میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 می 2019 ساعت 3:45 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 203 بازدید

دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برای ارتقای سلامت گام برمی‌دارد

دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برای ارتقای سلامت گام برمی‌دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع صبح امروز در جشن روز جهانی ماما که در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد با تبریک این روز به دانشجویان مامایی گفت: در اینجا جمع شده‌ایم تا جامعه را نسبت به اهمیت نقش ماما در نظام سلامت کشور، آگاه کرده و این حرفه و شغل مهم را پاس بداریم.

وی ادامه داد: کنفدراسیون جهانی مامایی تا سال ۲۰۱۵ میلادی شعار«جهان امروز، بیش از هر زمان به ماما نیاز دارد» را سرلوحه کار خود قرار داده بود تا آگاهی مردم نسبت به این رشته حیاتی را افزایش داده و ما را نسبت به این شغل مهم و تأثیرگذار بر سلامت جامعه آشناتر کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با بیان این موضوع که ماما نقش مهمی در بهداشت و سلامت جامعه دارد، اظهار کرد: مامایی رشته‌ای کهن است که نقش مهمی در کاهش مرگ و میر و افزایش امید به یک زندگی بهتر در اجتماع دارد و این روز، فرصت مغتنمی است تا به جایگاه والای مامایی در نظام سلامت و بهداشت کشور، نگاهی نو شود.

زارع درباره پیشینه رشته مامایی در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مجری رشته‌های علوم پزشکی و از جمله رشته مامایی، امروز با یک تلاش و حرکت عالمانه برای ارتقای نظام سلامت کشور و منطقه گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: دانشجویان ما در تراز بهترین دانشجویان پیراپزشکی کشور محسوب می‌شوند و دانشگاه آزاد اسلامی لارستان نیز در این رشته از لحاظ داشتن امکانات سخت و نرم‌افزاری در استان منحصر به‌فرد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان درباره استادان این رشته متذکر شد: این واحد دانشگاهی با داشتن استادانی مجرب و دارای سوابق علمی بسیار خوب، در توسعه نظام سلامت در لارستان پیشگام بوده و نقش اساسی در این زمینه ایفا کرده است.

زارع خطاب به دانشجویان مامایی خاطرنشان کرد: امید است با تکیه بر خداوند متعال، الهام از کلام ائمه معصومین(ع) و دستاوردهای علمی خود، در زمینه‌های مختلف جامعه از جمله حوزه پزشکی، بتوانید در تکریم مقام مادر و تحکیم بنیان خانواده، نقش ارزنده‌ای ایفا کرده و برای این دانشگاه و جامعه علمی کشور، افتخار آفرین باشید.

به گزارش آنا، این مراسم باشکوه به همت انجمن علمی مامایی، روابط عمومی و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه اجرا  و  از دانشجویان ممتاز مامایی قدردانی شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان