میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱ ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, مطلب شما 7 دیدگاه 274 بازدید

درخواستی از شهرداری لار: فکری به حال دردسرهای درختان «چسپانک» در دارالرحمه کنید

درخواستی از شهرداری لار: فکری به حال دردسرهای درختان «چسپانک» در دارالرحمه کنید

آفتاب لارستان: مطلب پیش رو با امضای «جمعی از خانواده های متوفیان» نقدی است بر کاشت درختان «چسپانک»(سپستان) در دالرحمه لار که باعث آلودگی و دردسر شده است. در ادامه این نامه را بخوانید:

***

شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر لار

با سلام

اگر گذارتان به دارالرحمه جدید افتاده باشد (که ان شاءالله هیچ وقت نیفتد) شاهد وضعیت بسیار نامطلوب و اسف باری ناشی از ریختن برگ درختان و میوه های آن و چسپیدن به زمین و سنگ های اهل قبور هستیم.

این وضعیت ناشی از وجود درختان متعددی به نام سپستان (یا چسپانک) است که دور تا دور قطعات اول، دوم و قسمتی از قطعه سوم را فرا گرفته که هم چهره زشتی به فضای دارالرحمه – بالاخص ورودی آن- داده و هم اسباب زحمت بازماندگان متوفیانی که به صورت پیوسته به آنجا مراجعه می کنند، فراهم کرده است. اینگونه به نظر می رسد که در ابتدای کاشت این گونه از درختان کار کارشناسی مناسبی صورت نگرفته است. چون این درختان هیچ نوع خاصیتی ندارند. حتی میوه آن نیز قابل استفاده نیست که می توان آن را با درختان مناسبتری جایگزین نمود.

این مشکل مربوط به فصل و ماه خاصی هم نیست بلکه در بیشتر ایام سال شاهد این وضعیت ناخوشایند هستیم. اخیراً نیز در اثر انباشته شدن همین برگها و میوه های چسپنده در جوی های کناری و ماندن آب بر روی آن، باعث جمع شدن زنبور و انواع پشه ها اعم از سالک و مالاریا و… شده است که ایستادن در آنجا حتی برای لحظه ای نیز دشوار خواهد بود.

این موضوع باعث نارضایتی عموم خانواده ها و بازماندگان متوفیان گشته است و همگی متفق القول از این وضعیت نامناسب گلایه دارند. لذا خواهشمند است جهت شادی روح اموات و آسایش خانواده ها و مراجعه کنندگان در راستای رفع این معضل بسیار مهم و جایگزینی درختان مناسب تر اقدامات لازم بعمل آید. مبرهن است که این اقدام خدا پسندانه قطعاً اجر اخروی را نیز به دنبال خواهد داشت.

با سپاس/ جمعی از خانواده های متوفیان


7 نظر

 1. جبار گفت:

  2

  0

  سلام ضمن احترام به گلایه بازماندگان محترم متوفیان ، بعرض میرساند شاید این درخت نگون بخت بدلایل مطرح شده مناسب انجا نباشد ، ولی چندان هم بی خاصیت نیستد هم از میوه نارس ان و هم از میوه رسیده ان استفاده زیادی بعمل میاید . ضمن اینکه دارای سایه و بعلت مصرف کم اب متاسب محیط اب و هوای لار میباشد. ان شااله اگر تصمیم جمع اوری گرفته شد به مکان دیگری انتقال یابند.

  • سعید گفت:

   1

   2

   و البته این درخت انواع زنبورهای نیش زن ( بیز و اِرّو) را دور خود جمع می کند و بسیار خطر آفرین

 2. ناشناس گفت:

  1

  1

  مشخص هست نویسنده هیچ اطلاعاتی راجع به این درخت ندارد

 3. ناشناس گفت:

  1

  1

  با سلام . آن طور که از نظرات دو عزیز بر می آید مشخص است که گذارارشان به دارالرحمه نیفتاده و به قول متن مذکور ان شاالله نیفتد. لطف کنید و بروید از نزدیک این صحنه را مشاهده کنید تا متوجه بشوید که این نوع درختان سپستان از توع نارس آن با میوه های ریز و که اصلا قابل استفاده نیست و با آن نوع درخت اصلی که مد نظر شماست فرق دارد. در ثانی حتی اگر نوع اصلی آن باشد آیا مناسب کاشت آن هم در دارالرحمه هست؟ ممکن کاشت آن در جای دیگر مناسب باشد اما در اینجا به دلیل ریزش زیاد برگها و میوه ها و چسپیدن به سنگها به هیچ وجه مناسب نیست و شهرداری باید فی الفور با درختان مناسب جایگزین نماید. مسئوولین بروند و از نزدیک ببینند.

 4. ناشناس گفت:

  2

  0

  حالا خیلی لار درخت داره که همین چندتا درخت هم بخواد قلع و قمع بشه.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت دوستان عزیز این درختان باید به مکان های دیگر یا جابجاشود یا درخت دیگر جایگزین شود وشما دوستان محترم اگر به دارالرحمه بروید متوجه می شوید که چقدر زنبور در آن مکان فراوان است ومردم جرعت ایستان ندارن این زنبور های نیش دار هم هستند .ممنون از این سایت که به فکر مردم است .وقابل توجه شهرداری لار و هیت امناء دارالرحمه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان