میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 ژوئن 2015 ساعت 1:07 ق.ظ سرویس:گفتگو 37 دیدگاه 15,717 بازدید

درآمد شهرداري لار در سال گذشته به بيش از ۲۱ ميليارد تومان رسيد

IMG_17q51گفت و گو با محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار

درآمد شهرداري لار در سال گذشته به بيش از ۲۱ ميليارد تومان رسيد

اگر موافق باشيد گفت و گو را از برنامه هاي نوروزي شهرداري لار آغاز كنيم؛ امسال گويا رويه ساليان قبل را تغيير داديد و غير از اقدامات معمول مثل آماده سازي شهر و راه اندازي كمپ مهمانان نوروزي و غيره، برنامه خاص و بزرگي ديده نشد و فقط در برنامه هاي نوروزي باغ نشاط با گروه هاي ديگر همكاري كرديد. اگر اين موضوع را تاييد مي كنيد دليلش را بفرماييد.

درست است. با توجه به عنوان سال كه همدلي و همزباني دولت و ملت است و با توجه به توصيه مديريت ارشد شهرستان مبني بر تمركز و مشاركت در كارهاي فرهنگي و نظر به تعامل كامل شهرداري با ادارات و گروه ها و تشكل هاي مردمي به توافق رسيديم هزينه هايي كه مي خواهيم انجام دهيم در يك جا انجام شود و مكان مورد نظر باغ نشاط بود كه زحمات زيادي آنجا كشيده شد و شهرداري هم در كنار اداره ميراث فرهنگي و تشكل لارستان بيدار بود و تا حد امكان همكاري كرديم. در كل رويه شهرداري لار اجتناب از پراكنده كاري و صرف هزينه زياد و مشاركت با ديگر نهادها است.

خودتان هم در برنامه هاي باغ نشاط شركت كرديد؟ اين برنامه ها را چقدر ضروري مي دانيد؟

باتوجه به برآوردي كه از نظر مردم داشتم و خودم نيز حداقل سه شب در آنجا حضور داشتم مردم بسيار راضي بودند. بيشتر فعاليتها هم كه خودجوش و از طرف مردم بود. ان شالله بشود در سال هاي آتي در نقاط ديگر و به خصوص همين باغ نشاط برنامه هاي خوبي برگزار كنيم.

در ايام نوروز امسال مثل سال هاي قبل تعداد زيادي از مهمانان وارد لار شدند. آيا رضايت سنجي خاصي از آنها در زمان حضور و اقامتشان در لار انجام شده است؟

در اين باره كار خيلي دقيقي انجام نشده و من اطلاع كاملي ندارم و گزارشي هم دريافت نكرده ام.

كلا در اين ايام شهرداري چه اقداماتي كرد؟

شهرداري دو ماه قبل از سال جديد ستاد تسهيلات نورزي خود را و حتي قبل از راه اندازي ستاد تسهيلات سفر فرمانداري، تشكيل داد. در اين ستاد كه متشكل از مسئولان واحدهاي اجرايي و عملياتي بود برنامه ريزي هايي شد. كارهاي امور شهر، زيباسازي، روابط عمومي، واحدهاي موتوري و غيره مشخص شد و واحدهاي مختلف وظايفشان را انجام دادند. نظافت معابر و سرويس هاي بهداشتي به صورت روزانه، خريد و نصب گلدان هاي تزئيني در سطح شهر، نصب بنرهاي مسيريابي و نقشه بزرگ لار و خوش آمدگويي، مراسم استقبال از مهمانان نوروزي با اهداي بسته هاي فرهنگي شكيل شامل پرچم عزا، دفترچه يادداشت، خودكار، تقويم، سجاده و نقشه شهر، آماده سازي كمپ ها، راه اندازي كمپ امدادرساني و آتشنشاني كنار ميدان امام حسين (ع) كه در چندين ماموريت هم شركت كردند و غيره.

IMG_1682برويم سراغ بحث بودجه؛ بودجه سال قبل را اگر اشتباه نكنم در ابتداي سال بيش از ۱۶ ميليارد تومان پيش بيني كرده بوديد؛ اين بودجه در پايان سال ۹۳ محقق شد؟

خوشبختانه با اعتماد و همكاري مردم درآمد سال ۹۳ شهرداري لار بسيار بيشتر از مبلغ پيش بيني شد و به بيش از ۲۱ ميليارد تومان رسيد.

اين افزايش درآمد به دليل پرداخت تعهدات مردم به شهرداري بود يا درآمدزايي ديگري هم داشته ايد؟

به هر حال مردم خيلي تاثيرگذارند و ما مديون آنهاييم و اگر مردم را نداشته باشيم بايد شهرداري را تعطيل كنيم. مردم هم خوشبختانه به شهرداري اعتماد كرده اند و سرمايه گذاري مي كنند و تعهدات را مي پردازند.

بودجه سال ۹۴ را چقدر پيش بيني و مصوب كرده ايد؟

چيزي كه شهرداري مصوب كرده است دقيقا ۲۸ ميليارد و ۶۵۷ ميليون و ۹۰۰ هزار تومان است. اين بودجه به شورا رفت و تصويب شد و به استانداري رفته و به محض ابلاغ استانداري كارهاي عمراني خود را آغاز مي كنيم.

چند درصد اين بودجه براي بخش هاي عمراني است؟

حدود ۶۹ درصد عمراني است و ۳۱ درصد هزينه هاي جاري را پوشش مي دهد.

اين مبلغ بودجه را تا چه حد واقع بينانه مي دانيد؟

ان شاا.. و با توكل بر خدا محقق مي شود.

رونق ساخت و ساز در لار چگونه است؟ سال قبل چطور بود و پيش بيني تان از سال جديد چيست؟

ساخت و ساز در سال ۹۳ در بعضي از شهرها كمتر بوده اما در آمار ما چيزي كم نشده و ساخت و ساز معمول را داشته ايم. در سال جديد هم اميدواريم اين رونق وجود داشته باشد.

افزايش بودجه سال ۹۴ تا بيش از ۲۸ ميليارد توماني كه اشاره كرديد به دليل گران تر كردن خدمات شهرداري است يا برآورد افزايش ساخت و ساز را مي كنيد يا دلايل ديگري دارد؟

همانطور كه مستحضريد عوارض شهرداري بر اساس قيمت منطقه اي محاسبه مي شود. قيمت منطقه اي هم معمولا به صورت ساليانه و به صورت معقولي افزايش مي يابد. بودجه ۹۴ را همچنين بر اساس پروژه هايي كه تعريف كرده ايم و ديگر پروژه هاي مشاركتي برآورد كرده ايم.

چقدر توانسته ايد در اين مدت رضايت سرمايه گذاران را جلب كنيد؟

در اين مدتِ يك سال و اندي كه بنده شهردار هستم اغلب سرمايه گذاراني كه آمده اند ناراضي نبوده اند و معمولا به توافق رسيده ايم. هرچند يك سري محدوديتهاي اداري وجود دارد كه دست شهرداري نيست مثلا زميني پيشنهاد شده كه بايستي تغيير كاربري دهد و برود كميسيون ماده پنج اما در كارهاي مربوط به شهرداري، اين مجموعه تمام همكاري هاي لازم را با عزيزان سرمايه گذار انجام داده و خواهد داد. مثلا پرونده هايي بوده كه طي دوره هاي قبل حل نشده و توانسته ايم با برنامه ريزي اكثر آنها را حل و فصل كنيم.

آقاي شهردار! خدمات شهرداري در سال ۹۴ چند درصد گران شده؟ مثلا تعدادي از شهروندان نسبت به افزايش مبلغ نوسازي انتقاداتي داشتند.

ببينيد؛ مبلغ مربوط به نوسازي فرمول خاصي دارد و در سراسر كشور با اين فرمول محاسبه مي شود. الان هم همكار ما در اين بخش متخصص است و بر اساس واقعيت ها حساب مي كند.

خُب بالاخره اين مبالغ در سال جديد چند درصد افزايش داشته است؟

بر اساس قيمت منطقه اي است كه از اداره دارايي به ما ارائه مي شود.

افزايش مبلغ خدمات شهرداري مثل شمشير دو دم است يعني از يك طرف باعث افزايش درآمدهاي شهرداري و به تبع آن ارائه خدمات بهتر به مردم مي شود و از طرفي اين گراني سبب مي شود كه استقبال مردم به سمت ساخت و ساز كم شود كه خود باعث كاهش درآمدهاي شهرداري مي شود؛ موافقيد؟

اتفاقا من رصد كرده ام و هيچگاه سابقه نداشته مردم به اندازه همين سال ۹۴ براي پرداخت تعهدات خود پيش قدم شوند. اين موضوع يعني استقبال مردم در روزهاي اوليه سال به حدي بود كه باعث تعجب همه ما گرديد.

البته شايد اين موضوع يعني عجله مردم براي پرداخت تعهدات به نگراني آنها از جهش قيمت ها از مصالح ساختماني گرفته تا دستمزد كارگر و… هم بر گردد لذا ترجيح مي دهند كارهاي خود را در همان روزهاي آغازين سال انجام دهند؛ سوال بعدي من درباره بيمه است؛ در مورد هزينه بيمه كارگران ساختماني ديديم كه در ماه هاي پاياني سال به يكباره بسيار كم شد. اين كار براي تشويق مردم به ساخت و ساز بود يا دليل ديگري داشت؟

بله از آن زمان به بعد مبلغ بيمه به اندازه ۱۵ درصد عوارض زيربنا محاسبه مي شود كه خيلي كمتر از قبل مي شود.

اين تصميم موقتي است يا دائمي؟

خير دائمي است؛ اين تصميم براي كل كشور گرفته شد و دليلش هم احتمالا نارضايتي و اعتراضات مردمي بود كه هزينه زيادي را بايد مي پرداختند.

اگر موافق باشيد برويم سراغ برنامه هاي آتي شهرداري لار؛ آقاي شهردار ما سال گذشته نيز با شما گفت و گو كرديم و برنامه هاي سال ۹۳ را از شما پرسيديم. خيلي از آن برنامه ها خوشبختانه انجام شد مثل روكش آسفالت خيابان هاي اصلي، بهسازي خيابان پارك شهر، خيابان روبروي هتل كوثر، ميدان صحبت، باغ ملي و… اما تعدادي از وعده ها نيز انجام نشد. در ادامه من به تعدادي از آنها اشاره مي كنم و بفرماييد در چه مراحلي هستند؟

ساختمان جديد شهرداري: كارهاي اداري آن زمان مي برد مثل تاييد نقشه ها توسط استانداري و غيره. همين چند روز گذشته نقشه هاي اين پروژه آماده شد، اعتبار كافي هم داريم كه ان شاا.. در سال ۹۴ انجام مي گيرد.

ترمينال: از حدود شش ماه قبل با يك سرمايه گذار رايزني كرده ايم و قرار شد ساخت آن در سال جديد انجام شود.

پارك محمدي: يك سري از نقشه هاي اين پارك را به شورا فرستاديم و ايراداتي گرفتند و نزديك چهار ماه روي نقشه كار شد و ان شاا.. ساخت اين پارك را هم در سال جديد شروع مي كنيم.

مرمت خانه محمودي؛ اين مورد البته نه تنها سال قبل كه سال هاي سال است شهرداران مختلف وعده مي دهند! متولي اين كار ميراث فرهنگي است و قرار شده بود ۱۰۰ ميليون تومان شهرداري اختصاص دهد و اداره ميراث هم مشاركت كند. مرمت اين خانه شروع شده است اما تمام نشده است. مستحضر هستيد كه ما به اندازه بودجه مصوب مي توانيم به اين پروژه ها كمك كنيم. مرمت اين بنا هم هزينه ميلياردي مي خواهد.

واقعا هزينه مرمت يك خانه كوچك تاريخي ميلياردي است؟!

بله.

سردر ورودي لار: نقشه اين سردر آماده شده و ان شاا.. در همين سال انجام مي شود.

ورودي شهر از سمت جهرم: ما الان تعداد زيادي گُل آنجا كاشته ايم و به زودي چندين نخل هم مي كاريم. در مورد خيابان ورودي هم مبلغي در بودجه پيش بيني شده و حتما بحث تعريض آن را پيگيري مي كنيم. البته قرار است طرح ايجاد يك رشته خيابان ديگر هم كارشناسي شود. اما درخصوص زيباسازي بدنه ورودي شهر و تعريض خيابانِ فعلي، حتما در اين سال انجام مي شود.

زيباسازي بدنه يعني چه؟

بايد تصميم گيري شود؛ مثلا مي شود ديوارنگاري كرد، بولوار كشيد و غيره.

ميدان بار شهرقديم: با توجه به قرار گرفتن در بافت تاريخي شهر يك سري اقدامات انجام شده و فراخواني به مهندسان شهرساز داده ايم.

IMG_1651پس هنوز تصميمي گرفته نشده! آقاي شهردار پس جاي اين انتقاد از مديريت شهري محفوظ است كه چرا اين تصميمات اينقدر كُند انجام مي شود؟! ما سال قبل اين پرسش را از شما كرديم و شما مشابه همين جواب را داديد!

با توجه به اينكه مركز شهر است شهرداري بايد حداكثر استفاده را بكند و يك طرح كاملا كارشناسانه تهيه گردد. پاركينگ، مجتمع فرهنگي مذهبي و غيره جزو طرح هاي پيشنهادي است. ضمن اينكه هنوز با چند نفر از كسبه نيز توافق انجام نشده است.

بولوار فرودگاه: ما سال قبل خواستيم اين بولوار را خيلي ساده بهسازي كنيم مثل رنگ آميزي و كاشت درخت كه بحث ورود خيّر يعني موسسه هاشمي زاده مطرح شد. اين بولوار بيش از يك ميليارد تومان هزينه مي برد و آقاي هاشمي زاده مبلغ ۱۵۰ ميليون تومان كمك كردند و ما هم تصميم گرفتيم آن را به نام مرحوم هاشمي زاده نامگذاري كنيم. اِلِمان اين بولوار آماده است و طي چند روز آينده نصب مي شود و در بودجه سال جديد هم ۳۰۰ ميليون اختصاص داده ايم.

پاركينگ براي شهرجديد: پاركينگ براي شهرجديد بسيار ضروري است. رايزني هاي متعددي كرده ايم. منتظر زمين و مكان مناسبي هستيم. يك سري توافقات اوليه با برخي ادارات هم كرده ايم كه ان شاا.. وقتي قطعي شد به اطلاع همه خواهيم رساند.

خريد تجهيزات و ماشين آلاتي مثل بيل مكانيكي و بالابر آتشنشاني: ما پارسال فقط يك دستگاه باكت يا به اصطلاح ميني لودر خريديم. در زمينه خريد ماشين آلات يك سري قول هايي هم از مركز دادند و بعد گفتند فقط براي شهرهاي زير ۵۰ هزار نفر است و اگر امسال دادند كه چه خوب و اگر نه، خودمان تهيه مي كنيم. ستاد بحران و حوادث غيرمترقبه در شهرستان هست و يك سري مكاتبات از طرف اين ستاد انجام شده است. همچنين قرار است طي روزهاي آينده يك ماشين جديد نيز براي آتشنشاني خريداري كنيم.

از گذشته تاكنون بحث ارتقاي آتشنشاني به سازمان همچنين ميادين ميوه و تره بار و آرامستان ها مطرح شده است. آيا اين امكان براي زيرمجموعه هاي شما فراهم است؟

در مورد سازمان آتشنشاني كه ۹۰ درصد كارها انجام گرفته و با سازمان شهرداري ها مكاتبات لازم را انجام داده ايم. مانع اصلي جمعيت زير ۱۰۰ هزار نفر شهر است كه ما البته توضيح داده ايم كه به شعاع ۱۰۰ كيلومتري شهر لار عليرغم اينكه وظيفه نداريم خدمات مي دهيم. قول مساعد داده اند و اميدوارم انجام شود.

كشتارگاه صنعتي به كجا رسيد؟ مشكل آن فقط زمين است و ان شاا.. با حل شدن اين مشكل ساخت آن انجام مي شود.

اگر موافق باشيد به سراغ برنامه هاي آتي شهرداري لار برويم. غير از پروژه هايي كه از قبل مانده اند و شما نيز به تعدادي از آنها اشاره كرديد چه پروژه و طرح جديدي در سال ۹۴ انجام خواهد شد؟

طرح جامع و تفصيلي شهر پس از سال ها، امسال اعلام مي شود. طرح تملك اراضي و املاك مختلف براي تعريض و بهسازي خيابان هاي متعدد شهر، طرح هاي مطالعاتي متعدد براي دفع آب هاي اصلي و مسيل ها، روكش كردن آسفالت خيابان هاي اصلي، احداث پارك بانوان در انتهاي پارك شهر، ساخت فاز اول ساختمان شهرداري، طرح بهسازي و پياده رو سازي خيابان هاي اصلي شهر، احداث و تكميل پل رودخانه و معابر شهري، جابجايي ساختمان آتشنشاني شهرقديم به بولوار پرواز، خريد ماشين آلات آتشنشاني، ايجاد كمربند سبز و درختكاري، احداث چند پارك محله اي، احداث پارك كوهپايه در دامنه قلعه اژدهاپيكر، احداث بوستان محمدي، بهسازي و مرمت سابات معتمد و دهنشير جنب بازار قيصريه و قدمگاه و بركه حاج غلامرضا، محوطه سازي دارالرحمه، ترمينال مسافربري و غيره.

جناب شهردار سياستگذاري و راهبرد شهرداري لار چيست؟ شما براي خروج از روزمرگي چه افق بلندي را براي شهر لار در نظر گرفته ايد؟ جناب قنبرنژاد ببينيد روكش آسفالت خيلي مهم است اما به نظر شما مثلا شهرداران شهرهايي مثل كاشان و يزد و… كه نمونه هاي مثال زدني شهر زيبا و زنده هستند و توانسته اند توريسم داخلي و خارجي داشته باشند با انجام همين امور روزمره به اين جايگاه رسيده اند؟

ببينيد لارستان واقعا پتانسيل زيادي دارد. هر وقت افرادي از مركز و وزارتخانه ها مي آيند وقتي از بافت تاريخي لار بازديد مي كنند شوكه مي شوند از اينكه لار اينهمه پتانسيل دارد اما تاكنون اقدام مناسبي انجام نشده است. هرچند وظيفه ذاتي شهرداري اين نيست اما من دوست دارم در چهارچوب مقررات همكاري كنم. اما ما بر اساس بودجه و محدوديتهاي آن مي تواينم همكاري كنيم؛ مثلا مي توانيم خانه هاي تاريخي را تملك كنيم.

جناب شهردار! آيا راهبردي در اين زمينه داريد؟

بايد همه از جمله فرماندار و نماينده و ميراث و… اتاق فكري داشته باشند و برنامه ريزي كنند و فكر كنند كه چه كنيم كه لار به جايگاه اصلي خودش برسد. خيلي از شهرها آرزو دارند يك خانه مثل محمودي، فرشادي، خندگ، بيگلر و.. داشته باشند. اما اين راهبردي كه مي فرماييد مستلزم مديريت شهرستاني است.

در مورد بهبود كيفيت زندگي و ارتقاي استاندارد زندگي شهروندان هم برنامه اي داريد؟

واقعا لار تفرجگاهي ندارد و بايد تلاش بيشتري كنيم. همانطور كه گفتم ساخت پارك شهر و پارك محمدي را ان شاا.. شروع خواهيم كرد. در ورودي شهر هم سعي خواهيم كرد با مشاركت بخش خصوصي طرح مطالعاتي احداث شهربازي هشت هكتاري را شروع كنيم. همين جا از سرمايه گذاران نيز خواهش مي كنم در اين بخش يعني رفاهيات مردم سرمايه گذاري كنند و شهرداري هم حتما هر همكاري لازم باشد انجام مي دهد.

همچنين در اين زمينه تلاش مي كنيم با شهرداران برتر كشور و كلان شهرها ديدار و گفت و گو كنيم. برگزاري نشست هاي متعدد خبري با اصحاب رسانه براي استفاده از پيشنهادات مختلف، ايجاد تريبون هاي آزاد در دانشگاه ها و سطح شهر و غيره نيز از ديگر برنامه هاي شهرداري لار است.

براي بهبود وضعيت ساخت و ساز هم برنامه اي داريد؟

اتفاقا در بحث ساختمان يك فرد متخصص را مسئول ساختمان كرده ايم و اين بخش را با نيروهاي جوان و متخصص تقويت كرده ايم و نظارت دايم بر ساختمان ها دارند.

در بحث اداري شهرداري اما همچنان اغلب مراجعه كنندگان رضايت كاملي ندارند و بعضا با بي نظمي اداري، پاسخگويي كند و عدم شفافيت مواجه مي شوند. موافقيد؟

تك تك اين موضوعات را بايد مجزا بررسي كنيم. ببينيد در شهرداري چون اغلب بايد مبالغي پرداخت كنند و در بعضي از موارد مثل عوارض هم ما نمي توانيم تخفيفي بدهيم و وقتي با جواب منفي ما مواجه مي شود ناراضي مي شوند. البته معتقدم خود ساختمان قديمي شهرداري و زير و بالا شدن شهروندان هم باعث نارضايتي است و اگر ساختمان جديد احداث شود شايد اين نارضايتي كمتر شود ولي در جمع بندي من از كارمندانم راضي هستم.

آقاي شهردار چند مورد متفرقه را مطرح مي كنم و لطفا توضيحات خود را بفرماييد. ساختمان پليس راه لار-جهرم كه با هزينه شهرداري و از جيب مردم ساخته شد سالهاست كه رها شده است. جريان اين ساختمان چيست؟

در زمان شهرداران قبل، مسئولان شهرستان مصوبه اي كرده بودند و عليرغم اينكه وظيفه شهرداري هم نبوده اعتباراتي هزينه شده بود و ما هم تكميل كرديم و نامه زديم كه بيايند تحويل بگيرند. جواب دادند بايد ديواركشي و محوطه سازي هم انجام شود. ما هم گفتيم وظيفه ما نبوده و نيست و بايد مقداري هم خودتان هزينه كنيد؛ ضمن اينكه اين ساختمان الان قابل استفاده است و ديواركشي ضرورت زيادي ندارد. ما الان يك سال است كه حتي نگهبان آنجا را هم تامين كرده ايم.

تاكنون چقدر در اين ساختمان هزينه كرده ايد؟

نزديك ۱۹۰ ميليون تومان.

مورد بعدي مسير آب كنار پارك حاشيه شهرجديد است كه معمولا پس از بارندگي ها باعث آبگرفتگي زمين هاي اطراف مي شود. در اين مورد اقدامي كرده ايد؟

اين مسير بايد از سمت خور درست شود و ما در محدوده خودمان لايروبي كرده ايم و بقيه با شهردراي خور است.

اما اين مشكل همچنان براي شهروندان لار هم وجود دارد؟

درست است و ما حتما سعي مي كنيم با مشاركت شورا و شهرداري خور اين مشكل بزرگ و جدي را حل كنيم.

تعاوني مسكن شهرداري و پروژه جديد آن گويي با حواشي مواجه شده؛ درست است؟

اين تعاوني ربطي به شهرداري ندارد و متعلق به بخش خصوصي است؛ البته شهرداري در قالب مشاركت همكاري خواهد كرد مثل بقيه تعاوني ها. چند وقت پيش نامه اي مبني بر ممنوعيت ساخت و ساز در آن محدوده از طرف راه و شهرسازي آمد كه البته منظورشان ساخت و سازهاي ديگر است نه جايي كه اين تعاوني شروع كرده و تسطيح نموده است.

در مورد تغيير عنوان باغ ملي به باغ فدك نيز حواشي ايجاد شده بود؛ بالاخره نام اين باغ چيست؟

طبق آخرين مصوبه شورا باغ ملي بايد به «باغ فدك» تغيير نام يابد.

آقاي شهردار مي توانم نظر شخص شما را درباره تغيير عناوين اماكن شهري و از جمله همين باغ ملي بپرسم؟

سوال سخت مي پرسيد (با خنده)! به نظر من بهتر بود كارشناسي بيشتري انجام مي شد. بي شك ما هرچه داريم از ائمه اطهار و حضرت زهراء داريم و جا داشت مكان و پارك بهتر و مناسبتري را با اين عنوان نامگذاري مي كرديم. ولي به هر حال نظر شورا اين بوده و ما وظيفه مان انجام مصوبات آنهاست.

آقاي شهردار به عنوان پرسش پاياني به رابطه شما و شورا مي پردازيم. بي تعارف و شفاف بفرماييد رابطه شورا و شهردار به اصطلاح در چه فازي قرار دارد؟

فعلا كه مشكلي نداشته ايم. گاهي هم كه بحث كاري و اختلاف نظري پيش مي آيد كاملا عادي است. موضوع اين است كه تمام كارهاي شهرداري لار شفاف است.

ظاهرا برخي حواشي ها با همكاري شما با تشكل ها و گروه هاي مردمي ايجاد شده است و يكي از آنها همكاري شما با تشكل لارستان بيدار در برنامه هاي نوروزي باغ نشاط است. اين موضوع را تاييد مي كنيد؟

ببينيد؛ بنده شخصا معتقدم در جهت توسعه و پيشرفت شهر بايد با تمام گروه ها و جناح ها همكاري كنم و در اين زمينه اصلا ملاحظه خاصي ندارم و تحت تاثير فشارها قرار نمي گيرم. بارها گفته ام دلبستگي زيادي نيز به اين جايگاه ندارم؛ من كارمند رسمي شهرداري هستم و در جايگاه هاي ديگر هم مي توانم به مردم خدمت كنم.

*اين گفت و گو پيش از اين در شماره نهم نشريه «بشارت نو» درج شده است.


37 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اين مصاحبه رو قبلا در نشريه خواندم. واقعا از زحمات شهردار محترم و دلسوز قدرداني مي كنم. اميدوارم در ماه هاي بعد آسفالت خيابان هاي فرعي شهر را هم در دستور كار خود قرار دهند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اسفالت اسفالت – بی خیال حاجی

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اقا یا خانم عزیز ما هنوز تو بدیهیات موندیم. شاید شما در شهرجدید یا هر جای خوب دیگه ای زنتدگی میکنی ولی خیلی از محلات و خیابانها هنوز اسفالت نشده. منجمله کوچه پدری بنده در شهرقدیم. خیلی جاها هنوز اسشفالت نشده. همین است دیگر باید اسشفالت کنند … خیلی های دیگه هم مونده

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این همه مدیر و متخصص بودند اما ….!
  شورای شهر باید پاسخ گوی انتخاب خود باشد ، ۲۱ میلیارد و …. چگونه مدیریت گردید؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  شهرداری کار کرده در طول یک سال.
  اما!!! کار خاصی نکرده کارهای که باید انجام میشد
  اتفاق خاصی هیچ وقت نیافتاده

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهش میکنم در مورد دارالرحمه جدید خبر تهیه کنید که حداقل مسولین شاید چشم و گوش باز کردن
  اونم مردم لار !

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ترمینال و پارک کوهپایه در دامنه قلعه اژدها پیکر فکر کنم هیچوقت ساخته نخواهد شد چون از زمانی که من یادم میاد تمام شهردارن حرفش رو زدن ولی عمل نه و بنظرم اینبار هم همون آش و همون کاسه ست.باور ندارید..حالا خواهیم دید..

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  از قدیم گفتن مرد و قولش..تو این مصاحبه شهردار محترم قولهای زیادی دادن و گفتن که حتما امسال عملی میشه..حالا ما منتظریم تا عملی بشه..البته خدا کنه پایان سال بهانه تراشی نکنه که بدلیل کمبود بودجه و فلان مشکل و غیره نتونستیم انجام بدیم انشالله سال دیگه که گوش مردم از این حرفا پره..اگه نمیشه انجام داد از همین حالا بگید و بیخودی مردم رو دلخوش نکنید..

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  به قول شهردار لار اصلا تفرجگاهی نداره..خب شما که میدونید و قدرت هم دستتونه ..این گوی و این میدان..خداروشکر شکر مشکل بودجه هم که ندارید..

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  شهر بازی هشت هکتاریو خوب اومدی..شما همین پارک شهر رو زیباسازی و سرو سامون بدید شهر بازی هشت هکتاری پیشکش…

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدواریم در زمان شهرداری شما تحولی واقعی و چشمگیر در لار ایجاد شود مانند آقای محبی که واقعا تحولی در لار ایجاد کردند..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مرد مومن دو سال از از تصدي شهردار گذشته! ابراز اميدواري نكن اخوي حق خواهي كن

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقاي شهردار بياييد با خودمون شهرمون مردمون صادق باشيم دوسال فرصتي بود كه از دست رفت ، پارك محله امان طراحي شده اما بيشتر از يكساله احرا نكرديد با ما صادق باشيد پارك كنار كميته امداد سابق رو عرض ميكنم
  حتما ساخت پارك محمدي هم تنها در حرف خواهد ماند

 11. طرفدار لار گفت:

  0

  0

  شهرداری وشورا انصافا طی این دوسال کار کرده اند وچهره شهر تا حدودی عوض شده است احتمالا امسال پروژه های بزرگتری شاهد هستیم فقط از شهرداری وشورا تقاضا اریم خودرا وارد حاشیه نکنید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ممكنه چند نمونه از كارهايي كه باعث شده چهره شهر عوض شود رو نام ببريد!

 12. علی گفت:

  0

  0

  ممنون از شهردار محترم

  خواهش می کنم بحث پارک و فضای تفریحی که در خور لارستان باشد و باعث جذب از شهرستان های اطراف شود را پیگیری کنید , پارکی خاص و زیبا .

  جناب شهردار , مالیات رو به مدت طولانی بردارید تا سرمایه گذار از لحاظ اقتصادی توجیه باشد و پا پیش بگذارد .

  با تشکر

 13. 0

  0

  باسلام، خدمت تمام عزيزان ،بحران اب بحران جهاني،ايا اب انبارهاي كه با دست پينه بستن مردم در استانهاي جنوبي بخصوص لارستان، قبلا پر مي شد ومردم در بهار وتابستان وحتي پاييز،از ان استفاده مي كردنند ، امروزهم مانند گذشته اب باران درانها مي رود وپر مي شود، تغيير اقليم وگرم شدن كره زمين، و نداشتن مديريت پايدار در گذشته مسبب اين فاجعه است،وب سايت( از اب تا زندگي) بحران اب و غذا، نگاهي به جهان از منظر علوم وتكنولوژي از سيد محمود جعفري اداره كل منابع طبيعي فارس ، جهادگران قديم، كلبه دانش. در گوگل جستجو كنييد، براي بالا بردن دانش توسعه پايدار. md- jafari44.blogfa.com از توجه شما سپاسگذاري مي شود. سيد محمود جعفري گويمي، فرزند حاج سيد رضا ،از اولاد امام جعفرصادق (ع)

 14. هادی گفت:

  0

  0

  توجه: در جهرم طی یک اقدامی عجیب تمام تابلوهای داخل شهر وفلکه هاکه شهرهای همجوار را نشان می داد پایین اورده شد وبجای نام لارستان نام بندر عباس نوشته ودوباره نصب شدند.والان نامهای روی تابلوها عبارتند از شیراز-قیر-بندرعباس

 15. عبدالرضا.. گفت:

  0

  0

  مسير اب كنار پارك حاشيه بايد درست كار بشه اخه اقاي شهردار با يك بارون وجمع شدن اب در رودخانه دردسر عجيبي كشيده ميشه مردم اذيت ميشن اگه بارون شديد باشه ديگه جوابگونيست….هشدار….

 16. شهرجدیدیِ دیروز،شهرقدیمیِ امروز گفت:

  0

  0

  سلام
  لبه گذاری،آسفالت،گازکشیِ شهرک بوستان چه میشود؟
  البته اگر بدانند شهرک بوستان کجا واقع شده…

 17. لاری گفت:

  0

  0

  احیا اب انبار جهت اب شرب شروندان باتوجه به خشکسالی های اخیر باید به جد در دستور کار شهرداری قرار گیرد . و همچنین باید اب انبارهای جدیدی در مسیر رودحانه های فصلی لار ساخته شود . هرچه سریعتر بهتر (( بحران اّب جدی است)) انرا شوخی نگیریم . ممنون

 18. عليرضا گفت:

  0

  0

  با سلام
  حرف همه دوستان عزيز محترم
  ولي همه شما خوب ميدانيد كه اقاي قنبرنژاد از همه شهردارهاي قبل بهتر بوده و به فكر شهر و مردم شهر ميباشد
  من با شهردارهاي قبلي هم تماس از طريق دنياي مجازي داشته ام و يكي از انها كه هيچ وقت حرفش ازيادم نميرود اين بود
  من از ايشان پرسيدم اين همه سفر به دبي ميكنيد چه براي شهر ما اورده ايد جز چند تابلو كه ان هم در يك لوار قرار داريد براي تبليغات (روبروي پارك حاشيه)
  و ايشان ه من جوا دادن هر وقت امدم و از شما پول برداشتم ديگر حرف برن .يكي نيست همين عوارض و نوسازي و ….. پ از جيب جه كسايي وارد شهرداري ميشود واقعا براي انها متاسفم
  لطفا در مورد شهردار شهر خوب خودمان انصاف داشته باشيم و با كمك هم و همفكري با او و همه مسئولين؛ شهري خوب و زيبا داشته باشيم و بسازيم
  به ياري خدا
  موفق باشيد

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  باسلام
  باتشکراززحمات شهرداری وشورای شهر
  چندنکته:
  خیابان سی متری هلال احمر وسی متری گراش اگر بلوار روی جداول به اندازه دو متر برداشته شود در موقع بارندگی زیاد آب براحتی رد میشود وآب به طرف فلکه سرازیر نمیشود!
  جاده پیاروی یا جاده سلامت یکی ازضروریات میباشد که پیشنهاد میشود ازمیدان قبله تا میدان امام کشیده شود که موجب تشویق وحفظ سلامتی مردم میشود!
  جاده پارک شهردوبانه شد اما ناتمام وخطرآفرین !

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام
  درپی اعلام خطرآفرین بودن گل شمشاد کویتی ، پیشنهاد میشود که ازبزرگ شدن این درخت جلوگیری شود ومرتب ارس شود تا به مرحله گل دهی نرسد و ازکاشت این درخت درب منازل جدا خوداری شود چون ریشه این درخت پهن میشود وبه درون چاه ولوله های فاضلاب نفوذ میکند وباعث بلند شدن موزاییک میشود!

 21. محسن وفضل اله گفت:

  0

  0

  باسلام اقاي شهردار فكري به حال چهار راه بهداشت بفرماييد. اين چهار راه تمام كارهاي خوبتان را زير سوال برده است.

 22. محمد گفت:

  0

  0

  سلام وعرض خداقوت…خیلی از مناطق شهرمان بدون اخذ ریالی آسفالت یا روکش شده اند دست گلت درد نکند اما شما را بخدا فکری هم به حال ما کوی نو نشینان بکنید که خداوکیلی بعد از انقلاب روی اسفالت اساسی را بردخود ندیده وزمانی که مهمانی برایمان میاید وقتی واکوچه مقابل مدرسه ابن سینا میشویم از بس چتله دارد وبد ترکیب خجالت میکشم بماند که وقتی با وسیله خودمان عبور میکنینم بمانند زمین شخم زده میماند جناب شهردار ترا بخدا این کوچه اصلی ومایه آبروی کوی نو را که منتهی به خیابان اصلی مود ککبابی مرحوم دهمهدی کازرونی ر ان قرار دارد رااسفالت وهزینه ان را به هر صورت که که میدانید از ساکنان به اقساط بلند مدت اخذ نمایید

 23. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  حیف اینهمه پول .چه کار کردی نه پروژه ای نه کار درست وحسابی همش روکش روکش روکش. چشم نخوری شهردار

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] زدید تاحالا شورا وشهردار باید پاسخگوی ۲۷ ملیارد باشن چه کار اساسی کردید.

 25. فضل اله گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت شهردار محترم وپر تلاش ممنون از همه تلاشتان. يك خيابان خروجي استاندارد از شهر قديم به جديد از ميدان مدرس در دستور كار باشد خيلي خوب است.بهترين طرح ماندگار براي شما خواهد بود. از كوه روبروي ميدان مدرس باشد جالب است گر چه پر هزينه است. ولي براي مردم لار كار كردن بيش از اين مي ارزد.

 26. شهروند گفت:

  0

  0

  بی انصافی نکنید هیچ شهرداری به اندازه ایشون کار نکرده چشماتون می بینه

 27. سعید گفت:

  0

  0

  لطیفی غوغا کردن یک شهرداری مثل شهردار لطیفی میخواهیم

 28. دم درازه گفت:

  0

  0

  همش عوام فریبی فقط روکش. اینهمه بودجه میشد لار را متحول کرد اما اختلاف بین شورا .لطمه آن را مردم از همه جا بیخبر میخورند

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  از فعالیتهای اقای شهردار کمل تشکر داریم.

 30. لاری گفت:

  0

  0

  بی زحمت چاله چوله های بین فلکه باقرپوریان تا صحبت ترمیم بفرمایید اطراف مسجد جامع کافیه همه متقاعد شدند!!!!!

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرین بر شهردار پر تلاش وزحمت کش که در جای جای شهر ازش تشکر می کنند جاش بود ایشون بشه فرماندار تا لارستان را اباد کنه

 32. زهرا گفت:

  0

  0

  جناب شهردار چرا در طرح تفضیلی زمین های بلوار برواز مقابل ترمینال جنب کوره اجر بنی زمان جز محدوده شهری نیامده میشه شهرک جدید بنام بوستان فاز ۳ که به نفع قدرت خرید جوانان شهر بشه

 33. علی میثم گفت:

  0

  0

  طرح جامع شهری چی شد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان