میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 سپتامبر 2020 ساعت 6:52 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 195 بازدید

«خسرو آواز» ایران شعری از «آقای گپ» لارستان را خوانده است/ پست اینستاگرامی «محمدرضا زائری» درباره آیت‌الله آیت‌اللهی

«خسرو آواز» ایران شعری از «آقای گپ» لارستان را خوانده است/ پست اینستاگرامی «محمدرضا زائری» درباره آیت‌الله آیت‌اللهی

«محمدرضا زائری» روحانی دگراندیش و شناخته شده کشور به‌تازگی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام که بیش از ۲۲۰ هزار دنبال کننده دارد، پستی را به مرحوم آیت‌الله آیت‌اللهی اختصاص داده و نقل جالبی از آن مرحوم آورده که استاد محمدرضا شجریان یکی از اشعار وی را خوانده است. پست محمدرضا زائری را در ادامه بخوانید:

***

مرحوم آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی –امام جمعه سابق لارستان- عالم و فقیه بزرگی بود، چنان که بعضی از مراجع تقلید فعلی شاگرد ایشان بودند.

نجف و قم را رها کرد و به لارستان آمد و زندگی ساده و زاهدانه‌ای را در پیش گرفت.

چنان با مردم انس داشت و برای حل مشکلات‌شان می‌کوشید که هر روز درِ خانه‌اش به روی همه باز بود و هرکس می‌توانست مستقیم به نزد او بیاید و هیچ مانعی وجود نداشت. فقرا و محرومین شهر مطمئن بودند که وقتی نزد او بروند دست خالی بر نمی‌گردند.

محبوبیت او در نزد اهل سنت لارستان آنقدر بود که وقتی بیمار شد همه زن و مرد اهل سنت منطقه به توصیه عالمان خودشان به نذر شفای او روزه گرفتند و بعد از فوت ایشان مانند کسی که پدرش را از دست داده باشد می‌گریستند و برای همین هنوز از ایشان به عنوان نماد وحدت شیعه و سنی یاد می‌شود و رفتار و منش او در تعامل با اهل سنت زبان‌زد است.

با آن مقام فقهی و منزلت علمی، دارای ذوق هنری و ادبی بود و علاوه بر خوشنویسی اشعار بسیار متقن و زیبایی می‌گفت و علیرغم آن سابقه مبارزات و موقعیت اجتماعی و سیاسی، روحیه بسیار لطیف و عجیبی داشت.

یکی از دوستان و مریدان ایشان نقل می‌کند که آن سال‌های دور یکبار سرش را جلو آورد و آهسته به من گفت: سیاوش را می‌شناسی؟ گفتم کدام سیاوش؟ گفت محمدرضا شجریان خواننده موسیقی سنتی، فلان آوازی که خوانده، شعرش از من است! بعد از من خواستند که یک وقت این را در فضای حوزه ابراز نکنم چون می‌دانستند با حساسیت‌های موجود خیلی دردسر درست می‌کند!


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهشاً دوباره آقای بزرگ رو درگیر مسائل حاشیه ای و سیاسی کشور نکنید.
  از انتخابات مجلس، حیثیت و اعتبار مرحوم آقا کم لطمه خورد، که حالا نوبت این قصه است.

 2. ارادتمند اقای گپ از شهرستان اوز گفت:

  0

  1

  خسرو اواز ایران شجریان انسانی بزرگ ودر دل میلیونها ایرانی جای دارد قطعا اشعاری که ایشان میخوانند از شاعران بزرگ وملی ومعتبر است اشعار اقای بزرگ هم که انسانی فرهیخته ومردم دار بودند زیبنده کارهای هنری این استاد بزرگ موسیقی ایرانست

 3. رک گو گفت:

  0

  0

  اینایی که وقتی نام آقا میاد چرت و پرت میگن از حسادتشونه والا بزرگی و منش و صداقت و ساده زیستی آقا و علم و فقاهت ایشون زبانزده خاص و عام هست و ایشون به هیچ وجه جزء آخوندهای چاپلوس و متملق و نون به نرخ روز خور نبوده است . باید اشاره کنم به جمله احمدی نژاد که میگفت بابا آب رو بریز اونجاییت که میسوزه . چرا از اسم آقا و مطرح شدن آقا میلرزید و اونجاتون میسوزه ناشناسهای نامحترم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان