میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 فوریه 2020 ساعت 8:32 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 157 بازدید

خارج کردن گلوله ساچمه ای از مغز کودک دو ساله در بیمارستان لار

خارج کردن گلوله ساچمه ای از مغز کودک دو ساله در بیمارستان لار

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) دکتر بهزاد رضایی رييس مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) از انجام عمل جراحی ۵ ساعته و حساس بر روی کودک ۲ساله در این مرکز خبر داد. وی در این باره افزود :شب گذشته بر اثر اصابت گلوله تفنگ ساچمه ای به ناحیه پیشانی کودک ۲ ساله، این کودک به اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) لار منتقل شد.

پزشک معالج در کوتاهترین زمان بر بالین بیمار حاضر و اقدامات تشخیصی و درمانی خود را آغاز نمود. در بررسی ها تشخیص شکستگی استخوان پیشانی و آسیب مغزی در ناحیه پیشانی داده شد.

گلوله از بافت مغز عبور کرده و در بافت عمقی مغز باقی مانده بود. پس از بررسی های انجام شده بیمار فورا به اتاق عمل منتقل و توسط تیم پزشکی، دکتر شاهین نیک منظر متخصص جراحی مغز و اعصاب و دکتر محبی متخصص بیهوشی و کادر مجرب اتاق عمل  در دو مرحله مورد عمل جراحی قرار گرفت.

ابتدا ناحیه پیشانی باز وبافت آسیب دیده مغزی و استخوان های فرو رفته در مغز خارج شد و سپس با برش متفاوت نواحی پشتی مغز و به کمک عکس برداری متعدد محل گلوله مشخص شده و این گلوله با موفقیت از سر بیمار خارج گردید. با توجه به درگیر بودن عصب بیمار و حساسیت آن این عمل سخت و طاقت فرسا ۵ ساعت به طول انجامید. بیمار روز بعد از عمل جراحی کاملا بیدار و هوشیار و بدون هیچ گونه نقص عصبی در حال طی دوره نقاهت می باشد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان