میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 مارس 2020 ساعت 9:35 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 406 بازدید

خیران برای خرید دستگاه ضدعفونی کننده «فوگر» آتش نشانی را یاری کنند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی لار در گفت و گو با آفتاب لارستان:

خیران برای خرید دستگاه ضدعفونی کننده «فوگر» آتش نشانی را یاری کنند

به گزارش زینب دلام از «آفتاب لارستان»، سعید منشی در گفت و گو با این رسانه در مورد وقفه در گندزدایی شهر اظهار کرد: برای خرید محلول ضدعفونی کننده از ماهشهر تقاضا دادیم اما با توجه به اتفاقاتی که در این شهر افتاد، محلول دیر به دست ما رسید، بعد از آن نیز به دلیل بارندگی ها کار را متوقف کردیم اما از امشب(۱۱ فروردین) این عملیات از سر گرفته می شود.

جاهای پرتردد شهر را بیش از ۷ بار ضدعفونی کرده ایم

وی در مورد برنامه های آینده سازمان آتش نشانی برای گندزدایی گفت: به جرات می توان گفت که تاکنون تمام شهر لار را ضدعفونی کرده ایم و در این راستا نیروهای جهادی نیز زیر با مدیریت این سازمان و با محلول های خریداری شده توسط شهرداری، به ما کمک های بسیاری کرده اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار افزود: در این مدت، جاهای پرتردد همچون پمپ بنزین ها، جایگاه های سوخت، اطراف بازار امام، بازار قیصریه و سایر مکان های پرتردد را بیش از شش، هفت بار ضدعفونی کرده ایم.

برای خرید و تهیه تجهیزات مورد نیاز فقط شهرداری لار با ما همکاری داشته است

منشی با تشکر از شهرداری لار اظهار کرد: تا الآن، شهرداری با قوت پشتیبان ما بوده به گونه ای که هزینه کوچکترین وسیله تا خرید دستگاه های سم پاش را شهرداری به صورت کامل پرداخت کرده و هیچ ارگان دیگری برای خرید تجهیزات با ما همکاری نداشته است.

بیشتر نیروهای آتش نشانی به دلیل نبود ماسک دچار سرفه و تنگی نفس شده اند

وی در مورد کمبود وسایل حفاظتی نیروهای امدادی نیز گفت: در طول مدتی که شهر را گندزدایی می کردیم حتی یک گان، دستکش یا ماسک در اختیار ما قرار نداده اند و در حال حاضر بیشتر نیروهای آتش نشانی به دلیل نبود ماسک و کار کردن مستقیم با پودر آب ژاول دچار سرفه و تنگی نفس شده اند اما باز هم خودشان را ریکاوری می کنند تا کار را ادامه دهند.

وی در این باره افزود: بارها برای ارسال گان، دستکش و ماسک نامه زده ایم و درخواست داده ایم و فقط یک بار از طرف واحد بیماری های واگیر این تجهیزات برای ما ارسال شد و پس از آن قطع شد.

با استفاده از دستگاه فوگر بدون هیچ خطری می توانیم به خانه های مبتلایان به کرونا برویم و آن جا را ضدعفونی کنیم

سعید منشی در مورد کمبودهایی که وجود دارد تصریح کرد: در حال حاضر، فقط نیاز به خرید پنج یا شش دستگاه فوگر داریم که با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده شهرداری بیش از این نمی تواند برای ما تهیه کند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از دستگاه فوگر بدون هیچ آسیب یا خسارتی می توان به خانه های مبتلایان به کرونا برویم و آن جا را ضدعفونی کنیم چون این دستگاه، محلول را به صورت دود در می آورد و به راحتی همه جا را ضدعفونی می کند و اگر پنج یا شش دستگاه فوگر داشته باشیم حتی می توانیم خود بیمارستان را نیز ضدعفونی کنیم.

تیم هایی از نیروهای آتش نشانی و نیروهای جهادی برای گندزدایی شهر تشکیل داده ایم

مسئول سازمان آتش نشانی لار در مورد نیروهایی که در عملیات گندزدایی شهر شرکت کرده اند اظهار کرد: هر ۳۰ نیروی آتش نشانی در این عملیات ها شرکت دارند؛ هر شب، اکیپ های پنج نفره ای تشکیل داده ایم که دو تیم پنج نفره از آتش نشانی هستند و سه تیم نیز متشکل از نیروهای جهادی است که با استفاده از دستگاه و محلولی که در اختیارشان می گذاریم با مدیریت یک پرسنل از آتش نشانی شروع به ضدعفونی نقاط مختلف شهر می کنند.

در حین عملیات گندزدایی، مردم برای نیروها آب، تنقلات و غذا می آوردند

منشی در مورد رفتارها و نظرات مردم گفت: در این چند شب که عملیات گندزدایی را انجام می دادیم، مردم بارها از ما تشکر می کردند و سنگ تمام می گذاشتند به گونه ای که در حین عملیات برای نیروها آب، تنقلات و غذا می آوردند که نشان دهنده معرفت مردم است و ما قدردان شان هستیم.

خیران برای خرید دستگاه فوگر به کمک آتش نشانی بیایند

وی در پایان تصریح کرد: از شهرداری و شورای شهر لار تشکر ویژه دارم که در این مدت هر چیزی را که لازم داشتیم برایمان تهیه کردند و درخواست می کنم که خیران عزیز هم برای خرید دستگاه فوگر به کمک آتش نشانی بیایند.

از مردم تقاضا می کنم که در خانه هایشان بمانند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا می کنم که در خانه هایشان بمانند و سعه صدر داشته باشند تا بتوانیم کرونا را شکست دهیم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان