میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 دسامبر 2016 ساعت 7:17 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,449 بازدید

دانستنی‌هایی درباره مواد غذایی «ارگانیک» و «تراریخته»

image_13950311914066مقاله‌ای از مهندس سمیه پرند *

دانستنی‌هایی درباره مواد غذایی «ارگانیک» و «تراریخته»

امروزه در همه جوامع با گسترش و افزایش نرخ ابتلا به انواع بیماری های مزمن صعب العلاج بالاخص سرطان، تمایل و اقبال عمومی به سمت غذاهای طبیعی و سنتی بسیار بیشتر از پیش شده است. یکی از این دسته مواد غذایی که تقاضا برای آن به شدت افزایش یافته است، مواد غذایی ارگانیک می باشند. اما آیا واقعاً مواد غذایی ارگانیک برای سلامت روح و جسم مفیدتر از سایر غذاها و مواد می‌باشند؟ آیا واقعاً سموم مورد استفاده در کشاورزی و دامپروری و همچنین غذاهای تراریخته (دستکاری شده ژنتیکی) سرطان‌زا هستند؟ در این مقاله بر آن شدیم تا شما را با حقایقی در خصوص مواد غذایی ارگانیک و مزیت‌های سلامت‌بخش آنها آشنا نماییم.

   تعریف مواد غذایی ارگانیک

اصطلاح «ارگانیک» به شیوه تهیه و فرآوری محصولات کشاورزی و دامپروری اطلاق می‌شود. اگرچه ضوابط مربوط به کشاورزی و دامپروری ارگانیک از کشور به کشوری دیگر می‌تواند متفاوت و متغیر باشد، اما در کشور ایران محصولات ارگانیک می بایست بدون استفاده از سموم و آفت‌کش‌های سنتتیک (شیمیایی)، ژن‌های دستکاری شده و کودهای بر پایه مشتقات نفتی و فاضلاب تهیه و فرآوری شوند. در تهیه محصولات دامی ارگانیک نظیر گوشت، شیر و تخم مرغ نیز باید از خوراک ارگانیک استفاده شده باشد و استفاده از هرگونه هورمون و آنتی بیوتیک در تهیه این محصولات مجاز نمی‌باشد.

123

 

   مزایای محصولات غذایی ارگانیک

نحوه رشد و تهیه محصولات غذایی مورد مصرف شما می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی سلامت روانی و روحی شما (از حیث کمک به محیط زیست) داشته باشد. محصولات غذایی ارگانیک اغلب مزایای تغذیه‌ای بیشتری نظیر آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها دارند و همچنین افراد مبتلا به آلرژی و حساسیت‌های غذایی واکنش‌های به مراتب کمتری به این گونه محصولات غذایی نشان می‌دهند. محصولات ارگانیک فاقد باقیمانده سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی می‌باشند: مواد شیمیایی سنتتیک مانند آفت‌کش‌ها و سموم به میزان وسیعی در کاشت و فرآوری محصولات غذایی معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند که باقیمانده آنها وارد بدن مصرف کننده می‌شود و به مرور زمان می‌تواند سلامت مصرف کننده را با تهدید جدی روبرو کند.

محصولات غذایی ارگانیک عاری از ژن‌های دستکاری شده هستند: ساختار DNA در محصولات غذایی تهیه شده حاصل از میکروارگانیسم‌های دستکاری شده به روش ژنتیکی به گونه‌ای که در طبیعت وجود ندارد تغییر کرده است.

%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%d8%aa%d9%87

   محصولات غذایی تراریخته

گیاه «تراریخته» به گیاهی گفته می‌شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق مهندسی ژنتیک تغییر یافته باشد. این تغییر معمولاً با هدف بهبود مقاومت گیاه به برخی از آفات یا بیماری‌های گیاهی و به منظور بهبود عملکرد گیاه و بهره‌وری کشاورز صورت می‌گیرد. غالباً هدف از مهندسی ژنتیک در گیاهان، انتقال یک یا چند ژن به گیاه است که در صورت موفقیت یک ویژگی جدید به گیاه می‌بخشد. این ویژگی جدید معمولاً در گیاهان هم‌خانواده یافت نمی‌شود. به همین دلیل انتقال ژن یا ژن‌های عامل این ویژگی، که گاهی در گیاهان غیر هم‌خانواده یا حتی موجود زنده دیگر مانند یک گونه باکتری موجود است، از طریق روش‌های متداول اصلاح نباتات محقق نخواهد شد. نمونه‌های استفاده از گیاهان تراریخته با صفتی چون مقاومت به یک آفت، بیماری یا خشکی را می‌توان در کشاورزی مدرن یافت.

   مضرات محصولات تراریخته

اگرچه سازمان غذا و دارو آمریکا و همچنین شرکت‌های بیوتکنولوژی مجری طرح‌های تولید محصولات غذایی تراریخته بر ایمن و بی‌خطر بودن محصولات غذایی تراریخته اصرار دارند اما بسیاری از طرفداران و پژوهشگران ایمنی غذایی به این موضوع اشاره می‌کنند که تاکنون هیچ گونه مطالعات بلندمدتی در راستای تأیید ایمنی این گروه محصولات انجام نگرفته است و از سوی دیگر بعضی از مطالعات صورت گرفته بر روی حیوانات حاکی از احتمال بروز آسیب در اندام‌های داخلی، کاهش رشد مغزی و ضخیم شدن دستگاه گوارش می‌باشد. مصرف محصولات غذایی تراریخته با افزایش احتمال بروز حساسیت غذایی و مشکلات گوارشی مرتبط است؛ در حالی که باور عمومی بر این است که که تغییر DNA از یک گیاه یا حیوان می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد؛ این تحقیق است تاکنون بی‌نتیجه ثابت شده است.

* مدیر آزمایشگاه کنترل غذا معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان