به اين منطقه گفت: من نماينده حوزه انتخابيه اي هستم كه از حيث وسعت از شش استان فعلي پهناورتر است. اولين خاستگاه حكومت اسلامي توسط سيدعبدالحسين لاري، ديار عالمان مجاهد و نام آشنا همچون سيدعبدالعلي آيت اللهي و سيدمجتبي موسوي لاري، ديار عالمان بزرگ و نيك نفس اهل سنت است. وي افزود: آنچه بلافاصله از شنيدن نام لارستان به ذهن متبادر مي شود خطه اي است با مردماني مومن و ولايت مدار، سخاوتمند و خيّر كه بسياري از طرح هاي عمراني منطقه به ارزش صدها ميليارد تومان توسط آنها به انجام رسيده يا در حال انجام است.

102890_origمشروط كردن تخصيص بودجه دولت به مشاركت خيرين، انتقاد عمومي منطقه را برانگيخته است

جعفرپور سپس از اين موضوع به عنوان نيمي از حقيقت نام برد و ادامه داد: نيم ديگر حقيقت عمق محروميتي است كه بر اكثر روستاها و حتي شهرهاي منطقه سايه افكنده و مسلما بدون توجه و حمايت موثر دولت و صرفا با اتكا به خيرين نمي توان گرد محروميت را از چهره منطقه زدود.

وي با بيان اينكه در جاي جاي كشور اسلامي با استفاده از منابع ملي و بودجه عمومي كار رفع نيازهاي مناطق پيگيري مي شود، تاكيد كرد: مشروط كردن تخصيص بودجه از سوي دستگاه هاي اجرايي به مشاركت خيرين به ويژه در برخي از مسئولان استاني كه اين امر نهادينه شده انتقاد عمومي منطقه را برانگيخته.

جعفرپور ادامه داد: براي ديدن عمق محروميت نيازي نيست به روستاهاي دوردست منطقه سر بزنيد. كافي است گذري بر محلات قديمي و بزرگ شهر قديم لار همچون كوريچان، گاله، پاقلعه، پشتو، محله نو، كهوويه و شهرك امام داشته باشيد تا عمق محروميت را درك كنيد.

فهرستي از كمبودها و نيازهاي منطقه لارستان، خنج و گراش

نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در ادامه با اشاره به سفر قريب الوقوع رئيس جمهور و هيئت دولت به استان فارس گفت: ضمن خوش آمدگويي از سوي مردم مهمان نواز فارس و حوزه انتخابيه لارستان، خنج و گراش اساسي ترين نيازهاي حوزه انتخابيه كه لازم است هم در سفر آينده و هم پس از آن مورد توجه دولت محترم قرار گيرد فهرست وار به اطلاع مي رسانم:

۱) بحران آب اكثر مناطق استان پهناور فارس به ويژه شهرستان هاي آن را در جنوب استان يعني لارستان، خنج و گراش را تهديد مي كند و خشكيدن چاه ها و حمل آب با تانكر در بسياري از مناطق مشهود است. اين تهديد نيازمند دو اقدام است؛ اول اقدام بلند مدت و آن انتقال آب از خليج فارس به لارستان و خنج و گراش مي باشد. گفتني است برخي از بررسي هاي اوليه در منطقه انجام شده و اميد است در اين سفر با تصميم مطالعه تكميلي و اجراي آن جنوب استان را از بحران خارج نمايد و دوم اجراي خط دوم انتقال آب از سد سلمان به حوزه انتخابيه.

۲) تصويب منطقه ويژه اقتصادي لارستان در جلسه هيئت دولت و فراهم كردن زمينه براي حضور سرمايه گذاران در توليد و اشتغال. همين جا لازم مي دانم از توجه هيئت محترم دولت به تذكر سال گذشته اينجانب از همين تريبون تشكر كنم كه منجر به اصلاح تعرفه برق گرمسيري حوزه انتخابيه گرديد.

۳) از پروژه احداث راه آهن لار-بندرعباس لفظ «مشاركت» حذف شود تا با توجه به اعلام آمادگي سرمايه گذار خارجي اقدامات اجرايي اين طرح مهم شروع شود.

۴) در شهرستان گراش به تخصيص ساختار اداري و نيروي انساني براي تشكيل ادارات توجه ويژه گردد علاوه بر آن تكميل مجتمع اداري اين شهرستان از اولويت هاي اين منطقه مي باشد.

۵) بيمارستان مصوب ۱۳۰ تخت خوابي خنج با اعطاي مجوز ۲۱۵ همانند ساير نقاط استان با استفاده از بودجه عمومي و نه تحويل به خيرين اقدام گردد. در حل مشكل زمين شهر خنج كه با وجود سابقه سكونت طولاني اهالي در كمال تعجب «ملي» اعلام شده اقدام گردد. براي از بن بست خارج كردن خنج به تكميل راه هاي مواصلاتي خنج به شهرستان هاي همجوار به ويژه راه خنج-كاريان توجه ويژه مبذول گردد.

و در نهايت با توجه به وجود دانشكده هاي مستقل علوم پزشكي در شهرستان هاي حوزه انتخابيه  ارتقاي اين جزاير مجزا و ارتقاي آنها به دانشگاه براي هم افزايي و ارائه خدمات بهتر مورد توجه قرار گيرد. بديهي است مبناي اين تصميم توجه به شاخص هاي مصوب همچون تعداد بيمارستان، تعدد مراكز بهداشتي و امكانات و تجهيزات مي باشد.

در ادامه مي توانيد فايل صوتي نطق نماينده مردم لارستان، خنج و گراش را بشنويد يا دانلود كنيد:

[دانلود كنيد]

 


13 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  يعني چنان دست به عصا حرف زده که گربه شاخش نزنه.

 2. شهروند اوزی گفت:

  0

  0

  اوز گرچه از نطر تقسیماتی بخش هست ولی ازنطر جمعیت ومدنیت در حد گراش وخنج میباشد از طرف نماینده هیچ نام ودرخواست ومطالبه ای برای اوز نداشتند

 3. واقع بین گفت:

  0

  0

  انصافا نطق جامع وکاملی بود.نماینده باید متقن ومستدل خواسته ها ونیازهای حوزه انتخابیه خودرابیان نماید وبرای این کار احتیاجی به پرخاش وتندخویی ویافحش دادن نیست کمااینکه دراین نطق به جنبه های تاریخی -فرهنگی-اجتماعی-نقش روحانیت -نقش خیرین -وسعت وگستردگی منطقه و……اشاره شد.هم ازدولت تشکر شد وهم گله شد.

 4. با انصاف گفت:

  0

  0

  ممنون از این نماینده انقلابی و خدوم
  انشاالله تا رسیدن به آرمان ها و پیشرفت ها تلاش را ادامه دهیم

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  خیلی نطق جالبی نبود چرا که در خواستهای کلان مردم ومنطقه مطرح نکردند اگر لامردیها تلاش می کنند که به دریا وصل بشوند موقیت بهتر ما داریم که چسپیده به دریا هستیم در رابطه با احداث جاده هایی که این همه کشته می دهیم هیچ صحبتی نکردند عیب نماینده ما این است فقط از عده ای محدود که تخصصی ندارند مشاوره می گیرند انشاالله در دوره های بعد با چهره های جدید وتوانمنداین درخواستهای به حق مردم عملی مد شود

 6. موسی گفت:

  0

  0

  عجیبه ایشون از مبانی نظری رشته ی تحصیلی شون در نطق شون استفاده نکردن و فقط به مشکلات پرداختن . ولی بی انصاف نیستم . آقای جعفرپور سپاس از شما به خاطر انعکاس مشکلات مردم منطقه. مسایلی که فرمودید تقریبا مشکلات مهم منطقه است.

 7. لاري گفت:

  0

  0

  هرچند منتقد جعفرپور هستم و با دليل مي گويم كه ايشان توسط عده اي مثل […] مصادره شد و سياسي شد و فعالان لارستان را خط قرمز خود خواند و كلا از مردم دور شد و دور بعد هم شك ندارم كه راي نمي آورد اما اين نطقش را پسنديدم و تاحدي توانستند حق مطلب را ادا كنند.

 8. رحیمی گفت:

  0

  0

  متن بسیار خوبی بود.نباید بی انصافی کرد.

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقاي جعفرپور نقاط قوت زيادي دارند اما يك ضف بزرگ هم دارند و آن ناتواني در ايجاد همدلي گروه هاي مردمي و استفاده از توان تمام نيروهاي لارستاني است. نيروهاي غير اصولگرا در لارستان به شدت از عملكرد ايشان ناراضي هستند درصورتي كه او بايد نماينده تمام مردم باشد و اصلا ايشان حاصل اجماع نمايندگان ديگر هستند و بايد بتوانند نماينده همه باشند نه يك عده قليل و خاص سياسي.

 10. ستایش گفت:

  0

  0

  بهترین نماینده ای که تا بحال ازش حمایت کردم و بهش رای دادم: دکتر جمشید جعفرپور

 11. عبدالرضامفتوحي گفت:

  0

  0

  خسته نباشيد جناب دكتر جعفر پور

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر نماینده سه ضلعی قصور گرا و حالا یه خورده از ضلع چبهه پایداری چدا شده و از محمود پاک دست به طرف حسن مدبر امده اخه ان ته خا بانه

 13. لاری گفت:

  0

  0

  برین بابا
  شما هم دلتون خوشه ها

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان