میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 می 2015 ساعت 12:13 ب.ظ سرویس:اجتماعی 4 دیدگاه 2,028 بازدید

خيران لارستاني در يك روز ۳/۵ ميليارد تومان به مدرسه سازي اختصاص دادند+ گزارش تصويري

در همايش خيرين مدرسه ساز در لارستان:

خيران لارستاني در يك روز ۳/۵ ميليارد تومان به مدرسه سازي اختصاص دادند+ گزارش تصويري

هفتمین همایش خیرین مدرسه ساز لارستان پانزدهم اردیبهشت ماه با حضور مهندس دست نیان مدیرکل نوسازی مدارس فارس، جدی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس، خیرین و نمایندگان آنها و روسای ادارات در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد و پس از اجرای چند برنامه در پایان با اهداي لوح سپاس، از خیرین مدرسه ساز لارستان تقدیر به عمل آمد.

فياض پور: با همت خيرين و مشاركت دولت شاهد اجراي پروژه هاي جديدي خواهيم بود

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش وپرورش لارستان دراین مراسم ابتدا فیاض پور مدیر آموزش وپرورش در سخنانی ضمن بیان خیرمقدم به مهمانان و شرکت کنندگان در این همایش عنوان داشت: اگر جامعه ای خواهان پیشرفت وتوسعه است باید به آموزش وپرورش بها دهد و هرکجا به این مجموعه بها داده شد به توسعه و ترقی دست یافت.

DSC_1101

وی همچنین با بیان اینکه هم اکنون در لارستان۲۸۶ واحد آموزشی وجود دارد تاکید کرد اگر همت خیرین در ساخت وتجهیز مدارس در شهر و روستا نبود امروز با بحران و مشکلات حادی روبرو بودیم و با این وجود هنوز بسیاری از مدارس ما فرسوده و موجب نگرانی هستند و همت خیرین عزیز می طلبد تا با مشارک دولت شاهد اجرای پروژه های جدیدی باشیم.

وی همچنین از ضرورت راه اندازی آزمایشگاه نانو تکنولوژی با توجه به استقبال دانش آموزان از این علوم جدید یاد کرد و گفت در صورت تامین ۵۰میلیون تومان اعتبار از سوی خیرین، دولت نیز ۱۵۰ میلیون تومان به این امر اختصاص خواهد داد. فیاض پور همچنین از تجهیز مدارس تحت پوشش به ۴۰۰بخاری تابشی وحدود۲۴۰دستگاه کولر اسپلیت تاکنون و از جذب ۷۰۰دستگاه اسپلیت دیگر جهت مدارس نوساز در آینده خبرداد.

مديركل نوسازي فارس: با توجه به تحريم ها بودجه دولت به مدارسي اختصاص مي يابد كه نيمي از آن را خيرين ساخته باشند

در ادامه مهندس دست نیان مدیر کل نوسازی مدارس فارس با اشاره به دوکشور آلمان و ژاپن که در جنگ جهانی دوم تقریبا به طور کامل ویران شدند گفت: این دوکشور پس از جنگ اولین مکانهایی را که بازسازی نمودند مدارسشان بود و به همین جهت است که امروز دو قدرت بزرگ اقتصادی دنیا هستند. وی با بیان اینکه امروز باسواد آن کسی است که بهتر در فضای مجازی سیر می کند و بیشتر از علوم مختلف بهره می برد برضرورت هوشمند سازی مدارس تاکید نمود.

DSC_1104[1]

دست نیان با اشاره به اینکه در کشور، استان فارس به خصوص جنوب فارس و به طور ویژه لارستان سابقه درخشانی در این امرخیر دارد خاطرنشان ساخت: در لارستان بزرگ بالغ بر۸۰ باب مدرسه درقالب۴۱۰ کلاس با زیربنای۶۴۶۷۱ متر مربع و با اعتباری بالغ بر۲۵۰میلیارد ریال در چند سال اخیر توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی ساخته شده است که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور به خاطر تحریم، توان دولت بیش از این نیست تا پروژه های بیشتری را شروع کند.

وی  همچنین گفت: درسال ۹۴ برای سطح کشور۹۹۰میلیارد ریال تصویب شده که اختصاص دارد به پروژه هایی که خیرین به صورت ۵۰درصد مشارکت داشته باشند و طبیعی است هر استان وشهرستانی که از سوی خیرین مشارکت بیشتری مشاهده شود بیشتر از این بودجه بهره می برد.

رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز فارس: ۸۰ درصد مدارس لارستان خيرساز است

جدی، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس نیز در سحنانی با اشاره به عظمت مقام معلم و تبریک این ایام به فرهنگیان عزیز از سابقه درخشان لارستان بزرگ در ساخت بناهای عام المنفعه یاد کرد و گفت حدود۸۰درصد مدارس دراین منطقه خیرساز است و بر ضرورت برگزاری همایشی با شکوهتر در سالهای آتی تاکید نمود.

در این همایش فرمهایی جهت اعلام مشارکت در اجرای پروژه های جدید تهیه و در بین خیرین بزرگوار و نمایندگان آنها توزیع شده بود که این بزرگواران فی المجلس بیش از ۳/۵ میلیارد تومان برای ساخت، تکمیل و تجهیز چندین پروژه در شهر و روستا اختصاص دادند.

DSC_1115 DSC_1116 DSC_1125 DSC_1138

 


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  بیچاره خیرین ، پس سهم دولت کو؟ اصلا شاگرد داریم با این کاهش جمعیت ؟؟؟؟

 2. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  ناشناس جان برای افتتاح یکی از اعضاءدولت میاد.پول از خیرین وافتتاح از دولت خدمتگزار

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] برداري به روش دولتي

 4. فرهنگی لارستانی گفت:

  0

  0

  دوستان عزیز به میزان مبلغ تقبل شده ازطرف خیرین دولت نیزبودجه درنظرگرفته است نگران نباشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان