میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 آگوست 2014 ساعت 5:45 ب.ظ سرویس:مطلب شما 24 دیدگاه 3,147 بازدید

درباره شايسته سالاري شيرازه: «پلكان حرام»!

درباره شايسته سالاري شيرازه: «پلكان حرام»!

h-mohabbipoorحجت محبي پور: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیئت دولت تأکید کردند: انتقاد باید باشد اما انتقاد باید با لحن خوب و منصفانه باشد و هدف از آن نیز بی‌آبرویی و سبک کردن طرف مقابل نباشد که این روش قطعاًَ غلط است.

وب سایت تحلیلی خبری «شیرازه» از وب سایت های خبری موافق با جریان اصولگراست. این وب سایت خبری در مقاله ای با عنوان: پاسخ استاندار به این تناقض چیست؟ «شایسته سالاری» یا شایسته «لاری»؟! (اينجا) به بهانه تاختن بر اصلاح طلبان و انتقاد از استاندار در عزل و نصب ها در اقدامی بدیع در عالم رسانه ها به یک منطقه جغرافیایی در استان فارس تاخته است!

این وب سایت در بخشی از مطلب خود نوشته است: «دکتر احمدی بهتر از هر کسی می‌داند که بیشتر مدیران کل، مشاوران، معاونان استاندار و فرمانداران دولت اعتدال در فارس، مردانی از خطه لارستان (منطقه لارستان) هستند و این موضوع هم قسم او را خدشه دار کرده و هم عدالت جغرافیایی در استفاده از نیروی انسانی شایسته را زیر سوال می‌برد و از همه مهمتر مفهوم شایسته سالاری را به «شایسته‌لاری» تغییر داده است».
در مقطعی که شعله های انقلاب اسلامی فروزانتر شده بود و شعار «مرگ بر شاه» همه جا دیده و شنیده می شد برخی پیشنهاد دادند یک شعار جدید به سر زبانها انداخته شود که: «شاه زنا زاده است؛ خمینی آزاده است» شهید بهشتی آشفته شده بود و گفت: رضا خان ازدواج کرده بود این شعار حرام است از پلکان حرام که نمی شود به بام سعادت حلال رسید.
با استدلال شهید بهشتی که: از پلکان حرام نمی شود به بام سعادتِ حلال رسید؛ با چشمانی گریان به استقبال این مطلب شیرازه می رویم.
بدون تردید باید برای این این شیوه نقد و تحلیل تأسف خورد و برای بازگشت نویسنده شیرازه به آغوش انصاف دعا نمود. همچنین بسی جای تأسف است که مظروف بی انصافی در ظرف اصولگرایی و به نام حزب اللهی ریخته شده و جای آن است که نگارنده و منتشر کننده آن توبه کند.
ادعایی را علیه مسئولی طرح کردن و ذهن عموم را نسبت به موضوعی مشوش کردن کار سخت نیست اما اینکه بتوانیم این ادعا را ثابت کنیم کار سختی است. نگارنده خطاب به استاندار فارس آورده بیشتر مدیران کل و مشاوران و معاونان و فرمانداران دولت اعتدال در استان فارس از خطه لارستان هستند. شاید جای ان است که برای اثبات گزاف بودن این ادعا کمی با نگارنده اش ریاضیات کار کنیم!
استان فارس در مجموع ۲۹ فرماندار؛ بیش از ۱۵۰ مدیرکل و مدیرعامل و رئیس سازمان استانی داشته و در مجموعه استانداری فارس نیز بیش از ۳۵ معاون و مدیرکل و مشاور و بازرس مشغول به فعالیت هستند که مجموع این اعداد رقمی بیش از ۲۰۰ مدیر را نشان می دهد. حالا با توجه به ادعای نویسنده که: «بیشتر مدیران کل و مشاوران و معاونان استاندار و فرمانداران دولت اعتدال در فارس را مردانی از خطه لارستان (منطقه لارستان) دانسته است»؛ بنابراین باید حداقل ۵۰ درصد به اضافه یک نفر از انبوه مدیران استان فارس از منطقه لارستان باشند تا این ادعا صدق یابد!! همین جمع و تقسیم ساده نشان می دهد که حضرات شیرازه باید بیشتر از قبل در درس ریاضیات کوشا باشند!
جهت استحضار نویسنده شیرازه و مخاطبان از مجموع مدیران مدنظر که به نام «شایسته لاری» ذکر خیر شده، تنها چهار نفر لارستانی هستند که عبارتند از: مهندس زینل قنبری )مدیرعامل برق فارس)، علیرضا صادقی (مدیرکل اداری مالی استانداری فارس)، علی اکبر نجیب زاده (فرماندار ویژه لارستان) و مهندس انصاری فرد (مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان) و نکته جالب تر آنکه از مجموع این چهار نفر، سه نفرشان یعنی مدیرعامل برق فارس، مدیرکل اداری مالی استانداری و مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان در دولت اصولگرا منصوب شده و در دولت اعتدال ابقاء شده اند و فرماندار فعلی لارستان نیز پیش از آن در دولت اصولگرا به عنوان رئیس دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر مشغول به خدمت بوده؛ بنابراین انگ انتصاب های اصلاح طلبی و فتنه و… لا اقل برای مدیران منصوب شده لارستانی نمی گنجد!
فارغ از این ادعای کذب؛ بی انصافی دوم رخ داده در این نوشتار به زیر سوال بردن خدمات شایان توجه سرزمین لارستان به استان فارس و حتی کشور باز می گردد.
نویسنده این یادداشت با مخلوط کردن و جمع بستن دو کلید واژه «شایسته لاری» و «فتنه ۸۸» که اتفاقاً  مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت نسبت به خط قرمز فتنه با دولت اتمام حجت کردند ادعا کرده:«آقای استاندار… اکنون این موضوع را هم بپذیرند که بیشتر منصوبان او، ترکیبی از اصلاح‌طلبان منطقه لارستان هستند که در زمان موسوی لاری در تیم او بودند و بار دیگر محور مدیریت استان را در دست گرفته‌اند، تیمی که برخی از اعضای آن نقش موثر در مسایل سال ۸۸ داشته و اکنون کنار وی جلوس کرده‌اند…» وی با این مغالطه آشکار به منطقه سرفراز لارستان که در برهه های مختلف تاریخ ثابت کرده در خط انقلاب است ظلم کرده است.
منطقه ای انقلابی که حتی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۷ و در دیدار عمومی خود با مردم لارستان درباره این خطه فرمودند: «اگر ارزيابى ما در باره‏ ى ملتها تابع اين است كه مقدار آگاهى آنها را بسنجيم، مقدار عزم و اراده‏ى ملى آنها را بسنجيم، روشن‏بينى و شجاعت آنها در اقدام را بسنجيم -اگر اين وسيله‏ ى سنجش قدر و قيمت جمعيتها و ملتهاست- بايد بگوئيم مردم لار و منطقه‏ ى لارستانِ بزرگ، به حسب اين مقياسها و معيارها جزو برجسته‏ ترين مردم كشورِ پهناور ما هستند. آن روزى كه مسئله ‏ى آزاديخواهى و مبارزه‏ ى با استبداد در كمتر نقطه‏اى از كشور مطرح بود، در اين منطقه به بركت روحانيتِ اين مجتهد بزرگ و آگاه (سیدعبدالحسین لاری)، مسئله‏ ى مبارزه با استبداد براى مردم مطرح شد. آن روزى كه مقاومت در مقابل اشغالگران خارجى براى بسيارى از ملتهاى منطقه‏ ى ما و ملت خود ما چندان معناى روشنى نداشت، مردم منطقه‏ ى لارستان به رهبرى اين سيد بزرگوار در برابر اشغال انگليس ايستادند؛ در مقابل زورگوئى انگليسها جان خودشان را كف دست قرار دادند…»
دوستان شیرازه باید بپذیرند که ظلم بزرگی را نسبت به این خطه ی دلاور روا داشته و با جمع بستن نام بلند لارستان با فتنه ۸۸ و به بهانه ای واهی و کذب «شایسته لاری»، اکثریت مخاطبان خود را نسبت بدان شهرستان بدبین کرده اند و مخاطبان خود را به بلای شک و تردید و خطا مبتلا ساخته اند.
به راستی این کار در کدام معیار و سنجش اصولگرایانه می گنجد؟ اصحاب شیرازه لطفاً پاسخ به این پرسش را به وجدان خود بسپارند نه قلم های تندخویشان.
حرف نهایي:
اینکه دغدغه انقلاب داشته باشیم لازم است اما اینکه به بهانه صف بندی های انقلابی، انصاف را زیر پا نهاده و با ارائه آمار دروغ مردم را از دولت و بلکه نظام نا امید کنیم، در واقع دور شدن از اصل انقلابی گری و وارد شدن به وادی ماکیاولیستی است!
هدف هرچقدر هم مقدس باشد توجیه کننده وسیله های ناصواب نیست. تردیدی نیست که بی انصافی عظمای نویسنده ناشناس این یادداشت نسبت به مردمان خوب و پاک نهاد لارستان و حتی مدیران استان فارس و جناب آقای استاندار در آخرت محاسبه خواهد شد.
اینکه چه شده تا اصحاب شیرازه با این عصبانیت هوار بکشند و صورت دیگران را چنگ زنند بر رندان آشنا به مسائل سیاسی و مدیریتی فارس پوشیده نیست. علت این داد و فریاد نشأت گرفته از انتصاب محتملی که نویسنده یادداشت شیرازه جرأت بیان آن را نیافته و ما نیز به احترام وی، آن را در همان لفافه نگاه می داریم. لفافه ای که چه بخواهند و چه نخواهند عاقبت گشوده خواهد شد.
امیدواریم دوستان شیرازه شجاعت عذرخواهی از مردم شریف و ولایت مدار لارستان و قاطبه مدیران انقلابی و حزب اللهی استان فارس و استاندار محترم فارس را ـ با ذکر نام ـ داشته باشند تا بیشتر از قبل صفت اصولگرایی برازنده شان باشد…

*اين مطلب توسط نويسنده براي «آفتاب لارستان» ارسال شده است


24 نظر

 1. مرتضي گفت:

  0

  0

  آفرين به آقاي محبي پور، آفرين به سايت آفتاب. اينگونه باهم باشيم هيچ بني بشري حريفمان نمي شود.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین.احسنت

 3. معلم گفت:

  0

  0

  شیرازه باید به خاطر این توهین از مردم لارستان معذرتخواهی کند وگرنه نظر اعتماد ما نسبت به
  اصولگرایان روز به روز از بین خواهد رفت.
  خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار

 4. علی گفت:

  0

  0

  بنده به عنوان یک معلم از کسانی بودم که در دوره های پیشین انتخابات ریاست جمهوری به اصولگرایان رای دادم ولی با این چیزایی که در این یک سال اخیر از اصولگرایان دارم می بینم
  مخصوصا عزل وزیر
  کمک کم ذهنیتم داره نسبت به اصولگرایان ۱۸۰ درجه تغییر میکنه چون با هر ترفندی میخوان
  نظرات و کارای خودشونو حق جلوه بدن.
  این اصولگرایان تندرو کم کم دارن به بیراهه کشیده میشن. خدا عاقبت همه را بخیر کند

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام عليكم.

  درود بر آقای محبی پور.
  مطلب بجا و بسیار زیبا وعالی بود

 6. لاري گفت:

  0

  0

  بابا اين كه شيرازه نيست در واقع لامرده است. تا حالا متوجه نشده بوديد؟؟!!! جالب اينكه وقتي اسم لارستان بزرگ مياد حتي گراش هم حاضر نيست قبول كنه و همه راهشون رو از لارستان جدا مي كنن اما وقتي بحث مديران استانيه همه از لامردي و مهري و گراشي رو ميگن لارستانيه!!!
  الان بشماريد چند لامردي در استان سمت دارن. از مديران كل تا فرمانداران. تازه شنيدم چندتاي ديگه هم تو راحند. پس خوبه ما هم بگيم شايسته لامردي؟؟!!!

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای محبی پور جدای مطلب به حقی که فرمودید، می توان چرخشی نرم و آرام را در مواضعتان پس از پیروزی دولت تدبیر و امید دید. البته ممنون به خاطر نگرانیتان بابت لارستان، اما مردم گذشته را فراموش نمی کنند.

  • لاري گفت:

   0

   0

   مگر تغيير كردن بد است. ماندگي باعث تحجر و پوسيدگي مي شود. بايد از منطقي شدن و همگرايي نه تنها حجت محبي بلكه اكثر بچه هاي رسانه اي لارستان استقبال كرد. به اين مي گويند بلوغ فكري.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   در پاسخ به نظر آقای لاری باید عرض کنم که بله! تغییر کردن و تجدید نظر در اشتباهات گذشته خیلی هم خوب است، اما رنگ عوض کردن و بر طبل منفعت کوبیدن و در مسیر باد بودن مذموم است.

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   آقای محبی پور دارای تفکر ارزشی هستند و حرف حق خودشان را تا به حال صریحا گفته اند. این صحبت هم حق بود و باید انجام می شد و به هیچ وجه چرخش و منفعت طلبی نیست.

 8. لاري قديمي گفت:

  0

  0

  متاسفانه يا خوشبختانه ….نميدونم …خوشبختيم …اما شما هروقت وهرجا به نفع باشه به ان طرف ميريد […] ….مواظب باش….اين اخلاق خوبي نيست …

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   این طرف و آن طرف رفتن برای شما حزب بادهاست نه آقای محبی پور که صحبت و نظر خودشون رو صریح و واضح (چه در دولت اصولگرا و چه اصلاحطلب)گفته اند.

   لطفا حق رو رعایت کنید!!
   هر چند با این تفکرتون شاید این اتفاق نیفته …

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  الحق که پاسخ زیبا و بجایی بود.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  پلنگ از ناتوانی مهربان است. بهتر بگوییم شد. چرخش ۱۸۰ درجه ای اگر به دولت بررسی مست نگردی مردی . گر به ذلت بررسی پست نگردی مردی. البته اینها بازیچه ای دست کسانی بودند که لارستانرا به خاک سیا نشاندند. اگر به غیر از دولت امید واعتدال روی کار می آمد همه را قلع وقم کرده بودند و می کردند. البته نسبت به این موضوع خوبه که هماهنگ باشیم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   لارستان را مدعیان بیدار بودن لارستان به خاک سیاه کشاندند

   مست شدی و نامهربان ، آقای ناشناس !

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این دولتت نه امیدی داد ، نه اعتدالی دیدیم از آن …

 11. مرتضي گفت:

  0

  0

  زنده باد دولت تدبير و اميد كه ضمن ايجاد آرامش تندروترين آدم ها را معقول و ميانه رو كرده است.

 12. حافظ گفت:

  0

  0

  آفرین به محبی پور که کم کم داره […] . فکر کنم این از تدابیر فرماندار محترم لار هست که […] و بهش فهمونده اعتدال در نظرات و راه و روش کار بسیار خوبی است و نه بی ترمز بودن و […] و وابسته به جناح […] بودن . بدور از قبول تفکر و تعصب زیاده خواهی قبلی محبی پور , این نظرش به خاطر دفاع از خطه لارستان ایول داره .

 13. بیسمچی گفت:

  0

  0

  حجت دمت گرم…

 14. 0

  0

  آقای محبی پور از قلم شیوای شما در دفاع از ارزشهای لارستان لذت بردم.
  گویا منظور نویسندگان شیرازه از بیان واژه شایسته لاری بجای شایسته سالاری قضیه انتصاب آقای دکتر بهزاد مریدی به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده که اینگونه برآشفته شده اند.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] برو تا بهت نگم مطالبت را کی می نویسه . . .[…]
  […] اون آدمی که مطالب را براتون ویرایش می کنه یک بار اشتباهی قصه هات را داد به من که برات بیارم .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان