میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 آوریل 2019 ساعت 6:56 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 321 بازدید

درخواست اهالی «کورده»: از ساماندهی آرامستان و مجتمع گلخانه تا اتمام پارک و تغییر نام روستا/ بخشدار: تا سال ۱۴۰۵ کورده «شهر» می شود

درخواست اهالی «کورده»: از ساماندهی آرامستان و مجتمع گلخانه تا اتمام پارک و تغییر نام روستا/ بخشدار: تا سال ۱۴۰۵ کورده «شهر» می شود

سفر اخیر کاروان مسئولان لارستان به روستای کورده و اقامه نماز آنها در مسجد امام جعفرصادق(ع) فرصتی برای مردم فراهم کرد تا پرسش ها و درخواست های خود را بی واسطه با آنها درمیان بگذارند.

بخشدار مرکزی لارستان: تا سال ۱۴۰۵ کورده «شهر» می شود

در این مراسم ابتدا بخشدار مرکزی لارستان از معاونان فرمانداری ویژه و مدیر یا نمایندگان ۱۸ اداره و سازمان لارستان و دیگر همراه خود در این سفر قدردانی کرد.

علی پیروز در ادامه با تمجید از مردم کورده آنها را مردمی نیک اندیش و مشارکت جو توصیف کرد و افزود: روستای خیرخیز کورده، روستای سیدعبدالحسین لاری به حق زبان زد عام و خاص است و بنده هم علاقه خاصی به این روستا دارم و طی ۹ ماه تصدی ام در بخشداری مرکزی بیشترین سفر و بازدید را از این روستا داشته ام.

وی سپس به ارتقای کورده در راستای وعده ای که چهار ماه قبل داده بود اشاره و اضافه کرد: همگام با ارتقای «دهکویه» به شهر، مرکزیت دهستان نیز به کورده اختصاص یافت و درتلاشیم باتوجه به جمعیت خوب این روستا تا سال ۱۴۰۰ و حداکثر ۱۴۰۵ شاهد ارتقای کورده به «شهر» نیز باشیم.

پیروز رمز موفقیت و توسعه هر منطقه ای را البته انسجام و وحدت و اجتناب از کدورت  و تفرقه عنوان کرد و ادامه داد: برای توسعه و پیشرفت کورده نیز راه حلی جز اتحاد و همدلی بین تمام نیروهای فعال اعم از شوراهای گذشته و حال، جوانان و ریش سفیدان و معتمدان و خیران و غیره وجود ندارد و با اختلاف و تقابل و حاشیه گرایی کاری از پیش نمی رود.

برای آرامستان «هیئت امنا» و برای مجتمع گلخانه «هیئت حل اختلاف» انتخاب کنید

بخشدار مرکزی لارستان در ادامه به درخواست های مردمی در این سفر اشاره و عمده درخواست ها را در دو موضوع «آرامستان جدید» کورده و مجموعه ۵۰ هکتاری زمین گلخانه عنوان کرد و توضیح داد: برای حل مشکل آرامستان جدید با توجه به ظرفیت محدود آرامستان قدیم ضرورت جابجایی آن احساس می شود لذا پیشنهاد می کنیم یک «هیئت امنا» برای مدیریت آن تشکیل که متشکل از ادارات بنیاد مسکن، منابع طبیعی، روسای شورای قبل و فعلی کورده، دهیاران قبل و فعلی، دکتر یگانه، آقای طلوعی به اضافه بخشدار مرکزی و چهار معتمد مردمی است. این هیئت درواقع مرجع تصمیم گیری درباره آرامستان خواهد بود و با بررسی مشکلات و امکانات ان شالله تصمیمات مقتضی را خواهد گرفت.

علی پیروز درمورد زمین مورد بحث گلخانه کورده نیز گفت: برای حل مشکلات مجموعه ۵۰ هکتاری زمین گلخانه نیز باید قانون فصل الخطاب باشد. ۲۷۳ خانواده در این مجموعه دخیل هستند که البته با طرح فعلی گلخانه به جایی نمی رسید و قبل از هر چیز باید اختلافات داخلی خود را حل کنید.

بخشدار مرکزی لارستان افزود: پیشنهاد من این است که ابتدا مشکلات داخلی را در قالب «شورای حل اختلاف» حل کنید سپس یک نفر را معرفی کنید تا ادامه مسیر را پیگیری کند. برای تشکیل شورای حل اختلاف نیز پیشنهاد می کنم روسای شوراهای قبل و حال، دهیار قبل و حال به اضافه ۷ نفر از معتمدین مردمی این شورا تشکیل دهند سپس مصوبات خود را در اختیار ما بگذارید تا ما هم موارد اداری لازم را پیگیری کنیم.

معاون فرماندار: حیف است به دلیل اختلافات داخلی روند پیشرفت «کورده» کُند شود

پس از بخشدار مرکزی نوبت به معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان رسید تا نکاتی را با مردم درمیان بگذارد.

احسان طاهری ابتدا از مردم کورده برای مشارکت در امور عام المنفعه تمجید و تاکید کرد در شهرستان همواره از شما با نام نیک یاد می شود. وی ادامه گفت: حیف است به دلیل برخی اختلافات داخلی روند پیشرفت کورده کُند و اسباب نارضایتی مردم عزیز فراهم شود.

معاون فرماندار در ادامه با بیان اینکه تا مشکلات داخلی را حل نکنیم کسی از بیرون روستا نمی تواند اقدامی کند تاکید کرد: امیدواریم با اتفاق و اتحاد روزافزون شما و البته پیگیری مسئولان شهرستان و بخشدار تلاشگر مرکزی هرچه زودتر کورده را در جایگاه واقعی اش ببینیم.

بیان بی واسطه مشکلات مردمی

با اتمام سخنرانی معاون فرماندار تعدادی از حاضران در مسجد به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

مشکل مواد مخدر و اعتیاد جوانان کورده و عدم برخورد مورد توقع مردم توسط نهادهای مسئول با سوداگران، انسداد ورودی کورده به دلیل نصب گاردریل و رمپ ورودی به طول دو کیلومتر، فراهم نبودن زیرساخت های لازم برای فاز دو شهرک کورده، واگذاری تعداد قابل توجهی از زمین های این شهرک به افراد غیربومی، مشکلات پس از حفاری مسیر گاز در برخی معابر کورده که در بارندگی ها باعث اخلال در عبور و مرور می شود، ناتمام ماندن پارک روستا، عدم بازسازی بعضی آب انبارهای فرسودن و خطرآفرین، افت ولتاژ برق در ماه های گرم سال، عدم اعطای مجوز تجاری سازی در بولوار اصلی کورده و درخواست تغییر نام «کورده» عمده مشکلات و درخواست های مطرح شده مردمی بودند.

مطالب مرتبط:

هیچ سهمی از آنغوزه «کورده» نصیب این روستا نمی شود/ رئیس منابع طبیعی: درآمد «آنغوزه» با درآمد «نفت» برابری می کند

گزارش تصویری/ سفر یک روزه مدیران لارستان به روستای «کورده» بخش مرکزی


1 نظر

  1. لارستانی عیر لاری گفت:

    0

    0

    بزرگترین روستای لارستان باهمه زیر ساختهای لازم مانند بلوار چندین شعبه بانک پارک کتابخانه مدارس مختلف مرکز درمانی بزرگ اسفالت معابر و….. هنور به شهر تبدیل نشده است روستای ۵ هزار نفری فیشور دربخش اوز که باید به شهر ارتقا یابد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان