میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 آوریل 2015 ساعت 1:29 ق.ظ سرویس:اجتماعی 9 دیدگاه 3,701 بازدید

خانه تاريخي «مجيدي» به تاريخ پيوست!

خانه تاريخي «مجيدي» به تاريخ پيوست!

محمد عارفيان: منزل «مجیدی» واقع در محله گردان که دارای معماری سنتی از جمله بادگیر و پنجره های قدیمی و زیبا بود، تخریب شد.

بنا بر اخبار رسیده علت این امر نظر کارشناس اداره کل میراث فرهنگی فارس مبنی بر غبر قابل نگهداری بودن این بنا بوده است؛ اين درحالي است كه پيش از اين نظر رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان بر نگهداری بادگیر بود.

در لار خانه هاي قديمي زيادي با معماري سنتي وجود دارد كه تقريبا هيچ يك از آنها تاكنون بازسازي و مرمت نشده و درعوض اين خبر تخريب آنهاست كه بارها و بارها شنيده شده است. در اين بين تنها خانه محمودي است كه پس از گذشت سالها از تصميم مرمت آن، به تازگي توسط شهرداري لار شروع به بازسازي شده است. اين درحالي است كه در شهرهاي مشابه سالانه تعداد زيادي از گردشگران داخلي و خارجي از خانه هاي تاريخي بازديد مي كنند كه كاشان و يزد نمونه هايي از اين شهرها هستند.

در ادامه تعدادي از عكس هاي خانه مجيدي در لار را ببينيد كه چند روز قبل تخريب گرديد.

IMG_2144 IMG_2150 IMG_2153 IMG_2140

 


9 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  انجمن تشکل لارستان بیدارکجایید ؟ خواب تون گرفته ؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا باز خوبه این بندگان خدا مثل شورای شهر بیل میکانیکی نبردن خانه رو خراب کنند ، حداقل با بیل و کلنگ خراب کردند…انگار یک درجه شعور اینها بالاتر از بعضی هاست که ادعای حمایت و حفاظت آثار تاریخی دارند…

 3. ... گفت:

  0

  0

  مثلا آقای کامجو تو شورای شهر هستن… .
  جرات داشته باشن برن شیراز بزنن […] اون مدیر کل […]!

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  تخریبش کار بسیار درستی بوده.کدوم آثار باستانی؟ هر خرابه ای رو میگید آثار باستانی.اگه راست میگید خونه های جدید میلیاردیتون رو به سبک سنتی بسازید

 5. رها گفت:

  0

  0

  این باستانیه حرف الکی نزن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان