میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 اکتبر 2020 ساعت 3:16 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 212 بازدید

دانش‌آموز لاری منتخب مجلس شورای دانش‌آموزی کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش چه گفت؟

دانش‌آموز لاری منتخب مجلس شورای دانش‌آموزی کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش چه گفت؟

«نرجس اشرفی» دانش‌آموز لاری منتخب مجلس کشوری در جلسه علنی مجلس شورای دانش آموزی با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیر‌کل آموزش و پرورش استان فارس گفت:

***

بسم الله الرحمن الرحیم

رب الشرح لی صدری و یسر لی امری واحلل عقدة من لسانی یفقهوا قولی

عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه بزرگواران این جمع…

خداوند را شاکرم که به حول و قوه الهی توانستم در این جمع حضور داشته باشم و امیدوارم بتوانم آنچنان که باید؛ ادای دِینی کرده باشم!

جناب اقای حاجی میرزایی… دوستان عزیز… بزرگواران!

به نظر بنده، هرجمعی را بر اساس بازدهی‌ای که دارد، می‌سنجند و خوشبختانه مجلس نهم با کمک ایزد منان و دوستان و همکاران تلاشگرم، ان شاالله مجلس پر باری بوده باشد!

ملاک این صحبت من، سندِ سلامت روان دانش‌آموزان است که با کمک همکاران عزیز تدوین و گردآوری شده که به حمدالله با وجود تمام مشغله‌های تحصیلی و فکری، به بهترین نحو و بادقت فراوان به انجام رسیده و امیدواریم که آنچنان که شایسته است، از ان استفاده شود!

مسئله دوم، مسئله برنامه شاد است… جنـابِ وزیر!

هزینه‌های اینترنت بسیار بالاست و به همین دلیل تقریبا حدود ۶۰ درصد دانش‌آموزان ما به برنامه شاد دسترسی دارند و حدود ۴۰ درصد دانش آموزان ما، با برنامه شاد غریب هستند که متاسفانه در میان این۴۰ درصد، استعدادهای ناب زیادی نهفته است!

مگر غیر از این است که طبق اصل سی‌ام قانون اساسی، تحصیل می‌بایستی رایگان باشد! پس چرا چنین نیست؟!

آقای وزیر!

از ابتدای ورود کووید۱۹ به ایران برنامه شاد راه‌اندازی شده است ولی متاسفانه پس از گذشت زمان نسبتا زیادی، بازدهی خاصی ندارد و اکثریت دانش‌آموزان رضایت خاطر ندارند!

چه زمانی قرار است نواقص این برنامه رفع شود؟

حـال… راهکار بنده این است که تدابیری که اندیشه می‌شود، به عمل ختم شود! ما باید از اندیشه به عمل برسیم! برای مناطق محروم و برای دبیران و معلمان این مناطق، لطفا شرایط ویژه و امکانات رفاهی و مالی خاصی در نظر بگیرید تا دانش آموزان ما از حـقِ مسلم خود، تحــصیل؛ محروم نشوند.

آقای وزیر!

همین افرادی که از عدالت اجتماعی صحبت می‌کنیم… نه تنها عدالت اجتماعی… بلکه در هر حیطه‌ای، اگر هرکسی در هر پُست و مقام و درجه‌ای که باشد،کار خود را به بهترین نحو انجام دهد، دیگر جای هیچ خطا و اشتباهی باقی نخواهد ماند! متاسفانه گاها مسئولین ما از قرارهای فراوان دم می‌زنند ولی در جای خود فرار می‌کنند! پس چه زمانی قرار است ریشهٔ این فساد خشکیده شود! گاها آدمی باید در وجود خود به دنبال وجدان بگردد! به دنبال خدایی باشد که از آن غافل شده است! اگر ما واقعا ملت امام حسین هستیم، پس باید این مهم را اثبات کنیم. اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا…

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته…

نرجس اشرفی/ نماینده نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان