میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2020 ساعت 10:10 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 186 بازدید

دانشجویان علوم پزشکی لارستان مطالبه‌گر و بسیار باهوش و پیگیر هستند

معاون آموزشی، تحقیقات، فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان:

دانشجویان علوم پزشکی لارستان مطالبه گر و بسیار باهوش و پیگیر هستند

به گزارش آفتاب لارستان، دکتر زهرا کشتکاران در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه با حضور سرپرست و معاونان دانشکده ی علوم پزشکی لارستان برگزار شد، در مورد ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه اظهار کرد: راه اندازی یک رشته و پیگیری توسعه ی رشته ها از جنبه های مختلف زیرساختی باید دنبال شود؛ ما زمینه ها و تمهیدات لازم را هم طی هماهنگی ای که با شورای مشورتی کلان منطقه ی پنج کشور که مشتمل بر هشت دانشگاه یا دانشکده است و ما عضوش هستیم انجام داده ایم و هم در سامانه ی درخواست رشته ها در شورای گسترش دانشگاه ها وارد کرده ایم و این قضیه را به طور جد هم دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: دنبال شدن این قضیه کمی زمان بر است و ترجیح هم می دهیم که تا زمانی که به یک نقطه ی کاملا مطمئن نرسیده ایم شعاری صحبت نکنیم، به ویژه رشته هایی را در نقشه ی پنج ساله ی کشور در منطقه لارستان دنبال می کنیم تا سرعت ما را برای رسیدن به دانشکده ی سوم و تبدیل به دانشگاه فراهم کند.

معاون آموزشی دانشکده ی علوم پزشکی لارستان افزود: سعی کرده ایم که رشته ها را هوشمندانه انتخاب کنیم که از موازی کاری پیشگیری شود و عدالت محوری و همگرایی در آن باشد چون منابع موجود در کشور (مالی یا انسانی) باید در جای خودش و به جا استفاده شود، تمایلی هم نداریم که به رقابت های ناسالمی بپردازیم که انتهای آن تولید دانشجوها و فارغ التحصیلانی باشد که در آینده بیکار باشند و مازاد بر نیاز کشور تربیت شوند و در واقع، سرمایه ها را هدر دهیم.

دکتر کشتکاران خاطرنشان کرد: بخشی از کارهای ما نیز در زمینه ی خرید تجهیزات و زیرساخت هایی است که برای راه اندازی رشته هاست که این کار هم در حال پیگیری است، جذب نیروی انسانی هم که باید از طریق فراخوان های جذب هیئت علمی یا تعهدات خدمت بگیریم که این کار هم در کنار درخواست رشته ها (چون از ملزوماتش است) دنبال می شود و امیدوار هستم که منجر به این شود که برای همه ی مردم کشور و منطقه نفع و خیر داشته باشد، چون نگاه ما ملی است.

وی در مورد اهمیت ندادن به شان و مطالبات دانشجویی توسط مدیران سابق دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: چون خودتان اشاره می فرمایید مدیریت سابق، شاید از نظر اخلاقی کار درستی نکنم که به قضاوت شخصی بنشینم که حضور ندارد.

معاون آموزشی، تحقیقات، فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: ما دانشجویان مطالبه گری داریم که بسیار باهوش و پیگیر مسائل هستند؛ اجازه دهید بخشی از نواقص را خودم بر گردن بگیرم و بگویم که درست است که در بسیاری از مواقع، ممکن است مطالبات دانشجویی در توان ما نبوده که آن ها را به طور کامل برآورده کنیم، بخشی از آن هم به این موضوع برمی گردد که ما مستثنی از جریانات کل کشور نیستیم، شش هفت ماه است که در یک بحران آموزشی به دلیل کرونا به سر می بریم.

دکتر زهرا کشتکاران خاطرنشان کرد: آموزش و بسیاری از کارهایی که در کنار آموزش است، مسائل فرهنگی و دانشجویی، برآورده شدن نیازهای دانشجویان و مطالبات آن ها تحت الشعاع کرونا قرار گرفته و می گیرد؛ ما هم از کل کشور مستثنی نیستیم و تمام دانشگاه ها اینگونه هستند.

وی تصریح کرد: من با توجه به موقعیتی که دارم و معاون دانشجویی فرهنگی هستم، رسالتم حمایت از دانشجو و درخواست های به حق، منصفانه و دانشجومحور (در حیطه ی حقوق دانشجو) است و امیدوارم از این به بعد بتوانیم رضایت مندی بیشتری را برای دانشجویان و کل مجموعه فراهم کنیم.


2 نظر

 1. اندر حکایت دانشکده بهداشت اوز گفت:

  1

  0

  دانشکده بهداشت شهرستان اوز به عنوان زیر مجموعه علوم پزشکی لارستان بکی از بهترین دانشکده های جنوب فارس در نوع خود است که می بایست تعداد رشته های تحصیلی ان افزایش یابد این دانشکده به همت خیران اوزی ساخته وحمایت میشود جا دارد مسولین هم قدر شناس باشند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  دلتون خوشه معاونی که درهفته فقط یک روز ونیم لار هست چطور میخواد دانشگاه درست کنه قحط الرجاله درلار

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان