میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۲ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 13 دیدگاه 706 بازدید

خیرانِ سلامت لارستان به دیدار استاندار فارس رفتند/ محتاجی: درصورت همکاری دولت، خیران ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر مشارکت می کنند/ تبادار: تلاش می کنیم برای دانشکده درحال ساخت لارستان «کد اعتباری» تعیین کنیم

خیرانِ سلامت لارستان به دیدار استاندار فارس رفتند/ محتاجی: درصورت همکاری دولت، خیران ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر مشارکت می کنند/ تبادار: تلاش می کنیم برای دانشکده درحال ساخت لارستان «کد اعتباری» تعیین کنیم

اعضای مجمع خیرین سلامت لارستان به همراه رئیس دانشکده علوم پزشکی به دیدار استاندار فارس رفتند.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت لارستان، به درخواست این مجمع، خیرین سلامت به همراه رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در محل استانداری با تبادار استاندار فارس دیدار و گفت وگو کردند.

منصور محتاجی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت لارستان، ضمن معرفی اعضای این مجمع اظهارداشت: همانگونه که در گزارش ‌های قبل ارائه شده است، خیرین به رغم ناملایماتی که اغلب در سیکل اداری وجود دارد، در همه زمینه‌ها حضور پررنگی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه پروژه پردیس دانشکده یکی از مهم‌ترین پروژه هاست افزود: در صورتی که دولت مشارکت جدی و قوی تری را در پروژه پردیس داشته باشد، خیرین تا ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر حاضر به سرمایه گذاری هستند.

محتاجی با اشاره به سنددار نشدن پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: همه از اهمیت سند دار شدن پروژه پردیس آگاهیم و نکته قابل توجه دیگر در رابطه با این پروژه، کد اعتباری آن است که متاسفانه تاکنون با توجه به عدم این کد، پردیس در سازمان برنامه و بودجه جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به مشکلات دیگری همچون موضوع آب و راه پروژه پردیس تصریح کرد: در بین تمام مسائل، مساله کد اعتباری موضوعی است که مجمع پاسخی در قبال آن به خیرین ندارد و اگر این موضوع برطرف شود، دغدغه مهم خیرین از سر راه برداشته شده، می‌توان ظرفیت بسیار بالایی را آزاد کرد.

دکتر کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با ارائه توضیحاتی پیرامون پروژه پردیس و بخش‌های مختلف دولتی و خیر ساز آن عنوان کرد: حدود ۱۶ هزار مترمربع از زیر بنای این پروژه توسط خیرین تامین اعتبار می‌شود که از آن می‌توان به ساختمان‌های آموزشی، خوابگاه و سلف سرویس دانشجویی، استادسرا، و ساختمان مرکزی اشاره کرد.

وی افزود: حدود ۴ هزار مترمربع از زیر بنای پروژه مربوط به بخش دولتی است که می توان به پروژه های معاونت بهداشتی، معاونت غذاو دارو و همچنین بهورزی اشاره کرد.

کریمی با بیان اینکه با تکمیل پردیس دانشکده، امکان پذیرش دانشجوی خارجی برای این دانشکده فراهم می‌شود‌ گفت: اگر کد اعتباری پروژه پردیس اخذ شود، با اطمینان خاطر بیشتر می‌توان کار را پیش برد.

در ادامه سایر اعضای مجمع نیز با اشاره به بحث مالیات خواستار عدم ایجاد دلسردی در خیرین شده و هرکدام مسائل مربوط به حوزه و پروژه مد نظر خود را بیان کردند.

تبادار استاندار فارس در این جلسه پس از شنیدن صحبت‌های اعضای مجمع، ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت: شهرستان لارستان از ابعاد مختلف حائز اهمیت است و به همین خاطر سومین سفر را به لارستان آمدم و پروژه‌های بزرگ و گوناگونی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه خیرین لارستانی سرمایه‌های بزرگ اجتماعی هستند گفت: گاهی فرماندار تلاش می‌کند تا یک میلیارد بودجه‌ای را دریافت کند اما من وقتی مراجعه می کنم و پروژه های چندین میلیاردی را می‌بینم، پی می‌برم که کرامت، سخاوت و نوع دوستی که در وجود همه افراد هم نیست در بین لارستانی ها به وفور دیده می شود.

استاندار فارس با بیان اینکه گرچه معامله خیرین با خداست اما ما مسئولان نیز وظائف خود را داریم افزود: اگر ما اعتقاد داریم که این امر خیر باید گسترش یابد، باید به این موضوع کمک کنیم و موجب نگرانی خیرین نشویم.

تبادار با اشاره به رفتارهایی که می‌تواند زمینه و انگیزه را برای خیران در ادامه کار خیر ایجاد کند تصریح کرد: از شورا و شهرداری توقع داریم که خودشان در این راستا همت کنند و موضوعات آن به استانداری منتقل نشود چراکه امکانات شهرداری برای مسائلی از این دست است.

وی با اشاره به موضوع مالیاتی پروژه ها خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم بتوان کدی را تعریف کنند که در طی سال ها کمک کننده باشد و موضوع مالیات را نیز پیگیری می کنیم تا مبادا مسایلی مانند مالیات ۱۰۰ میلیون تومانی برای پروژه ۲ میلیاردی در نظر گرفته شود.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد در ارتباط با انشعابات آب، برق و گاز با دستور استاندار پیگیری شود تا  هم از تبصره ۱۹ و هم جای دیگر موضوع ذکر شده حل شود.

همچنین در ارتباط با سند گفته شد که پیگیری‌های لازم انجام شده و در مراحل نهایی است و در ارتباط با لوله آب تلاش داریم لوله را با هزینه خود شرکت‌ها از زیر پروژه جابجا کنیم.


13 نظر

 1. حسن گفت:

  4

  0

  پس اندر خم یک کوچه ایم ،پس هنوز پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان ردیف اعتباری دولتی نداره !!!!

 2. ناشناس گفت:

  2

  3

  اگر ثروتمندان-خیرین- مالیات خود را بصورت کامل بپردازند و خمس اموالشان را هم بدهند اصولا نیازمندی باقی نمیماند که نیاز به خودنمایی خیرین باشد

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   جانا سخن از زبان ما میگویی

  • محمود گفت:

   0

   0

   در جايي که وظيفه دولت باشه که اين کارها رو به سرانجام برسونه ،ولي خير جور دولت رو ميکشه ،اين سياست حداقل سياست دولت واسه کمبود بودجه و کمک نکردن هستش

 3. محمد ح... گفت:

  3

  0

  ? پیشرفت ۷۱ درصدی بیمارستان ۳۱۰ تخت‌خوابی جهرم

  محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی:

  ?بیمارستان ۳۱۰ تختی جهرم با ۲۴هزارمتربع، پیشرفت فیزیکی ۷۱ درصدی دارد.

  ?برای ساخت این بیمارستان ۱۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

  ?این بیمارستان که از بزرگترین طرح‌های بیمارستانی کشور است براساس پیش‌بینی وزارتخانه و با پیگیری‌های مستمر دکتر رضایی نماینده شهرستان جهرم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
  ____________
  ?اخبار فوری، معتبر و متنوع از جهرم
  در پربازدیدترین کانال خبری فارس

 4. ابراهيم گفت:

  4

  0

  جناب محتاجي ديديم زماني در کسوت فرمانداري محترم لارستان باطلاع مردم رسانيديد که اي مردم خيالتان گراش شهرستان نمي شود و ارام باشيد ،دانشگاه علوم پزشکي مصوب شده است ،اما ديديم که نه تنها علوم پزشکي لارستان دانشگاه نشد بلکه بخش همجوار نيز با تلاش برخي مسوولين لاري شهرستان شد ،اميدوارم اينبار در لباس حمايت از خيرين خوش بدرخشيد و جهت جبران مافات براي ارتقاي علوم پزشکي لارستان به دانشگاه و اختصاص رديف بودجه اي مستقل سازمان برنامه و لودجه جهت تکميل پرديس دانشگاهي تلاش کنيد

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  khod benama Ghod nama

 6. همشهری گفت:

  3

  0

  پس اینجا مسئولین لار چه نقشی داشتن ؟چرا برای لار باید خیر بده ولی جهرم و فسا و … دولت؟
  معلومه از مسئولینمون میشه که دلسوز نیستن و دنبالش نمیرن ؟چون غیربومی هستن ؟

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  جناب محتاجی با عرض معذرت
  مردم اقدامات ناشایست شما را فراموش نمی کنند، لذا توصیه میکنم با این اقدامات سعی بر مقدمه چینی برای انتخابات نداشته باشید

 8. حقیت گفت:

  2

  0

  اصلا تقصیر آقای منصوری نبود شهرستان شدن گراش بعدش قرار بود اوز بشه که گراش شد چه فرقی برای لاریها داره .الانم دیگه تموم شده ولی نماینده از گراش رفت برای ارتقا گراش

 9. عليرضا گفت:

  3

  0

  مسوولين محترم که شاد و خرم کنار استانداري که چند روز ديگه به بازنشستگيش بيشتر نمونده ايستاديد،تا الان پس چکار کرديد اگر جهرم و شهرهاي همجوار چنين خيريني داشتند ،تا الان قطب درماني جنوب کشور بودند و بجاي يک دانشگاه علوم پزشکي چندين دانشگاه علوم پزشکي در شهرستانشان مستقر ميکردند ،

 10. خير لاري گفت:

  3

  0

  فرماندار اسبق اقاي محتاجي يادمون نرفته تو نماز جمعه علنا گفتي بخش همجوار شهرستان نميشه ،علوم پزشکي بعنوان دانشگاه به لار داده شده و منتظر قدمهاي اخر هستيم .،اما ديديم که چه بر سر لارستان امد و با پيگيري عده اي ازمسوولين يگان محترم ويژه چه بر سر ملت لار آورد ،اميدوارم قدمي براي رضاي خدا جهت ارتقاي علوم پزشکي لارستان به دانشگاه برداريد….

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای محتاجی به فکر نماینده شدن هستی.با […] مطمئن باش این اتفاق نخواهد افتاد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان